Jump to content
ShEfA

Да спрем ACTA

Recommended Posts

Здравейте колеги!Нямаше да си позволя да пусна цяла тема, ако не смятах, че е наистина важно. Днес стана ясно, че България е подписала договор, който ще наложи силна цензура над интернет и живота ни като цяло. Тъй като е ненужно да описвам всичко, ще ви споделя няколко линка, които е хубаво да прочетете и се надявам да споделите с всички, които можете да достигнете. Този договор и закони ще наложат цензура от такъв род, че съществуването на форум като този ще е невъзможно. Съдържанието ще трябва да бъде изтрито, или поне на по-голямата част от форума. Няма да можете да споделяте статии с приятели, чрез имейл. Ще ви следят скайп, поща и всички комуникации през интернет. Работата е сериозна! Изгледайте видео материала в първия линк. http://news.data.bg/2/bulgaria/305198/http://dnes.dir.bg/news/internet-avtorski-prava-torenti-10419693?nt=6Тук не можем да си позволим да седим зад клавиатурите - трябва да се действа. Можеше да си чешем езиците за протестите с горивото, но сега нещата са наистина мащабни. Само факта, че операционната Ви система е нелегална е достатъчен да ви хвърлят в затвора или да ви забранят да ползвате интернет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На по-прост език пращането на сервизно ръководство на приятел ще стане "федерално" престъпление! Без значение дали копието е електронно или хартиено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи тоя windows за 300 лева ахахха ;) Всичко това нямаше да ни прави впечатление ако взимахме нормални доходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше ясно че ще дойде и този момент.Честито:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По едно безплатно убунту примерно и да вземат да се гръмнат с техния софтуер :DИ ако дадеш и на приятел ще са ти благодарни, а не боза, която постоянно е в грешка, но пък всички програми са съвместими с нея, защото трябва хората да си дават парите.

Редактирано от d.pavlovq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Windows-а е най-малкия проблем и цената не е еднократна а на година, така че купувайте машини с лицензен pre-installed. Отделно като сложиш по $1 за всяка песен в компютъра си, по 20-30 лв за всеки филм и по 100-120 за игра.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна новина.Няколко човека пак ще си разделят някой як рушвет.Предполагам че държавата вече се е справила с проблемите в образованието,здравеопазването,престъпността,законодателството...вече всичко е наред с инфраструктурата,доходите,екологията и т.н. и т.н..Сега беше останал да се реши само тоя проблем и ще живеем в перфектната държава,НАЙ-ДОБРАТА В СВЕТА!Сега вече визите за България ще станат по 100х. евро и ще има опашки от мераклии...ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКАТА МРЪСНА ИЗМЕТ КОИТО СЕ НАРИЧАТ "УПРАВЛЯВАЩИ" ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ 20Г. ДА СИ КУПУВАТ СВЕЩИ С ОГРАБЕНИТЕ ПАРИ.Пълен контрол върху "стадото".Само дето някои овце може да прегризат синджира и да открият вълка в себе си...господа "управляващи".

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Как да я Спрем таз АКТА


като гледам ако сме в ЕС значи
и в АКТА ше влуезнем по един или друг начин


PS Казвай ко да праим иначе C:\deltree *.* :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали сте запознати из основи за какво става на въпрос в случая, и по-точно че като цяло проблема не в нарушаване на авторските права. Проблема е с упражняването на този закон, тоест следенето на целия интернет трафик (което превръща интернет провайдърите в полицаи, а нас в мишени за следене), а също така като минаваш на митницата може да ти проверяват лаптопа, телефона, mp3 плейъра и всекакъв вид носители за пиратска информация (а това са си лични вещи, съдържащи лична информация). И за какво е цялата работа, за няколко огромни корпорации, генериращи милиярди печалба на година и ламтящи за още. На всичкото отгоре тези компании не внасят никакви данъци в нашата държава, а искат да им защитиш правата чрез полицейски акции и т.н., за които плащаме ние - ДАНЪКОПЛАТЦИТЕ.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казват ,да не се отчайваме ,че винаги може да стане и по-зле. Уви - стана! България е една огромна пропаст - падаш ли ,падаш... тамън се хванеш някъде и преживееш още някой друг миг и това за ,което си се хванал поддава и тръгваш пак надолу. :unsure::lol:

 

Сега един ще плати за филм, ще си го качи на GSM-a и 10 човека ще чакат на опашка с bluetooth. :ph34r:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че в нашата мила държавица нищо няма да се промени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата почват да се развиват като някой сюжет на хакерски филм, в който всички си носят хардовете на PC-тата в джобовете и постоянно бягат от закона. Ще следят те целия трафик....е са....то е много по-лесно на думи от колкото в действителност.....За целта са нужни изключително много набити средства за огромни структури и масиви следящи всичко по кабела и въздуха, то в цивилизована държава неможеш да го постигнеш напълно, камоли в Булгаристан.... Тук обаче ще стане друго, както и с небезизвестните СРС-та, ще се подслушва и следи само набелязана цел. Т.е. утре някой те набеждава за нещо и почват да те следят, като зад тях имат вече този нов закон, който им дава свобода за проникване в личното пространство на хората! Не това е начина да се направи това и ако има протест и аз ще съм там!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Петър Петров, за да могат да "слушат" трафика интернет доставчиците трябва сериозно да инвестират, а това би довело до фалит на половината от тях и покачване на таксите на останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това, че малките ще фалират, а оцелелите ще трябва да си вдигнат таксите, как точно е лошо за корпоративните дружества? Това, че ще могат да изкупят и малкото останала конкуренция, или това, че ще имат причина да си вдигнат таксите? Какво точно ще се случи - няма да искат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се случи това, че дори и "по-големите" няма да имат достатъчно ресурс...опрецията по sniffing на няколко милиона машини едновременно клони към невъзможно...По скоро ще се измисли система за оценка и ще се процедира с отсяване на нещатата на части....и мисля че точно тогава по-малките доставчици ще са им най-нужни, за да може натоварването да се разпредели по цялата ISP мрежа и всеки да доносничи с информация, а не измежду 2-3 гиганта които ще са толкова нафлуудени от трафика, че ще им се сринат системите... ;)

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една интересна статия по въпроса ( на английски ):ZDNet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И цитат от посочения източник и какво очаква всеки който го набарат " one college student can be fined $675,000 for downloading only 30 songs "........

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS Казвай ко да праим иначе C:\deltree *.* :ph34r:

Направо отиваме на "format c: /u" и от там на Linux :D

 

п.с. Все още има надежда, много организации са се вдигнали и не е минало през Евро Парламента. Както се казва : Не губете кураж, следва втори тираж :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още отсега теглете любими песни,албуми,картини,филми и програми и се запасявайте за всеки случай. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изроди на тази мизерия и това искат да ни вземат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Player101 идейна петиция, може да е публикувана от самата ACTA и това да са първите 2 милиона проверени и обискирани потребителя ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента имам 50ГБ инфо на което адресите са сбъркани или нещо друго и нямам достъп. Поне да дойдат да ми оправят коша че да си гледам снимките :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как си позволявате да коментирате ACTA като не сте го изчели напълно. Аз също не съм го изчел, но ще си кажа принципната позиция. Според мен е редно да се спре свалянето на филми, музика и кракнат софтуер(не знам дали така се нарича). Това е пълен абсурд. Някой да полага някакъв труд за да изкара пари и обществото да му слуша музиката, гледа филмите или ползва софтуера фрий. Като искате фрий софтуер - свалете си убунту.

НО!!! Тази сутрин в сутрешния блок по BTV и по НОВА гледах коментарите на двама мои приятели - Комитата

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/2078008431-Shte_vlizame_li_v_zatvora_za_svaleni_filmi_ot_internet.html

и Асен Генов.

До колкото разбирам рестрикциите са значително по-големи. Например да ти следят имейла, всичко, което правиш и т.н. и т.н. Най-интересното е, че това ще е задължение на интернет доставчиците, което от една страна е нормално, но по-интересно е, че те ако не го правят, ако не те следят, ще нарушават закона. Значи извода е, че те ще го правят във всички случаи, защото иначе ще бъдат поставени на колене. За да не описвам абсурдите вижте в блога на Пейо какво има: http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fblog.peio.org%2F%3Fp%3D7611&h=YAQHeOfSnAQGBZGLcNGpNSMyIGVqPLhTk772kOPWzv7YxBg ДОСТА Е ИНТЕРЕСНО!!!

Та в крайна сметка, според мен, всичко се свежда до това каква ще е рамката на незаконното или законното, която ще вече очертава ACTA.

Личния ми съвет е да четете повече, да си изградите експертно мнение и тогава да хулите, защото съм убеден, че нито един от Вас не е изчел ACTA и не е направил анализ на това как би действала тази законова рамка.

 

Това е от мен!

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам свое собствено мнение и то е ******************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************************* . Поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос Петре: къде да го изчетем при положение че няма и един ред, публикуван от него?Събрали се тоя, оня и още някой и "ми те тука едно законче да спретнем"... Така закончета да ходят да си спретват вкъщи за пред децата и жената, не някъФ оръфляк на другия край на света дето нито ме правил, нито ме е хранил, нито ме е обличал да ми дава наклон на "сопата".

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още е много неясно, но каквото и да направят не могат да ни вкарат всичките в затвора нали!А и хората в Европа и Сащ не са овци като нас и си имат форми на протест и Бойкот!И какво излиза, ако науча нещо в училище и учителя ме изпита и аз му отговоря, могат да ме съди автора на учебника, щото съм му ползвал интелектуалния труд така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и форума ще стане незаконен - използваме името Хонда без позволението на производителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Каквото и да Ви говорят,знаите,че става дума за пари."Връзката пари-власт е ясна на всички,излишно е да сеобяснява.Иницияторите на АСТА са мега корпорациикоито са в дълбока сянка,те не са публични и се криятзад различни субекти като холдинги,клъсъри и всякаквитакива измислени от тях с цел да не се стигне до тях.Ако си направите труда да стигнете до конкретно имеще се лутате в лабиринт от фирми,сдружения и фондациии ще ударите на камък.Те добре са скрити от очите ни.Те притежават пресата,радиата и телевизиите коитоса оръдие и средство за манипулация на обикновенитехора с цел да ги контролират.Тези хора гледат с 50 до 100години напред във времето ,а ние обикновено си гледамепред носа.Страховете ни са,че няма да си теглиме свободнонякоя песничка или филм.Колко сме ограничени само!Зад въпросното споразумение се крие опит да се завладееСВОБОДНОТО за сега пространство с цел да ни контролират.Спомнете си от каде тръгнаха събитията в арабския свят2011г.Чрез интернет все още не ни контролират напълно,но и това скоро ще стане като гледам.А тези коментарив българските медии са прах в очите ни.Всички политици в световен мащаб са одобрени или са негласни членовена мегакорпорациите,дори и наще.Така,че колеги колкотои да си разтегляме локуми в тази тема нашите избраници взеха решение да подкрепят декларацията или споразумениетокакто там го наричат.Хаиде честит ни Биг Брадър , свобода на словото и свободно споделяне.Амин.

Редактирано от tony-asa
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз сега хапвам една мусака.Ама ако го нарека мусака ще дойде някой да каже че фалшифицирам и използвам запазена марка, над която някой някъде има авторски права, макар да не знае :(

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-общо, неясно и двусмислено нещо от това не бях чел :dry: .

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и законите са ни такива - неясни и двусмислени...:yawn:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не случайно в предишния си пост написах, че гледайки напред, си виждаме върха на носа само. И не случайно дадох примера с революциите в арабския свят. Целта е да имат правно основание

да ни следят личната кореспонденция защото интернет е заплаха за тях, за техния ред и свят. Чрез интернет може да се организират движения и протести от рода на тези на антиглобалистите

и движението окупирай Уолстрийт. За сега ги възпират само правото на неприкосновеност на

личното пространство, неприкосновеността на личната кореспонденция, съгласно правата на човека, макар, че и това не е на 100% сигурно. Знаейки съдържанието на личната ни кореспонденция те ще могат да парират всички опити за нарушаване на статуквото. Как ще стане? Ами много лесно примерно пускат снимка, клип или песен в мр3 формат и ги защитават с авторско право. Да предположим, че те са много популярни и се теглят и разпространяват от огромна част от потребителите. Разпространявайки се масово те дават правно основание за следене на кореспонденцията на потребителите. Не се заблуждавайте, че за една песен или снимка ще последват санкции. Това ще стане, когато даденият потребител вдигне глава и дръзне да критикува статуквото наложено от тях и не дай си Боже да почне да организира протест срещу него.

Целта им е да са една крачка пред нас и да знаят какво мислим, а не авторските права. Знаейки какво мислим те ще могат да реагират и например ще ни забранят достъпа до интернет чрез нашия доставчик въз основа на това, че си споделил с приятел една песен например. Много хитро са го замислили, капана е щракнал вече. Честито на печелившите.

 

пп.Как можах да забравя Уики лийкс! Това ги е извадило от равновесие сигурно.Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат по темата от един друг форум:

Под игото – home edition.------------------------------И така, представете си 2018 г. Обикновено софийско жилище.- Тате, може ли да смъкна от сметката ни 99 долара? Трябва да купя една книга.- Така ли? Коя книга?- Ами, на тоя… Вазов. “Под игото”.- Че защо ще я купуваш? Имаме я.- Супер! В кой файл е?- Какъв файл? Ей я на рафта, третата отляво.- Пфу! Та тя е на хартия!- И какво от това? На твоята възраст четох от нея.- На твоята възраст, значи. Че тук няма търсене! Как да си намеря нужните ми цитати, а? И аудио-съпровод няма. Нито анимирани картинки. Тъп текст, не може даже шрифта му да смениш. Луд ли си? На училище ще ме скъсат от подигравки. Чети си я ти!- Добре де, ето ти я тук на DVD. Преди петнайсетина години го купих…- Какво?! DVD?! И с какво ще я разчета тая антика, според теб? Че тя е за музея на технологиите. Още малко и на перфолента ще ми го предложиш тоя Вазов!- Като си толкова умен, защо не потърсиш в мрежата и не си я смъкнеш безплатно?- Да смъкна безплатно книга?!- Естествено. На Вазов авторските права са изтекли отдавна. Все ще да се търкаля някъде.- Тате, абе ти…? Като ти си бил малък, в началото на века, може и да е можело да смъкнеш всичко безплатно. Не си ли чул, че вече от пет години авторските права върху книгите са продадени за вечни времена на Американската асоциация на книгоиздателите? Или искаш и мен да напъхат в затвора доживотно като ония от сектата за свобода на информацията?- Че Вазов е българин! Какво общо имат тук американските издатели?- На кой му пука? Ти случайно да не си антиглобалист, а?- А, не, не, разбира се!… Виж, сине, грехота е почти сто долара да дадем за някакъв файл. Защо не помолиш някой съученик да ти го даде, да го прочетеш? Все някой ще го има. После пък ти ще му дадеш някой твой.- Да, бе! И като ми дадат техния Вазов, къде ще го чета?- Как къде? Те тяхното си копие у тях си, ти тук, на компютъра…- Абе ти си съвсем изостанал. Книга може да се чете само на този компютър, от който е купена. Пък и поляризацията ще е различна… Накратко, тате, давай парите. Ще си купя нормална книга.- Добре де, ето ти еднократна парола за теглене на 99 долара от сметката ни. По наше време това бяха бая пари…- Платих я. Thanks.- Дай и аз да я видя тая книга… Какви са тия картинки? В оригинала нещо май ги нямаше.- Реклами, как какви. Без тях книжката струва 699 долара.Екранът пъстрееше от мигащи обяви: “Дърводелски услуги – Марко и син”. “Истинските юнаци ползват нашите хранителни добавки!”. “Рекламна служба `Метоха` – моментална известност навсякъде!”. “Кредити изгодно, ниски лихви”. “RADA-LESSONS.COM – всичко, на което може да ви научи разкрепостена млада учителка!”…- А текста защо го няма? Трябва да се изчака да изчезнат рекламите ли?- Ти от Луната ли си паднал? Има да си чааааакаш… Текстът трябва да се чете през поляризационни очила. Без тях се виждат само рекламите.- Това пък от кой зор?!- Как от кой? За да не може книгата да се чете незаконно, естествено. Купил съм си аз примерно книгата, платил съм си, а пък някой стои зад мен и я чете над рамото ми, без да си плаща – как я виждаш тая…- Пълни глупости. Ако и аз си сложа очила?- Голям смешник си. Текстът се вижда само през моите очила. Твоите ще имат друг код на поляризацията.- Добре де, дай ми твоите, да я видя тая книга…- Как ще я видиш? Нали очилата няма да ти разпознаят ретината. Ще видиш само съобщение, че си сложил чужди очила… Тате, стига си ми пречил с твоите глупости! Трябва бързо да чета, докато не е изтекъл лицензът на книгата. Иначе, ако не искам да се самоунищожи, трябва да доплащам за свръхвреме. Не ми пречи, чета…… След 2 часа:- Уфф. Привърших я най-сетне.- Какво? За два часа си изчел “Под игото”?- Естествено. И за един щях да го прочета, ако не бяха рекламните паузи.- Тая не я вярвам. Я ми кажи, кой е Заманов?- Кой?!- Яснооо. Кой е тогава Боримечката?… Кириак Стефчов?… Чорбаджи Марко поне?!…- Откъде да знам бе, тате! Четох Home Edition. Там е само това, дето Огнянов и Рада се харесаха, и после башибозуците ги убиха. За останалото трябва да се купува Professional, или може би даже Enterprise Edition. Всичките ни пари няма да стигнат…- Уфф… Ум не ми побира накъде е тръгнал тоя свят!- Тръгнал ли?! Стигнал е вече! Тръгнал е бил по твое време, тогава е можело да го спрете …

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и сега като Власт-Имащите са го решили , какво правим ние народа ...... ама реално погледнато ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата tony-asa е напълно прав и във час със нещата,напълно го подкрепям,,но както знаете нито една окупация на хората не издържа вечно и е време тази лакомия,,,иии не знам още какво да кажа за хората да свърши 2012 малко разместване на магнитните полета и хаиде които е оцелял във пещерите:rolleyes:там контрола е във ВИНКЕЛО хахаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще правим ли?Ами ще рподължаваме да си пишем и да си споделяме докато ни резнат.

Споко колега ,това няма да стане от утре.Може да минат няколко години дори десетилетка,но

до тогава сигурно ще има друг начин за комуникиране.Винаги ще има и друг начин,просто така

е устроен света.

 

пп.Хеи модераторите,що ми сплескахте горния пост бре,знаете ли колко труд хвърлих да го

подредя да е прегледен и симетричен.Публикувано изображение

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е написано в онзи блог :"ACTA не е нито началото, нито ще е края. ACTA нито ще спре споделянето на файлове, нито ще направи артистите богати. Средствата за заобикаляне на технологичните ограничения, които ACTA ще наложи, са отдавна измислени и от години се използват."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...