Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Mkilla, вслушах се в съветът ти и си поговорих с тях отново човешки :(/> Отговорът - повече нищо не можем да направим за теб. Ако искаш, смесваме ти газта с бензин. Ако не - това е положението :(/>Просто нямам думи !!!/>

Да си я свалят и да ти върнат парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, запалката която е в подлакътникът спря да работи. Сложил съм си подгряваща седалка която се захранва от там и забелязах че не грее. Като я включа в нормалната запалка в пепелника всичко е ок.Проверих всички бушони (един по един) и всички са ок. Някакви идеи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,заключи ми се предна дясна врата и не може да се отключи. Някакви идеи как може да се отключи,че да може да се свали кората и да се разбере какъв е проблема за това заяждане?

Колеги, запалката която е в подлакътникът спря да работи. Сложил съм си подгряваща седалка която се захранва от там и забелязах че не грее. Като я включа в нормалната запалка в пепелника всичко е ок.Проверих всички бушони (един по един) и всички са ок. Някакви идеи?

След като си проверил всички бушони,може просто да се е стопил някой кабел.... Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BABAK Провери бушон номер 9 15ампера в таблото което е в купето(ниско долу в ляво от краката на шофьора),или реле номер 19 в същото табо.По схемата която имам те отговарят за допълнителното оборудване монтирано в подлакътника.

Редактирано от iwolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата с проблема в газовата уредба бих могъл да му препоръчам отличен газаджия, който да му я погледне. Интересно след като е ходил в Юби Ко, как не са му го препоръчали. Аз съм с Романо и след първоначалното напасване на уредбата, не съм имал никакви проблеми повече. Монтажът и настройката ми ги изпълни човекът перфектно. Ако има интерес, мога да му дам координати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега vladyyan, с удоволствие бих се възползвал от една добра настройка ! Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,заключи ми се предна дясна врата и не може да се отключи.

Здрасти, вероятно е дефектирал актюатор. Обикновено като се развали спира да се заключва от централното. Не става ли са издърпване на копчето на вратата?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато на мен ми се беше развалил актуатора точно на предна дясна врата, вратата не реагираше на командите на дистанционното, но можеше да си се отваря с лостчето. Иначе съм свалял кора и смятам, че е невъзможно да се свали при затворена врата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По никакъв начин не можеше да се отвори... Иначе днес с доста зор отворихме наполовина кората и успяхме да отворим вратата .. От къде мога да си намеря такова нещо и колко струва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-назад в темата има доста писано за актуаторите. Гледаш какъв part number е и търсиш в ebay. Струва 30 долара с доставката оригинален. От Бултрако е към 150лв. Има вариант за втора ръка, но тъй като доста се развалят, не виждам смисъл. Използвай "Search this topic" горе дясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По никакъв начин не можеше да се отвори... Иначе днес с доста зор отворихме наполовина кората и успяхме да отворим вратата .. От къде мога да си намеря такова нещо и колко струва?

Здрасти.Ако ти трябва актуатор за лява врата(72155-SDA-A01 ACTUATOR ASSY., L. FR. DOOR LOCK) имам един брой излишен.Като си поръчах от USA с последната обща поръчка нещо се обърках ,и сега имам актуатор за работещата врата,и развалена дясна врата. :D Реших да питам в един магазин в бургас зада не чакам нова поръчка от америка и ми обявиха цена от 240 лв.Тия са луди.Аз смятам да почакам нова обща поръчка.Може да почакам,но ще имам отигинална част на много по ниска цена.Ако искаш звнни ми или ми пиши на лични.0899862695.Другия вариант е да си поръчаш от ebay или amazon.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло на мен не ми трябва само актуатор,а целия механизъм за отключването и със жилата,защото моето за нищо не става...Предполагам,че това ще ми свърши работа? http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-ACCORD-03-04-05-06-07-OEM-Right-Rear-Power-DOOR-LOCK-Actuator-Assembly-/271365990397?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Model%3AAccord&hash=item3f2eac67fd

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти по бързо да си намерш нужният чарк ,че така с разглобена врата нито можеш да караш,нито можеш да си заключиш вратата.Ако си взимаш нещо втора употреба внмавай да не се окаже ,че чарка е от кола за англия(с обратна дирекция) и да не стане на твоята врата.Актуаторите са различават за лява и дясна врата,макар да са с един парт номер.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен .. :) Също така актуатора от задна дясна става и на предната..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.Целия механизъм ли сменя,или усп

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.Целия механизъм ли сменя,или уся да го поправиш.Това,че предна и задна врата са с един и същ актуатор не го знаех.Може да се замисля и аз да им разменя местата,и да не ми работи задната а не предната врата докато си поръчам нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iwolf, не си струва занимавката. То свалянето и слагането е най-сложното в случая, иначе са по 10 долара в ebay. Аз поне за толкова си купих за моята шофьорска врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iwolf, не си струва занимавката. То свалянето и слагането е най-сложното в случая, иначе са по 10 долара в ebay. Аз поне за толкова си купих за моята шофьорска врата.

Май и аз така ще направя.Искаше ми се да взема орогинална част,но кой знае кога ще има пак обща поръчка от USA.В ebey не намерих оригинален актуатор за дясна врата исе чудя дали да не си купя нещо афтърмаркет от китай или хонхонг.А дали няма да се прецака след 1 година;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.Целия механизъм ли сменя,или уся да го поправиш.Това,че предна и задна врата са с един и същ актуатор не го знаех.Може да се замисля и аз да им разменя местата,и да не ми работи задната а не предната врата докато си поръчам нов.

Само актуатора смених. Сложих актуатора от задна дясна на предната. Временен вариант,докато има поръчка от САЩ... Интересното е обаче,че актуатора от задна дясна става на предната,а от предната не става на задната. Та сега и двете работят,само задната не може да се отключи и заключи от вътре, само с централното... Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iwolf, ами аз така направих - в Юби Ко ми казаха, че щял да изкара поне 5-6 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой има ли представа малките колани на дъното на багажника в седана за какво са? Сега видях снимка от обява, в която държат някаква кутия, каквато аз нямам??!

 

Публикувано изображение

 

И дали знаете за какво са горните скоби за детски седалки (зад подглавниците на задните седалки)? Изофикс нали се фиксира само отдолу уж?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги ползвам за пзарогасителя - хващат го идеално...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Без да претендирам за достоверност предполагам, че коланите, централно, са за триъгълник, а този в дясно за пожарогасител - поне много пъти съм виждал така да се ползват.

А скобите и аз им се чудих ...явно ако искаш да се презастраховаш ...

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скобите са ясни - те са за фиксиране на багаж. Дори има аксесоар мрежа, която фиксира предмети на пода на багажника. Аз съм си купил ластици за тях, които досега не ми се е налагало да ползвам.

 

Еластичната лента вдясно на снимката също - тя вероятно е за пожарогасителя, който трябва да е на разположение във всеки един момент. Аз съм наврял там и аптечка и тръгълник.

 

Но ми стана интересно за коланчетата на пода на багажника. На снимката има някаква кутия, която съвпада горе-долу като оригинална. Аз защо я нямам и какво трябва да има в нея?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо си мислиш, че трябва да имаш такава кутия ? Възможно е вътре да е крикът, или триъгълникът. На мен ми е по-интересно, тази горната кутия (на снимката, с логото на Хонда) за какво е / какво има вътре ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CD чейнджър най вероятно така като го гледам.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката има някаква кутия, която съвпада горе-долу като оригинална. Аз защо я нямам и какво трябва да има в нея?!

В моята кола има подобна кутия и в нея има триъгълник. Дали е оригинална или не, не знам, така я купих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Със съжаление установих,че лампичките на копчето за VSA и до него за багажника не могат да се сменят. Явно се подменя цялото копче! Цяло тяло е и не се отваря.До тях копчето за фаровете не е така,може да се сменя. Явно след 2006 са така. Някой има ли наблюдения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се съди по каталога са еднакви откъм устройство с тези отпреди фейслифта. Предполагам, че се различава само цветът.

 

2003-2006

Публикувано изображение

2006-2008

Публикувано изображение

 

Тази на VSA съм я сменял вече.

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не умея да прилагам снимки тук.Ако искаш да видиш моите копчета дай си eemail да ти пратя снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял лампичките и на VSA и на регулатора за фаровете. Има разлика наистина между двата модула, даже на едната имаше два отвора за лампи! Точно на VSA се отваряше по-трудно и е добре някой който е сменял скоро да припомни как става, да не се чупят пластмаси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В моя Акорд "коланите" в дъното, на пода на багажника държат мека чанта с пособия за оказване на първа медицинска помощ. Когато германецът ми предаваше колата, изкара една такава чантичка и я прикачи към коланите.Кутията от снимката няма лого на "Първа помощ", но може би и тя е такава. А иначе всички куки и колани по дъното на багажника са за закрепване на предмети с помощта на ластици, въжета или каквото имате, както колегата го е казал по-горе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Atanas Araba, отговорил съм ти по скайп да ми изпратиш снимките, ако искаш. Сменял съм я тази крушка, още щом си купих колата и не помня да съм счупил нещо.

 

Като говорим за крушки, спря да ми свети задния плафон и имам проблем с намиране на крушка за него (дано да е от крушката де). Представлява нещо такова Публикувано изображение на Toshiba и е 12V/8W. Надписът на плафона указва: "8W only". Пообиколих доста магазини и бензиностанции и никъде нямат 8W.

Някакви идеи освен "сложи си диод" и поръчките на оригинални части, където дори в щатите е $3.23? Из интернет намерих още няколко теми, където собственици на Хонда и Мицубиши търсят такива безуспешно. Някой намирал ли е тук такава?

Ако има значение, крушките на предния плафон са същите...

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега незнам Дружба дали ти е близо, но скоро си купих от там за моя плафон(Civic 6g.). Вносители са и цените са им доста прилични.https://maps.google.bg/maps?q=42.664833,23.406902&num=1&t=m&z=18

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за съвета, но имаш ли инфо като име или нещо друго за контакт, за да ги потърся предварително, защото и Киров са вносител,но в най-големия им магазин в Люлин нямаха такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, закачих си колата на компютър и видях,че имам грешка в сензора за дъжд... Знаете ли къде се намира в колата и от къде мога да си намеря такъв нов?

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, закачих си колата на компютър и видях,че имам грешка в сензора за дъжд... Знаете ли къде се намира в колата и от къде мога да си намеря такъв нов?

Сензора ти е над огледалото за задно виждане. Нов не знам (пробвай в Бултрако :Д), втора употреба ги има в eBay. Мисля, че това е OEM номера38970-SEA-0031

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой случайно да е купувал мрежа за/в багажника ? Ако може да препоръча нещо, че каквото сложа вътре е като свободен електрон Публикувано изображение

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за съвета, но имаш ли инфо като име или нещо друго за контакт, за да ги потърся предварително, защото и Киров са вносител,но в най-големия им магазин в Люлин нямаха такива.

В Юбико ги имат тези крушки. Сменях преди година и аз на плафона. За цена нямам никакъв спомен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фирмата от Дружба нямаще.Юби-Ко имат една и ще ми я пазят, докато отида до там. 8лв. Благодаря, @garyhobson!Иначе на днешния ден преди 3 години регистрирах колата си в КАТ. От тогава, за тези 27 хиляди км средният ми разход е 6.83л/100км. Ремонтите се свеждат до два оригинални предни шарнира и оригинални тампони на задна стабилизираща щанга (и двете със съмнения за изсилване в диагностиката на Бултрако), както и един АБС датчик (и там беше малко странен случая). Всичко друго, което съм налял в колата са били оригинални консумативи (чистачки, масла, филтри, дискове, накладки) и аксесоари (щора, халогени, калобрани, парктроник, шумоизолация, х-карлинк, музика, DRL...). Доволен съм :)

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...