Jump to content
sand0

Да ви е честита новата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО едногодишна гражданска отговорност!

Recommended Posts

Да ви е честита новата ЗАДЪЛЖИТЕЛНО едногодишна гражданска отговорност!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да им го @@@@@@@ на глупостите, сега какво и на мотора който се кара само няколко месеца трябва да се прави целогодишна застраховка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подиграват се тия горе на черешата вече с изнемогналия народ братче :@ , какво да ви кажа приятели ако е някъде другаде още утре пред народното събрание ще има протест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да си кажа въобще и незнаех,че можеш да я правиш за по-малко...Никой да не плюе сега :) Правя я на вноски и като няма да ми трябва след третия месец не плащам и се анулирва автоматично.Единственото, е че първата вноска е малко по-солена с около 10 15% от останалите...По въпроса само ще кажа, че наистина тия хора се чудят още колко народ да изгонят по чужбина и още колко да дерат в тези нистина трудни времена в Бг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прави сте, най-вече за моторите които се използват при нас само лятото. Просто зимата нямаме условия да се кара мотор макар и с екип и т.н. защото улиците не са мокри а са в сняг и лед :( А относно ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА едногодишна това се дължи на факта, че някакви си 2-5% което изобщо не е малко се движат без застраховка и само късмета може да ви опази да не попаднете на такъв ДЖИГИТ, защото ако е и някой безпаричен с 25 годишна жигула как ще ви плати ремонтите... няма да коментирам.Само мога да допълня, че всеки който е без гражданска отговорност в някакъв срок ще бъде уведомен по някакъв начин, не запомних какъв точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък без да изпадам в сложни политически,икономически и т.н. анализи бих искал само ДА ГО НАЧУКАМ НА МАЙКИТЕ ИМ НА ТИЯ НАШИТЕ УПРАВНИЦИ.АМАН!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега прав си- да не ти се налга да попадаш на такъв джигит без гражданска! Но в скъпата ни родина няма гаранция, че и да има гражданска ще ти платят- ето това вече е по-лошото, защото в този случай освен, че няма да вземеш пари, но и ще ти скъсат и нервите! И тогава излиза, че тази застраховака си е чист рекет, което се потвърждава и от това нововъведение. За пореден път се убеждавам, че всички законопроекти се прокарват с едничката цел да удовлетворят нечии личен интерес за сметка на народа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се кефя , на мене ми е готино и ще попитате защо, ами просто е. Мотивирах се отново да ходя в чужбина, не мога да си пропилявам младините в мизерия, + това навих и приятелката ми, тей че съм смел :D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА едногодишна това се дължи на факта, че някакви си 2-5% което изобщо не е малко се движат без застраховка и само късмета може да ви опази да не попаднете на такъв ДЖИГИТ, защото ако е и някой безпаричен с 25 годишна жигула как ще ви плати ремонтите... няма да коментирам.

Чакай бре, колега - какво сме виновни аз и останалите 95-98 процента, че някой си шушляк няма или по-скоро не иска да дава пари за ГО? Да си вършат работата по-добре контролните органи! Тези хора сега ще си купят ли едногодишна полица?Или май по-скоро търтеите ги мързи да спират и да се взират в стикерите и полиците и да мислят докога важАт.В цял свят можеш да плащаш разсрочено, дори някъде бях чел, че в Англия можеш да си направиш едномесечна такава.В края на краищата, затова е създаден този гаранционен фонд, 11.40 х 3 милиона коли на година ... дали парите не стигат за покриване на разходите по тези 2-5 %? Пък и всеки има глава на раменете си, всеки сам трябва да си носи отговорността. Очаквам следващата постъпка да бъде внасяне на 5 000 лева предварително в енергийните дружества, защото някой мангал може да не си плати тока някой месец ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментара ми е, че нашата красива абсурдна държавица отново е наеб..а в ГЪЗА БЕЗ ЛУБРИКАНТИ. Държавата това сме ние гражданите та затова така написах.Но има едно успокоение освен, че ще се плаща накуп то и цената се очаква да се вдигне с 20-50% в зависимост от това как се събуди някой от муфлоните в парламента.И аз като потенциален моторис съм възмутен от това да се плаща за цяла година като няма да се кара цяла година.МАМ@@@ им МРЪСНА на управляващите.Да спрем да плащаме данъците на колите, ГО-то и да ходим пеша/с гр. транспорт/колела, че то и бензина гони цената на ракетното гориво :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек никога не може да бъде сигурен каква простотия ще им изникне в болните глави - всичко за наша сметка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нищо де, на нас си ни е готино, ние си говорим по форумите дето никой от политиците не ги чете. Така ще е овце сме си ние...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

....

......
Чакайте малко. Първо сте подведени - хората (МПС) без ГО са доста повече от 5 %, а са близо 30 % (справка тази статия). Хайде сега да се замислим какъв е шанса да ни удари някой без гражданска ? Аз също съм на мнение, че тази мярка няма да доведе до увеличение на обхвата на застраховката, защото хората просто нямат пари да я платят накуп, а ще се развихри бизнеса на лизинговите дружества и кредитните карти.Относно увеличението в цената на застраховката - да такова ще има, понеже тази застраховка е ГУБЕЩА за всички застрахователи в България, а и се очаква увеличение в лимитите за неимуществени щети по нея. Знаете ли, че за това че сте "бутнали" някой пешеходец се плащат минимум 8000лв, а недай си боже убиете някой ? Е колко застраховки по 100 лв трябва да са сключени за да се изплати 1 такава щета ?!? За това цената на застраховката ще скочи, но има и положителна страна - очаква се от догодина да влезе една система със сложно и ( според мен цинично ) съкращение за връзка между застрахователите и КАТ, така когато отидете в офис на застраховател веднага ще могат да ви проверят колко "примерен" шофьор сте и ако наистина сте такъв то застраховката ще струва дори по-малко от миналата година, но ако сте подивяли из улиците - :blink: . Едва тогава всеки ще получи справедлива цена за застраховката си. А относно тези без гражданска - към момента Гаранционен фонд е изпратил близо 400 000 писма на собственици на регистрирани МПС за които няма данни, че имат застраховка като глобата за такива е 500 лв. Трябва да се научим, че щом имаме мустак - трябва да имаме и гребенче, тоест след като имаме кола трябва да сме отговорни към другите участници в движението! Редактирано от Tino
Изб�гвайте цитиране на множе�тво мнени� в пълни� им размер
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от догодина с по две винетки, на предното и на задното стъкло, :lol:. и ще ни принудят да си монтираме тахографи :D

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://news.ibox.bg/news/id_2089588030Поне аз това, което чета и разбирам е, че още не е влезнало в сила и трябва и от парламента да се гласува. Не мисля, че ще си позволят да го направят нашите управници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия, който в момента си карат без гражданска, пак ще са на пътя дори и с новия закон. Поне да бяха измислили нещо по-правдоподобно на което да се хванем...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протести не говорете, защото на 4-те протеста с/у високите цени на горивата в София не видях повече от 5 Хонди !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези като мен на които им остават вноски по застраховките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гражданската е за 12 месеца , а не до края на годината ще се преглътне ;) Но при всички положения е криво :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е поредният обир! Сега само да вметна нещо , тъй като имах разправии с полицаи ... които ми отнесоха огледалото при паркиран автомобил , а в последствие излязоха невинни . Няма дори и гражданска тогава реших да видя колко от колите ( Патрулките ) в КАТ имат гражданска или преглед ... ами в проценти да ви го кажа... Тези които имат и двете -- около 2 процента ... тези само с преглед около 20 процента а тези без нищо ... останалите ... от 16 Коли на паркинга на КАТ вечерта 1 имаше гражданска и 3 имаха преглед...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 20г. държавно нехайство "хитрия" българин трябва да плаща като европеец.Боли нали, вече не си терикат.Както ние прецакваме държавата с еФтините си номера,така и Държавата ще ни вкара в пътя.Ами терикатските номера с еФтиния данък?А някой замисли ли се за жертвите по пътищата и тези които убиват безГО, зареди пролуките в закона?"Прост и хитър(недисциплиниран) народ, слаба държава"!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас , аз и сега едвам отделям за застраховка :lol: Та сега и на куп :( (дано не го приемат в парламента)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е в нашата" Държава" цедят ни до дупка а честито колеги ние сами сме си виновни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, страхотно.И после защо по-младите се изнасяли зад граница, ами как няма след като всеки ден по някоя нова простотия излиза и хората едвам кретат.Както написа по-горе един колега и аз искам да си плащам всичко, но и да получавам нещо в замяна.Айде кажете ми вие как човек с 500 лв. заплата да си плащам всичките данъци и да успея и да съществувам в тази държава.Да сега някой ще каже, ама то не е задължително да имаш кола, е да не е задължително, но с това ли трябва да се оправдаваме ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 20г. държавно нехайство "хитрия" българин трябва да плаща като европеец.Боли нали, вече не си терикат.Както ние прецакваме държавата с еФтините си номера,така и Държавата ще ни вкара в пътя.Ами терикатските номера с еФтиния данък?А някой замисли ли се за жертвите по пътищата и тези които убиват безГО, зареди пролуките в закона?"Прост и хитър(недисциплиниран) народ, слаба държава"!

Добре бе пич да ни вкарат тогава и заплатите в европейския път !!! Жертвите няма да намалеят от тея без гражданската защото при опция на вноски не са си правили та сега ли ?!?!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

chefo77 не съм казал, че оправдавам това което приемат като закон, а казвам причините които изтъкват :) Дали това ще доведе до резултат немога да кажа... И да в Англия поне застраховката може да се плаща на месец. PoweRG за съжаление, като навлязох в подробности си прав статистиката е около 10-12% без гражданска :blink:

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 20г. държавно нехайство "хитрия" българин трябва да плаща като европеец.Боли нали, вече не си терикат.Както ние прецакваме държавата с еФтините си номера,така и Държавата ще ни вкара в пътя.Ами терикатските номера с еФтиния данък?А някой замисли ли се за жертвите по пътищата и тези които убиват безГО, зареди пролуките в закона?"Прост и хитър(недисциплиниран) народ, слаба държава"!

Много си прав колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я всеки от вас да си каже дали гласува за ГЕРБ на тия избори?щото гласуването е единственото което не могат да ни отнемат,а и единственото от което реално нещата се променят.това за писмата със заплахи дето нямаме ГО е пълен ташак,само плашеха хората с него.има си гаранционен фонд,който покрива щети нанесени от МПС-та без ГО.наскоро имаше и много детайлно предаване за застрахователните компании,където ясно и точно изнесоха вътрешни техни данни.печалбите са им в стотици проценти-300-400%.така че тук просто се защитават нечии интереси.няма сила на тази планета,която да те глоби за нещо което не си направил.когато колата ми седи в гаража или в двора и не я карам,не й шлащам.ако искат да ме дебнат дали наистина не я карам.а когато ме хванат да я карам без ГО , тогава вече могат да ме глобяват.преди всички тези идеи за протести пост фактум е хубаво да се замислите относно гласуването.ако се гласува разумно,няма да има нужда от тия протести.без значение на каква тема са.сегашното управление просто са кърлежи.могат само да изстискват последни капки кръв,да подслушват,да рекетират,да арестуват разни групи и това е.никаква реална политика,никаква идея за икономическо развитие......та какво очаквате да измисля тия самозванци?кой повярва в чудото на 800-те дни от вас,кой повярва на пожарникарчето че може да управлява цял град,след това и цяла държава?честит да им е дето са го избрали.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми пратиха такова писмо , само че за откраднат автомобил и то преди 2 години.Глупаците дори не са се допитали до КАТ кои коли са откраднати и т.н. Питах гаранциония фонд : и кво правим сега , а те ми отговарят ми нищо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че дори и да бъде приета такава недомислица, няма как сегашните полици да престанат да бъдат валидни до момента на изтичането им...darius, какво по-различно плаща българина от европееца? Искаш да кажеш, че в Европа няма застраховка на вноски ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осъзнавам вината си, и че институцийте не могат да знаят дали аз си карам колата или ми стои в гаража, а си има ясен текст в закона и по него без проблем могат да изрежат доста хора.

...добре бе приятел нали именно за това са полицаите да проверяват кой е без гражданска и да правят акт.Аз също имам втора кола и понеже не мога да плащам и на нея винетка и застраховка не я карам какъв е тоя справедлив закон да те задължава да правиш застарховка на кола която в момента не използваш.Май най е лесно да одерем всички вместо да хванем тия които нарушават правилата.Данъчна държава станахме :puke:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все си мисля, че дори и да бъде приета такава недомислица, няма как сегашните полици да престанат да бъдат валидни до момента на изтичането им...darius, какво по-различно плаща българина от европееца? Искаш да кажеш, че в Европа няма застраховка на вноски ли?

E то идеята е не да минем метър още някой друг месец,а да има справедливост по принцип.В Англия ако не се лъжа май го няма това с разсроченото плащане,но можеш да си прекратиш ГО-то когато решиш и ти връщат абсолютно пропорционално парите до края на годината за която си платил а което няма да я ползваш.Същото важи и за тъпити ни винетки,дето хем са супер скъпи за седмица и месец,т.е. не са пропорционални на годишната,хем годишната важи до края на календарната година без значение кога я купуваш.Стигнахме до там,че ЕС да кара българскоро правителство да промени цената на месечна и седмична винетка понеже не са пропорционални.Но за момента промени няма,т.е. се правят на луди нашите хубавци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Го Компер бе майна. http://www.gocompare.com/motoring/Short term загледай а и не само.Значи това колко % нямали гражданска могат да си ЗАВРЪТ отзаде!!!!!Не е важно колко нямат!!!! Защото броят в тях и другите ми автомобили които не карам в момента!!! Или авто парка на автокъщата!!!Важното е колко инцидента са станали с такива без гражданска!!! Демек които са управлявали без такава.Но ощепо важното е че тези обяснения могат да си ги дето слънце

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са решили, че куките не си вършат работата. А е много трудно по номера на колата да се следи какво има по колата и какво не. 3 тона стикери лепим, защото не им се дават пари за елементарен софтуер и 2 бързи урока на гибоните как да боравят с него. А в една гражданска 5 кинта са само стикерите. :o 3млн коли по 5 кинта колко грешен лев е... С винетките сиг е същата работа. Ако няма стикер ще е поне 2 кинта по-евтина. А ГО на вноски си е добра практика. Ако я направят директно годишна дано въведът и префенцийте за шофери като мен и приятелката. Аз имам за 3 год 2 акта по 20 кинта, тя за една година има 0. ПТП-та по наша вина също. Е са на по под 25 сме, но карам от 2006та и това може да се провери също много лесно... А бе в общи линий е време да се спре с порочната практика"обсъдих го със себе си и го реших- оправяйте се" !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги вия нормални ли сте??Явно решили???Значи твърдите че са олигофрени и без да искат ни прецакват мислейки ни доброто??? Че махаме стикрите щото лъжели с изтекъл срок на стикера??? Тоест полицая не може да прецени дата на стикера ли??? Че ще е по лесно да не мамиш като няма какво да проверят ли????Те знаят че аз знам, че те знят, че сте олигофрени,Овце и както искате го наречете!!Мислили си разбираш ли!!!!!!!!!!!!!!!ТЕ ЗНАЯТТ, че сме ОВЦЕ!!!Целта си е ЛОБИЗЪМ за да могат да ти го начукат (да те източат). Въпроса е ще разтворим ли бузи ???3-5% изглеждало по Пиарски по безболезнено влизало със смазка със нисък % абразивност от колкото 10% което е действителното увеличение :)

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Айде сега някой да ми каже с колко % се вдигна газта и метана този месец?? Тоест колко % си вдигнаха от това което могат да вдигнат???Отговора е 10% пропана10% метана (5% за оверГъз и 5% от към кръгът-лук).А сега някой да ми покаже дали някъде е споменато в медиите??? Щото аз никъде не съм видял да пише че се е вдигнало с 10% !!!

Редактирано от sand0
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и всички земеделци са прецакани защото и комбайните и т.н. ще плащат за цяла година. Аз лично имам една Лада останала от Баща ми и я карам само лятото за риболов плащам застраховка за 6 ,а сега какво ще трябва да я претопят .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегите, че в случая някой си е платил и с това решение се защитават неговите финансови интереси. Обаче също така ми прави лошо впечатление, че повечето само псуват ругаят (основателно :)), а не предлагат нищо конструктивно като решение. Да кажем, например, че гражданската стане като винетките - решаваш, че ще караш цялата година, съответно купуваш годишна гражданска (но 12 месеца, не текущата година) на преференциална цена. Решаваш, че ще караш половин година - плащаш и караш. И така за ден, месец, седмица... Обаче, ако хванат някой без гражданска в този случай, да го карат да повръща! Ако няма никакво имущество - затвор и да си отработи глобата (примерно може да запълва дупки по пътищата :D). Същото да важи и за хванат полицай, който пусне такъв без гражданска. Директно уволнение, затвор и дано му се падне по-надарено "гадже".

 

ПП Това обаче няма никога да стане в тази държава територия. Бях изписал много по въпроса, но размислих и го изтрих. Не ми се спори...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...