Jump to content
Dimiter

Препоръчайте ми чистачки

Recommended Posts

Като взех колата, чистачките с които беше бяха стари и замазваха. Скоро купих нови (не съм сигурен за марката), обаче те стържат и скърцат и е изключително неприятно, особенно звукът, който издават.Надявам се някой да може да ми препоръча някакви добри, съответно ако може да сподели от къде ги е купил и каква им е била приблизителната цена. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За под 20 лева си бях взел Валео от един магазин на Илиенци. Колко са "Валео" в действителност не знам (бяха 2 различни по размер чистачки в кутийката - точно както са на Хондата и това ме озадачи, защото всички продават в комплект еднакъв размер). Бях скептичен, но се оказаха доста тихи и си вършат работата вече близо 2г. Явно китайците са въвели осигуряване на качеството и при ментетата. ;):angry::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метро - 6лв едната от модерните ... перфектни са ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valeo :) Но да са истински, че напоследък и по сергиите в илиенци се появиха "валео", което трябва да е ясно, че не е валео.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Champion или Valeo.Съвсем скоро правих сравнителен тест.Champion са малко по-скъпи и чистят една идея по-добре, но пък при прекалено чисто стъкло взимат да поскърцват. Valeo са по-евтини - 12 лева за 2x45cm от Метро и вършат много добра работа. Докато са чисто нови имат леко замазване което изчезва за секунди, но не скърцат изобщо. Ужасните шумове за които говориш съм ги наблюдавал преди време за едни бая скъпи Bosh с графитно покритие и оттогава не съм взимал повече от тази марка.Онези "новите" без метална част също ги пробвах ( made in Japan :) ) и отначало чистят добре, но според мен не деянат много дълго в това положение.И така печели Valeo :)

Редактирано от Ивайло Петков
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвах 2 години Алка от Лукойл, и сега не че спряха да чистат перфектни са си все едно са нови, но просто понеже много време мина си взех нови пак Алка. За цена не съм сигурен около 7 лв. едната мисля че бяха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купувам Kaufland. Освен, че са между 3 и 5 лева за брой, се продават отделно и пера само (което е удобо за задната чистачка на сивик 5-та). Първите които си купих изобщо бяха Champion на цена около 25-30 лева. Бяха много добри и изкараха 1 година, преди да започнат да ме дразнят (мразя да остава непочистено). След това започнах да си купувам от Кауфландските и ги сменям 3-4 пъти годишно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Carefour - 2 лв - 2 бр. , чистят добре и дори след 1 седмица да почнат да мажат не ме е грижа :) Никога не съм давал и няма да дам 20-30 лв за чистачки :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално бях с някакви чистачки от тези безраменните. За съжаление не мога да се сетя каква им беше марката, но бях доволен - добре чистеха, добре изглеждаха и бяха тихи. Зимата си стъргах леда с тях и перото се нарани. От октомври съм с Bosch Twin (не AeroTwin) и съм приятно изненадан, направо гребат. Пак стържа леда с чистачките, та ще видим колко още ще изкарат :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Bosch вече трета зима и съм доволен като цяло. Когато са замръзнали си стържат, но мисля, че е нормално докато се затоплят да е така, лятото не съм имал проблем със скърцане. Унгарски са, като производство, и като цена - качество съм доволен, около 16 лв, бяха двете, шофьорската и на пасажера (по - късата ), до колкото имам спомен... :cool::angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.От метро съм взимал Valeo за моята и колата на жената.Мисля че бяха по 12лв.Изкараха 2 години точно,но без размазване и са тихи.Сега взех Шампион по 18лв за хондата ми,но не съм доволен.Пак ще взема Valeo и пак от метро.Интересното беше при Valeo че и на двете коли по едно и също време перата започнаха да се късат от края и се принудих да ги хвърля.Но точно 2 години изкараха без проблем.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал Валео,от Метро,добри са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз вече 3-та или 4-та година съм с бош доволен съм - купих ги от Ирландия :cool:

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bosch Aerotwin от Ауто Плюс.Чистат манияшки,но изкараха година в перфектно състояние.Сега пак чистят добре,но имат разлика от преди.Като е студено са шумни.Цената на комплекта за Акорда май беше над 50лв.Само за справка,Bosch от Метро няма много общо с Bosch-а по принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз също бих подкрепил Валео-то. Преди ползвах такива и бях много доволен, сега понеже ми похвалиха тея "банани" купих, ама са по зле от Валеото :)

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте и Champion. На моите на перото (гумата) пише Made in Belgium. Доволен съм много.Освен това можете да погледнете и скъпата марка на производителя на Valeo - SWF. Ама цените им са доста солени. Миналата година за една 45см ми искаха 28лв.???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с такива от Лукойл за 10 лева бройката и съм си доволен.По дискавъри гледах във How it's made за чистачките на бош как ги правят... Доста изисквания спазват правят ежедневно тестове даже ги тестват като работят в продължение на 24 часа за 2 седмици и още чистеха супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече 2 години съм със Feral тип Банан, много съм доволен :)

Публикувано изображение

 

Сега за лятото мисля да си зема нови вече и пак ще заложа на същата марка, но на новия модел за който пише: "100% екологични с отлично почистване и безшумна работа. Достатъчно гъвкави за максимален контакт със стъклото и спойлер осигуряващ достатъчен натиск при високи скорости."

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Кви левове и от къде ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цени:30 см.Цена : 15,90 лв.35 см.Цена : 16,90 лв.41 см.Цена : 17,90 лв.45 см.Цена : 18,50 лв.48 см.Цена : 19,50 лв.50 см.Цена : 20,30 лв.53 см.Цена : 20,90 лв.55 см.Цена : 21,90 лв.58 см.Цена : 22,90 лв.60 см.Цена : 23,90 лв.65 см.Цена : 25,90 лв.Цените са за 1 брой с ДДСТова са цени на новия модел.Сайта ще ти го драсна на ЛС за да не прозвучи като реклама.Цени:35 см.Цена : 15,90 лв.38 см.Цена : 16,50 лв.40 см.Цена : 16,90 лв.58 см.Цена : 22,90 лв.70 см.Цена : 26,90 лв.това са наличните размери със цените на Банан-а.И последно обикновенни чистачки:Цени:28 см.Цена : 6,00 лв.30 см.Цена : 6,00 лв.33 см.Цена : 6,00 лв.35 см.Цена : 6,00 лв.38 см.Цена : 6,00 лв.40 см.Цена : 6,00 лв.45 см.Цена : 6,50 лв.48 см.Цена : 6,75 лв.50 см.Цена : 7,00 лв.53 см.Цена : 7,00 лв.55 см.Цена : 7,25 лв.58 см.Цена : 7,90 лв.60 см.Цена : 8,80 лв.70 см.Цена : 11,80 лв.Само за инфо магазина се намира в Студентски град.Пс: мненията ми не са реклама на магазина, нямам нищо общо със същия, просто съм доволен клиент.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз използвах 2 години Алка от Лукойл, и сега не че спряха да чистат перфектни са си все едно са нови, но просто понеже много време мина си взех нови пак Алка. За цена не съм сигурен около 7 лв. едната мисля че бяха.

Алка от Лук, супер са, страшно издържливи, не скърцат и чистят страхотно а цената им е смешна :angry: Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Алка:) Много добри чистачки!Във всеки Лукойл или Петрол ги има:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ноември месец дойде моментът да си купя чистачки. В началото се бях навил за Шампион, но един колега сподели, че е с банани за 3лв и е бил доста доволен. Реших да пробвам ( 3лв къде ли не съм ги дал). Прибрах се в Монтана и обиколих "Руския пазар...". Имаше 2 марки банани като цената на различните бутки варираше от 2.50 до 6лв. В крайна сметка намерих единият модел за 2.50 и другият за 3лв. Останах приятно очарован. И двете чистеха перфектно, като тази за 3лв имаше лек превес :Д Зимата мина, продължават да чистят добре. Като за 3лв на чистачка съм доволен :wacko: Съжалявам, марка не мога да ви кажа, едното беше от рода "Matishaya" а за другата нямам спомен.ПС: няма шумове, не свирукат, не шушукат и т.н, не скърцат дори и на сухо стъкло. Пък и хайде, може да се каже, че е тунинг чистачка - с това аеродинамично крило ви подобрява даунфорса :Д:Д

Редактирано от Veid

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...