Jump to content
papi1970

Разход на масло

Recommended Posts

Карам ЦРВ 2005г. бензин.Нормално ли е да гори масло около 1л/10000км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам ЦРВ 2005г. бензин.Нормално ли е да гори масло около 1л/10000км

Лично за мен по нормален разход от този 'Здраве му кажи' :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се опитва редовно да изкарва буталата през предния капак наистина ли е нормален. Та един 20 годишен civic с горе долу през повечето време нормално каране видимо не пипа маслото ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не пипа грам масло на ровера(F18A3) на 190 000км. С 10W40 карам. Ти с какво караш?

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На чисто новите автомобили им дават разход от 0,5-0,6л.масло на 10000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 6-та генерация VTI, някой да има представа колко трябва да е харча? Защото моята ми дава около, литър и половина на 10к км, яко каране. Интересното е, че изванградско при 5000 оборота, на 500 км ми дава около 300-400 грама...за мене тва е ненормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се кара основно до около 3000 оборота и дава такъв разход не е нормално хубаво е да се покара на по високи обороти да се види дали няма да нарасне разхода драстично. Не знам дали има друга кола освен хондата дето да е масларка и въпреки това собственика и да има самочувствие че кара кола с здрав двигател и на всичкото отгоре да е прав.

Ако въпроса при такъв разход трябва ли да се мисли за ремонт на двигателя отговора е: не за бога това е абсурдно.

Чисто нови коли дават и по голям но на такива хора трябва да им се взимат книжките за поне 1 година а при 2,3ти случай и колата а не да се глобяват 100лв(за 320km/h на камерата при Ботевград)

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, разхода е просто перфектен! на мен толкова ми горешр на 1000 километра! радвай се и си карай колата с кеф!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако въпроса при такъв разход трябва ли да се мисли за ремонт на двигателя отговора е: не за бога това е абсурдно.Абсолютно подкрепям колегата Ioan.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, разхода е просто перфектен! на мен толкова ми горешр на 1000 километра! радвай се и си карай колата с кеф!

Колега как го реши въпроса ? Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мислих, че ще мина тънко и си купих едно много готино масалце на YACCO 15/50, за спортни автомобили който пипат масалцето, но реших да събера парички и да ремонтирам всико от което зависи разхода на масло! гумички, биелни лагери, всички гарнитури и и така, маслото ми хартиса! но виж си разхода колко е точно, ако на смяна на масло е 1л. изобщо не се занимавай си ремонти!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как ровера с хондов мотор на 190 000км да непипа вьобще маслото а хондите да го горят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам предишната генерация CR-V (2.0 бензин B20Z1) - толкова си гори и при мен. В началото се шашках, вече изобщо не му обръщам внимание :D Карам с полусинтетични масла 10W40 (двигателя е на 200 000+ км) Независимо от марката масло (Castrol, Yacco) все толкова си гори. Чувал съм, че при подобен разход на масло като се сипе оригинално моторно масло Honda (от онова, 'дето го продават в Бултрако напр.) - нещата се оправяли, демек с него разхода на масло ставал почти нулев. Ама това са само догатки, лично не съм пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как ровера с хондов мотор на 190 000км да непипа вьобще маслото а хондите да го горят.

Чудна работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

?

Направо се учудвам как ровера с хондов мотор на 190 000км да непипа вьобще маслото а хондите да го горят.

Чудна работа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как ровера с хондов мотор на 190 000км да непипа вьобще маслото а хондите да го горят.

Още по чудно е, че дизела на Ровър не го бара и след 300к. ама си е факт .. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от поддържането преди вашето каране.Искаш ли тоя дизел да харчи масло за страх? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо се учудвам как ровера с хондов мотор на 190 000км да непипа вьобще маслото а хондите да го горят.

Моята хонда е на 250 000! мисля че е нормално да се рециклира двигателя!
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че с оригиналното масло на Хонда разхода спирал поредния мит ли е или наистина има такива наблюдения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормален ти е разхода колега ,на моя шеф ml 320 v6 гореше като нов по два литра на 10000км,така че карай спокойно

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми изгори 1.5 л за 8000км и не се оплаквам, не е малко, но може още да се покара така колицата.Аз се си мисля, че има значение от стила на каране, при мен най -малко 1 път на ден влиза в 7200, предполагам че доста помагам на колата, за да изгори това количество :lol: .

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми изгори 1.5 л за 8000км и не се оплаквам, не е малко, но може още да се покара така колицата.Аз се си мисля, че има значение от стила на каране, при мен най -малко 1 път на ден влиза в 7200, предполагам че доста помагам на колата, за да изгори това количество :D .

газ до ламарината колега, тези коли са направени за това!че харчела масло, голяма работа! нали бяга като луда!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип със хондите има доста митове та не се учудвам някои да твърди ч е със оригинално масло не го пипа моит а лични го пипа на 10 000км малко под литър маслот о е оригинално н а хонда 10 40 и го мятам на 10 000 не на 20 000 както е по книга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На приятел CRVто 2006 г. му харчи 1л - 1л,100гр. на 10 000км зависи как го кара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може новите коли да са направени да харчат масло и ми се струва че е направено за печалба на пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е нормално да се налага да доливаш цял литър.Да, вероятно не е разумно да се хвърлят пари за ремонти, но със сигурност не ти е на 100 % мотора. Мойта е на 15 години, на 160 хкм и със сигурност е въртян, карам я доста агресивно и от смяна до смяна ми пада нивото от максимума с 2 мм. От около 2 месеца съм с нова генерация и имам ново хоби - да я държа на свободна на прекъсвач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак доста разискван проблем. НЕ не е нормално да гори толкова! Фабричние разход не е 0.5-0.6 л. на 10000, а е 0.05-0.06 Моята като е на 173 000 по километраж, карам я вече 60000 и то повечето все в червеното ( който ме познава спокойно може да каже как издевателствам над двигателя ), сипвам Мотул 8100 5в40 и на 10000 км почти не си личи да е мръднало маслото. Е моята сигурно е ненормална, а тези които барат по литар са нормални!?!За да бара толкова масло значи има някакъв проблем, а дали са сигменти, гумички на клапаните или просто от някъде изтича вече трябва да се гледа.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ не е нормално да гори толкова! Фабричние разход не е 0.5-0.6 л. на 10000, а е 0.05-0.06

 

Абе тука всички големи рибари бе...

Дайте да си мерим сега разхода на маслото...

На един горяла 237грама на 9876км, на друг два милиметра падало...

И разбира се ако пада три, значи двигателят е счупен!

 

На мойта пък от смяна до смяна нивото на маслото се вдига!

Даже напоследък източвам по малко на 1000км, за да не вземе да прелее и да счупя мотора!

Според мен колеги, ако не ви се вдига нивото, всички сте за основен ремонт! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

НЕ не е нормално да гори толкова! Фабричние разход не е 0.5-0.6 л. на 10000, а е 0.05-0.06

 

Абе тука всички големи рибари бе...

Дайте да си мерим сега разхода на маслото...

На един горяла 237грама на 9876км, на друг два милиметра падало...

И разбира се ако пада три, значи двигателят е счупен!

 

На мойта пък от смяна до смяна нивото на маслото се вдига!

Даже напоследък източвам по малко на 1000км, за да не вземе да прелее и да счупя мотора!

Според мен колеги, ако не ви се вдига нивото, всички сте за основен ремонт! !!!

 

Супер. А каква ти е идеята? Какво въобще искаше да кажеш?

Ако не те интересува темата просто не я чети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. А каква ти е идеята? Какво въобще искаше да кажеш?

Ако не те интересува темата просто не я чети.

 

Не схващаш идеята ми? :)

Добрееее...

За такива като теб, със задръстени катализатори, малки резервоари и бавни ECU-та пояснявам личното си мнение:

Допустимият разход на масло е нещо, което се определя от производителя.

За някои двигатели на популярни модели той е примерно 1л/1000км.

Разход от литър на 10 000км е напълно нормален, според мен, и няма никаква причина да се замисляш за ремонти, отваряне на двигателя и т.н.

Схвана ли? :)

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Схвана ли? :worthy:Явно обаче ти не схащаш, че даже и не четеш какво пишеш!За някои производители може и да е нормално, НО за конкретните коли производителя дава разход 0.05-0.06 литра на 10 000км.Т.е. ( дано го схванеш това и спреш да цапаш темата ) разход от 1 литър на 10000км. НЕ Е НОРМАЛЕН!И това не е според мен ( не съм станал още конструктор или главен механик в Хонда ), а е според производителя на колата! П.С.За колегата който пусна темата:На първо време вземи смени марката на маслото и виж как ще е тогава, ако пак го бара вече трябва да гледаш от къде е проблема.Най-лекия вариянт е да провериш дали не изтича от някъде, след това вече сегменти или гумички на клапаните. При повечето Хонди които барат маслко обаче проблема е в сигментите.

Редактирано от Draik

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, моля те ми цитирай точно източника на тези данни (разход от 0.05 - 0.06 л. /10 000 км), че ми стана много интересно! :worthy::worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето нещо полезно за четене http://www.lancia-bg.com/maslo.htm ,за да се спре със споровете.Пък и това е дъвкано вече тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=27528и тук http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=53093

Редактирано от bleid 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно обаче ти не схащаш, че даже и не четеш какво пишеш!

За някои производители може и да е нормално, НО за конкретните коли производителя дава разход 0.05-0.06 литра на 10 000км.

Т.е. ( дано го схванеш това и спреш да цапаш темата ) разход от 1 литър на 10000км. НЕ Е НОРМАЛЕН!

И това не е според мен ( не съм станал още конструктор или главен механик в Хонда ), а е според производителя на колата!

 

Ей, веселяк.... Къде засили човека да си сменя сегментите бе?! :rolleyes:

 

Айде чакам да ми покажеш официален документ от Хонда, където се казва, че максималният допустим разход е 0.05-0.06 литра на 10 000к.

Те Honda ще фалират ако го напишат това в гаранцията към автомобилите си. :honda:

Ти някога нова кола карал ли си? Колко масло мислиш, че хаби?

В повечето книжки на VAG групата например дават "разход до 1л/1000км".

При Хонда обикновено не го пишат, но от официалните сервизи цитират подобни стойности. (1quart/1000miles)

В ръководството на всички Хонди изрично пише: нивото на маслото да се проверява при всяко зареждане на гориво и да се долива, ако е необходимо.

 

Ето една подобна тема на тази:

http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=3&t=88142&view=previous

 

Ето и какъв разход на масло дават чисто нови Accord 8-ма генерация:

http://www.driveaccord.net/forums/showthread.php?t=47447

Както виждаш повечето горят около литър между смяната, някои дори повече.

И на тях ли ще обясниш, че са за сИгменти?

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход от литър та дори и литър и половина е в реда на нещата...

И аз съм там някъде и то след смяна на сегменти преди 50 000км!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моя F18A3 е златен щом не пипа изобщо маслото от смяна до смяна. Явно важен фактор е стила на каране. А града дьржа карам колата около 2000- 2500 оборота а на дьльг пьт не повече от 4200. Явно за това не ми гори като на вас по 1литьр н 10 000км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моя F18A3 е златен щом не пипа изобщо маслото от смяна до смяна. Явно важен фактор е стила на каране. А града дьржа карам колата около 2000- 2500 оборота а на дьльг пьт не повече от 4200. Явно за това не ми гори като на вас по 1литьр н 10 000км.

Колега, ще ти хване паяжина оборотомера, бре! :D ...Аз например взимам превантивни мерки и понякога разхожадм стрелката до 6000 - 6500 :ph34r: :ph34r: Майтапа настрана, накратко моето мнение по въпроса за разхода на масло: това, че има колеги, на които колите им не пипат грам масло е чудесно, пожелавам им винаги да са така! :ph34r: Обаче разход в границите на литър - литър и половина на 10 000 км е в реда на нещата и не бих се притеснявал - още повече, че това си е в допустимите граници, предписани от прозводителя (тези 0.05 - 0.06 л. / 10 000 км, написани от пича по-горе са "приказки под шипковия храст" (да ме извинява :) ) Подобен разход е нормален и за ЧИСТО НОВИ автомобили, закупени от магазина - в книжките им го пише ;) Имам приятел с Scoda Octavia 1,9 TDI, закупена чисто нова и в неговата "Инструкция за експлоатация" си пише, че допустимият разход на масло е <= 2 литра / 10 000 км.) Гледам и моята Хонда - като я взех си харчеше литър масло от смяна до смяна, след навъртени 40 000+ км - пак толкова, ако имаше някакъв проблем би трябвало този разход прогресивно да нараства. Редактирано от 100NX Golf Destroyer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам d16y2 и масло наливам само от смяна на смяна а е на 180 000км,един литър май е малко множко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...