Jump to content
карлос

Цената на бензина

Recommended Posts

Колеги бензина става многоооо скъп, вижте как протестират колегите в Румъния http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3542811, идеята не е лоша можем и ние да го приложим, поне аз ще го направя:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея, друг е въпросът, че едва ли ще има някакъв резултат.Факт е че досега бяхме и сме с най-ниските цени на горивата в Европейския съюз, покачването на цените е държавна политика и е заложено, така или иначе да се вдигне акциза, докато не настигнем, онези другите.Лошото е, че никой не съобразява, как тук със средна заплата около 500 лева, може да се плаща бензин, струващ, колкото при тези, които получават 1000 евро примерно...Ех, когато взех книжка бензина струваше 870 лева литъра, и с 5000 лева карах близо седмица.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добра идея, друг е въпросът, че едва ли ще има някакъв резултат.Факт е че досега бяхме и сме с най-ниските цени на горивата в Европейския съюз, покачването на цените е държавна политика и е заложено, така или иначе да се вдигне акциза, докато не настигнем, онези другите.Лошото е, че никой не съобразява, как тук със средна заплата около 500 лева, може да се плаща бензин, струващ, колкото при тези, които получават 1000 евро примерно...Ех, когато взех книжка бензина струваше 870 лева литъра, и с 5000 лева карах близо седмица.... :)

Спомени споооомени.......!Колега много си прав за цената на бензина,дано управниците съумеят да вдигнат заплатите и всичко да е ок.Макар ,че винаги ще има ревящи и недоволни от данъци,цени на бензин,разбити пътища и т.н.Каквото могат правят,неможе изведнъж да се събудим и да видим една България досущ като европейски град.П.С.Въпреки цените на бензина,колонките не страдат от липса на ентусиязирани шофиори да почерпят колите си с някои и друг литър бенз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в Румъния също са вдигнали цените.Там протестирали като се разплащат със монети в бензиностанциите :) идеята е добра.Събираме се 20-30 коли и отиваме някъде , сипваме 3-4 литра и оставяме 1 кило желязо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в Румъния също са вдигнали цените.Там протестирали като се разплащат със монети в бензиностанциите :) идеята е добра.Събираме се 20-30 коли и отиваме някъде , сипваме 3-4 литра и оставяме 1 кило желязо.

Това едобра идея аз съм за ще започна с колата и ако има ефект ще зареда И камиона с около 600 литра. :) Иска да се съберем повече хорица и ще се получи нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мислите ли, че ще има резултат. :D Категорично ви казвам НЕ.Аз съм управител на бензиностанция в Хасково и ще ви кажа, че ако някой дойде и го направи това никой от тези, който отговарят за цената на горивата няма да разбере.Освен, ако не са 50-60 коли и 3-4 екипа на националните телевизии.Другото което е, че така само ще си навлечете гнева на персонала и другия път като си зареждате колата няма да получите това внимание което ви се полага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Спас е прав. И 50 телевизии и радиа да го отразят, пак няма да има ефект и цените няма да паднат.А проблема не се крие в цена на горивото, а в отвратително ниските ни заплати :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох някъде ,че в Румъния също са вдигнали цените.Там протестирали като се разплащат със монети в бензиностанциите :D идеята е добра.Събираме се 20-30 коли и отиваме някъде , сипваме 3-4 литра и оставяме 1 кило желязо.

Това едобра идея аз съм за ще започна с колата и ако има ефект ще зареда И камиона с около 600 литра. :D Иска да се съберем повече хорица и ще се получи нещо.
Стига ве Генчо хах ахах :D;) те ще се уморат да броят толкова монети , ще затворат бензиностанцията ... 1 Тир монети по 1 лев :Д :Д :D П.С От утре предлагам всички да си разбиват прасенцата , бурканчетата ,и кой каквото има и газзз към бензиностанциите ;) да се пукнат от броене на стинки , както ние си броим изкараните пари от работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българите не сме еднини на национално ниво.Ако определим ден без да зареждаме например 20.02.2011.80% от нас, понеже всички сме терикати ще се подсигурим бензин на 19.02!Няма кой да ни обедини за национален протест, а и ние сами ще го провалим.А на организатора, някои полицаи ще му обяснят колко деца имал и как трябва да си пази семейството. :D "Прост народ, слаба държава.""Всеки народ си заслужава съдбата."Е да питам, тези поговорки що звучат толкова истински?500г. турско, 200г. византийско, 100г. руско и 20г. полицейско(ДС) робство!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българите не сме еднини на национално ниво.Ако определим ден без да зареждаме например 20.02.2011.80% от нас, понеже всички сме терикати ще се подсигурим бензин на 19.02!Няма кой да ни обедини за национален протест, а и ние сами ще го провалим.А на организатора, някои полицаи ще му обяснят колко деца имал и как трябва да си пази семейството. :D "Прост народ, слаба държава.""Всеки народ си заслужава съдбата."Е да питам, тези поговорки що звучат толкова истински?500г. турско, 200г. византийско, 100г. руско и 20г. полицейско(ДС) робство!

Глупости говориш. Фрази наизуст, които за жалост се повтарят толкова много. Всички знаят, че многократно повторената лъжа става истина :D
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тия плащания със стотинки само доказвате българския си манталитет - ама не от ония, с който трябва да се гордеем, ами другия. Правите мръсно на някой "сиромах" (разбирайте "човек от народа") като вас самите. Създдавате проблеми на работника дето бачка за 300 кинта. Според вас тоя работник ще се оплаче ли на шефа си? Ще поиска ли да паднат цените за да се нормализира всичко? Шефовете ще си искат паричките просто, независимо под каква форма. Иначе цената стана прескъпа - това е неуспорим факт. Ама дайте да измислим нещо по-креативно и тогава да настъпваме в контраатака. :D От кога румънците ни станаха пример?

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит да измислим нещо, ние Хондаджиите, че защо не и от другите секти! Да пробваме, за да си кажем, че поне опитахме!

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българите не сме еднини на национално ниво.Ако определим ден без да зареждаме например 20.02.2011.80% от нас, понеже всички сме терикати ще се подсигурим бензин на 19.02!Няма кой да ни обедини за национален протест, а и ние сами ще го провалим.А на организатора, някои полицаи ще му обяснят колко деца имал и как трябва да си пази семейството. :D "Прост народ, слаба държава.""Всеки народ си заслужава съдбата."Е да питам, тези поговорки що звучат толкова истински?500г. турско, 200г. византийско, 100г. руско и 20г. полицейско(ДС) робство!

Глупости говориш. Фрази наизуст, които за жалост се повтарят толкова много. Всички знаят, че многократно повторената лъжа става истина :D
Би ли се опитал да ме убедиш в обратното тъй като аз съм на същото мнение !Българина е овчедуш!! това е самата истина Нито някой ще се вдигне да направи нещо нито нищо пределно ясно ви е на всички Видяхме колко хора ги е еня за лекарската безотговорност в България на протеста пред ИСУЛ в петък бяхме 30 човека! Пък за 10 стотинки нагоре на бензина ли някой ще се вдигне :D Така че щом момчето говори на изуст според теб моля те обоснови се и го аргументирай с факти !Поздрави Редактирано от EGocentric

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникална идея! Май са по - хитри от нас тези румънци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Петък пред ИСУЛ бяхме по-малко от колкото репортерите!Нищо нема да стане със стотинките..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...................... Правите мръсно на някой "сиромах" (разбирайте "човек от народа") като вас самите. Създдавате проблеми на работника дето бачка за 300 кинта. ..................

:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питате мене сме народ , който обича да си прави вятър на устата :D или как се викаше , обичаме да говорим и даваме акъл , но в крайна сметка всеки се оправя както може и иска :D Реално с подобни протести правим сечено и мръсно на бензиностанциите - По-добре на Вуте да му е зле , отколкото на мен да ми е добре :D Протести - протести - искам някой да ми каже протестите на гърците докараха ли до нещо добро за тях или държавата им ? Протестите на французите докара ли ползи за тях ? Истината е , че трябва да се работи - по един или друг начин , а тези които протестират и мрънкат просто ги мързи да се приспособят към ситуацията и си нямат друга работа :D Единствената форма за протести , която реално може да доведе до някакви решения е неподчинението , насилствени протести и т.н. Примери колкото искате - Тунис , Хондурас , Куба , България преди 20 години :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За два дена ако блокираме държавата да не отидем на работа и да затворим главните артерии, ще ги стреснем вярвайте ми!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЯма смисъл да си говорим (пишем) неща които няма да станат !. !!! Само като кажеш България и ти става ясно, че живееш в държавата на абсурдите. :):P:D:):P:P:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено което може да ги накара да смъкнат цените е ако нямат продажби... Аз не виждам как България ще се организира да не зарежда 1 ден, 1 седмица или 1 месец. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егоцентрик, има ли смисъл да ти съобщавам историята на България ? С думите ние не сме еди какъв си народ сякаш тъпчеш идеите и действията на големи хора в миналото. Защото България е раждала и винаги ще ражда такива хора..Това е съвсем друга тема, ако желаеш да продължим спора ми пиши на ЛС :) Поздрави!По темата да се изкажа : Не виждам как ще се организира , как еди какво си. Е па хора, то винаги става така, никой не вижда, но коментира, че този отсреща няма да отиде !!! Предложих по-рано да се измисли нещо да направим поне тук хората от форума, хем ще добие и самият форум популярност, но уви, приказките кой нямало да отрази, кой не го интересува и т.н. са на мода :) Тогава приемете темата като информативна без да се впрягате !!!

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егоцентрик, има ли смисъл да ти съобщавам историята на България ? С думите ние не сме еди какъв си народ сякаш тъпчеш идеите и действията на големи хора в миналото. Защото България е раждала и винаги ще ражда такива хора..Това е съвсем друга тема, ако желаеш да продължим спора ми пиши на ЛС :) Поздрави!По темата да се изкажа : Не виждам как ще се организира , как еди какво си. Е па хора, то винаги става така, никой не вижда, но коментира, че този отсреща няма да отиде !!! Предложих по-рано да се измисли нещо да направим поне тук хората от форума, хем ще добие и самият форум популярност, но уви, приказките кой нямало да отрази, кой не го интересува и т.н. са на мода :) Тогава приемете темата като информативна без да се впрягате !!!

Виж сега спор няма да има не си ме разбрал просто не съм искал да омаловажа ничии действия ! Говорим за съвсем различни хора и времена , няма допирни точки !!! Както и да е това прекалено оффтопикпо самата тема за да стане нещо трябва някой да поеме инициатива и да не се обезкуражава от негативни прогнози от този и онзи в разни форуми или където и да било,ако ме разбираш какво се опитвам да ти кажа Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,каква инициатива,те хората за малкото момиченце,което почина(лека му пръст) в ИСУЛ са се събрали толкова малко хора на протеста въпреки интереса и многото хора,които харесаха страницата във Фейсбук.Ти за протестите срещу цените на бензина говориш,нереално е...И дори и всичко да се организира в последния момент винаги ще има извинения и хора,които няма да вземат участие и пак няма да се получат нещата.Към Спас,парите са си пари дори и да са 2 кофи със стотинки...така че не виждам защо служителите трябва да са ядосани ако наистина това се случи.И накрая малко офф,в Англия ДДС-то го вдигнаха от 17,5% на 20% и естествено това се отрази и на горивата та бензина беше 1,21 лири в момента е 1,28.Понеже сиромах човек си е жив гявол,както казват някои хора карам на газ обаче от 66п. я вдигнаха на 76,а за нафтата да не говорим от 1,22 на 1,32!Това ме навежда на мисълта,че Иран може да бъде следващата държава,която ще бъде включена в черния списък на САЩ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е аз с тоя 6 цилиндров змей трябва да се замислям вече :worthy:

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние понеже сме по-умни от народите, които организират протести няма да го направим, защото сме гадатели и предварително знаем, че ефект няма да има! Ще си караме скъпо спрямо стандарта на живот и това е!... :worthy:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да убеден съм че защото сме умен народ не търсихме правото на живот на децата :rolleyes: надявам се не го вярваш наистина това.А до бензина просто няма какво да се промени, монополистите ще си диктуват точно каквито цени си искат ако не ни харесва винаги може да ходим пеша, тва е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е аз с тоя 6 цилиндров змей трябва да се замислям вече :honda:

Е майче, ще търсиш ти хондата , ама айде :P .По темата - не е проблем вдигнаха ми заплатата :D , от чин гнида съм в чин въшка спрямо парите и не ми дреми за цената, аз не пуша и 1 лев отгоре да е пак ще съм на далавера, от колкото да пуша и карам.Аз поне така се успокоявам :rolleyes::P .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да убеден съм че защото сме умен народ не търсихме правото на живот на децата :ph34r: надявам се не го вярваш наистина това.

Не. Просто филиика хляб "възмущение" намазана с маргарин "Ирония" (без консерванти) :ph34r:
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+4 ст.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повишаването на цените е с цел повечко парички в държавната хазна и компенсация на намаленото потребление.Ясно като бял ден.В БГ е така:"Абе нещо оборота ми намаля,Ще вдигам цените":) :) Засилвам ходенето пеша, особенно на 2 спирки или в кварталО! ;) Хем заслабнах малко големия търбух, хем спестих някой лев, може и 5лв. да са, ама не ги оставих в джоба на монополиста.В голямато качване на петрола, като стигна 150$/барел, цената беше 2.20лв.В Щатите тогава хората свиха потреблението си и протеста им беше точно в незареждане.Минаха от 3семейни коли в една и спряха колите за щяло и нещяло и така 6 пъти профсъюзите ги призоваваха да действат!Друг е въпроса че всичко беше спекула от картелно споразумения на фирмите в УСА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В голямато качване на петрола, като стигна 150$/барел, цената беше 2.20лв.Точно за това става въпрос за лятото на 2008г. Тогава бензина беше около 2,40лв, а сега без да е на такива цени барела е 2,35лв.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то кое в България има логично обяснение та да мислите че цената на горивата тук е свързана с цената на барела петрол навън? :huh: А че сме овчи народ съм съгласен напълно.Славните мигове в миналото нямат нищо общо.За справка вижте само как ни правят на маймуни всичките ни "политици" и пак си ги избираме следващия път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От години се спекулира с цената на петрола-независимо каква е тя на Лондонската или друга борса.Петрола тук идва от Братушките и цената е много по-ниска(естествено и качеството).Ама защо ли на журналистите,управляващите и комисиите за защита на каквото си изберете ;) ,не им е направило впечатление.Та приказката е следната-Корабът потъва по разписание,вода има за всички.Има замя наблизо-само на 50 метра.Ама е надолу:)!! ;) .Гадно ама факт!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време вече не се трогвам от вдигане на цените на каквото и да е. То при нас няма оправия. Тук трябва да се пусне една бомба да се изтрепят всички и да се почне на ново. Та новите да знаят какво ги чака ако не си вършат работата. :rolleyes: Няма смисъл да се търси логика специално в цените на горивата. Те си се определят от определени хора и въобще не влияят външни фактори на тях (колкото и да ни убеждават че цената на барела има нещо общо с това просто това си е голяма глупост). Държавата няма интерес да регулира цените така че пийте една студена вода, нови чепици и предимно ходене пеша все пак е за здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със средна заплата от около 500 лв. даже незнам дали има и цена на бензина 2.40 + супер високи цени на сметките, направо си е рай да се живее в България ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Англия на час за селскотопанска работа плащат 6 паунда и нещо, а горивото 104.9 паунда на 100 литра. Кой може да си купи с 1 час работа 5-6 литра в България ? После защо двигателите им започват от 1,6 нагоре :rolleyes: и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 паунда плащат на най - долните, англичанин за под 10 паунда, че и дори 11 на час не го търси, 6 паунда за тебе и мене и някой поляк, надъхани и изцедени от мизерия със заплати от по 500 - 600лв и кола на 15+ години.Не ми се говори по темата за бензина.

Редактирано от Dominiko
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...