Jump to content
MitakaBansko

Моля за съвет Сивик 99 или Корола 01

Recommended Posts

Здравейте!!

Момчета имам следната дилема .

Honda Civic 1.5i Ви-тек 1999г. на 123000 Км Бензин

или

Toyota Corolla 1.6i-16V SOUL 2001г. на 134000 км газ/бензин

Дайте савет пичове :( Мерси предварително !!

Поздрави Димитър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е в Хонда форума какво очакваш да ти кажем ... :(. Но питаи и в Тойота форума и там ще ти кажат по-обективните хора, че Хондата повече върви, икономична е и е здрава! Ако е същия сивик за който си мисля значи мотора ти е D15Z6 или D15Z8, а те са икономични VTEC! Аз не ти препоръчвам като цяло да взимаш кола на газ! Не искам да изтъквам подробности, защото някой колеги които са на газ ще ме нападнат веднага!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!!

Момчета имам следната дилема .

Honda Civic 1.5i Ви-тек 1999г. на 123000 Км Бензин

или

Toyota Corolla 1.6i-16V SOUL 2001г. на 134000 км газ/бензин

Дайте савет пичове :( Мерси предварително !!

Поздрави Димитър

 

Човек 3години вярна служба същия мотор същата години никви проблеми само подръжка а и разхода е чао. Пък и като дизайн Сивика цепи мрака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А скъпа ли е подръжката на хондата ????

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е нов внос с газ смятай че е бая карана и тия километри са просто разни цифрички. :(Сивика също не ми се вярва да е с реални км. Най- добре щеше да е да дадеш линкове към обявите. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.cars.bg/u317164 - Хондатаhttp://www.cars.bg/u300259 - Тойотата Редактирано от Tino
Предходно мнение не е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал тойота-та,но сивика е една страхотна кола във всяко едно отношение,особено за млад човекПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор е доста икономичен,както каза и колегата за тойотата незнам ,но на мен сивика ми допада повече и като дизайн.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в тази кола,къде може да бъде най-голям проблем.Кое се чупи най-много.Тойота нещо не са много общиви....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз имам същото возило(преди седмица малко я удариха,но това е друга тема Публикувано изображение) и мога да твърдя,че имах само дребни козметични проблеми-виснал таван,отлепена тапицерия на вратите отвътре... някои колеги казват и за проблеми с неработещи степени на парното,но всичко това се оправя за сравнително малко пари,също така и шумоизолацията не е много добра,но на някои това им харесва ;) За сметка на това получаваш много икономичен двигател с прилично ускорение и здраво окачване :( Само да отбележа,че и аз като теб се колебаех в началото,но сега не съжалявам. Покарай малко някоя хондичка и после ще се чудиш как си могъл да питаш кой е правилния изборПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходова част,амортесьори,тампони и тн.????

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече не съм сменял нищо по колата,само един маншон. Преди да взема моята ,колегите тук ми казаха,че като слаби може да се посочат големите задни тампони и амортисьори(като казвам слаби не значи ,че ще ги сменяш всяка година ;)) Но пак ти казвам- не съм сменял нищо по колата,откакто я купих ,сега ми се наложи де,но заради удараПубликувано изображение Казвам ти окачването и мотора създават минимални грижи,преди съм имал само немски коли и мога да твърдя,че хондичката ми е от друга планета по отношение на надеждност :(

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаш двете и преценяваш на коя по-малко е върнат километража :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да е "нов внос" и да не е, тия километри са просто цифрички дето вика колегата. Ама скачай на сивика и те чакаме на среща :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано незнам кое е скъпо по колата. аз карам сивик купе 6генерация. преди това имах хеч 5 и хеч 6. и ненамирам нищо скъпо за подръжка. а относно двигателя на този сивик е наи икономичният. копуваи сивика без да се чудиш. и много без авариини километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Сивик-а, колегите са ти казали защо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не си бих купил кола внос от Италия,защото италианците са страшно мърляви по отношене на поддръжка като например смяна на масло ангренаж почти всички коли докарани от там изглеждат като плували в блато с една дума смрад.100% тойотата е прана,промит и е двигателя,защото при нередовна смяна на маслото вътре оства някаква черна глеч и със сигурност мотора няма да те кара много,хондата изглежда доста читава на пръв поглед,и е много вероятно да е на реални километри, за здравина на окачване и двигател е бетон.Казвам го от опит много коли са ми минали през ръцете.Успех;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Колега сигурно 90% от колите 'нов внос' са от Италия. ;)По темата:Няма значение от къде и как е внесена- гледай, дооглеждай, обикаляй сервизи ако трябва преди да я вземеш!Не е важно на колко хиляди км. е или какво ти казва продавача, той иска само да продаде дарака.Успех! :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подръжката не е скъпа частите варират зависи от каде ги купуваш търговци бол, ако си я къткаш и се грижиш за нея Хондела ще ти се отблагодари като никога не те предава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да ти кажа че хондата е твоята кола,мойта също е от италия обаче е без грешка колата,мани ги разни тойоти бмв-та и тем подобни :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата с този мотор ти позволява да я караш и само на бензин,без да ти бърка в джоба повече от газова кола. Съвета ми: бързо я купувай че събирам пари за втора и ще изгориш,отделно са много рядък мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така kvd74 - кажи му на колегата - или купува, или гори! !!! !!! :) Тази за малко аз щях да я купя преди 2 месеца - не съм ходил да я гледам де, но отдавна се продава.Огледай я добре!

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да са реални тия километри, проумейте го, хора! ПРОУМЕЙТЕ го! Особено пък кола от автокъща.. Тая с газта пък никакъв шанс да е с реални, но както и да е. Ако една кола се поддържа добре, километрите нямат значение. Гледай внимателно, карай по сервизи и доведи хора, които разбират от тия коли, не някакъв МАЙСТОР от еди кой си гараж.Тук няма кой да ти каже да вземеш тойотата, дори и да е по-добрият избор. Аз лично смятам, че хондата е малко по-красива (според мен и двете са грозни), че върви повече и гори по-малко. Ти си решавай.офф - научете се да пишете!

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааааааа,подкрепям по-горния пост! И двете са грозни и точно такава хонда не бих си купил.Грозна,куца и почти ровър по дизаин! Но всеки си има виждане.Моя съвет е да си намериш друг модел хонда,а годините и километрите са без значение,важно е състоянието на колата!Тази TOYOTA не съм я задлеждал,но вероятно е по-истинска от англичанката която си харесал. Успех с решението!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да посочи предимство на тойотата???? Общо взето отговора е не(при добро състояние и на двете коли).А газовата не е предимство а точно обратното(мое мнение никой да не се засяга), пък и хондата с този двигател е достатъчно икономична. Скачай на хондата няма да съжеляваш.И тук може мненията да са пристрастни, но пък ако погледнем от друг аспект всъщност не казваме че хондата е по-добра защото сме любители на марката, а сме любители на марката защото е по-добра :blink: Честит Сивик колега.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имали сме такава Корола 99г. но произведена в Япония :blink: 1.3 86 коня мисля , че беше - седан , преди файслифта . Това е адски здрав автомобил , изключително добра возия , но не чак толкова добра стабилност за планинско каране . Въпреки малкия си мотор се представяше много добре при по-високи скорости и ускорение , но и за сметка на това харчеше доста :huh: Разход със 140 км/ч по магистралата , не по-малко от 7/100 , в градски условия 8-9/100 . По ходовата част са сменяни няколко пъти тампони на сатбилизираща щанга ,биалетки , съвсем наскоро накрайници на рейката . Колата мисля вече е над 300 000 км , купена е чисто нова и е карана предимно в България ( предимно защото има и излизания из Европа за някъде около 40 000 км ;) ). Сравнявайки го със Сивик-а има по-мека возия , по-неикономичен мотор ,по-твърд педал на газта , по-удобни седалки , по-добър интериор . Леля ми имаше такъв Сивик и имам впечатления ;) Реално и двата автомобила са еднакво добри , но ако аз трябва да избирам и пътувам по-често извънградско може би ще предпочета Тойотата ;) Но искам отново да подчертая - моите впечатления са от Японска такава , доста по-разпространени са Турските такива , за тях освен по-евтин интериор и по-грозна предница не знам дали има други разлики ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз като фен на газираните... вземи Тойотата - газовите уредби поставени в Италия винаги имат всички емулатори и са добре направени. Иначе Хондата е много добра и икономична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имам познат с такава Корола много доволен е от нея:blink:Имам и познати с англичанки всички си я обичат и не се оплакват освен за увисналия таван ...та извода какъв е вземи тая която по ти харесва на външен вид и в по добро състояние :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм фен на газта, ама кола с газ от вън не бих купил. Ако ще е на газ тук да си я слагам. Газираните коли наистина с амного карани, е винаги има изключения. А по въпроса за дизнайна , не знам как някои се навива да каже тая кола е грозна тая не е , всеки си има вкус на едни им харесват едни модели на други други, за това да кажеш че една кола е грозна е като да кажеш че мацката на острещната маса не става :) На мен лично точно па тея хонди много по ми харесват на дизаин от опулените японки, но тва си е мое мнение :lol: Та колега и аз давам един глас за Хондака , караи си го на бензин ако можеш, ако не ти оттърва слагаш едно ГИ и си газар :lol:И стига си питал кое се чупи и кое колко струва, да не би да идваш от фиат форума че очакваш нещо постоянно да се чупи и да се купува, тука само се кара и се смазва щилката :yes: Чат пат за разнообразие може да смениш некои накраиник или термостат ^_^

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При еднакво състояние на колите няма кво да се мисли..тойотата е по-добрия избор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е,въпреки че карам хонда другия ми автомобил е тойота корола 1,6 1999 г 4А-Фе мотора(преди този модел,не е ввти).Какво да кажа-това е най здравия автомобил ,който съм карал през живота си ,просто неубиваем,карам го 4та година без да слизам от него защото акорда ми е голям за града а варна е известна с дупките си както знаете.За тези 4 години не съм пипал нищо освен стандартните масла филтри и ангренажен ремък като я взех.Дори ремъците ми са още оригиналните а колата ве4е е 11 г,това наистина е ужасно здрав автомобил .Като недостатък единствено мога да посо4а малко по високия разход на бензин в града-около 10,толкова му и дават по каталог,но този към който си се насочил е с ввти мотор и би трябвало да е по малък..съвета ми е да повикаш някой който разбира и да решиш ,просто не отхвърляй и тойотата като вариант

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама нали се сещаш че вземеш ли тойотата ще изгубиш не само хондата ами и форума към нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двте коли са доста здрави. Според мен Хондата е с леко предимство. По-икономична е и по-пъргва. Ако возияа не те притеснява,сивика вози малко по-твърдо от королата, но пък е по-стабилен. В королата мястото за пътниците на задната седалка е по-малко, по-тясна е. Която и от двете da вземеш, няма да сбъркаш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...