Jump to content
карлос

Отново ни изненада зимата!

Recommended Posts

Карлос ти да не си от младежката организация на опозицията.Политиката няма място в този форум и темата може и да иде в коша!Политизираш въпроса тънко и плавно.И плюеш власта в момента.Дори в Австрия и Германия ги изненадва зимата.А в България ще се стопи до няколко дни споко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е и аз мисля, че всичко е наред. Не мога да разбера хората като станат сутринта в 8:00 и искат най-малките улички и тротоари и алей да са "сухи" еми няма как да стане. Това се нарича "зимни пътни условия" и го има навсякъде. Аз мисля се справят добре.Поздрави колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не виждам проблем. Едва ли може асфалтът да е сух,а отстрани всичко да е в сняг. За малките улички в квартала ( Варна) винаги има по 1-2 така спрели,че кола едва минава какво остава за снегорин? Зимата си е зима - приятен и безавариен ден на всички. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме изненада, аз вчера смених гумите, сега съм с 225/40 летни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, колеги, ама ние в Добрич днес за първи път имаме такъв снеговалеж. Аз супер се кефя, ще има довечера пързаляне на някоя голяма площадка. Хайде лек и безавариен път. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас е ад под небето. Снегорин почти не минава. По главната имаме 5см сняг и след от пясък само в едното платно. Ако някой пътува от София към югозападна България след караулката на Владая и особенно след "Лукойла, който е от ляво да внимава. Лед на поразия. А тук пред нашия блок сме с виСШ пилотаж. Едвам стигаме до блока и после 15 см сняг :angry:

Нема такава държава...

Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак е зима бе, хора! Аз имам изненада пък от полицията:lol:. Акт за неправоспособен шафиор:lol:(дръпнах 4-5 ръчни пред полицията).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София големите улици са изчистени, но в малките е трудно придвижването. Най-лошо е около блоковете, но за това сме си виновни ние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път от 1990г виждам такова бързо и адекватно почистване.Кой каквото ще да ми говори, особенно с клишета като заглавието. ;)В 13,00ч бяхме в Симеоново, а после в Драгалевци и се движехме по почистен път!

Редактирано от darius
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

darius, техниката от Япония я имаше в Тетевен, въпроса е колко ли такива имаме изобщо и дали те работят на пълния си капацитет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път от 1990г виждам такова бързо и адекватно почистване.Кой каквото ще да ми говори, особенно с клишета като заглавието. ;)В 13,00ч бяхме в Симеоново, а после в Драгалевци и се движехме по почистен път!

Просто си карал по алтернативните трасета за г-жа Клинтън в останалата част на града положението беше много зле, както обикновено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам до сега как беше, но тези дни го дават пак много студено време със снеговалежи. Направо не знам пак каво ни чака, дано поне сега вземат мерки от рано ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта в района на Младост 4 (Бизнес парк София) беше ужасно. Никой не си е направил труда да направи нещо за да може да се придвижваме. Улиците бяха покрити със сняг, а отдолу лед. Прекрасна зимна приказка. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен столицата се чисти добре.Снегорините не могат да изринат настилката все пак...Аз лично съм доволен че и по малките улички виждам снегоринчета ахха :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз продължавам да твърдя, че малко се преекспонира цялата работа. Има хора, които само чакат снега и почват да хранят. Все едно да отидеш на мач и да не освиркаш съдията.Търпи се. Мен ме интересува, че по-скоростните отсечки, по които минавам са изчистени идеално. В квартала има сняг, но за какво са ми иначе зимните гуми :)А акордеона как драпа само, не е истина! :honda:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че се справят добре! До асвалт в тая виелица няма как да изринат, при положение че зад снегорина продължава да вали сериозно сняг и да зарива....освен ако не са 5000 снегорина в цяла София....тогава обаче някой ще реве че правят задръствания и що сега са излезнали да чистят.....Вие колите докато си изчистите от едната страна и докато минете да чистите другата половина и всичко вече отново е зарито, пък говорите за някакви огромни площи като булевардите в голям град.....В тая държава всеки постоянно е недоволен! Аз адмирирам свършеното по почистванията И ДА големите булеварди са с предимство пред малките улици, където дори неможеш да влезеш да изчистиш, заради некадърно паркирани автомобили.......Да не говорим, че 60% от шофьорите карат със скапани гуми които на всичкото отгоре са и на по 3-4 години, пък да не говорим че има и такива 2-ра и трета ръка купувани, качени на джантите колко да издрапат и този сезон........

 

Ако не ти е много ниска колата така че да опре снега в купето и ако си с хубави гуми и малко повече умения в шофирането, няма да имаш проблеми с нищо. Аз не съм затъвал със Сивика никъде до сега, а смея да твърдя че газя по доста трудно проходими улички в София!

 

И бъдете поне малко по-толерантни към труда на мръзнещите хора чистещи улиците в тоя кочан навънка ... Защото докато повечето от вас сте си на топло до радиатора в офиса или в къщи и ги плюете, на тях им се еб@ва м@йката да ви изчистят...

 

Колегата darius го е казал много добре:

 

За първи път от 1990г виждам такова бързо и адекватно почистване.

Кой каквото ще да ми говори, особенно с клишета като заглавието. public/style_emoticons/default/wink.gif

В 13,00ч бяхме в Симеоново, а после в Драгалевци и се движехме по почистен път!

Поздрави. Редактирано от Petar Petrov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста адекватно чистят и в Пловдив или поне аз не срещам никъде препядствия. каквото и да си говорим се старят хората. и все пак не може при 24 часа снеговалеж улиците да са на асфалт. и за поредна зима се убеждавам, че всичко е до гумите. по-добро от новата зимна гума няма! :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с малките улици искам да го видя! Повтарям че от столична община изрично са забранили да се чистят вътрешно кварталните улици! Тва добре ама половината тука ни ги разкопаха другата половина ги направиха еднопосочни за да минава градския транспорт щото и един булевард разораха. И пак не ги чистят! Кое точно му е доброто? Айде стегнете се малко! 120 машини чистят София! Като пуснат да се чистят тъй наречените "основни пътни артерии", а именно: Цариградско, България, Сливница и Окловръстния път, остават няколко по малки булеварда и толкоз. Всички малки улици са със коловози! Мога да дам доста сведения за това как се чистят другите градове и с колко техника разполагат там, ама веднага ще кажете ама то еди кво си или той града е много по голям. Москва е 10 милиона град. Огромен по мащаби и по брой улици, булеварди и снегопочистваща техника! 9000 машини чистят Москва! Ние тук в цялата страна имаме сигурно на половината! Проверете сами колко машини чистят Нагоя или Осака или пък Токио, Париж, Мюнхен. Ако щете дори една Барселона в която сега е екзотика! В провинция Алмерия (най-южната испанска провинция) в област Андалусия има снегопочистваща техника въпреки че за 30 години там сняг е валял два пъти! Не съм недоволен! Просто съм реалист! Тук не е чистено въобще! Само погледнете информацията в пресцентъра на Пирогов! Колко са пострадали по спирки и тротоари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма га коментирам чистенето на улиците - каквото могат и за каквото им се плаща толкова. Само ще добавя - пешеходците са също данъкоплатци. Защо Столична община не е коректна и към тях?Заведох дело срещу общината за подобен проблем. На 13.01.2012г. баща ми се потроши пред община Люлин заради заледен тротоар.В Пирогов е страшно. При 4 ортопедични клиники в коридорите не може да се мине от легла. Благодарна съм на специалистите им..( операцията на татко бе 2.5 часа), но разходите по консумативи, транспорт и следоперативно лечение са ...тежки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам, че се чисти колкото да не е без хич.Аз лично 1 снегорин не видях тая зима, а съм карал без значение снеговалежите.Докато вали сняг може и да има някоя друга машина и спре ли всичко се прибира. Малките улици, явно, са извън бюджета, защото дори да не вали сняг, тях не ги чистят. Също на цариградско лявата лента е наполовина в сняг.Аз не съм очаквал, че положението ще бъде по-добро, ама няа да е зле да се изненадам веднъж за разнообразие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...