Jump to content
R_Panayotov

Обжалване на акт

Recommended Posts

Колеги, днес прибирайки се от морето на излизане от Гурково (посока В.Търново) ме спира полицай за превишена скорост (96км/ч) и си викам аз 6 км/ч нищо не са..Та казва той "ти не видя ли знака 50км?" Викам аз "Къв знак?" връщам се..и наистина имаше а пътя прав прав...и така 200 лв глоба .Мисля ,че книжка сега не се взима.Пък и тя ми трябва и без това за работата ми. Пари не искат , само се ебават с мен...и така без възражения си подписах акта, но като гледам на него пише ,че в 3 дневен срок мога да направя допълнителни обяснения и възражения. Някакви идеи ? Гледах радара..има стикер ама никъв друг документ за него. Като ги питах за глобата..единия ми вика : Нямам право да казвам какви са глобите..бла бла..едни такива глупости .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи вероятно ще имаш и лишаване 2месеца и 200лева глоба.Безмислено е да обжалваш.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като те спряха имаше ли ти към тях видимост 150 метра преди да те спрат? Беше ли безопасен участъка- прав и с отбивка? Полицая за да те спре направи ли неправилно пресичане? Акта как е попълнен-има ли съкращения или правописни грешки? Разминава ли се по час и дата отчитането на радара и съставянето на акта? Можеш да внесеш до 3 дни в същото РПУ писмени възражения и междувременно да се обадиш в СБА за съдействие или адвокат/за консултация е около 20 кинта/.Не е като да нямаш варианти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше на прав участък след завой , сигурно имаше 150 метра ( не мога да определя ) но беше на прав участък нямаше къде да отбия ,влязох в банкета малко, зад мен имаше друга кола. Полицая спря и нея и аз се зачудих мен ли спря , него ли.. А патрулката беше спряла на една отбивка в другото платно. Т.е. не беше от моята страна а от другата но гледаше към моето платно за движение..И тоя си изскочи на пътя с палката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Велико Търново , спряха ме на излизане от Гурково . Там са Старозагорските шапки. Може би писмо трябва да им пратя или.. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма съкращения , но пише , че ми е показана скоростта с точен час и дата..а в интерес на истината не ми показаха радара, аз го погледнах и видях. Взех да ги разпитвам за документите за радара..ама само стикер трябвало да има..други документи не били длъжни да носят за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='R_Panayotov' Взех да ги разпитвам за документите за радара..ама само стикер трябвало да има..други документи не били длъжни да носят за него.

Ти така все едно си ги напсувал,хем си в нарушение ,хем се репчиш.Дребни пари не си ли носиш когато пътуваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е мноооого кофти място, почти винаги стоят на въпросната отбивка, поне аз ги научих без да съм патил. Как нямаше някой да ти присветне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нося си пари аз , но не искаха и след това вече ги почнах за радара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не написа като възражение, че поне единият от полицаите мирише на алкохол? Или някакво разминаване в часа на радара и часа на спирането ти?Друг е въпросът, че искаш да обжалваш нарушение, което реално си извършил. Страх те е да понесеш последствията от действията ти ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме е страх да си нося последствията. За едни закона важи, за други не..щом има вратички ще ги търся. А точно пък полицаите на са от най-примерните водачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моят съвет е, не се лъжи по коментарите във форума, нищо лошо не искам да казвам за колегите, но най-доброто, което можеш да направиш според мен е, разпитай за някой добър адвокат, която се занимава точно с обжалване на актове, аз съм от твърде далече - Дупница, тук имаме един адвокат, който прави чудеса с актовете, колко акта е спасил просто не е истина. Това е моят съвет дано ти е от полза :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не написа като възражение, че поне единият от полицаите мирише на алкохол? Или някакво разминаване в часа на радара и часа на спирането ти?Друг е въпросът, че искаш да обжалваш нарушение, което реално си извършил. Страх те е да понесеш последствията от действията ти ли?

Хахах,да напише,че мирише на алкохол...Полицая вика дежурен по КАТ,тестват го и завежда дело за клевета срещу горкия човечец...Аз съм полицай и един колега вече два пъти взима пари от такива умници,дето им мирише на алкохол....Има късмет,че има такава пиянска физиономия...Горния пост е най точен,занеси акта на адвокат,взимат половината от сумата на глобата,но ще си останеш с книжка... Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ти ли прибраха контролния талон? можеш да обжалваш пак, но с пекан адвокат,лошото е че си се подписал,ако беше отказал да се подпишеш щеше да е по - лесно на адвоката УСПЕХ :) и книжка за превишена не се отнема ,освен ако не е имало птп,алкохол,бягство от място на евентуален инцидент..е и ако станеш на - (минус) контролни точки след глобата

Редактирано от gerry_1912

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет - сега ще ти кажа от моя опит - Грешка е че си се подписал без възражение, След това ако в тридневен срок не си написал също възражение пак е грешка.

 

Но пък имзаш още варианти - и рабира се ще спечелиш ако се бориш - като ти излезе наказателното постановление - веднага го обжалваш - Това си е твое право .

Обжалва се пред съответния Районен съд т.е. ако полицаите са на работа в КАТ Велико търново ще обжалваш там - пращаш си жалбата по Еконт и ли Спиди или някакъв куриер с Обратна разриска.

 

Относно техническото средство с което са те засекли - ако Радарът не е калибриран в Акредитирана лаборатория, или радарът не показва : Скоростта с която си се движил, дата, час и регистрационен номер на нарушителя То този Радар не може да се използва за тази цел Публикувано изображение! И в съда акта веднага ти пада, ако наистина радара е от старите. В някои случаи в Районният съд се правят на разсеяни и не обръщат внимание че радарът трябва да има запис на - скоростр, точни дата час и регистрационен номер. Ами започват да те оплюват как си се съгласил с нарушението като си се подписал в акта и как в тридневен срок не си подал жалба и т.н. и казват че си виновен . Но това не е така защото имаш право да обжалваш пред административния съд и когато там обжалваш вече не обжалваш самото постановление на КАТ ами обжалваш решението на Райония съд и тогава се пише Възивна жалба. И точно там имаш право да обжалваш, че не са обърнали внимание и че не са взели всички доказателства !

 

Задължително обжалваш и пред районен съд и пред Административен съд ,

 

е има едно неудобство ще трябва през 2-3 месеца да ходиш до КАТ да ти слагат заверка на Постановлението защото ти ще караш с него вместо Синьото толаонче но това да не те притеснява.

 

Успех и ако имаш въпроси задавай смело.

 

ПП може би не съм описал всичко точно но като чуя за такива Актове със Старите РАДАРИ - направо се вбесявам.

 

 

 

До колегата "Лудата Ряпа"

 

Ами ако каже че са му искали пари - пак Дежурен по КАТ ли ще извика ?!

И като си полицай я кажи и разясни що ползвате Технически средства които не са позволени от вашата наредба и закон ?

 

 

 

А пък относно коментара на този колега

"parvan90"

 

То колега не би трябвало да послушаме и тебе щото ти имаш апел да не обръщаме внимание на коментарите в същия този форум в който и ти даваш коментар ????

Това мнение е редактирано от btu: Днес, 08:48

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До btu - колега опитваш се да изкажеш доста компетентно, жалко че оставаш само с опитите. Прочети си писаниците отново - пълно е с "грешчици" /нарочно не употребих думата глупости/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "d1ma"Колега благодаря за забележката но не мога да си коригирам вече написаното.Явно те интересуват само грешчиците - както казах това е от моя ОПИТ !И кое според теб са глупости ?Два съборени акта с постановления не мисля че се наричат ОПИТИ ?И освен това може да помислиш малко и да се изкажеш по тема с нещо полезно .

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговарям ти веднага:1. Прочети хубаво ЗДвП.2. Прочети Наредбата за средствата за измерване, ще те улесня - от чл.745 нататък и после говори за типовете радари и какви трябва да бъдат.3. Обвинението във взимане на подкуп няма да го посети дежурния по КАТ. Бих желал тук да се доизясниш - кой ще го посети и какво ще стане. Версията ти ще бъде интересна, сигурен съм.4. Акта се презаверява всеки месец, а не през 2-3 месеца. Може да се прочете в долния край на всеки акт, че замества контролния талон за един месец. Би ли допълнил, ако обичаш колко пъти може да се презаверява акта?5. Ето това са "грешчиците" ти. Правописа ти не ме интересува, с него не пречиш, но с даване на невярна информация е твърде възможно да подведеш някого.6. Това че си съборил два акта е похвално - имал си желание, пък и актосъставителя и наказващия орган са се омазали иначе няма шанс да бутнеш акт без пороци, освен ако процедурата по обжалване не се опорочи.7. Дали актовете ти са били заслужени?8. Мога да пиша още доста, но все пак е събота.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 'd1ma' t

 

 

 

И аз така

1. Прочети хубаво и точно изискванията за техническите средства - Трябва да има записани следните данни - скорост, дата, час, регистрационен номер на ПС - Само новите радари изпълняват тези изисквания които са снабдени с камера Публикувано изображение не на последно место изискванията за калибриране на ТС - на сайта на ИА" БСА" към Министерство на икономиката.

 

И втози смисъл вторият полицай, който присъства не може да върши работата на радар или часовник или камера, той може само да е свидетел за написването на акта но не и свидетел на нарушението - все пак няма вграден радар в окото си ?

 

2 Акта се презаверява през повече от един месец по късно ще ти приложа копие от НП. Наблягам на презаверяват , което значи след ПЪРВОТО заверяване, което трябва да направиш и зависи само от тебе Публикувано изображение НП се презаверява след дата,която ти слагат в кат и тя е винаги повече от един месец.

 

Та и аз това казвам щом има изисквания за Техническите средства то тя трябва да се спазва - а то какво използват се масово старите радари които не отговарят на изискванията, отделно много актове има паднали щото са написани некомпетентно - примерно непълно име на шофьора, или липса точно място на съставяне на акта, неправомерно съставяне на акт - примерно този който ти пише акта въобще в този час не е трябвало да бъде там и т.н.

 

Поздрави

Смятам ,че като спорим за нещо не значи че сме на бойното поле .

И не на последно место:

И както казах още в началото - говоря от собствен опит, а не наизус - което пък личи при тебе - щото до сега не съм виждал да ти презаверят акт или НП точно за един месец срок - винаги ти отпущат доста повече.Особенно ако ти направят акта в различно населено място от това по което ти се водиш на отчет в кат.

 

Освен това акта и НП ти ги презаверяват докато те си решат - може и година да мине докато ти излезе НП или пък влезе в сила НП.

Особенно ако Живееш във Варна пък Акта ти е написан в Дупница. Реално ограничение няма. Могат да те мотаят многоооо.

 

Някои Актовете и НП падат в съда щото някои които ги пишат не знаят как , и второ не изпълняват съответните изисквания на закони и наредби и не използват правилните ТЕХНИЧЕСКИ СРЕДСТВА И НЕ СПАЗВАТ ИЗИСКВАНИЯТА ИМ ЗА УПОТРЕБА - друг начин няма.

Редактирано от btu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе няма ли кой да я затвори тази тема?М/у другото към колегата btu да вметна,че все още са валидни техническите средства,които не заснемат номера на превозното средство.Може би си чел м/у редовете но в закона има и добавено едно "или",което не отменя радарите,които само засичат скорост,дата и час на установяване на нарушението.Другото е,че длъжностно лице може да бъде свидетел по акта-за справка ЗАНН.Може би съм ходил на малко повече дела от 99% от потребителите тук и то повечето по КАТ.Да,отпадат доста НП-та,но повечето заради допуснати пропуски или техн.грешки при издаването им.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм чел достатъчно.

Ето ти и на теб да почетеш малко от въпросната наредба:

 

Раздел XXXVI.

Радарни скоростомери

 

Чл. 745. Радарният скоростомер е предназначен за контрол на скоростта на моторните превозни средства чрез възпроизвеждане ефекта на Доплер.

 

Чл. 746. (1) Конструкцията на радарния скоростомер трябва да позволява да се индивидуализира превозното средство, чиято скорост е измерена, включително при едновременно движение на две или повече превозни средства, при разминаване или когато радарният скоростомер е монтиран на движещо се превозно средство.

 

(2) Ако радарният скоростомер не е пригоден да изпълни това изискване, той трябва да анулира резултатите от собствените си измервания, когато две различни превозни средства пресичат радарния лъч едновременно, но с различна скорост.

 

Чл. 747. Радарният скоростомер трябва да има устройство, отчитащо ъгъла, под който превозните средства пресичат радарния лъч (ъгъла на въздействие), освен в случаите, когато е предназначен за работа с практически успореден на направлението на трафика радарен лъч (ъгъл на пресичане под 10°).

 

Чл. 748. Конструкцията на радарните скоростомери, работещи без регистриращо устройство, трябва да позволява отчитане на резултатите от измерване от двама оператори едновременно.

 

 

Чл. 749. Възлите на радарните скоростомери, изложени на външни въздействия, трябва да са прахо- и водонепроницаеми след свързването на всички детайли.

 

 

Чл. 750. Радарните скоростомери трябва автоматично да изключват неверни резултати, причинени от външни въздействия и смущения, както и такива, предизвикани от промяна на захранващото напрежение извън зададения от производителя обхват.

 

Чл. 751. (1) Инструкциите (програмите) и запаметените данни трябва да се проверяват най-малко веднъж при всяко включване на радарния скоростомер по методи, удостоверяващи тяхната комплектност.

 

(2) Всяко несъответствие трябва да възпрепятства по-нататъшни измервания.

 

Чл. 752. За радарните скоростомери, регистриращи резултатите от измерване, регистрацията трябва да съдържа:

 

1. датата и времето на измерването;

 

2. измерената скорост и посоката на движение на превозните средства.

 

 

Това са изискванията за радарите, явно те е мързяло да ги прочетеш или просто си чул някоя градска легенда и я споделяш.

 

Ето ти и от ЗДвП:

Глава пета.

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ

чл.165 (2) При изпълнение на функциите си по този закон определените от министъра на вътрешните работи служби:

 

6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и/или регистрационния номер на моторното превозно средство;

 

 

 

Това доколко грамотно се пишат актовете е съвсем друга бира.

Ползвай интернет пълноценно.

Намери си ЗАНН, ЗДвП, АПК и се ограмоти.

Акт не се се презаверява за повече от 6 месеца, ако дотогава нямаш наказателно постановление, няма и да имаш - преклузивен срок по ЗАНН, а ако имаш пада в съда, дори акта и постановлението да са написани перфектно.

Вече ясно ли ти е, че пишеш АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ, защото реално ограничение има за презаверяването.

Аз говоря не от опит с 2-3 акта, а от достатъчно дълга практика, подплатена с достатъчно разбираема за мен теория.

 

Tочно "или" е пропуснал да прочете.

Вече ме хвана яд, че го светкам къде греши.

Редактирано от d1ma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не те разбрах,това горе за мен ли се отнася?Все пак в посоченият чл.165 ал.2т.6 какво пише,или ти си неграмотен?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за теб!

Спорят си с btu..., който не разбира, но пише мнения. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d1ma

Е не се нерви де !

 

Да видим сега кой кого "СВЕТКА "

 

 

И това "ИЛИ" май не го разбираш каво значи ? "технически средства или системи, заснемащи или записващи"

 

Щом заснема трябва да има снимка, щом записва трябва да има ФИЛМ ! И при старите радари нито едно от двете не е изпълнено Публикувано изображение!

"""Глава пета. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби: 6. (нова - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство.

Тук където е "И" няма "или"

 

Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон.

 

 

(7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния процес.

 

Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон. (2) Редовно съставените актове по този закон имат доказателствена сила до доказване на противното. (3) Свидетел по акта може да бъде и служебно лице. (4) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Наказателните постановления се издават от министъра на вътрешните работи, от министъра на отбраната, от министъра на транспорта и от кметовете на общините или от определени от тях длъжностни лица съобразно тяхната компетентност. (5) (Отм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Не подлежат на обжалване наказателни постановления, с които е наложена глоба до 50 лв. включително. (6) За неуредените в този закон случаи по съставянето на актовете, издаването и обжалването на наказателните постановления и по изпълнението на наложените наказания се прилагат разпоредбите на Закона за административните нарушения и наказания. (7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния процес. (8) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При връчване на наказателното постановление водачът задължително представя валидно свидетелство за управление на моторно превозно средство."

 

И в тоя ред на мисли аджеба как старите радари са веществено доказателство - след като нито имат разпечатка, нито снимат нито имат видеозапис ???

Да не говорим че няма запис или заснемане за регистрационния номер, дата и точен час, който да се представи в съда - в съда не може да занесеш радара - там искат снимки и разпечатки или видео.

 

Вторият полицай не може да свидетелства за час дата и скорост - "

 

Чл. 189. (1) Актовете, с които се установяват нарушенията по този закон, се съставят от длъжностните лица на службите за контрол, предвидени в този закон. (2) Редовно съставените актове по този закон имат доказателствена сила до доказване на противното. (3) Свидетел по акта може да бъде и служебно лице."

 

 

------------

 

" (7) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Изготвените с технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, снимки, видеозаписи и разпечатки са веществени доказателствени средства в административнонаказателния "

Еми то може да не разбирам ама и два акта оттървах !

 

Пък и не всеки се е родил научен .

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО "d1ma" и до policeman

Нещо обаче съдържанието на текста което цитираш не е много верно !

Това и/или го няма в оригинала Публикувано изображение т.е е само и, а пък с това другото "или"не отпада изискването за заснемане или записване на датата, точния час и регистрационният номер Публикувано изображение

 

И старите радари нито заснемат нито записват нито имат разпечатка Публикувано изображение

И пак ви напоням, че вторият пилицай не може да е свидетел по това нарушение, а може само да е свидетел по написването на самия АКТ.

 

И точно заради тези липси на радара са ми паднали две наказателни постановления но за съжаление само в Административния съд , на първа инстанция винаги се правят на разсеяни - Районен съд !

Инъче бабаита който профучава със 120 при ограничение 60 изчезва и идвате вие след него и със калпавия радар Органите ви трескат акт и си го плащате пък си карате според огравиченията. Щото радара не може да посочи нито регистрационен номер нито записва нито заснема, пък часа на престъплениет може Винаги да се манипулира.

Затова са въведени тези изисквания , но за съжаление още не се спазват на 100 процента.

 

А за невярващите да се обърнат за консултация при

 

Асоциация за квалификация на автомобилистите в България

Лиценз № 200412164

Управител: Красимир Георгиев

Адрес: гр. София 1510, ул. „Въстаник” 8

Тел.: (02) 840 91 29, 840 77 62

Факс: (02) 840 91 29, 840 77 62

 

Електронна поща: emai lrossen@anetbg.net

 

Или пък отивата и давате кеш на компетентен адвокат, който ще Ви защити с гореизложеното от МЕН.

 

 

Не знам обаче да не е реклама това но все пак не е търговска фирма .

 

И няма нужда да ме нападате след като съм нов във форума.

Редактирано от btu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излишно е да споря с когото и да било тук.Но нека все пак, четящите темата да обърнат внимание на следното:btu цитира ЗДвП с последна редакция ДВ бр.85 от 2004г.Аз цитирах същата алинея, на същия член, с измененията от ДВ, бр. 10 от 2011 г.Има-няма 7 години разлика. Точно в този период е записана в съответната алинея и логическата дизюнкция "ИЛИ", така обичана от законотворците и така неразбирана при неправилен прочит.Законодателството е динамична система, развива се постоянно и незнанието не е оправдание.Благодаря на Крис Барнс, че отвори темата. Надявам се да спазим добрия тон и обещавам да не пиша повече в темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО 'd1ma'

 

Колега това можеше да го кажеш доста по рано ? А не

 

"""Публикувано: Днес, 09:26

 

До btu - колега опитваш се да изкажеш доста компетентно, жалко че оставаш само с опитите. Прочети си писаниците отново - пълно е с "грешчици" /нарочно не употребих думата глупости/. """

 

И аз увлечен в спора не съм обърнал внимание че цитираш след това по нов борй на ДВ.

 

И все пак има полза от спора - За нарушения, които са направени преди Вторник, 1 февруари 2011 г. т.е. публикуването на ДВ брой 10 от 2011 действа стария закон.

 

"§ 11. За нарушения, установени до влизането в сила на този закон, се прилага досегашният ред.

Законът е приет от 41-ото Народно събрание на 19 януари 2011 г. и е подпечатан с официалния

печат на Народното събрание.

Председател на Народното събрание:

Цецка Цачева""

 

 

Ами имам един трети акт и сега имам насрочено дело на 20 октомври и ще Ви докладвам как е минало.

 

ПП Акта ми е правен януари

 

И все пак си остава "заснемане , записване" в Новия закон, което май хич не е малко ?

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"""

 

И аз увлечен в спора не съм обърнал внимание че цитираш след това по нов борй на ДВ.

 

 

Колега, не го приемай като заяждане, ама всичките ти шарени писания единственият смислен довод е позоваването на чл.165 ал.2

Ти твърдиш, че според нея, едва ли не, всички актове, съставени с "обикновени" радари са незаконни...

Е ето как съдилищата в България тълкуват този член:

Неоснователно е оплакването, че съдът е постановил решението си, несъобразявайки се с нормата на чл.165 от Закона за движението по пътищата. Вероятно касаторът има предвид разпоредбата на чл.165, ал.2, т.6 от ЗДвП, в редакцията й към момента на съставянето на наказателното постановление, ДВ бр. 85 от 2004г., според която контролните органи имат право за установяване на нарушенията на правилата за движение по пътищата да използват технически средства или системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство. Редакцията на чл. 165, ал. 2, т. 6 от ЗДП, в която са регламентирани техническите средства за установяване на скоростта - радари и системи, заснемащи или записващи датата, точния час на нарушението и регистрационния номер на моторното превозно средство, е от 2004 год. в този й вид, същата не е променяна. В досегашната съдебна практика не е имало тълкуване на разпоредбата в смисъл, че радарите ТР-4 не съответстват на изискванията, предвидени в ЗДвП. Уреждането на разпечатките, снимките и видеозаписите от уредите като веществено доказателствено средство в административно-наказателния процес с новата ал. 7 на чл. 189 може да се тълкува единствено като желание на законодателя да уреди навлизащите нови технически средства /камери, фотоустройства/, които все повече ще се използват от контролните органи, но не и като забрана за използване на досега използваните технически средства.

http://admincourtdobrich.org/re6enia/2011/239_2011.htm

 

Ето и други решения, при които съдът изобщо не е бил съгласен с теб...

http://vtrs.org/dela-upload/dela/site/2011/04-2011/00704510/999a1310.htm

http://www.admcourt-varna.com/site/files/Postanoveni-zвеakonni-aktove/2011/01-2011/0361d810/146c2110.htm

 

В интерес на истината, намерих един единствен съдия, в Ловеч, който е тълкувал закона като теб:

http://www.rs-lovech.bg/2011/vl/05/00704511/02132411.htm

http://www.rs-lovech.bg/2011/vl/05/00704511/19731611.htm

Сам по себе си този факт е скандален, явно въпросната ГАЛЯ МАРИНОВА в Ловеч, е решила, че не само КАТ-аджиите могат да заработват извънредно...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TipoMan

 

 

 

 

Ами на бърз прочит ти отговарям -

Независимо какви технически средства и ситеми използва кат те имат задължителни изисквания на които трябва да отговарят, освен това трябва да бъдат калибрирани, от там пък калибрирането се извършва в лаборатория акредитирана от ИА БЪЛГАРСКА СЛУЖБА ЗА АКРЕДИТАЦИЯ към Министерство на икономикат или в чужда такава лаборатория която притежава акредитация по ISO 17025 http://www.nab-bas.bg/bg/documentslib Те просто не могат да ползват ТС каквито си искат и да очакват пък някой да им ги забранява сред като има изисквания с какви параметри могат да се ползват и също така дали са одобрен тип, дали са калибрирани , в какъв срок и диапазон са калибрирани. Щото ако са калибрирани от 10 -20 км пък тебе хванат с 65 км - Този радар не отговаря на изискванията и респективно не важи в съда - ама трябва да им го докажеш.

 

И като тръгнах в тази посока - това че радара има стикер че е калибриран нищо не означава - изисква се сертификата за калибриране и с него се сравнятат калибрираните диапазони Публикувано изображение

 

И според мен това, че не са забранени определени Технически средства пък не означава че са разешени -не може когато идват да ти измерват микроклимата или осветлението в едно кафене да има супер строги изисквания за Измервателните технически средства пък когато се използват Технически средства от КАТ да няма никакви изисквания или пък те да не се спазват - Това е което размишлявам Аз.

Пък щом има нормативен документ, който има изисквания за измерващите технически средтва и той не се спазва е незаконно. Вече ако е само Стандарт - стандарта не е задължителен и може да не се позовава - но наредба и закон да не се спазват е трудна работа та дори и В България - просто трябва да имаш н кяткои случаи повече време и разбира се средства за да се съдиш.

 

И според мен Актовете направени със старите радари по старата наредба са абсолютно незаконни защото Техническото средство не отговаря нва изискванията пък само с него може да се докаже дали си нарушил Закона за Движение по Пътищата !

И също така много е важно съда какво Вещо лице ползва или въобще ползва ли !

Та съда може и глупости да решава ама това е друга дилема. въпроса е кое правилно и кое не.

Като се движат три коли успоредно с разлика с по около 1 метър , аджела този радар страия как ще различи нарушитела - просто Полицая вади палката и който си хареса .

 

 

И от личен опит пак казвам , че при мен се е случвало Районните съдилища да се правят на разсеяни но на втора инстанция като се обжалва вече работата излиза наяве .

И за съжарение минава поне една година докато си вземеш синьото талонче обратно.

 

 

ПП И странно пък аз винаги се опитвам да спазвам закона за движение по пътищата и когато не го нарушавам все ще излезеНякой униформен да ми тресне измислено нарушение - това се почна още от деня преди сватбата ми и все още продължава . Егаси късмета.

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА честито - честитка - ЕЛЕКТРОНЕН ФИШ от КАТ.Така и така има тука доста компетентни да Ви питам пристигна ми честитка Електронен фиш - жената някъде май се е заплеснала ама като я знам че кара само с 40, не знам дали да вярвам на радара ?Ако някой е имал опит моля да даде акъл - на снимката, която са ми изпратили има две коли едната е моята другата в насрещното е скъп джип - може ли да има някаква манипулация и не на последно место има ли отърване ?То май стана работата за нова тема ама ...

Редактирано от btu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако глобата ти е до 50лв няма обжалване. Може да обжалваш заради джипа в насрещното, но според мен няма голям шанс да падне фиша - ще кажат, че камерата изключва възможност за такава грешка и т.н. Сигурно в разпечатката имаш измерване и на разстоянието от камерата до колата - това също е някакво доказателство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глобата е 200 лева превишение с 31 км над ограничението и се водело даже населено место. При плащане в 14 дневен срок - 140 лева. При обжалване - остава 200 лева.Много ме съмнява жената да е карала с 90 - какви разправии е отнасяла да вдигне 50 - 60 км , с повече не екарала щото кара от два месеца и емного зле.Обаче ето няма скорост на другото превозно средство, което според мен не е правилно. Ако има и на Джипа скороста и на нашата кола вече е друго !Абе калпава държава само пари ни дерат . Ще видим какво ще стане

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами така е,на кривата ракета и космоса и е крив.....:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'policeman' МДААА - точно така Мисля и АЗ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия нашите коли 90км/ч се правят доста лесно и неусетно, така че всеки може да сгафи. Аз така се бях заплеснал преди Орлов мост като пълен тъпак, въпреки че знам за ши****** камера - минах със 74...Виж на разпечатката със снимката каква е дистанцията до колата и дали се виждат номерата на двете коли. Мисля, че е твое право да получиш доказателство, че измерената скорост е именно на твоята кола, а не на другата. Според мен това е и изискване към средствата за измерване - да указват конкретно чия е измерената скорост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я какви радари е имало едно времеhttp://spisanie.mobile.bg/avtomobili/vijte-kak-se-e-otchitala-skorostta-v-bylgariia.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Капанеца

Аз съм малко встрани от темата,но да питам,че ми е любопитно.Какво става ако не спреш на някой полицай (извън населено място и си се засилил):lol:?Тръгва да те гони с патрулката ли:ph34r:?(те попринцип винаги са с малко)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записва ти номера , пускат те за проверка и като те намерят дупе да ти е яко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...