Jump to content
stranger in moscow

Препоръчайте хонда до 4000 лв

Recommended Posts

Препоръчайте ми honda до 3000-4000лв , да харчи малко ще се ползва от сам човек млад , за това държа да не е някоя голяма катафалка за мен най -важни за харченето на гориво да е с ляв волан, и с изгодна подръжка........ще се кара главно градско и доста по рядко извън града......дайте конкретни модели и обяснения ако може

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик 5та или 6та генерация с който и да е двигател! Мисля, че това е перфектната младежка кола. Хечбек, 3 врати, нисък разход на гориво, красива визия! ;)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Лого , млък двигател , достатъчно пъргав в градски условия , нисък разход , компактни размери , добра проходимост , безгрижна поддръжка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

5 генерация хеч са красиви и отговарят на изискванията ти но вече са на по 20 години. Скачай на 6-та хеч, за 3000-3500 лв. ще си намериш супер автомобил. Ако не си се докосвал до хонда помоли някой колега от твоя град за един тест драйв. За три години каране на 6-та генерация хеч съм се убедил, че това е най надеждния автомобил който съм имал до сега, а съм имал поне 8.ПП забравих да кажа, чемного приятели саме молили да им го продам. Салона е прост и двете врати са нефункционално, но знам че паля и стигам до Австралия без да ме остави по пътя ако се наложи. Сега за 3 години вярна служба под знамената мисля да го поглезя нещо.

Редактирано от honda symphony
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е Сивик 6ген. 1.5 В-тек Икономик 115кс(D15Z6 се води двигателя потърси из форума има доста инфо), отличен разход на гориво, доста пъргав и красив автомобил, единствения недостаък е по-високия данък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здрасти, колега! Гледам си градски. Наистина колегите те ориентираха към автомобилът ти! Пета или Шеста генерация е твоята кола. Ако си намериш и икономичният В-Тек ще си паднеш на ... :) Икономичният е D15Z. Ако смяташ да газифицираш, скачай в някоя Д15Б2 или Д14А3/4 (д15-ката е в 5 генерация, а д16-ката в 6). Аз лично карам хеч 5 врати, водят се Англичанки (може и да я знаеш една бяло и черно боядисана). Мотора ми е 1.6 113 коня и съм с обикновена газ. Градско ми дава газ около 10. Много съм доволен, като я взех не се бях докосвал до хонда въобще. За 4 години съм сменял само консумативи, едни карета смених в началото и от немърливост на италианеца преди мен скоростна кутия. Ама това са бели кахъри. Ако не оправяш генерациите най-лесно е по фаровете. 6-та са с големи "очи", а 5-тата са с малки фарове и рязко скосени отзад. :) Ако те интересуват икономиците питай, колегите ще ти обеснят по-подробно, че аз не съм на ясно с тях! :)А да! Гледай да е с коне до 100, че в наше село дерът мъжката с данъците. За моята плащам 140 лв, като е 14-годишна. Като я взех беше на 11 години и данъка ми беше 270лв.

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябва тест драйв на 5та генерация, може да уредим нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 6 три врати джапанка, (5- тиците вече са мноо дърти и трудно се намира читава ) 90 кончета ( и 75 да е бързо и лесно стават 90) , не ръждясва, смешен данък,( на 1.5 е поне 150лв при 15-20 лв за 90 коня) приличен разсход, малка и не чак толкова малка кола. Абе кукла :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш разума- Сивик 6г след феиста с 3вр 114кс ако послушаш сърцето си CRX 2г с Д серия мотор и 2 те коли са супер икономични на рекса минуса са му годинките а + милиарди

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в mobile.bg, пишеш максимална сума, сортираш отзад напред, и почваш да проверяваш най-запазените. Друга схема едва ли има много по-добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на рекса минуса са му годинките а + милиарди

Да бе, да. Това да не съм си го измислил аз:

"Много друса и Много върви" Това са му екстрите за модела.

Къде ги видя "милиарди"? ;) Иначе и аз се присъдениявам към мненията за запазена 5-та или 6-та генерация, ако може VTEC-E, въпреки че и другите надали ще харчат чак толкова много, при разумно шофиране. Или пък 75-90 коня, ако годишният данък ще е проблем, защото и за това трябва да се мисли. За 110 к.с. в петък ме ошушкаха 160 лв. (това с някакви 5% отстъпка). За млад човек си е разход, особено като сложиш гуми, смяна на консумативи, едно, друго и то си се трупа неусетно. Ако ще е предимно градско, най-доброто възможно е GX-а на колегата sand0 - 6 лв. на 100 км., но те са толкова редки, че не си заслужава да се споменават в случая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще даде ли повече подробности за подръжката има ли сервизи и скъпи ли са частите както и кой двигател и коя би харчила най много, както и да се обеснят опциите , бензин , газ,метан,дизел кой двигатели се развалят най бързо и т.н. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това което бих ти казал е колата все пак е за каране в БГ при 350 лв заплата и 2.47 95 нестава аз съм с нова газова ФОБОС на рекса Д16А9 6.5л газ мисля че е добре (карам бавно ) 6 ген също гори толкова и е здрава и части бол на добри цени .За рекса части има болежките им са фарове,спирачки,скорости -всичко се оправя и намира БЕЗ ламарини само те тръгнат ли оправяне няма (мое мнение) ТОВА Е В ОБЩИ линий!!! НО РЕКСА си Е БОЛЕСТ от която излекуване няма ,но за рекса има хора разбиращи много повече от мен и доста теми писани тук :rolleyes:

Редактирано от kembo
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм +1 за Сивик 6-та генерация(1996-2000г.)- добра возия, малък разход, идеална визия и много здрава! Или по-конкретно 1.4, 90 коня, гори 6 - 6.5 градско, а извънградско пада под 5.ето няколко предложения:цък1цък2цък3англичанките също са много добър вариант:цък

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@tuning_mania, колега, не заблуждавай човека с тоя разход от 6-6.5 градско с 1.4! Тя още малко и ще почне да връща бензина в резервоара. В Добрич едно приятелче не можа да я свали под 9, ти говориш за 6.. Извън градско ще даде такъв разход само икономичния в-тек, не и 1.4!

  • Нагоре 1
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На приятеля ти колата не му наред или крака му е много тежък. :) 1.4 ще си дава разход от порядъка на 6.5-7 в града. Нали говорим за разход при нормално каране, а не на лютеницата..Аз на момчето му казах, той иска кола, която ще я кара максимум 10км на ден и да е удобна, защо му е икономия тогава, да взима един прелюд и да си се вози комфортно :)

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Сивик 6-ген, 96 година, 1,4 90 коня на газ. За 2 години и половина около 45 000км и нищо не съм пипнал по нея(да не ме чуе дявола) :) Скоро пробвах Варна - Шумен 120-130км/ч, ни повече, ни по малко, 94 км с 7л газ(ама съм и разбазикал крановете) иначе градско- зависи къде живееш и колко ти е тежак крака. На бензин бчх пробвал цялата магистрала Варна-Шумен на 4-та 6800-7000 оборота ми направи 12л на 100кмЕдинсвтеното нещо кое правя е заварки по гърнетата щото е много ниска - предния и собственик я снижил и сложил твърди пружини и нямам идея колко меко вози по принцип :)До 4000лв сега можеш да вземеш с по-голям мотор и с климатик и ... абе няма да съзажаваш ;)Баща ми беше малко скиптичен и още му е кофти да я кара (ама той има дискова херния и като го раздруса..)Успех :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аи честито, ако не я вземеш ти отивам аз ;)http://www.cars.bg/u357527Иначе на мен фаворита ми е тази http://www.cars.bg/u316932 само гледам и се облизвам, и само здравия ми разум ме спира да паркирам втора хонда пред нас :) Намеря ли основателна причина да имам 2- ра кола я отнасям кат куцо пиле домат :) А ти имаш причина :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тея не са ли на доста километри?

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-важно е състоянието. Не си избирай кола съдейки по превъртяния километраж, защото той е такъв в 99% от случаите. Апък да ти кажа за Хонда не са проблем многото километри ако е гледана както трябва, но това може да установиш само на място.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На приятеля ти колата не му наред или крака му е много тежък. :) 1.4 ще си дава разход от порядъка на 6.5-7 в града. Нали говорим за разход при нормално каране, а не на лютеницата..Аз на момчето му казах, той иска кола, която ще я кара максимум 10км на ден и да е удобна, защо му е икономия тогава, да взима един прелюд и да си се вози комфортно :)

Комшо, говорил съм с още двама собственици на 6-та хеч с 1.4 мотор (единият е жена) и ми казват за разход в Добрич от порядъка на 8-9л/100. Аверчето не е рейсър и рядко включва над 3000 оборота. Засичал го е пълно-105км-пълно от една и съща колонка. Многократно! :) Не се заяждам, ама за мен тоя разход от 6-7 в града е нереален! За икономичния може! Моята англичанка дава 10.5-11 в града бензин, ама аз си я ръчкам, а и съм с 1.6. :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен колите които предложи Слави CR-V са доста скъпи. Моята е сравнително икономична (ама аз я ръчкам непрекъснато). Втората има снимка на мотора който е мит, излъскан което лично мен ме притеснява. Аз като копувах гледах да не мит мотора за да се види кое от къде тече ;) Провери в Мобиле.бг , тук във форума. Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще ти препоръчам подобно на повечето колеги 5-та или 6-та генерация. И съответно - ако търсиш ниска цена, безпроблемно конвертиране на газ, нисък данък и т.н - взимаш 1.4 (90к.с). Ако пък решиш, че можеш да отделиш малко повече пари (за покупка), малко повече разправии и пак пари(газов инжекцион), малко по-висок данък и т.н, всичко това с цел по-добра икономия (по-нисък разход на гориво), то взимаш - 1.5 икономичния в-тек.Да не забравяме и 1.6 моторите - и те са добри, там обаче няма икономия - горят си, но пък и си вървят, данъка е високия и т.н.Във всеки от случаите няма да сбъркаш.УСПЕХИ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1.4 75 К.С.-Англичанка разходът в града е 8,а извънградско,със спокойно каране може да стигне до 6(за бензин говоря).Нека колегата сам да си прецени ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземи си сивик купе 5 ген 1.5 - 101 коня няма да съжеляваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти предложил тази:КОЛА Скъпичка се вижда, но погледни списъка с подобрения. Продавам я защото ще заминавам за чужбина. За млад човек според мен е много подходяща. Вървежа си е доста приличен, музиката не е лоша, данъка е 19.90 лв в Монтана. Колата е доста запазена,а за цената можем да се спазарим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://auto-catalog.net/?f=showImages&image_id=5720 тая днеска я видях и ми грабна окото някой ще обясни ли коя генерация е туи чудо и изобщо как варви като цена и т.н. :) че не мога да разбера ? Както и колко харчи и частите скъпи ли са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Осма генерация , определено с твойте 4000 лв. забрави за нея.

Редактирано от upda7e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко пари ще са ми нужни за тая 8ма генерация ?Втора рака :)?

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напиши в Google Хонда.бг и ще разбереш колко струва,но втора рАка едва ли ще намериш у нас:D и то ще бъде доста над мизерните :P 4000,които си приготвил;).

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мобилето има доста сивици 8 ген. От 15 до 25 хиляди кинта вървят, всеки ден ги гледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то че има има ама нямам 15 хилки нито повече :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бих ти предложил тази:КОЛА Скъпичка се вижда, но погледни списъка с подобрения. Продавам я защото ще заминавам за чужбина. За млад човек според мен е много подходяща. Вървежа си е доста приличен, музиката не е лоша, данъка е 19.90 лв в Монтана. Колата е доста запазена,а за цената можем да се спазарим.

Колега, ако почне всеки така да си продава колите със списъците колко е дал по нея, никога няма да я продаде! Не се заблуждавай, но твоята както е сега е за макс. 3000лв., ти 4800 и искаш. И аз съм дал 2000 лв по моята(тва е то хонда мания :(), но ще я продам за 1500(поне съм сигурен че ще я вземат) Виж напр. това купе, не искам да спорим, искам само да ти дам съвет да продадеш твоята, в крайна сметка ти си определяш цената, не аз. Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много е трудно като гледам твоите критерии да си намериш кола.Да ме простиш, но хората са казали "С пръдня, боя не става", колкото и да са надеждни Хондите и да ги харесваме, не можеш да си вземеш на реални под 100к км да ти харчи 3 градско и ако може да не се чупи. Успех с намирането на колата, дано да те задоволи покупката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво мислите за акордче до 4000лв :)? на дизел 95к.с. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да избираш ако нямаш късмет пак ще се накълвеш :D;) Колата е бирник :D взимаш и почваш да наливаш я бензин я нещо друго :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно прясно предложение - ОПА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай сивик 6-та генерация 1,5 V-tec по възможност седан(не,че другите са лоши) и няма да съжалявашПубликувано изображение Иначе всичко е късмет,моята англичанка я капарирах без дори да съм я видял,не бях и сядал в хонда бях чел за модела в този форум и реших да рискувам.. Предишната ми кола много я избирах и попаднах на пълна кошница и за това не му мислих много.Сега като се замисля как съм могъл да се прецакам да купя кола,която не бях виждал,осъзнавам какъв късмет съм извадил,но и търговеца излезе точенПубликувано изображение Мотора е страхотен-вече 4000 километра маслото е така,както съм го долял,дори ауспуха не може да те изцапа,когато го пипнеш. Ако търсиш икономична кола, с приличен вървеж и висока надеждност-това е колатаПубликувано изображение Като минус бих казал,че е малко шумна от вътре,но на мен лично не ми пречи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми honda до 3000-4000лв , да харчи малко ще се ползва от сам човек млад , за това държа да не е някоя голяма катафалка за мен най -важни за харченето на гориво да е с ляв волан, и с изгодна подръжка........ще се кара главно градско и доста по рядко извън града......дайте конкретни модели и обяснения ако може

Сивик хечбек с мотор д15з6 115 коня който го водят економичния втек и върви доста за градска кола и харчи 7 градско и 5 извън.Колицата ще ти хареса даже и да вземеш 5 генерация те са още по здрави.Единствената забележка на д15з6 ми беше че извън градско на пета предавка дигах максимум 160 но това е заради дългите скорости от кадето идва и икономията на гориво, такаче за градска колка аз това ти препоръчвам или евентуално с 1.6 мотор пак Сивик около 130 коня идеално само гледай да е втек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добавям и ново изискване климатроник :) и по възможност колата да не е комби . При сивиците дизела или бензина е по добрия вариянт от към харчене и подръжка? Вярно ли е че хонда издържат повече спрямо другите производители примерно пежо,рено,опел , и т.н. ? Колата задължително трябва да е под 150 000км дори съм съгласен да дам още 2000 лв отгоре ако успея да намеря някоя около 100 000 или под 100 000км.

Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...