Jump to content
tsurko

Хонда ще произвежда отново NSX !

Recommended Posts

http://www.autoblog.com/2011/02/04/report-honda-confirms-nsx-development-has-restarted/Приблизителен превод:Горе главата, хондофили – изглежда че NSX е изваден от склада и е отново на масата, като кандидат за производство. Президентът на компянията Takashi Ito обчви, че разработката по колата продължава. Както вероятно си спомняте чудовището беще безмилостно спряно от прозводство след кризата през 2008-ма. В момента проекта е прикрит като HSV-010 и Хонда дори разработи версия за японските Super GT series.Извинявам се за слабия превод, но автора използва доста интересни изрази:) С две думи - изглежда, че Хонда продължават със серийната разработка на NSX.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда дори спечели японските Super GT серии с HSV-010 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колко коня ще са тези нсх... иначе са брутални:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..около 1000 коня ще е :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано да излезе скоро на пазара, не че имаме пари да си го купим де.... :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично се извинявам,че ви ползвам темата но .. видях за новия NSX и реших да ви информирам също,че ще излиза ето тази красавица http://carphotos.tk/2012-honda-s3000-hybrid/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично се извинявам,че ви ползвам темата но .. видях за новия NSX и реших да ви информирам също,че ще излиза ето тази красавица http://carphotos.tk/2012-honda-s3000-hybrid/

Дано има нов НСХ и дано това S3000 никога не види бял свят, защото прилича на нещо дъвкана, дъвкано, след това изплюто и накрая прегазено :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

In the American Le Mans Series, Honda will supply the new 2.8-liter V-6 twin turbo engine that was developed by HPD based on a mass production engine. In the Le Mans Series in Europe and the 24 Hours of Le Mans (24 Heures du Mans), Honda will supply the “ARX-01d”, a vehicle developed by Honda and equipped with a 2.8-liter V-6 twin turbo engine.

от форума на vtec.net

 

Очаква се колата да е "спортна и достъпна" по-скоро, не "скъпа и най-бързата в света", предплагаема цел - по-бърза от Порше Кайман и по-евтина (Каймана в Щатите почва от 60Кило-гущера

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много се надявам вече да излезне. от 2008 гледам само клипчета щпионски, интересно ми е дали ще може да се "справи" с нисан GT-R примерно

Редактирано от sleeper

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да излезе няма да е скоро пък и като гледам политиката на любимата марка с ценитее... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Официално: Honda ще прави заместник на NSXОт Honda официално потвърдиха, че вече се разработва ново поколение на култовия спортен NSX."http://www.automedia.bg/news/article_12850.html

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/honda-oficialno-vyzrajda-nsx.htmlсъщата новина от друг сайт и последните изречения какви са накрая :lol: ''Първата генерация на NSX се появи на бял свят през 1990 година. Бе оборудвана с 3.2-литров V6 с мощност 280 к.с. и бе замислена като конкурент на Nissan Skyline и Toyota Supra. Впоследствие стана ясно, че преките съперници на NSX са по-скоро Ferrari и Porsche.'' :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приказки колеги се изприказваха за този култов модел на Хонда. Дано най-накрая стане реалност . Проблем остава само, че тези модели коли са далеч от България. Поправете ме ако греша, но май по родните ни пътища няма NSX ?! :rolleyes: . Поне по съборите не съм виждал . Ако това наистина е така и трето поколение да изкарат от Хонда след 10 години ,ние ще го гледаме само на картинки ,което наистина е много жалко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправям те :) В България има поне 4 NSX-а от първа генерация ;) 2 червени , 1 сребърен и 1 жълт - жълтия е на колегата Boss'Hogg и има тема за него ;) А на срещи е идвал само втория червен NSX и е карал на писта Калояново още 2006-та година ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този път май наистина ще излезе новото издание :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обаче слух,че новата NSX ще бъде с предно предаване за да бъде по-достъпна.....Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъде мега яка :ph34r: и ще се гордеем с нея !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение Хонда да извадят още един Истински Спортист, след доста години затишие!Слуховете по-скоро казват че задвижването ще да е SH-AWD :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обаче слух,че новата NSX ще бъде с предно предаване за да бъде по-достъпна.....Публикувано изображение

 

Едва ли, доста конски сили са замислени да се вкарат в конюшната на новия НСХ, а е абсурдно да са на предното предаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@rulemaker има нещо вярно... за толкова пауЪр е немислимо да е с предно. Всичко с времето си ,ще се разбере рано или късно кое как е и що е :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах, ще е със задно, но при новия НСХ двигателя ще е отпред.

Редактирано от Al Capone
�е прекал�вай � цитатите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не изглежда така,че всичките нови японци са ми еднакви!Искам уникална форма като старата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов NSX, това ще трябва да се види определено :)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Honda NSX ще бъде динамичен и екологичен.... :blink:http://www.tuning.bg/avto-novini/honda-nsx-shte-bade-dinamichen-i-ekologichen-27350"Новият автомобил обаче няма да има V10 двигател, каквито преди бяха очакванията за следващото поколение на NSX. Вместо това спортистът ще бъде приятен за каране, но също така ще бъде и екологичен."

Редактирано от niksana_86

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Очаквах мощен хондов удар на спортният автомобилен пазар... то се оказва NSX + подарък зарядно за него :blink:

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинете ме,че не пиша точно по темата,но може ли някой да ми обясни,защо Хонда не е това,което е била? Не съм разбирач,но ми се струва,че новите им мотори са всякаш стъпка назад по отношение кубатура-мощност,за надеждността като цяло да не говорим... Имам чувството,че новата NSX ще остане в сянката на стария модел,както SLR McLaren в сянката на McLaren F1Публикувано изображение Май излиза,че всичко старо е по-хубаво

Редактирано от NANI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами и аз не съм разбирач,но според мен през 70-те 80-те години студената война се е проявялава не само в балистиката и разузнаването, а и в автомобилостроенето ако се замислите старите ни коли колко са здрави. Хонда се славят с съотношението си кубатура-мощност и динамика също така и с идръжливите си двигатели. Според мен сега нарушават това свое правило (не само Хонда а всички други марки) заради парите. Моето мнение , че тези неща не са свързани по никакъв начин с ресурси или каквото и да било,а политика на фирмите. А може би всичко това е за икономия на гориво и екология.П.П Не плюите, ако съм казал нещо грешно поправете ме. Както казах 11 клас съм и не съм навътре в тези неща. поздрави:) П.П.П Съжалявам за това,че съм Офф по темата. :offtopic:

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мнението ти е грешно ;) всичко е свързано с ресурсите , таксите , парите :) Няма как в сегашно време когато всеки се стреми да бъде "Еко" да прави стари концепции само и само да угоди на фенове като нас , които дори след като автомобила е на 20 години пак няма да могат да го карат ;) Феновете на NSX или собствениците му , пак ще си го купят , без значение дали е с електро двигател и слънчеви батерии :) Хонда не е Порше или Ферари все пак ;) няма значение , че със старите концепции им давахме сериозен отпор ;) Не гледайте Нисан или Митсубиши , зад тях стоят големи концерни , които могат да си го позволят , а Хонда е единак войник - като Тойота ;) не сте видели сериозен наследник на Селика , камо ли Супра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам те...извиняваи колега, но мнението е мое, а твърдението ми е грешно. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Той ще доминира не с огромна мощност, а с драматично съотношение тегло / мощност""В последно време сме се съсредоточили върху екологичните разработки, което навярно кара много от вас да си мислят, че сме загубили спортният си дух""които щадят околната среда"Тези три цитата в цялата статъя ме карат да си мисля че ще сме отново разочаровани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този цитат:

"Той ще доминира не с огромна мощност, а с драматично съотношение тегло / мощност"

... не трябва да ни стряска, защото NSX-а никога не е бил кой знае колко мощен (255, 274 и 280 коня), но силата му е била именно в съотношението килограм/конска сила, именно защото е алуминиев. Най-тежката версия на NSX е под 1400кг (по спомен 1370 - 1380 някъде) кила, като TYPE R-ите които са олекотини смъкват до хиляда двеста и няколко (по спомех 1280), това е едно от основните му предимства, с които е преборвал доста по-мощни (но и по-тежки) автомобили. Та, това може само да ни говори, че главната концепция на първообразния NSX (ниско тегло) ще бъде запазена и тук.Но да видим, че аман вече от спекулации. Реално в пресата за наследник на NSX се говори вече близо 10 години, какви ли не варианти бяха (бяха 10 цилиндрови, бяха V6 хибриди, ту само със задно или 4WD предаване, предно разположени или централно разположени мотори), колко много концептуални автомобили се показаха по автосалоните през последните 8 - 9 години... много се изговори и все още резултат няма. Ще чакаме и ще видим какво ще е в действителност (ако въобще го дочакаме, т.е. нищо чудно това да е поредното "обещание"). Редактирано от ADH-Honda
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoblog.com/2011/10/05/is-tony-starks-new-acura-a-precursor-to-next-nsx/

Още малко спекулации по темата :) Превод на интересната част от статията:

 

neo-NSX ще има (through-the-road) all-wheel-drive hybrid задвижване от концептуалния модел Honda Dual Note (2001-ва год.), включващ 3.5 - 3.7 литров V6, задвижващ задните колела и електрически 'хъб' мотор на всяко от предните.

Имайки предвид, че цената му е планирана да бъде близка до тази на Nissan GT-R, новият NSX може да бъде съперколата на Хонда, която чакаме. За сега Хонда официално отрича, че тази кола ще е наследник на NSX, затова не може да се каже нищо, преди да я видим на живо.

 

Извинявам се за нескопосания превод - имам лек проблем с автомобилните термини на английски :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене тая Акюра малко ми напомня на ей тоя прототип на Бентли:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И едно шпионско видео на прототипа който звучи и върви доста обещаващоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...