Jump to content
tunyo

нов данък "ВЪЗДУХ" за колите

Recommended Posts

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=740845Нямат наяждане да е** :blink::censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored: :censored: :censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored::censored:Колко още ще ни изтръскват,и какво ще получим срещу парите ни????? :angry: По чист въздух ли???????? :angry: Ако случайно някак успеят да го почистят тогава и нас хората ще обложат.....защото ще струва много скъпо :angry: Вече се оглеждам за подходяща дестинация в Европа.... ....и еднопосочен билетТам поне получаваш нещо насреща и се вижда къде отиват парите от данъците Редактирано от tunyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в такъв случай не само автомобилите трябва да плащат този данък, ами заводи ,производства .... Пък може да се научим и да не дишаме ,знам ли :censored: Само данък въздух нямаше в България , сега и него ще го сложат , добре че не ни го слагат и в здравните удръжки :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за турбаланите кво' ? Ще сложат данък "Въздух под налягане" ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мухахаха , точно като си помисля че нема накъде повече да се осерат нещата у наща парадоксална държавичка ... и те земат че пак Ни изненадат ! Тфа са Гении ... евала ! Ама и народа Сме е бати овцете .... заслужаваме си напълно живота и простотията ! Кой не скача е .... :censored:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...който да набира средства за опазване чистотата на въздуха

Как, пречистващи въздуха съоръжения ли ще строят с тях? :censored: или ще ги присвоят по-екологично :censored:

 

Вече използваме хуманно звучащи думички като "екология" за да бръкнем още в джобчето на хората. Хитро!

 

Като са толкова загрижени за чистотата на въздуха защо още има незаконното изсичане и извозване на дървесина от горите? Над 4 милиона кубика дървета годишно могат да не бъдат изсечени :censored:

 

Защо на годишните прегледи трошките, които сутрин цялата махала разбира когато ги палят, и макар работещи на половин цилиндър минават успешно и още продължават да обгазяват, леят от всички течности по малко на пътя...?

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахха, готинооо, готинооо. Наистина ме впечатляват. :censored: Това е като виц!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има на къде още да се изложат ... плащане данъци, за да няма къде да паркитаме, плащаме винетки, за да караме по разбити пътища ... защо да не плащаме и данък въздух, с което да донапълним нечий джоб, по някоя си евро програма ... и пак да си мълчим ... "чудно" ... :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нас Българите и 5 такива данъка да ни сложат пак ще си стоим у дома и ще се вайкаме и ще обвиняваме управляващите,вместо да излезем по улиците и да обявим недоволството си с протест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по нагоре е прав, тъкмо когато си мислиш че вече няма какво още и вземат та измислят нещо. Скоро ще има данък пешеходец с който ще се ремонтират тротоарите, Данък бездомник с който ще се построят нови жилища, Данък тоалетна с който ще се поднови канализацията, Данък Х*Й с които ще се подобри Е*АНЕТО на българското население...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ц-ц-ц...на къде отиваме. Миналото лято си беше дошла една позната от Нова Зеландия с приятеля й, който е от там и си говорихме с него. Обясних му за да имаш кола тук колко данъци плащаме, и застраховки и тн. и той се хвана за главата. Казва ми: " че то голям лукс да имаш кола "... НО, ето че може ОЩЕ! А като ям боб, дали ще ме таксуват ако газоотделям?? :censored: :censored: :censored: :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчистват място за баровците с големите коли , колкото по малко движение толкова по бързо ще се предвижват , а при толкова такси и на такива цени , хората ще бъдат принудени да останат пешеходци .... Дори само заради бензина !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадокс, и все пак мисля, че само от нас зависи дали това нещо (данъка), ще види бял свят. Иначе ще последва електромер на фаровете (нали искат да караме целогодишно с включени светлини - как ще върти тоя електромееееер) и водомер на пръскалките за чистачките. :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май искат да изкарат годишния бюджет на някои министерства :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дето се казва да си го н*праскат, аз такъв данък няма да платя докато всеки ден скачам по дупките на родните пътища и докато всяка вечер се чудя на кой тротоар да се покатеря,че да има къде да си паркирам колата.Да дойдат и да ми я вземат ... данък въздух, дето се казва да го д*хат ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е яко, просто нямаме равни! Няма да се изненадам и ако разширят и синята зона, какво е това само в централните части трябва да е в целия град, навсякъде синя зона :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, Данък Х*Й с които ще се подобри Е*АНЕТО на българското население...

Ти гледай да не праснат данък пут.а, че тогава останахме на сухо ако няма пари :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Е какво пък, да не кажете, че не сте го очаквали? Иначе признавам, че е най-новия виц. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този данак не ме изненадва, беше си въпрос на време да го въведат, защото само това остана без данък. сега се чудя какво остана без данък, остана да ни наложат и данък СЕКС......... :)

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм много доволен.Колкото повече данъци ни блъскат,толко по-хубаво ми става.Сега очаквам данък малка и голяма нужда,данък мислене,данък мечти,данък за плащането на данъци,данък секс,данък слушане на музика,данък самозадоволяване,данък пиене на бира,данък мерак-за-каквото-и-да-е,данък за ЗАТВЪРДЕНОТО ОВЧЕДУШИЕ НА БЪЛГАРИНА...и други страхотни оферти.Чакам ги с нетърпение.Знам че никой няма да протестира.Всичко това ще ми помогне да спра окончателно да се гордея че съм българин.Кое не ви харесва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кфо ако събират +5лв на година и тея пари отиват за залесяване например или за поддържане на зелени площи, които малко от малко да филтрират въздуха? Не знам какво наскачахте всички все едно са забранили употребата на колите. Нали уж Хонда върши много в посока на ограничането на вредните емисии, казва се че данъкът ще е върху това колко еко е двигателят. А защо да не го направят, като се минава преглед да се мерят емисиите и в/у тях да наложат данък. Така поне ще изловят тарикатите без катализатори, дето тровят и дай Боже да спрат от движение руските каруци ... На мен ми писна като погледна Пловдив от хижа Здравец да виждам една дебела сива пелена отгоре, сигурно и за софианци е същото. Друг е въпросът тия пари къде ще идат, ама пък то като се тръгне с недоверие и негативизъм, нещата няма да изплуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сега остава от "Топлофикация" да искат да плащаме за парното в колите зимата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май май наистина за всичко ще има данък.Нямам думи просто.Спираме братята роми,а и българи също да изсичат незаконно горите,в годината всеки да засади едно дръвче и така малко по малко ще се оправят нещата и няма да го въведат... и всички сме доволни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм политически ориентиран, но вече съжалявам, че гласувах за Бойко и махнахме комунистите+турци+царьо честити. Идиотщина е, че го казвам, но както има приказка: "по делата ще ги познаете", предишните бяха по-"добри" от тия или ако не по-добри, то поне бяха по-малкото зло. От както дойдоха тия гербери за коти съм си дал гласа (и аз незнам защо вече), нищо хубаво не се е случило.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се намалят вредните емисий в градовете, но е хубаво да се направи с акъл.Защо всеки път се измисля някаква простотия, а не погледнат как го правят в другите държави? Винаги откриваме топлата вода по няколко пъти!Пример Германия, в градовете има екозони (главно централните части), колата ти минава преглед и ако емисиите са в нормите плащаш еднократно 15 евро и можеш да влизаш в центъра на града с колата си, ако не е в норми или не искаш да ги плащаш ходиш до центъра с автобус.Какъв е смисъла тази такса да е включена във винетката, ами ако колата се ползва само за града, не излиза от него и не се купува винетка? Или и винетката ще стане задължителна заради включения в нея данък въздух? :)

Редактирано от ilias

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@proziumКолега, ти наистина ли вярваш, че тези 5 лв. ще отидат точно за залесяване? Според мен тия пари ще отиват за залесяване точно колкото парите от винетките отиват по пътя... А данъка? Той пък къде се затри тоя приятел, че не го виждам никъде? Нещо подобрения ли има някъде? Просто тия "отгоре" измислят все нови и нови начини да паразитират чрез народа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте новините,всичко цъфна и върза в тази държава,та сега и тази глупост.Не можах да намеря такъв имотикон,а той е, среден пръст за тоя данък,направо съм бесен:).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ни се иска, ще ни бръкнат в плитките джобчета. Пък и все пак покажете малко съпричастност, тези мерцедеси, които ги карат, не вървят без гориво.

Единствения начин да направим нещо за по-чистия въздух е, да отидем, да посадим дървета и да махнем 60 милиметровите генерации, да си сложим обратно катализаторите. Теми от рода на "Купувам катализатори" показват колко ни е грижа за въздуха специално. Този данък нищо няма да постигне, дори и парите да се насочат в тази посока, което аз мисля, че няма как да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да не ни се иска, ще ни бръкнат в плитките джобчета. Пък и все пак покажете малко съпричастност, тези мерцедеси, които ги карат, не вървят без гориво.

Единствения начин да направим нещо за по-чистия въздух е, да отидем, да посадим дървета и да махнем 60 милиметровите генерации, да си сложим обратно катализаторите. Теми от рода на "Купувам катализатори" показват колко ни е грижа за въздуха специално. Този данък нищо няма да постигне, дори и парите да се насочат в тази посока, което аз мисля, че няма как да стане.

 

Много съм съгласен с колегата! Нас не ни е грижа за околната среда, а защо на нея да й пука за нас. Виждате колко земетресения, наводнения, избухване на вулкани и прочие. Всичко това е от човека.... :) Редактирано от PARUSHEV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия природни катаклизми все си мисля, че датират много преди появата на човешката цивилизация. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то как да стане нещо, като вижте реакцията към идеята за данък "въздух" . Явно не искаме да дишаме чист въздух. Сигурно парите няма да идат за подобряване, ама няма как да го знаеме това, преди да е станало . А има и начини за взаимодействие с държавата, може да се иска изнасяне на информацията колко пари са събрани, кое министерство как се е разпоредило с тия пари и така нататък. Вместо тук да се разискват идеи как можем да намалим вредните емисии, пак всичко живо скочи срещу управляващите, които ние сме си избрали. Много е лесно да се критикува, когато не се предлага алтернатива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вълк козината си мени, ала нрава - НЕ! Гарантирам ти, че с тия 5 лв. няма да си гарантираш чист въздух за дишане. Просто тия станаха адски предвидими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то как да стане нещо, като вижте реакцията към идеята за данък "въздух" . Явно не искаме да дишаме чист въздух. Сигурно парите няма да идат за подобряване, ама няма как да го знаеме това, преди да е станало .

Колега ти в кой свят живееш? Да не би да си отскоро в България да не знаеш как стоят нещата? Нямало как да го знаем. Естествено че има - да не би парите от винетките и данъците за автомобилите да отиват за възстановяване на пътната инфраструктура а? Да не би здравните ми осигуровки да отиват случайно за здравето ми? Най-лесно е тоя кавал Дянков да измисли нови данъци. Къде другаде има такъв данък?Да, готов съм да плащам 50 лева данък "въздух" на година, но искам да видя подробен план къде отиват тези пари и как ще се изразходват. Искам да видя къде отиват парите от винетките и данъците за автомобилите. Това могат да го направят и да го пуснат в интернет да го видят всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчно работи плащаме, така че и стотинка повече няма да им дам на тези измекяри в правителството.. И без това не виждаме къде отиват парите, които ни взимат от данъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...