Jump to content
kembo

Колко книги за ЯПОНИЯ сте прочели

Recommended Posts

Та питането ми е колко книги за Япония сте прочели !!!Аз от малкото прочетени такива съм се убедил ,че тези ХОРА НЕХОРА са СЪВЪРШЕННИ (и именно по тази причина МРАЗЯ в колата ми да има нещо различно от оригиналното поставено от малкия жълт,но същевременно ГОЛЯМ ИНЖЕНЕР)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Япония без кимоно и ветрило.Допадна ми много книжлето.А с това което си казал за японеца е 1000% вярно.Рових се и в едни форуми за Япония, че по едно време бях пощурял да ходя да живея там, но прецених че не е за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега само една. Нямам много време за четене. Не че ако не се напъна няма да намеря но... Май съм гледал повече филмчета за Япония. Доста са, затова не им знам и бройката. Гледах как се изработват наглед елементарни неща като меч и лък! !!!

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси сектантите сте тука

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като виден представител на новото поколение съм изградил представата си за Япония предимно благодарение на NatGeoTV, но никога няма да забравя как се събуди интересът ми към този източен народ. Бил съм 3-ти или 4-ти клас и в един час на класа класната се опитваше да направи от нас хора. Разказа ни следната история: турне на Кристина Димитрова и Орлин Горанов в Япония. Японците много харесват песента "Детски спомен" и решават да я преведат на японски. Добре, ама песента започва "Вървях един следобед без цел и посока", което нямало как да се преведе на японски..........От този ден нататък никога не подценявам нищо японско !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците са:деца, олигофрени, роботиКазано с три думи !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"За Япония като за Япония" много стара книжчица, но много интересна !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,Марко Семов разказва добре. !!! .Освен нея няколко книжлета на Лустбадер,в които освен нормалните измишльотини които създават интригата е вмъкната и интересна информация за японския бит,култура и държава.Много ми е мерак да отида ако не да живея,то поне да разгледам.А и нали японките са ми слабост... !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"За Япония като за Япония" много стара книжчица, но много интересна !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една - "Контейнери на смъртта" - криминална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едната книга, колегата Martjo е споменал. Друга мисля, че се казваше "От самурайския меч до изкуствения интелект". Бройте и книгите за японските бойни изкуства - те са доста. Но не е важна бройката, а извидите. А те са: дисциплина и практичност :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако "Господин Хонда" на Ив Дерисбур се брои - значи една единствена. Нямам много време за четене на книги (за сметка на това, време за губене по форумите бол :) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците в момента може и да са савършенни, ама допреди 100-200 години са били толкова назад с материала, че ги е срам да си признаят. Япония до втората световна война е имала едни от най-недисциплинираните работници. Когато са воювали с Китай и са им давали камион ФОРД, японците викали "Банзай!", а когато им се е падал камион тойота/нисан проклинали съдбата си, защото често се случвало да закъсат някъде из китайските гори и партизаните да не им простят. Даже ако погледнем и самата Втора световна, само японската и руската авиация влиза на таран в останалите самолети, просто защото са били по-назад с технологично и за да успеят да побядят врага са жертвали себе си под формата на шинпу. По време началото на индустриализацията в Япония, имало поговорка 3ма японци 2 кавги, неразбрани хора са били, напивали са се доста, не се явявали за работа и така нататък. Разбира се това само засилва триумфа им на избуяване, но и там си има причина - държавата започва да инвестира в индустрията, производството, Япония не се нуждае от армия, а и не и е позволено да има такава, явява се сателит на Америка и затова дръпват така мощно, затова и говорим за японско икономическо чудо.Малко ги идеализираме тука нещата, сигурно защото караме Хонди, ама подобно нещо може да се наблюдава и в Германия например :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...чел съм една книга Цушима се казва за руско-японската война около 1000 стр. два пъти съм я чел.Някой филми съм гледал,но това не ми е повлияло за избор на автомибил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Япония като за Япония, Шогун, Тай Пан. За тия се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако "Господин Хонда" на Ив Дерисбур се брои - значи една единствена. Нямам много време за четене на книги (за сметка на това, време за губене по форумите бол :ph34r: )

Ейиии колега забравих за нея, то какъв хонда фен ще е човек, ако не я е прочел :) Вчера я довърших и съм много впечатлен от личността на тоя жапанец :) Мир на праха му!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Шогун" и "Гай-джин".Препоръчвам всичките романи на Джеймс Клавел.Сега обмислям да прочета "Тай-пан".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японците в момента може и да са савършенни, ама допреди 100-200 години са били толкова назад с материала, че ги е срам да си признаят. Япония до втората световна война е имала едни от най-недисциплинираните работници. Когато са воювали с Китай и са им давали камион ФОРД, японците викали "Банзай!", а когато им се е падал камион тойота/нисан проклинали съдбата си, защото често се случвало да закъсат някъде из китайските гори и партизаните да не им простят. Даже ако погледнем и самата Втора световна, само японската и руската авиация влиза на таран в останалите самолети, просто защото са били по-назад с технологично и за да успеят да побядят врага са жертвали себе си под формата на шинпу. По време началото на индустриализацията в Япония, имало поговорка 3ма японци 2 кавги, неразбрани хора са били, напивали са се доста, не се явявали за работа и така нататък. Разбира се това само засилва триумфа им на избуяване, но и там си има причина - държавата започва да инвестира в индустрията, производството, Япония не се нуждае от армия, а и не и е позволено да има такава, явява се сателит на Америка и затова дръпват така мощно, затова и говорим за японско икономическо чудо.Малко ги идеализираме тука нещата, сигурно защото караме Хонди, ама подобно нещо може да се наблюдава и в Германия например :worthy:

Истината е, че двете атомни бомби които съм им хвърлили ги е смирило. И до ден днешен този народ (по-възрастите, младежда общо взето си е поамериканчена, тип развей прах) като, че ли има тъга в очите и смирение, още помниюят ужаса. Сещат се, че може да бъде еди какъв си ужас който са изпитали техните дядовци и баби и затова залягат над работа и не мрънкат (а не като нас, вместо да бачкаме, мислим за кафета, нещо ала бала да направим), трепнало им е. Реално не съм ходил в Япония, не съм и комуникирал с японци, просто правя тези изводи от гледани научно популярни филми за Япония, може и грешна представа да съм си изградил. А отделно, че в тази страна след втората световна война, САЩ е наляла много пари и благодарение на тях са днес, това което са (планът "Маршал"). Звучи кретенски и парадоксално, но благодарение на този холокост (2-те бомби над Хирошима и Нагасаки) са станали лидер в производство на техника, автомобили, различни технологии... Въпреки, че според много хора, японците са добри в копирането и в изпипване на детайлите на нещата които правят, а не създават нещо от нулата. Реално, Хонда Мотор Ко. се "ражда" 1948-а година, естествено, че е бил започнал благодарение на свежи пари от някакъв "фондове" и "проекти" за стабилизиране на Япония (т.е. благодарение на САЩ). Т.е., ако не е имало Втора Световна, ако не е имало "план Маршал", едва ли е щяло да има и Хонда Мотор Ко, най-вероятно Соичиро е щял да продължава да си се състезава по пистите и да се прибива като куче (той си е бил такъв, абдалин, през 30-те години преко сили са успяли да го спасят от катастрофа на някакво японско рали) - едното (било то и ужасно) поражда другото.Както и да е, да не разводняваме темата. Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме вълнува честно да си призная за Япония :), ама много красиви жени имат веееееееее :) , ах как искам една такава дребна с типичната черна права коса, черни очи и детско изражения, ох малееееее :D:):lol::D:worthy::D .Харесва ми музиката и то конкретни парчета, в youtube се ограмотявам музикално :P .Поздрав колеги с http://www.youtube.com/watch?v=cT_q8CbVAgA&feature=related. Е не е като Азис или Милко мустака, ама бива ;) .

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата.Работил съм пет години с японци колеги и мога ди ви заявя, че няма по дисциплинирана и културна нация.Шапка им свалям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата.Работил съм пет години с японци колеги и мога ди ви заявя, че няма по дисциплинирана и културна нация.Шапка им свалям.

Така е. Вие май доста класика сте изчели...:lol: Добре е - и аз бях като вас, преди специализацията ми в Киотския университет. За 8 месеца разбрах, че от гай-джин японец не става - това е по рождение (не място на раждане)...:) ПС: Dominiko, японките са невероятни, не само като визия!:worthy: Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко извън темата.Работил съм пет години с японци колеги и мога ди ви заявя, че няма по дисциплинирана и културна нация.Шапка им свалям.

Така е. Вие май доста класика сте изчели...:lol: Добре е - и аз бях като вас, преди специализацията ми в Киотския университет. За 8 месеца разбрах, че от гай-джин японец не става - това е по рождение (не място на раждане)...:) ПС: Dominiko, японките са невероятни, не само като визия:worthy:!
Не съм чел класика.Съдя по това,което съм видял аз съм живял с хора от всички нации и то при доста сурови условия.Така че да ми казвате че от гай -джин нищо не става ще го приема с ГОЛЯМА УСМИВКА.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Така че да ми казвате че от гай -джин нищо не става ще го приема с ГОЛЯМА УСМИВКА.

 

Казано просто- цитат: " от не-японец (гай-джин) японец не става.:worthy::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

....Така че да ми казвате че от гай -джин нищо не става ще го приема с ГОЛЯМА УСМИВКА.

 

Казано просто- цитат: " от не-японец (гай-джин) японец не става.:worthy::lol:

 

Разбрах какво имате в предвид.Край на спама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 1 пояснение книгата г-н ХОНДА не я бройм не смятам,че има истински фен който да не я е прочел ( 2-3 поне)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така говорим за Япония, какво ще кажете за това?

 

Публикувано изображение

 

Как успяват да създадат ново ниво за думата "странно" ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тай-пан, Гай-джин, Цар Плъх и Шогун. Последната три пъти, втория на английски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...