Jump to content
clinku

Относно два вида акумулатори

Recommended Posts

Здравейте, акумулаторът ми здаде багажа и сега съм се насочил към тези два модела Varta Blue Dynamic Bosch SilverЩе съм благодарен ако някой който е по наясно с акумулаторите ми разясни разликите между silver и blue dynamic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са точно модели, а серии с различен стартов ток и различни амперчасове. Спри се на конкретни модели. Иначе боша има 3 години гаранция /май от всичко на пазара само той е със 3 години/ а вартата е с две. И ако решиш да е бош те съветвам да го купиш от "Киров". Мисля си че каквото и да избереш няма да сбъркаш, аз лично съм с варта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Banner които е 12v и 46ah и е с три години гаранция и с 4бр клеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и exide . Само добри впечатления...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изяснил както трябва. Исках да знам какви са разликите на тези 2 типа. Вида Silver знам че вътре в клетките има сребро, а за Blue Dynamic нищо не знам. И моля не ми препоръчвайте други модели, интересуват ме тези двата за които питам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай в мрежата си пише всичко за технологиите им, пък колко е истина, колко маркетинг :Dбошhttp://www.planetbatt.com/marka.php?id=3'>варта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох ги.. но не знам дали да вярвам на тези реклами и за това писах тук...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с този модел на Varta вече повече от година и половина и досега нямам проблем по важно е стартовия ток на моя е 330 ако не се лъжа , но ако има от същата серия но с 360 или 400 А мисля че ще е перфектния вариант ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус, погледни конкретно за твоя автомобил колко Аh и какъв стартов ток препоръчва производителя и си избери марка, производител с най-голяма гаранция. Всичко друго е маркетинг. По скоро сондирай мнения за това кой какъв акумулатор е ползвал и колко време е оцелял при еди какви си експлоатационни условия (лично мнение). Успех в избора :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора вече е направен, а именно - Bosch Silver 45 Ah и е с 3 години гаранция.

Редактирано от Clinku

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че аз лично не забелязвам някаква разлика между "азиатските" модели на акумулаторите "Бош с4 - 45Ач", "Варта Блу Дайнамик - 45Ач" и "Берга Бейсик Блок - 45Ач". Допускам че се произвеждат на едно и също място, но дали е в южна от нас страна... Иначе аз съм с Берга-та от 2 месеца, засега нямам забележки.My linkMy linkMy link

Редактирано от cokela

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да не пропускаш най важния въпрос, проблем: Това са много известни марки и шанса да попаднеш на менте е огромен, нищо чудно да си купиш акумулатор правен от искра(българия) с лепенка бош или варта :tooth: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от Киров си го купих - вносител на Bosch за България, и произхода им е от Испания. Според мен на практика Бош и Варта са еднакви но Вартата е с няколко лева по-скъпа защото е немска а боша испански Публикувано изображение иначе не виждам кое му е лошото ако е испански Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7год. Sznajder само с едно доливане на вода и то от чешмата :P !И прехвалената немска техника напоследък като китайската.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни се наложи и купих въпросния варта дадоха ми го с отстъпка за 120лв незнам колко е добра офертата не ми се занимаваше за по ниска цена,както и да е доволен съм за сега ,времето ще покаже за по нататък :) ПП: Стария ми беше банер нямаше грам ток в него даже една лампичка несветваше ,не само на таблото нищо, пуснах му ток направих 10км и си палеше от раз,но като сложиш вартата реших да видя какво става вътре в банера и се оказа че трябваше да му долея 1,5л вода ако не и повече остана ми малко от 2рата бутилка дестилирана вода ,значи без вода пак работят,сега ще го заредя добре и се надявам да мога пак да го ползвам,но вече на бегачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Boschhhh иска ли питане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че технологията при Варта и Бош е еднаква ако забелязвате даже и кутиите с една и съща формаPS: Ами от Киров си го купих - вносител на Bosch за БългарияНе е вносител само дилър е Бош сами си внасят продуктите и си имат склад в София така че относно ментета не може да става дума както и при варта има само 2 дилъра за България Сори за спама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош и Варта са едно и също не виждам ко се чудиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с бош преди сега от две години и половина съм със VARTA SILVER dynamic и съм много доволен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 2ра година съм с Варта и нямам никакви проблеми с нея иначе ти си решаваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 години БОШ, натоварвания с музика и лампи по язовирите и все още се държим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора се казва MOLL немско качество,спечелил е много награди както и одобрението за първоначално вграждане в Mercedes, Porsche, Lamborghini, Audi group. На цената на Bosch са, но са много по-добри и с 3г. гаранция, понеже ги продаваме в нашата верига магазини и сервизи имах възможността да тествам много от тях.Учудих се като се запознавах с тях, че има над 100ампера повече стартов ток от колкото го дават по принцип и това е гарантирано, а другите марки имат даже по-малко от упоменатото. След като смених Baner-а си с MOLL вече си мисля че мога да си карам бегачката само на стартер и да спестя от гориво ... хахахаха ... имам и 2 киловата музика закачена в колата която се слуша постоянно, а тя си харчи доста ток, но за този акумулатор не е проблем, без кондензатор не примигват фарове, крушки и т.н.

Редактирано от impress

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...