Jump to content
hahy

2,7+лв - какво ни се случва ?

Recommended Posts

А какво ще кажете за ходене на работа с велосипед. 1. Не е нужно гориво.2. Раздвижваш се и си във форма.3. Не замърсяваш природата.Говорите за чужбина, там хората масово се предвижват на две колела, но тук не е така, ако караш колело или се возиш в градския транспорт си оръфляк или ненормалник. Ние сме държавата на гъзарите, както казва един познат "Няма какво да яде, но с файтон ходи да сере". Аз ходя на работа с колата само ако вали или е много, ама много студено, през останалото време съм с колелото. Работата ми е на около 3 км и с колелото стигам много по бързо. Сега, когато е замръзнало обикновено ходя пеша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest udriii

С тези цени на горивата, май май сме заминали белите страни. В Италия бензина се харчи на 1.80евро, при средна заплата 1500евро, тук бензина е 2.60 при средна заплата 400лв, какво има да се говори още, да се вдигаме на бунт. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за ходене на работа с велосипед. .... ако караш колело или се возиш в градския транспорт си оръфляк или ненормалник. Ние сме държавата на гъзарите, както казва един познат "Няма какво да яде, но с файтон ходи да сере".

Aбсолютно верно!Моят принос към бойкота е вече един месец с метрото и после трамвайчето.Отслабнах с 4кг, имам въздух, щото ходя пеш, спестих си 150лв. за гориво имисля да ползвам колата само при необходимост и за удоволствие събота или неделя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато живеех в София работата ми за щастие беше на точно 30мин пеш от квартирата и си го вървях всеки ден. Единични са случайте в които съм ходел с трамвай, обикновенно при пороен дъжд. След като си купих колата в София бях още около 6 месеца, през които продължих да си ходя пеш и взимах колата само при силен дъжд, или ако след работа ми се налагаше да ходя някъде по отдалечено в града или да пътувам извън града. Сега в Бургас работата ми е на около 25мин пеша и отново си ходя без кола. Дариус е прав ще ставаме май всички "Неделни шофьори" - аз поне отдавна съм такъв и не е толкова зле. Колкото до протести: няма смисал да се протестира по улиците, това не е работещ вариант. Трябва да се прави така че да носи загуби на олигарсите за да се размърдат. Като варианти - това което каза Дариус - драстично намаление на потреблението, в пъти и това което правеха гърците - затваряне на границите и спъване на интересите не само на българия но и на съседни и други държави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да причиним загуба, а под каква форма - важното е да се прави нещо по въпроса. Другия вариант е да стоим вкъщи и да гледаме по скъпите ни непродажни медии нелепи и безпочвени оправдания на тарикатите.. От един - два едва скалъпени опита не може да се очакват чудеса, трябва постоянство. В общи линии безхаберието на потребителя Българин винаги ще е добре дошло за някои, и ще се използва с успех всеки път..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който може да бяга? Така никога няма да се оправим, може и от картата да изчезнем след 15 години. И тогава, като ни попитат кой сме ние какво ще отговорим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се хаби.Ако си млад бягаи.И 5лв да стане агнетата няма да заблеят.

Много правилно! Не очаквайте стадото да се превърне в глутница ръмжащи вълци. Българинът толкова години е репресиран, че вече няма никаква надежда и желание за ефективни мерки. Ще си се отказва 1 по 1 от нещата, докато накрая едвам му стигат парите само за хляб и сол. Някои споменаха да си караме колите само в краен случай. Добре, това е днес. Утре ще започнем телефоните да си използваме само в краен случай. След това ще си спрем телевизията, ще започнем да ползваме ток само в краен случай и т.н.ПС: Нали знаете вица за сервитьора и "ако мине, мине..". При нас минава, в други държави не минава номера и така. Тъжно, но факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам "темичката" доста интересна.. :angry: Можем ли да се преброим колко Хонди имаше на протестите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,не се хаби.Ако си млад бягаи.И 5лв да стане агнетата няма да заблеят.

Много правилно! Не очаквайте стадото да се превърне в глутница ръмжащи вълци. Българинът толкова години е репресиран, че вече няма никаква надежда и желание за ефективни мерки. Ще си се отказва 1 по 1 от нещата, докато накрая едвам му стигат парите само за хляб и сол. Някои споменаха да си караме колите само в краен случай. Добре, това е днес. Утре ще започнем телефоните да си използваме само в краен случай. След това ще си спрем телевизията, ще започнем да ползваме ток само в краен случай и т.н.
Това е целта , да сме горе-долу задоволени, вниманието ни да е ангажирано с гледане на малоумни реклами , тъпи предавания и гнусни новини по телевизията-инструмента, с който все по умело си служат управляващите по цял свят, за да ни накарат да работим колкото може повече, да "работим за повече ПАРИ" ! И да се чувстваме по-щастливи разбира се! Но истината не е факт; Парите днес се печатат на килограм и въпреки това все не стигат..
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиването на потреблението води до повишаване на цените, само и единствено при монопол или картел!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който може да бяга? Така никога няма да се оправим, може и от картата да изчезнем след 15 години. И тогава, като ни попитат кой сме ние какво ще отговорим.

http-~~-//vbox7.com/play:40b7ea35 Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е целта , да сме горе-долу задоволени, вниманието ни да е ангажирано с гледане на малоумни реклами , тъпи предавания и гнусни новини по телевизията-инструмента, с който все по умело си служат управляващите по цял свят, за да ни накарат да работим колкото може повече, да "работим за повече ПАРИ" ! И да се чувстваме по-щастливи разбира се! Но истината не е факт; Парите днес се печатат на килограм и въпреки това все не стигат..

Постоянно ни създават "потребности". Истината е, че сме ГЪБИ - държат ни на тъмно и ни хранят с лайна (чалга, малоумни риалитита, "сензации", "новини", реклами). Ако не беше жена ми отдавна да съм си изхвърлил телевизора.А, най ефективния протест според мен е бойкота и НЕ потреблението. Нищо няма да ни стане ако отидем на работа с колело, пеша или с градския транспорт. Нищо няма да ни стане ако прочетем книга или си приказваме вместо да зяпаме телевизия. Нищо няма да ни стане ако колата ми е по лоша от тази на съседа.Нищо няма да ни стане ако нямаме телефон с "екстри" които даже не знаем как да ползваме и за какво са.Но все пак всеки сам решава за себе си. Редактирано от 3fo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз като гледам одстрани как е в България ....като дигат бензина си сложете турбо .няма да се плашите никога няма да се оправят нещата .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои може ли да ми обесни защо ноември 2011 бензина беше 2.37 а сега е 2,57 , моля само адекватни пречини без никакви пристрастия.Аз не съм запознат и искам да знам какво е официялното становище .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигане на цените на международния петролен пазар :DОбщо взето това трябва да е. Иначе момчета, в САЩ толкова петрол са си складирали, покрай крайбрежието, че ще е много интересно какво ще се случи с пазара на горива и кога ще се въведат масово, автомобили с алтернативно гориво :|Сега само отделни единици хора ентусиасти ги ползват тези благинки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп за мен човек,навремето каза една много-умна приказка:"ЗА БОГА БРАТЯ НЕ КУПУВАИТЕ". Но лошото в случая е, че горивата нямат срок на годност. В същото време, ния хората толкова много и бързо свикваме с удобствата на автомобилите си, че сме способни да мизерстваме, но да си ги караме. България е малка страна зависима от всичко и за това всички ни ш...т ,и си правят експерименти с нас-до кога ще издържим.Които и да е на власт, мисли само за себе си и как да угоди на големите, а обикновения човек -кучета го яли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготвил съм им 40 лева на по 1 и 2 стинки само чакам момента, до тогава ще бръмчиммм като мухи без глави, ще свалят с 5 стинки бензина и след месец ще го вдигнат с 10 ст. и ще си останем с илюзията че сме ги счупели малко с протестите! :lol:http://www.youtube.com/watch?v=WxQUfssrwm8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България е потребител,тоест ние нямаме залежи на петрол.Цените навсякъде по света при това положение са дори по високи от в Българиа!по-ниски са само в държави със собствен петрол!Не намесваите правителство,господ или които и да е друг! Българските цени са все още ненормално ниски,мога да дам редица държави за пример с по-ниски заплати и по-високи цени! - там хората нямат собствено жилище като в Българиа! нямат кола! съответно не харчат пари за бензин! и не ходят по дискотеки всяка седмица! (БИАД! БИАДДД)Никои не си възпитава децата,и е останал лошия навик- ДАИ ДАИ! без да даваме нищо насреща! нито реалния знания,нито реален труд!Та затова дигат цените на петрола,щото толкова струва! и да почнеме да бачкаме за да не стане като в гърция.:)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи какво стана в Гърция виждам ,че си доста запознат. :lol::lol: :lol: Кои са тези държави с по голяма бедност при положение ,че ние сме в дъното на класацията по почти всичко. :( :( :(:rolleyes:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигане на цените на международния петролен пазар :DОбщо взето това трябва да е. Иначе момчета, в САЩ толкова петрол са си складирали, покрай крайбрежието, че ще е много интересно какво ще се случи с пазара на горива и кога ще се въведат масово, автомобили с алтернативно гориво :|Сега само отделни единици хора ентусиасти ги ползват тези благинки.

Ами САЩ имат резерв за 90 дни ако случайно стане нещо в Близкия Изток, а дори и да не стане да оказват натиск на цените надолу. Преди '73 година резервите са били само за 60 дни и следствие на петролната криза го увеличават. Петролния пазар зависи от това колко може да се достави и колко се търси. Цените може да скочат поради ред причини:1. война, където и да е по света2. обезценяването на долара понеже след Втората Световна Война САЩ заменят така наречения "златен стандарт" на Великобритания излизайки като първа сила.3. Спекулации- след началото на финансовата криза всички започват да инвестират в горива понеже петрола движи икономиките на всички държави по света >> се качват цените4. ОПЕК- картел при желание могат да свият производството, което автоматично ще качи цените обаче не е препоръчително да го правят, защото се развиват нови енергийни източници и като цяло не е добре за тяхното развитие при положение, че 95-6% от износа им е петрол (както през '73, когато държавите от Западна Европа (80% внос от Близкия Изток) започват да налагат данък/мито к'вото се води върху всичко произвеждано от петрол, по спомени достигат до 200% от производствената цена, в САЩ таксата е минимална ).Има и вариант цените да паднат ако да речем Саудитска Арабия, като държава с най-големите ресурси, реши да "накаже" своеволията на други държави примерно Ирак да изнасят повече и да печелят повече пари, не го казах, но ОПЕК си има квоти за производство, които зависят от петролните залежи на държавата т.е. Саудитска Арабия( най-големи ресурси) произвежда най-много.Спрете да се оплаквате, вярно е че стандартът на живот в България е най-нисък в ЕС, но се замислете, че има хора по света, които живеят с по-малко от 1$ на ден! Търсенето определя цената и правителството нищо не може да направи по въпроса. Спрете да си карате колите ходете малко пеша, полезно е. Като американците сте станали с тези коли ако може и до кен*фа с тях да идете. Развитите държави са елиминирали проблема с петролните компании (при нас бих посочил Лукойл) доста отдавна БП изцяло държавна корпорация, CFP също държавна та мисълта ми е ако и нашата държава държи контролен пакет акции в такава компания би било доста добре и дори щеше да я ползва като "инструмент" за външната си политика.Напълно подкрепям колегата Dzenky. Само една забележка в множествено число няма дума, която да завършва на "Й" и ако може малко по-грамотно да го беше написал. Не се заяждам. ;) Редактирано от Накура Микаца
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че бензинът в Катар е от порядъка 30ст за литър... Правете си сметка кой колко печели и ББ/Лукойл като кажат, че нямало как да поевтинее.Как тия мита, акцизи, лицензи, данъци и не знам си още какво ще го оскъпяват до 2.60!!!ПС: Според мен цените се образуват само спекулативно с огромен процент печалба.

Редактирано от Veid
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф, но не се сдържах. Има потребители във форума, които са като коне с капаци (ама как тия цени еди к'во си еди що си..хонда та хонда). Хора ИМАТЕ достъп до интернет, ОБРАЗОВАЙТЕ СЕ малко. Четете, има супер много информация за тези неща и мине се не мине месец и пак старата песен на нов глас.. Цените в Катар са с цел да накарат хората да не се бунтуват и да искат смяна на управлението. Това е като България влиза в НАТО, получаваме протекция, НО трябва да дадем бази. Почти всички режими в държавите, които произвеждат петрол са автократични или са под някаква диктатура с изключение на САЩ, Норвегия и Обединеното Кралство. В Катар, Ирак, Иран и т.н. хората дори не плащат данъци или ако плащат те са минимални, за да няма бунтове. Какво развитие очаквате да има в тези държави? Никакво там има само пясък и т'ва е нищо друго. Ако някой иска мога да го засипя с информация на тази тема + курсова работа за Нигерия (петрола като "проклятите", което се припокрива с доста от държавите в Персийския залив). Ако някой има интерес на лични..

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавно и неусетно се връщаме към периода 1992-1996г.Колата ще е лукс!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 лева да го направят,така ще останем само тарикатите на пътя :D Ще се чувстваме като собственици на мобилни телефони през далечната 1997 :rolleyes: /по младите трудно ще го разберат но ще го приживеят скоро/ ;) Искахме капитализъм ето ни го.......пазара и спекулата определят цените ;) а държавата само помага нещата да стават по зле :D

Редактирано от fly-boy
  • Нагоре 4
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маи маи тези които не можем да издържаме, ще минаваме на малолитражни автомобили. Колкото и да не ми се иска нашите горива ще догонят европейските цени, жалкото е че няма да са и така качествени. А при положение че Лукойл за монополисти не се знае, може и да ги надминат /кое не е по скъпо при нас, че горивата няма да са/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Българските цени са все още ненормално ниски,мога да дам редица държави за пример с по-ниски заплати и по-високи цени! ..

 

Колега съгласен съм, че спрямо Европейските цени, само в 2-3 държави са по-евтини горивата отколкото в България.

Може и да има такива държави описани от тебе(с по-ниски заплати и по-високи цени), но те са в Африка и по други изоставени места..

Абсолютно категорично няма по-бедна държава от нашата в Европейският съюз!Това е факт.

Другият факт е, че България никога не е била в толкова лошо положение досега ;)

 

Поздрави!

Редактирано от honda_tech
  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е истински БЪЛГАРИ сме :D Само ние можем да сме силни по форумите и да си седим на столчетата и да чакаме някаква велика сила да ни оправи държавицата! Явно гърците са в пъти по тарикати от нас... Живуркат си яко ЕС ги спонсорира... като не им харесва нещо - излизат и почват всичко и всички наред!!!Това в България пари да ми дават нема да повярвам че може да се случи! Гърците като ги настъпят ... излизат и почват да чупят и горят и нема спиране докато някои не направи нещо... Нас като ни настъпят само ревем и нищо повече,е нали НАРОДА е ДЪРЖАВАТА а не няколко тъпи олигофрена събрани си в няква парламентарна зала!Истината е че на много от нас не ни пука за нашата държава,ЕВАЛА НА ЛЕВСКИ през какво е минал и какво е постигнал и то сам,в името на народа,а не за собствени облаги! :blink: Всичко се вдига не само бензина,хранителните стоки,тока пак от лятото ще поскъпне! ЕВАЛА и на жителите на Катуница,ще горят,ще бунтуват,ще разрушават! Така трябва да е целия народ,трябва да отстояваме интересите си,и да показваме на управляващите че те са там за да са в полза на нас,а не за техни облаги! Не знам колко от вас са наясно но с това решение което взеха преди 2 дена еб*ха маиката на цялата държава!А именно че ще плащат външния дълг на държавата от Сребърния фонд на пенсионерите,защото само тои остана...Много възрастни хора ще останат без пенсии,на много от нас осигуровките ще изгорят!!! НИКОИ НЯМА ДА НИ ПОМОГНЕ ДОКАТО САМИ НЕ СИ ПОМОГНЕМ !!!

Редактирано от scre
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гърците си живуркат, основно благодарение на изключително силните си лобистки позиции в ЕС, Световната банка и отвъд океана, благодарение на тези лобита те години наред успяват да се поддържат на повърхността въпреки огромния дефицит, който не беше тайна за никой, нали никой не си представя че този дълг се е натрупал от есента на 2010 за 4 месеца?!? става въпрос за период от 9 години.Ако ние излезем на улицата или изпаднем в такова положение, най-много ЕС да ни шибнат през ръцете, защото на ниво външна политика нямаме никакви позиции, съответно ще бъдем рестриктирани , а не стимулирани като любимите ни южни съседи.PS:Съжалявам за Офф-а!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега едва ли не изкарваш че ние нямаме никакви права :) Те от ЕС ако им пукаше за наща държава досега да сме се оправили :D А и ние сме си БЪЛГАРИ и сме си в България нормално е населението на една държава да недоволства от управляващите,по какъвто и да е начин!Много ме съмнява че дори и да ни заличат като нация от ЕС ще забележат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а защо мислиш , че имаме някакви права?Публикувано изображениеИстината отвъд медийното пространство е , че за петте ни години членство ние сме нетен донор на ЕС, тоест сме внесли повече пари за членски вноски, отколкото сме получили от финансиране, било то от Кохезионния фонд или от програмите за развитие(Регионално развитие, Човешки ресурси, Околна среда и др.).Как мислиш, дали това е случайно?Всеки път като чуя за европари и магистрали ми става тъжно,че все още има хора, които си мислят че ЕС са братушки , които са ни приели с отворени обятия и понеже са много благородни са решили да налеят малко милиардчета в нашата обезкървена (обезлюдена) мила родина...не че съм против интеграцията ни , но в случая говорим за двойни стандарти в много отношения, което не е справедливо , говорейки за 'европейска общност' ....

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте колеги какво става.....газта пада, а бенза и дизела рязко скачат http://b4b.bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0-11-03-2012/ - цените тук

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как какво ни се случва?Ниски са ни заплатите, това ни се случва!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от днес 2.69! За жалост май ще се насочвам към услугите на газаджиите 2.69 vs 1.35.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,63/69 за литър 95Н може и още

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-малко от половин година вдигане с 30 ст. добре върви :DДекември началото 2.40 март средата 2.70...жалко само, че нямаме вело алеи, иначе хората щяха поне да имат избор някакъв, за мен пътуване на колело на пътното платно не е оферта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...