Jump to content

Recommended Posts

Не знам дали тук е мястото за въпросът ми.За което се извинявам и ако модераторите решат , нека я преместят.Та :Може ли на джанта 6jx15 да се монтира гума с размер 225/65/15.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може колега, щом джантата е 15-ка могат да се сложат всички гуми с този размер. Ако ще ги слагаш на СRV-то, по-добре сравни общия диаметър на гумите с този, с който колата ти излиза от завода, че иначе ще ти е грешен километража, а при по-голям диаметър от стандартния се отразява негативно и върху ускорението на колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... което не е болка за умиране, освен ако, CRV-то ти не е автоматик! Тогава вече негативите от промяна на размера на гумата са повече, т.е. не е желателно да го правиш.п.п. И в двата случая, четирите гуми трябва да са с еднакъв размер. Петте по-точно, и резервната.п.п.п. В офроуд форума си задал правилния въпрос.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че 225 е прекалено широка гума за 6j джанта?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 6J размерите са минимум 175 ,нормал 185-195 ,максимално 205 това е по таблица

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето един полезен сайт: Rims

Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за полезният сайт.Обаче нещо не мога да се ориентирам.Мога да задам широчина на гумата и съответно на джантата каквато искам ,но всичко влиза в нормата.Или нещо съм с грешка с превода или бъркам другаде.Ще съм благодарен ако можеш да дадеш някво обеснение.А иначе , да .за црв -то става въпрос.Тъй като гума с размер 225/65/15 е само със 7-8 мм. по висока от препоръчваните 205/70/15 , мисля да му сложа такива.Всъщност видях такъв автомобил и собственикът ми каза че няма проблем. Височината му беше мисля 55Лошото е че той си е сменил джантите с такива на 17 цола и предполагам,че са 9j а пък на мен ми се иска да запазя оригиналните си 15-ки.А бе както и да е .И на мен ми се струват такива гуми широчки за 6j aмас все пак да питам.Ще се радвам на още мнения.То всъщност компромиси няма - или стават или не стават , но така и не мога да намеря някоя по- лесна за разбиране таблица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш да ги слагаш спокойно тези гуми- нито ще има проблем, нито ще усетиш някъква разлика в поведението на колата, може би разхода ще се вдигне незначително. Гледай само и 4-те гуми да са еднакъв размер. Плюс това тая джипка, ако питаш мен изглежда малко несериозно с гуми 195 мм широки. Жена ми има HR-V с гуми 195/70/15 и мисля, като и купувам гуми да сложа някъкви по-широки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, можеш да ги слагаш спокойно тези гуми- нито ще има проблем, нито ще усетиш някъква разлика в поведението на колата, може би разхода ще се вдигне незначително. Гледай само и 4-те гуми да са еднакъв размер. Плюс това тая джипка, ако питаш мен изглежда малко несериозно с гуми 195 мм широки. Жена ми има HR-V с гуми 195/70/15 и мисля, като и купувам гуми да сложа някъкви по-широки.

Е разбира се че ще се съобразя с еднаквите гуми. То това е повече от ясно.А колкото до оригиналните , наистина тези на 205 изглеждат меко казано обидно. Да не говоря за 195 че вече си е наистина несериозно.Място има даже и за доста по-високи ,ама айде няма да си правим експерименти че разхода с горивото вече наистина ще е осезаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

Останалото е опасно, но не е невъзможно.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега. Точно от това се нуждаех.Сега е време наистина за мнения - нишката между ''опасно'' и ''не невъзможно'' колко е тънка ?!Ще се радвам на вашите мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо са ти толкова широки гуми? Цената им предполагам е по-висока, малко или много ще спънат колата и ще вдигнат разхода. С нормално налягане, гумата няма стъпва правилно на пътя и ще се износва неравномерно. Ще трябва да караш с по-мека гума, за да има правилна стъпка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се струва, че 225 е прекалено широка гума за 6j джанта?

205 е широка и не ти се струва. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а запитал ли си се дали теглото на джипката отговаря на тази ширина защото идва един момент в който вместо по-добро сцепление имаш по-лошо и визията не е определяща като поднесеш на някой завой или в някоя локва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запитвал съм се колега.Не в конкретния случай, но съм се запитвал :)Поправи ме ако греша,но по- широките гуми не правят ли сцеплението по -добро и колата по-стабилна.Говоря за летния сезон и летни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-широките гуми на сух асфалт са по-добри но във вода се получава аквапланинг и колата става неуправляема с тях.Затова и производителя е избрал един усреднен размер добър и на сухо и на мокро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опита, който имам до сега съм "ЗА" с двете ръце за малко по-широки гуми (през лятото) от тези, които дава производителя. Винаги карам с такива и устойчивостта на колата се усеща (най-много в завоите) особено, ако преди това си карал с предписаните от производителя. Лично аз през зимата карам с размера препоръчан от производителя, а през лятото с по-широки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но само и единствено, ако са съобразени с ширината на джантата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От опита, който имам до сега съм "ЗА" с двете ръце за малко по-широки гуми (през лятото) от тези, които дава производителя. Винаги карам с такива и устойчивостта на колата се усеща (най-много в завоите) особено, ако преди това си карал с предписаните от производителя. Лично аз през зимата карам с размера препоръчан от производителя, а през лятото с по-широки.

Колега, какви джанти използваш за по-широките гуми ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...