Jump to content
Honda_Z

Акорд 7-ген - общи дискусии

Recommended Posts

Зимата дойде и е време вече за смяна на мокетените стелки с гумени. Та въпроса ми е от къде да се сдобия с качествени гумени стелки за акорд 2007. На всякъде се предлагат едни огромни легени които въобще не пасват и на всичкото отгоре и миришат ужасно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

maiik

Ако става въпрос за копчетата на шофьорската врата,при мен светят..

 

Колкото до моят проблем,смених маслото на ск. кутия и шума пак се чува... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то на друго място има ли копчета за прибиране на огледалата и заключване? Ако са светещи, явно и аз имам изгорели лампички или диодчета каквото е там. Въпроса вече придобива следния вид: Как да разглобим панела с възможно най-малко поражения-наранявания на пластмасата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямо търсене падна за едни стелки. Каква е равносметката:1. Бултрако-оригинални гумени предни 120лв. задни 80лв., при това не налични -цени народни да има за всеки :D2. Тук цената е по-приемлива но все пак неизвестно какви и до каква степен са ароматизирани.3. Дали ще има желаещи за обща поръчка от чужбина? Отново съм в начална позиция.

Редактирано от didipov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не светят само но копчето за прибиране на огледалата и за заключване на вратите.Всички други си светят.А претрисането може ли е да е от тампон на двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво прибиране на огледалата?! Да нямаш предвид подгряване? Защото ако е то - не свети по принцип. Това за заключване на вратите също не свети.

 

На ясна светлина, когато ги погледнеш под определен ъгъл се вижда ясна разлика в обозначенията върху копчетата, които си светят и тези двете. Тяхното бяло е по-наситено и си личи, че само е боичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не светят само но копчето за прибиране на огледалата и за заключване на вратите.Всички други си светят.А претрисането може ли е да е от тампон на двигателя?

Възможно е също да имаш скъсан тампон. Но сам няма как да го диагностицираш. Най-добре върви в някой сервиз да ти огледат добре окачването на двигател, скоростна кутия. Меджду другото празния ти ход на двигателя на колко оборота е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво прибиране на огледалата?! Да нямаш предвид подгряване? Защото ако е то - не свети по принцип. Това за заключване на вратите също не свети.

 

На ясна светлина, когато ги погледнеш под определен ъгъл се вижда ясна разлика в обозначенията върху копчетата, които си светят и тези двете. Тяхното бяло е по-наситено и си личи, че само е боичка.

 

Не за прибиране на страничните огледала.Копчето е при бутоните за стъклата на шофьорската врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно "несветещите" копчета-наистина тези две не светят.Моля не си разглобявайте корите на вратите,че да няма после скъца,трака и тн.Копчето за подгряване на огледалата е в едно с подгряването на задното стъкло и трябва да светне при натискане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти.Да копчето за подгряване на огледалата е заедно със подгряването на задното стъкло.

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато е на неутрална скорост има едно много леко и ритмично претрисане което се усеща във волана. Когато е на директна ги няма.Става въпрос за Акорд 2007 автоматик.Закачаха е на компютара, на не даде никакви грешки.Сменени са филтри свещи и пак.Благодаря.Поздрави.

Привет. При мен имаше такова притрисане. Търсех го дълго (всякакви версии) докато не дойде време профилактично да се мине реглаж на клапаните. Оказа се леко "стегнат" изпускателен. Струва си да провериш, но при мен притрисането понякога липсваше, но когато го имаше и се и виждаше. При отворен капак подпрян със щеката, освен "приклащането" на мотора се виждаше и как щеката притреперва и в същия момент съответно вибрации по купето и волана. Може и друго да е , но провери и тоя кейс :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-ма човека твърдят,че копчето за заключването на вратите несвети.. При мен как свети тогава,а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... аз твърде отскоро съм с Акорд за да давам компетентно мнение(днес е втори ден), но след всичко изчетено тази вечер специално огледах.По волана НИЩО не свети.VSA бутона не светиАбсолютно всички бутони на шофьорската врата светят, включително и този за заключване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по волана светят,но само на някои модели. Виждал съм клипче в тубата...

Редактирано от Crazy Paco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен бутоните на волана светят, на вратите светят без това за огледалата - защото просто няма предвидено осветление. На бутона за подгряване на стъклата свети диод жълт като е натиснат и подгрява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VSA бутона си е от светещите. На моята, когато я взех не светеше, но бутона се вади и крушката се сменя лесно.Копчетата на волана светят след фейслифта. Впрочем май има и изключения от последните бройки преди него (06, 05г), но тези от 2004г за съжаление не си светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,да ви питам.. Това InfoBoard дали ще стане за нашата генерация и ако да,къде е буксата на ECU-то?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се уточним пак.Моята е фейслифт след 2006г.Копчетата на волана ми светят.На шофьорската врата светят всички копчета с изключение на двете,които са за прибирането на страничните огледала към купето и това което заключва отварянето на страничните стъкла на цялата кола.Така е от нова.Копчетата за регулиране на огледалата,заключване на вратите и смъкване на стъклата трябва да светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,да ви питам.. Това InfoBoard дали ще стане за нашата генерация и ако да,къде е буксата на ECU-то?

Относно InfoBorda. В началото на месец септември започнах опитите да се свържа с момчетата от тази фирма. Телефона вечно е изключен и на електронната поща никой не отговаря. С доза късмет успях да издиря човека, който ги произвежда във форума с цел да питам дали става на нашия модел. Той ме увери, че неговият колега има същия дизелов Акорд и работят по въпроса и системата е на 95% готова. Също така ме увери, че фирмата работи и може да станат нещата и да се поръчат и ще имат отговор до 2 седмици. От тогава минаха близо 2 месеца ни вест ни кост. Въпреки, че устройството е много полезно и удобно, и най-вече продаваемо имам известни опасения, че момчетата или тяхната фирма, или начина по-който е организирана тяхната система за производство и продажба...май не функционира вече.Лично аз много ще се радвам, ако някой от екипа или собственика на INFOBORD даде повече информация. Тоест работят ли, могат ли да се се поръчват нещата, имат ли още изгода от производството на това устройство и дали потенциални клиенти като нас да стоим на Стенд Бай. Лично от мен имат веднага поръчка за такова устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам още едно проблемче.. Ако може така да се нарече де.Значи понеже моята е на газ,днес я настъпах и към 160 км/ч започна да притриса все едно недостига газта.. На бензин няма проблем.. Дали ще е заради това,че беше 2 градуса и газта е по-течна? Защото на газ съм я карал до 240 км/ч....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да сподели актуални цени на дискове и накладки за 2.2 i-CTDIНакладките ми са почти свършили, и ми се ще да сменя и дисковете, защото старите вече имат сериозен ръб.EDIT: Да поясня - ако има качествени алтернативи от които сте доволни, не държа да дам 2000 лв. за оригинални дискове и накладки ;)

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам още едно проблемче.. Ако може така да се нарече де.Значи понеже моята е на газ,днес я настъпах и към 160 км/ч започна да притриса все едно недостига газта.. На бензин няма проблем.. Дали ще е заради това,че беше 2 градуса и газта е по-течна? Защото на газ съм я карал до 240 км/ч....

Колега виж си филтъра за газта,да не се е запушил от боклуци.Неможе да е от температурата, нали все пак има изпарител който пък се затопля от антифриза.Моята също е на газ и нямам проблеми дори и при -10градуса.

Колеги, някой може ли да сподели актуални цени на дискове и накладки за 2.2 i-CTDIНакладките ми са почти свършили, и ми се ще да сменя и дисковете, защото старите вече имат сериозен ръб.

тази година сменях дискове и накладки.Всичко взех от ибей 80 паунда са комплект дискове на абц,80 паунда платих и за накладки гриинстъф пак на абс.По спомени накладки брембо излизаха около 30 паунда но дисковете им бяха около 100 паунда.Има и по ефтини алтернативи комплект дискове с накладки за 80 паунда на минтекс но нищо добро не прочетох за тази марка.В БГ ми искаха с около 50-70лв повече. П.П.В поста ми цените са само за предни дискове и накладки. Редактирано от Todor_Gagovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,За качествата на EBC знам доста и съм решил на пролет да слагам комплект, но не съм сигурен, че точно сега мога да чакам толкова за доставката. Накладките ми (и предни и задни) имат около 1мм "феродо".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,За качествата на EBC знам доста и съм решил на пролет да слагам комплект, но не съм сигурен, че точно сега мога да чакам толкова за доставката. Накладките ми (и предни и задни) имат около 1мм "феродо".

Доставката колега при мен дойде за 5 дни.Мога да ти подаря комплект задни накладки абс с около 5-6 мм феродо.Когато смених предните накладки със гриин стъф реших да сменя и задните с такива,а ми бяха на 7-8к км.от смяната. Задните са купувани пак от ибей абс нормални-ултимейт май се водеха. Редактирано от Todor_Gagovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така звучи много добре. Дисковете и накладките от кои серии на EBC са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисковете са нормални за акорд 300мм двойно вентилирани,наклатките са както казах гриинстъф, уж спират по добрено малко цапат джантите.http://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-Accord-2-2-TD-Tourer-2003-2008-FRONT-EBC-BRAKE-DI-/190419537367?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c55e38dd7като тези от линкаhttp://www.ebay.co.uk/itm/HONDA-Accord-2-2-TD-Tourer-CN2-2004-2008-EBC-GREENSTUFF-FRONT-PADS-DP21525-/200657019841?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2eb81723c1това са накладките.

Редактирано от Tino
Цитатите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с четири диска EBC Ultimax и накладки EBC greenstuff. След старателно боядисване на апаратите стана много красиво. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултимакс наистина са красиви ( и металните и оксидираните ), но как са като поведение? ако разликата е само външния вид, струва ли си 40 паунда разлика за предните и 30 за задните?Освен това май имам проблем да намеря продавач, който шипва до БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е айде сега :rolleyes: продавача от линка ми за дисковете шипва до БГ,даже си мисля че от него си взех дисковете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този шипва

 

Аз вече съм навъртял няколко хиляди километра на моите, но все още (Слава Богу) не ми се е налагало да спирам екстремно и един вид ги пазя :) Само на огледално хубав асфалт (като този до Метро 1, където наскоро го отвориха отново) се усеща много лек звук при осезаемо натисната спирачка. Иначе са много красиви и за миг не съм съжалявал за избора си.

 

Ето в какво състояние бяха апаратите ми:

 

Публикувано изображение

 

И после след като си поиграх:

 

Публикувано изображение

 

Между другото, за който може да има значение: за мое учудване тази есен, когато тръгнах да си слагам зимните гуми с металните 16" джанти се оказа, че с новите дискове и накладки джантите опират в апарата. Добре е да се знае, в случай че имате метални джанти и планирате смяна на дискове и накладки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е важно пояснение, благодаря. С оригиналните алуминиеви 16-ки всичко наред ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С оригинални 16-ки от прелюд 5ген съм и са си наред. Исках да им спестя на дискчетата пръските през зимата, ама не им било писано...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, при мен навигацията общо взето поприключи, скапа се или диска или оптичното устройство. Аз съм 2004та Акорд, нямам навигация за България, но вече ми дава при запалване на колата "The disc is reading an error" почти всеки път, до преди година ми се случваше веднъж от 10 паления и после започна все по-често. Преди да почна да търся DVD-ROM, искам да опитам да запиша нов диск. Текущия ми е неоригинален, 2.08, съответно по-стар от него няма да заработи. Ако има колега с диск от 2008ма, може ли да се обади и да му направим копие? Ако не е от София, ще дойда до където е, стига да не е много далеч - ако не, просто да го имам предвид за по-нататък като имам път. Друг вариант е да го rip-не като iso image, но не съм сигурен с кой точно софтуер трябва да се рипне, за да заработи при последващо записване.Предварително благодаря.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А коя цена от сайта им е крайната? (в ЕС би трябвало да не ни начисляват ДДС)Като комбинирам ултимакс предни и обикновени задни (няма налични ултимакс за отзад) с greenstuff накладки излиза общо:Cart Total: £287.39 Cart Discount: -£28.74 Shipping Discount: -100% (100% of the cheapest shipping method, or up to £5.75 discount) Total Discount: -£28.74 Your total order price may vary, depending on shipping chosen. VAT: £51.73 Cart Total: £310.38И с доставка от 65 паунда става доста солено макар и все още да е наполовина на оригиналните. Би било добре, ако ДДС-то не се дължи.Тотала е около 950 лв.EDIT: Намерих го във FAQ секцията. Пичовете си държат на ДДС-то

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, според руските форуми е достатъчно да откачиш акумулатора за повече от 30 секунди и би трябвало да стане и с по-стар диск. Аз имам оригинален 2.6 Ако решиш мога да услужа. Или 2.06... трябва да видя. :)

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,имам още едно проблемче.. Ако може така да се нарече де.Значи понеже моята е на газ,днес я настъпах и към 160 км/ч започна да притриса все едно недостига газта.. На бензин няма проблем.. Дали ще е заради това,че беше 2 градуса и газта е по-течна? Защото на газ съм я карал до 240 км/ч....

Колега виж си филтъра за газта,да не се е запушил от боклуци.Неможе да е от температурата, нали все пак има изпарител който пък се затопля от антифриза.Моята също е на газ и нямам проблеми дори и при -10градуса.
Ами смених го,но същата работа.. Незнам,може да се е разцентровала нещо.. Никва идея си нямам... Може и газта дето сипвам да не е хубава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, покрай тези линкове за накладки се надъхах и аз да си поръчам...Само ако може едно потвърждение от по-вещите в тази област, дали тези към които съм се насочил стават за моята кола:ето Преднитеи Задните...Колата ми е 2006 Accord, 2.2 i-CTDi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...