Jump to content
st1nki4a

Потрошиха ми колата

Recommended Posts

Да ви се оплача колеги какво ми се случи.... Събрали сме се вкъщи в събота вечерта с приятели и към 11 часа единият съсед звъни и ми вика счупени са ти стъклата на колата. Слизам пред блока и гледам четирите ми гуми срязани с нож и двете стъкла на вратите също счупени с нож?!?!? Отварям колата а от вътре нищо не липсва. Виках полиция ама те само дойдоха погледнаха и си тръгнаха.... Колата е паркирана както трябва не пречи на никого и е на най-осветеното място ама......греда. Тая Варна става невъзможна за живеене. Така че колеги от варна внимавайте с хубавите ни хондички че много боли от такава случка... Сега следва изръсване за нови зимни гуми и нови стъкла, а после как да я оставя пред блока?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори колега Някой доста се е потрудил над твоята кола. Някой ти има зъб:o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става последно време сумати народ ядът дървото заради някой тапанар.Всеки ден си задавам въпроса в каква държава,ако може да се нарече така живеем...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я се замисли коя комшиика последно си оправил и ще разбереш кои ти е потрошил колата :) Шегичкам се :dry: много неприятна история, и аз като паркирам все гледам да с съобразявам да не пречи на някои да не запушва врата или вход че да няма такива истории но.....!!! винаги има в живота кои да ти направи мръсно. И не държавата е виновна дето само я обвинявате, виновни са хората като вид!!!!!!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за случката. Сподели поне в кой район става, за да може колегите да си имат едно на ум. Напоследък вандалските прояви имат възход :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, гледам количката на аватара ти е с тексаски номер (ТХ :)), ако все още е с такива веднага мога да ти кажа защо си я намерил така... 1) Нищо лично към колегите от Варна! 2) ето го и отговорът ти.. Ами защото варненци, като видят ТХ и подивяват.. Имам чувството, че в гъза им сме бръкнали ( с извинение!). Толкова омраза има към Добрич, че не е истина. Истории имам много, ама не ми се разправя сега. Та мисълта ми е, че това си е някой вандал и като е видял ТХ и е превъртял.. Съжалявам за количката ти. Дано скоро си я оправиш и да не ти се случват такива инциденти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пложението е такова на всякъде в България. Колко случки съм имал когато спирам буквално за 5 мин и ме предупреждават че тука пукали гуми и т.н. Всеки се прави на велик кой къде да спира пред блока и как някой щял да си изпати. Проблема е че Българина не иска да съжителства като нормален човек ами все някой с нещо му пречи и гледа кака да се заяде. Проблема не е в регистрацията на автомобила а в ниската култура, ако въобще има такава този който е направил това с автомобила. Явно са били "големи мъже". Много жалко ще е колега ако това с пукането на гумите и чупенето на стъклата го е направил някой от комшиите ти. Дано по-бързо да оправиш нещата.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам, че пиша в темата на колегата, но понеже става въпрос за Варна......Днес сутринта когато отивах на работа, видях поредната грозна гледка Хонда Сивик 6 ген. със залят преден капак и маска с алкидна боя, цяла кутия..., останах втрещен... и кутията с боята оставена до колата. Това е на ул. "Дебър" -Варна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случката става в района на лятно кино Тракия. А не мисля че е заради ТХ-то понеже живея там от повече от 3 години и досега не е имало проблем ама ми се случи случка....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо почват сериозно да взимат на прицел Сивиците ни.... :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятна случка колега,може и да не е нарочно а просто да си жертва на свободното движение на мизерници из градовете. п.п "Нема такава държава" - жалко,но факт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за колата, колега.Това с омразата на варненци към добричлии обаче са "легенди за белия зъб". Просто задници има навсякъде (Варна, Добрич, София, Перник - все тая).Като си гъз в душата си няма значение от къде си и от къде е колата. Аз съм от Варна и никога не съм имал проблем с добричлии. Понякога се бъзикаме, че "тахайците" не могат да карат, но това са само майтапи, както е тук в София с перничани.Или някой ти има зъб, или просто си бил без късмет този ден и някоя групичка пияни лайнарчета са попаднали точно на твоята кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжелявам за колата колега, аз лично се побърквам от такива случки :devil:П.С> Има вариант и скоро да си бил с автокаско и след като не си го подновил да ти извръткат този номер....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Събрали сме се вкъщи в събота вечерта с приятели и към 11 ...

Да не сте вдигали много врява... мрънкал ли ти е някой за шум преди ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме били шумни въобще, малко музика от телевизора и лафче нищо повече. А съседите са ми приятели и не са се оплаквали. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително направи едно каско колега. Ще ти е 400-500лв (на вноски го нареди), но на теб сега ще са ти повече прозорците и гумите...Иначе ако си паркирал на място, на което обикновено не паркираш, може да е заради това. При мен веднъж един съсед ми звъня в след 11 вечерта, да ми се кара как така съм му спрял на мястото?! А аз го познавам от години него и му викам - стига бе човек, това място е общинско, пред блока е и той ми разправя "ма аз съм си го измел бе", викам му батко ти утре ще си изметеш улицата и ще събираш такса, че минаваме по нея :lol:Просто някои хора имат брутално собственическо чувство, дето им седи от комунистическо време, когато е имало 5 коли на жилищна сграда и всеки си е определил къде да паркира и по 10 години никой не си е сменял парко мястото. Сега обаче е пълно с коли и няма места - разумните хора паркират където могат, дори да трябва да повървят 200м да си стигнат до вкъщи, съзнавайки, че местата са за всички. Някои маймуни обаче дето са чакали 5 години да им дойде ред за първия Москвич и още живеят в онзи свят или са дошли от село където никой няма "право" да ти паркира до двора на къщата и мислят, че са приложими същите номера и в големия град правят ей такива мизерии. И не са само Civic-ите. Един колега миналата седмица четвъртък си намери BMW-то на сутринта пред блока с надрани 4 врати и 4 калника (една дълга черта от всяка страна). Той душица, добър, не се заяжда, не се е карал с никой просто явно е паркирал на мястото на някой дето е отишъл до магазина с колата и се е ядосал като се е върнал.

Редактирано от Veseliq
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry, за щетите колега, но решението след ремонта е едно единствено.Платен паркинг.Веселия е прав, манталитета ни е калпав и мат'реиала също!Старата ми кола е надраскаха така, щото съм спрял на мястото на някой калъф!Пред блока имаме един монтажник на аларми и работи на паркинга, заградил е 4 места и се бие за тях, но някой ден вероятно ще получи разпрани гуми и счупени стъкла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случилото се колега :( Знам какво е и не го пожелавам на никой. Обаче мен една друга работа ме притеснява. Хубаво да си направи човек каско, но като спре да го плаща дали няма да си намери колата отново с демидж? Не е ли това един скрит рекет на застрахователните компании? Ни тей, ни иначе. Доста пъти съм го премислял това и не стигам до решение. Може би наистина само един платен паркинг или гараж ще осигури пълно спокойствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че за теб е по-безопасно да нямаш, отколкото да имаш каско ли? :lol:И за какви рекети говорите...и особено за кола на която каското и е 200-300лв ...къде се върнахте във сикаджииските и висаджииските времена? А по темата и на мен са ми разбивали 2 пъти колата и ми обраха веднъж апартамента във Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тези истории с рекета на застраохвателите вече ги няма. Едно време мутренските истории бяха модерни, но вече сме доста по-близко до европейска държава от тогава. Вече има много клиенти, особено пък с такива коли едва ли биха се занимавали, може и да не съм прав, но...Другия вариант е както колегата по-горе предложи - платен паркинг, за 20-30-40лв на месец ще си осигуриш спокойствието. Но това е само ако има близко до теб паркинг. Ако трябва да ходиш по 10 мин до него, цялата идея да имаш автомобил, с който лесно да се предвижваш в гадно, студено време се обезмисля.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че сме едно гадно племе :@ и не мога да си обясня що за човек трябва да си, за да извършваш подобно нещо? В тоя случай дори не става дума за кражба, а просто на някой идиот му е скимнало да нареже някаква гума, сякаш тя му е виновна че е загубеняк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрени съболезнования!1. Варна и големите градове като цяло са пълни със сяква измет. Готови са да ти натрошат колата без причина, да не говорим ако си ги погледнал на криво, изприварил, паркирал...2. Аз лично 2 години бях с каско към ДЗИ във Варна (изплатените ми щети от 1вата година ми покриха разходите за каско за 2те год.), след това само гражданска и колата ми си е все още цяла... 3. Най-добре е гараж... ама като знам ситуацията във Варна освен на покрива на блока да го направя...За платен паркинг да платя за няколко часа - да. Ама да си държа колата цял месец... $$$$$В крайна сметка, това е още 1 пример как не е виновна България, а шибаната сган която живее там!

Редактирано от G36

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че за теб е по-безопасно да нямаш, отколкото да имаш каско ли? :lol:

Искам да кажа, че двама приятели след като не си подновиха каското си намериха колите в не толкова добър вид. И някак си ме човърка максимата, че няма нищо случайно на този свят :rolleyes: Ама то доакто не ти дойде на главата е лесно да правиш подигравателни изказвания. :) Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е........ скапаната сган живее в тая страна.Шумен беше пропищял последния месец от кражби на Гоуфчета 3 и разни Опели и Рена до 96-7 година но за щастие днес ги хванаха.Двама на по 18-19 години са извършителите на 7 кражби за месец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗверги !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой знае! И на мен са ми дупчили гумата- без даимам логично обяснение! И от там докато се пооплаквах тук таме, научих една от причините, възможно и за твойта да е така- просто минават мизерните изроди и проста така си дупчат- в моя град Сливен знам за поне 3 такива случая- без моя- в които педалчета тинеджъри минават и надупчват гумите на, в различните случаи- от 6 до 15 автомобила...Да да, просто еъй така...жалко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо почват сериозно да взимат на прицел Сивиците ни.... :ph34r:

 

И моя ще го бартеросам за Прелюд :Д и така колега съжелявам за случката....тоя дето го е напраил гума да спука ключ за джанти да няма... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...