Jump to content
bebcho

200 км/ч = 500 лева

Recommended Posts

Според новите правила, ако превишите скоростта с 50 км/ч. и карате в града, ще трябва да платите 350 лева, като книжката ви ще бъде отнета за период от 3 месеца. За всеки следващи 5 км/ч. отгоре, глобата се увеличава с 50 лева. Същото важи и при движение извън града, но там глобата е в размер на 300 лева.

 

Така ако летите по магистралата с 200 км/ч ви чака глоба от 500 лева, а ако повторите същото упражнение, глобата скача двойно.

 

Друга новост е, че свидетелството за управление на МПС няма да се отнема при превишаване на допустимата скорост с 31 км/ч. Книжката ще се отнема само при системни нарушения - ако скоростта бъде превишена три или повече пъти в рамките на 12 месеца.

 

Промяна има в санкцията за движение в автобусна лента - глобата скача от 20 на 50 лева.

 

Публикувано изображение

 

 

За да се справи с нарушителите държавата ще инвестира сериозно в средства за видеонаблюдение. Сега КАТ разполага с едва 15 видеорадара, но броят им ще нарасне до 300-400, сочи информацията.

 

Въвежда се също така електронен фиш, за нарушенията установени с камери. Той ще се издава на собственика на автомобила, без значение кой шофира.

 

МВР ще изпраща електронния фиш с препоръчано писмо с обратна разписка. В 14-дневен срок собственикът ще трябва да заплати глобата или да предостави данни за лицето, извършило нарушението. Тогава първият фиш ще се анулира и ще се издава нов на лицето, посочено в декларацията.

 

В 7-дневен срок от получаването на електронния фиш може да се направи писмено възражение пред директора на местната структура на МВР. Новият фиш подлежи и на обжалване в 14-дневен срок от получаването му. Въпреки това водачът, на който е наложен, трябва да внесе 70% от размера на глобата. Останалите 30% ще доплати, ако съдът потвърди жалбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!Така трябва да бъде!А най ми хареса това:"За да се справи с нарушителите държавата ще инвестира сериозно в средства за видеонаблюдение. Сега КАТ разполага с едва 15 видеорадара, но броят им ще нарасне до 300-400, сочи информацията." :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безсилието на кат ражда нечувани глупости.

Чула жабата че се подковава коня и дигнала и тя крак!

Абсолютно безумие.Правят си касичка за повече приходи на ръка, рушвети демек. Тея трябва като в Грузия, да ги сменят от край до край.

Само като им видя лицето за връзки с медиите, оня заекващ пигмей костов и ми става ясно.

кат колеги не се е променя и реформирал от 1980г.

Продължаваме с глупостите, вместо да се мисли за премахване на светофарите и замяната им с

кръгови или елиминирането на левия завой, направа на скоростни ленти над река Сливница например,надлези, подлези,детелини, елиминиране на критични точки пешеходец, автомобил, осъвременяване на допустимите скорости и т.н. :(

В кат се влиза само и единствено с връзки, мислещи там не са добре дошли.И умствените им способности са силно ограничени за съжаление. :)

 

За пример на идиотите от кат: Кайро има единайсет милиона население и само един единствен светофар, който не работи, задръстване има, но ляв завой и насрещно движение няма.И катастрофи челни няма.Едно единствено кръгово използват, без детелини и т.н. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Италия е така, колегa, един светофар няма. Подкрепям напълно мнението ти за КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо поздравявам колегата за полезната тема.Хората са го казали.Българинът счита за наказание само тогава когато му бръкнат в джова, но мисля че от тези промени ще страдат тия където си броят стотинките за бензин.Богатия кара плаща и си свирка, а някой които взима 400-600 заплата и трябва да я даде за акт...Пълни глупости.Някой колеги ще кажат е като няма пари няма да кара бъзро.Да ама само в милата ни България можем да видим на път 4ри ленти ограничение 50-60 и на магистралата 80.Слаласен съм с колегата по-горе, че тва е единствено метод за сабиране на пари.Другото което си мисля е, че все повече новините ще започват с "Ядосан шофьор застреля/взриви/блъзна/изкърти камера..."

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се чудиш смешно ли е тъжно ли е ? 15 видео радара ... за 100лв 3ма циганина ще ги приберат половината за една вечер, това пълна пародия :(Какви кръгови, какви детелини, то път няма, тротоар няма, правила няма (за повечето с три буквена германска марка и не само), какво остава за ред ...Ще ли да инвестират във видео наблюдение ами да инвестират ама да наблюдават и служителите си дето се чудят как да те изгърбят. Онзи ден спорих с един такъв индивид за фарове след като го убеждавах два часа,че са ми светели фаровете(така беше погледнах си тъблото в момента в който ме спря), накрая ми вика "аре тоя път те пускам ама по една кафе трябва да почерпиш" ебаси после мене щели да ме видеонаблюдават. Естествено не всички са такива, но доста ги има ... Нямам против нищо полицията и/или служителите на КАТ, но не е това начина. Лошото на цялата работа е ,че и в КАТ има свестни полицаи, които се мъчат да си вършат работата съвестно, но и те отиват под общия знаменатек,заради "тарикатлъците" на колегите си.

Редактирано от chirenski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм наясно има ли радар детектор който да хваща камерите. До колкото знам камерите снимат две снимки и съпоставят времето за движение 1 секунда и така измерват скороста, а не излъчват сигнал който да се хваща от радарите.Така, че някой има ли сигурна информация дали радар детекторите засичат камерите, защото станат ли наистина 400 камери в страната положението никак няма да бъде розово. Сегашните 15 всеки ги знае къде са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно.Сега и ако карат малоумниците за наказание вместо парична глоба да мият труповете от катастрофи в моргата аз ще гласувам с всички крайници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само кръгови кръстовища! Но проблема, че няма пари за тях. В Англия почти цялата страна е с кръгови кръстовища, все пак чрез тях се намалят значително пътните инциденти.Относно глобите - големи глоби, големи рушвети :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия нови глоби....... много ще се наядът кировете :350лв за +50 км в час = 50 кинта в документите( скритички) . Колкото повече ги вдигат толкова повече лапат, ей тва е корупцийката всъщност.

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия нови глоби....... много ще се наядът кировете :350лв за +50 км в час = 50 кинта в документите( скритички) . Колкото повече ги вдигат толкова повече лапат, ей тва е корупцийката всъщност.

Ами защо слагаш 50 кинта в документите бе меен? Защо не караш по правилата ? Защо повечето си мислят че са джигити, и карат най бързите коли на планетата? Истината че поне 70-80% от автомобилите са над 12-15 год , като поне половината от тях са пълни кочини. Българин , седне ли зад волана се чувства безсмъртен , особено пък ако колата е ~ 150к.с. Нали всички претендираме че сме Европейци ? Защо тогава не се държим като тях? Защото сме племе- затова. Защото се мислим че законите в Бг не важат. В Италия за превишена скорост от 10 - 40 км над допустимата, глобата е 155 евро. За превишена скорост между 40 и 60 км над допустимата глобата е от 500 евро и лишаване от правоуправление за срок от един до три месеца. За превишена скорост с 60 км над ограничението, глобата става 779 евро (с 229 евро повече от досегашната) и лишаване от правоуправление от шест месеца до една година. Незнам колко от Вас са пътували в ЕС , но защо там дори и българите спазват стрикно ограниченията а тук ........ не можели ?Дори са малки глобите тук. Още трябва да ги вдигнат , защото на Бай Ганьо докато не му бръкнат дълбоко в джоба той от дума не разбира. Редактирано от bleid 2
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия нови глоби....... много ще се наядът кировете :350лв за +50 км в час = 50 кинта в документите( скритички) . Колкото повече ги вдигат толкова повече лапат, ей тва е корупцийката всъщност.

Ами защо слагаш 50 кинта в документите бе меен? Защо не караш по правилата ? Защо повечето си мислят че са джигити, и карат най бързите коли на планетата? Истината че поне 70-80% от автомобилите са над 12-15 год , като поне половината от тях са пълни кочини. Българин , седне ли зад волана се чувства безсмъртен , особено пък ако е ~ 150к.с. Нали всички претендираме че сме Европейци ? Защо тогава не се държим като тях? Защото сме племе- затова. Защото се мислим че законите в Бг не важат. В Италия за превишена скорост от 10 - 40 км над допустимата, глобата е 155 евро. За превишена скорост между 40 и 60 км над допустимата глобата е от 500 евро и лишаване от правоуправление за срок от един до три месеца. За превишена скорост с 60 км над ограничението, глобата става 779 евро (с 229 евро повече от досегашната) и лишаване от правоуправление от шест месеца до една година. Незнам колко от Вас са пътували в ЕС , но защо там дори и българите спазват стрикно ограниченията а тук ........ не можели ?
Със златен талон съм мен ! 8 години нямам едно нарушение, говоря за реалността......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пример на идиотите от кат: Кайро има единайсет милиона население и само един единствен светофар, който не работи, задръстване има, но ляв завой и насрещно движение няма.И катастрофи челни няма.Едно единствено кръгово използват, без детелини и т.н. :D

А за пример идиотите в София и кръговото на 4-ти КМ. Вместо ВСИЧКИ да се движат с 40-50 км/час и да може да се навлиза в кръговото без никакви проблеми (също така и да се излиза от него) тук се кара с 70 в най-вътрешната лента и с 20 в най-външната. Движението трябва да е като поток, а не газ-газ-спирачка-спирачка. Писнало ми е ежедневно на Борис да ме изпреварват, само и само да застанат на светофара и когато аз стигна на жълто-зелено, да трябва да спирам, понеже те тепърва трябва да потеглят (това е най-елементарния пример, почти навсякъде можеш да се движиш по светофарите, естествено когато не е час пик). Не става само с ядене...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народа трябва да бъде рекетиран колкото може повече от държавата :DЗатова е всичко! Инъче от къде пари за Мерцедеси, вили и хотели за депутатите:DВъобще не им пука за хората и задръстванията, интересува ги само да влизат пари в държавата, за да има от къде да крадат:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само кръгови кръстовища! Но проблема, че няма пари за тях. В Англия почти цялата страна е с кръгови кръстовища, все пак чрез тях се намалят значително пътните инциденти.Относно глобите - големи глоби, големи рушвети :hondarulez:

Хитрото на кръговите е,че избягват детелините,което си е голям плюс от гледна точка на разходите за създаването и поддържането на въпросния тип участък от пътя т.е. кръгови срещу детелини.Ако направят само кръгови това ще доведе до намаляване на ограниченията(от 130 на 110,както в Англия),пък и за 100км един път до летището ги броих 25 кръгови,което е безумно ;):blink: през 1 километър от 110 падаш на 50 и след това историята се повтаря.По темата "ДА" на глобите,но трябваше пак да се взимат книжките на нарушителите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо слагаш 50 кинта в документите бе меен? Защо не караш по правилата ? Защо повечето си мислят че са джигити, и карат най бързите коли на планетата? Истината че поне 70-80% от автомобилите са над 12-15 год , като поне половината от тях са пълни кочини. Българин , седне ли зад волана се чувства безсмъртен , особено пък ако колата е ~ 150к.с. Нали всички претендираме че сме Европейци ? Защо тогава не се държим като тях? Защото сме племе- затова. Защото се мислим че законите в Бг не важат. В Италия за превишена скорост от 10 - 40 км над допустимата, глобата е 155 евро. За превишена скорост между 40 и 60 км над допустимата глобата е от 500 евро и лишаване от правоуправление за срок от един до три месеца. За превишена скорост с 60 км над ограничението, глобата става 779 евро (с 229 евро повече от досегашната) и лишаване от правоуправление от шест месеца до една година. Незнам колко от Вас са пътували в ЕС , но защо там дори и българите спазват стрикно ограниченията а тук ........ не можели ?Дори са малки глобите тук. Още трябва да ги вдигнат , защото на Бай Ганьо докато не му бръкнат дълбоко в джоба той от дума не разбира.А постовете преди теб прочете ли? А помисли ли малко преди да напишеш тия словоизлияния?Ти къде живееш (Нямам предид точен адрес а страната в която пребиваваш)?Как така сложи всички под един знаменател, като прелъстена девойка вика сички са боклуци. Колегите са го написали но аз пак ще го повторя дано тоя път го прочетеш :rolleyes: И така не може да ме глобяват за превишаване на скоростта на пътя защото няма път, не може едни и същи да са санкциите за превишаване на скоростта в града и извън населените места просто е абсурдно и идиотско нали не е едно и също някой примат да ти мине покрай блока с 90км/ч и да караш извън града примерно със 110км/ч на прав път с 2 платна с по 2 ленти , не е нормално на същия този път ограничението на скоростта да е 60км/ч, защото някога преди 5-60години бай Гошо с жигулката не е могал да спре и е бутнал пиян циганин докато мъкне дърва през пътя. И накрая но не и на последно място не може глобата за превишена скорост да надвишава 2 пъти минималната работна заплата за страната. Тези завишения не са нищо друго освен държавен геноцид.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е Красьо:rolleyes: Предстои ми сега данък да палащам, и се питам- за кво ? Сигурно затова че всяка вечер като се прибирам, понеже лампите не светят и не мога да видя всички трапове се чувствам като в танк в Авганистан. Варна е егати ада вече. Та мога ли да мина "държавата" минавам я, щото и без това тя ме минава всеки ден: взимат ми от заплатат здравна осигуровка а като отида при личния лекар все му са свършили направленията и айде палщаш, взимат ми от заплата за пенсия а с новите условия явно няма да видя такава щото ще съм на 70 г примерно я жив я не пък и да съм колко още? 3-5 години? а пък са ми взимали кинтите цял живот..... да си ги пъхат глобите някъде, има лесно ( щото бай кука също храни семейство, плаша здравни осигуровки и т.н. ) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Красимир го каза много точно: "Не може глобата да надвишава(почти двойно) средната работна заплата" . Това не е нормално и не така се гради общество.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с глобите е много хубаво, стига само да бъде реалност. Защото на мен (а като гледам постовете преди моя, май и не само на мен) изглежда, че на КАТ-аджиите са им вдигнали "бонусите" от Нова година. Хубаво е да има закони, но те трябва да се налагат от "господата в синьо", а не да пускат потенциални убийци за 20-30лв.Интересно защо никой не работи в посока убиване на корупцията сред ченгетата. Защото са глупави или защото нямат интерес?А относно кръговото на 4ти км на Цариградско, там има нещо недомислено. Там, където колите се вливат в кръговото от Цариградско (посока Орлов мост) е почти невъзможно да се включиш и често има катастрофи. Може би защото другата лента от Цариградско се влива точно преди нея и потока от нея също е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ако махнат светофарите и сложат от сегашните кръгови - аз продавам колата, хвърлям книжката и почвам да се придвижвам с трамвай или метро...Някога чувствали ли сте като пълен идиот на кръговото на надлез Надежда, когато трябва да почакате около 10 минути, за да се включите, просто защото ви е страх някое бясно камикадзе (като 98% от каращите в кръговото) да ви хвърли на съседната седалка с удар във вратата?Относно глобите и камерите - нямам нищо против да станат не 400, а 1400, само да махнат малоумните ограничения по някои пътища. От друга страна няма как да опазят толкова много техника - хората почнаха вече да ги взривяват. Не на последно място - няма да е никак зле да ги направят да се плащат по интернет тия скапани електронни фишове, щото на всеки ще му писне живота от разкарване до КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес вече са в сила новите глоби.

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста customer-oriented политика от страна на КАТ. Редовните им платежоспособни клиенти се толерират - макар и за по-висока "абонаментна такса" не им взимат книжката. Същевременно се грижат за техния живот - при над 50 км/ч ги пращат "да се запрат малко", че да не се убият. Как така ще губят клиенти?!?Също така "господата в синьо" са добре - по-високи глоби за държавата означава и по-високи "такси за консултантските им услуги на пътя". Така и истинските Шумахери, които не спазват ограниченията с 50+, могат да се "консултират с тях" и да продължат своя полет.Изобщо на мен ми изглежда като win-win ситуация за всички. Единствено си го отнасят примерните граждани, дето като направят глупост и си плащат глобата. Ама какво да се прави - пазарна икономика. Money talk!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е Красьо:) Предстои ми сега данък да палащам, и се питам- за кво ? Сигурно затова че всяка вечер като се прибирам, понеже лампите не светят и не мога да видя всички трапове се чувствам като в танк в Авганистан. Варна е егати ада вече. Та мога ли да мина "държавата" минавам я, щото и без това тя ме минава всеки ден: взимат ми от заплатат здравна осигуровка а като отида при личния лекар все му са свършили направленията и айде палщаш, взимат ми от заплата за пенсия а с новите условия явно няма да видя такава щото ще съм на 70 г примерно я жив я не пък и да съм колко още? 3-5 години? а пък са ми взимали кинтите цял живот..... да си ги пъхат глобите някъде, има лесно ( щото бай кука също храни семейство, плаша здравни осигуровки и т.н. ) :)

Взема ми думите от устата :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... аз нещо не можах да разбера, като са толкова зле пътищата не карате ли бавно, че да се притеснявате от глобите....Макар и погледнато на новите глоби, като на начин за вдигане на корупционната ставка, аз мисля че също ще подейства стимулиращо. Аз съм впечатлен от дисциплинираността на българския шофьор... , когато е зад граница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с новите правила защото стана чудо по пътищата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите правила по никакъв начин няма да намалят или ограничат хората да карат бързо. По-скоро камерите с радар ще го направят, но доколкото съм чувал и при налагането на видео глобите има корупция. Може да се избегне само ако информацията я обработва компютър и човешкия фактор не може да се меси (което пък няма да стане).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите правила по никакъв начин няма да намалят или ограничат хората да карат бързо. По-скоро камерите с радар ще го направят, но доколкото съм чувал и при налагането на видео глобите има корупция. Може да се избегне само ако информацията я обработва компютър и човешкия фактор не може да се меси (което пък няма да стане).

То корупция къде ли няма? :) Редактирано от T.Todorov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK , супер са новите глоби и това ,че свидетелства ще се отнемат само за рецидив , или пък на идиоти камикадзета . Аз си изпатих за + 31 км.ч. на участък от пътя където ограничението бе поставено единствено с цел КАТ засада . 1 месец лишаване без да имам никакво друго нарушение от години , при положение , че въртя от 250 до 500 км . на ден и с това си изкарвам хляба . Всичко е супер , но ...: да премахнат идиотските ограничения на скороста господа властимащите . По никакъв начин те не подпомагат за безопасноста на пътя - напротив : Водачите се изнервят , предприемат рискови маневри ,на това отгоре и разхода на гориво се покачва / респективно страда екологията / , при постоянно намаляване на скоростта и последващо ускорение . Доста съм обикалял из Европа , но наистина не се сещам друга държава с такива малоумни ограничения . Тъпо е на всяка чешмичка , беседка , кръчмичка и т.н. край пътя да има ограничение 40 , 50 или 60 . Който пътува повечко / и не само / из страната , ще ме разбере . Жалко обаче е , че тези които коват законите не смятат да ги спазват , защото са над тях и имат ИМУНИТЕТ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм впечатлен от дисциплинираността на българския шофьор... , когато е зад граница.

Защото знае, че няма как да избяга от глобата, която е доста по солена от тази в бг :)Извода е, че зад граница все пак са измислили как да се справят с проблема и не е нужно нашите да откриват топлата вода! Просто да хвърлят едно погледче и copy -> paste!Премахване на малоумните на места ограничения и свеждане до минимално контакта между катаджия и шофьор с цел намаляване на корупцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По - високи глоби повече подкупи..... според мен .СТанахме полицеиска държава("да живее демокрацията" :) с яките пътища и ограничения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста съм обикалял из Европа , но наистина не се сещам друга държава с такива малоумни ограничения .

Сърбия :) Ест. Кире, по-високите глоби респективно и по-големи рушвети. Това на всеки е ясно. С едни глоби нищо няма да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм впечатлен от дисциплинираността на българския шофьор... , когато е зад граница.

Защото знае, че няма как да избяга от глобата, която е доста по солена от тази в бг :)Извода е, че зад граница все пак са измислили как да се справят с проблема и не е нужно нашите да откриват топлата вода! Просто да хвърлят едно погледче и copy -> paste!Премахване на малоумните на места ограничения и свеждане до минимално контакта между катаджия и шофьор с цел намаляване на корупцията.
Не е вярно, че нашите карат дисциплинирано зад граница! Аз карах с ограниченията в Гърция и нашите щяха да ме отнесат като куцо пиле домат. Местните също. Сякаш бях единственият идиот, който ги спазва...Оня ден бяха гепили двама наши да се гонят с 230км/ч по магистралите в Хърватска. Глобата им беше някъде 1000 лева и без книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... аз нещо не можах да разбера, като са толкова зле пътищата не карате ли бавно, че да се притеснявате от глобите....Макар и погледнато на новите глоби, като на начин за вдигане на корупционната ставка, аз мисля че също ще подейства стимулиращо. Аз съм впечатлен от дисциплинираността на българския шофьор... , когато е зад граница.

Мен лично не ме притесняват глобите а отношението на господар и роб познай ние кои сме?Всичко се вдига а резултат никакъв и идиотското кръгово за присъединяване на Люлинската магистрала блести със замисъла и реализацията си. Ние сме по-зле от Либия на кадафи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стискаш всички пръсти на крайниците икато се правиш на състезател и така,то управия няма стая полицейска държава,то пък и по тея дупки ко да караш да ти изпопадат карантиите :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте да бъркате полицейска с корумпирана държава! Кое му е полицейското? Това, че някой се опитва да намали войната по пътищата (но явно не знае как, или се прави, че не знае)?Само за протокола - градът в който живея в ЮК е 85% покрит с видео наблюдение. Отделно безбройните камери за скорост. Е това е полицейска държава, не можеш да препикаш дувара на комшията! Или да се сгониш с някоя М тройка!п.п. В туристическите брошури в самолетите за БГ, на първо място в нещата, които НЕ трябва да правиш, за да си прекараш добре в БГ, е ДА НЕ КАРАШ КОЛА!

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм напълно ЗА по-големите глоби, даже трябваше двойни да ги направят. :rolleyes: Ти като си караш нормално и спазваш всичко дет се вика кво те **е кви са глобите

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми дигат глоби,дигат бензин,всичко дигат да сме били като в ЕС... Oк ама в EС хората зимат по 2000евро заплата а аз зимам 500 и ще обесняват ама там е така ... изкуствено завишени цени на бензина,изкуствено завишени гражданск .... Да но преди 1 месец като си изкъртих носач разпрах джанта и картер и викнах КАТ да ми сътавят протокол за да съдя обшината познайте кво стана написана ми акт за не извършване на спаситена маневра .... БЪЛГАРИЯ само тва ще кажа само чакам египтяните се изпотепаха,либииците са се трепат.. няма ли наи накрая глупавия Български народ да се дигне и да се оправят тази неща или ще седим и ще си траем нас Българите да ни... по всякакъв начин а примерно ромите да си правят каквото си искат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българите с ме тъп и неорганизиран народ !!! Държавата с тези глоби не мисли как да намали инцидентите а да си напълнят джобовете !!! Ако карам кола за 100 хил. лева въобште няма да ми пука за глоба 500 лева !!! и ще си летя като самолет.В България ако отрепеш някой и имаш пари и връзки дават условни пресъди така че споко !!! !!! Глобите не са решение те са извинение !!! за невъзможноста да се справят с проблемите.Нямам думи за ниската компетентност на политиците ни !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тамън онзи ден един чичко полицай с тия глоби ме плашеше !!!:rolleyes:!!! . Според мене за да има ред трябВа да има строги наказания, но и да има и кЪде екстремистите да изпускат парата. Ако вземат да направят една хубава писта някъде, да могат хората да дават газ на воля, ще е супер. Хем пари ще изкарват от нея, хем няма да има толко изцепки на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...