Jump to content
карлос

Отново ни изненада зимата!

Recommended Posts

Колеги направо съм възмутен от лицемерието на кмета на София Йорданка Фъндъкова:) Според нея улиците са почистени, дори в крайните квартали.........но в Бояна не е минал и един снегорин! Почистен е само правителствения път(бул. Българи) и нищо друго. Колеги споделете как е из другите райони на София........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех, ей такива изказвания най-ги обичам, като кажат - изненада ни зимата...к'во значи "Изненада ни зимата"? Ами 13ти декември е, нормално е да има сняг, да не би да очакват да е 25 градуса?? В Младост положението е окей засега...по улиците снега се топи (сигурно заради централното парно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах,е аз да кажа в кв.Банкя не е от най-почистените местенца,като се има предвид,че Бойко Борисов ( бивш кмет ) живее тук! :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве само в Шумен ли няма ни сняг ни дъжд :D ... прокълната земя ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби тука по Пелинско ринем с задницата настрани :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново ни изненада зимата, е израз за оправдание, не е мое мнение. Наясно съм със сезоните и съм подготвил колата преди повече от месец, но не там е въпроса, а в това че само се говори и нищо не се прави. В крайните райони нещата са си от зле по зле, а ма нали сме баровци тука и данъците ще ни вдигат и за какво????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е неприятно, когато улиците на са почистени, но представете си снегорини в най-пиковия час, в задръстването и поради обилния снеговалеж след 1 час е същото. E няма как снегорина да минава постоянно и хем да е чисто хем да не пречи. Пътя Банкя - София е опесъчен от два дни и е така само до центъра, в крайните квартали на Банкя също не са минавали снегорини въпреки, че са струпани на площада, може би да си ги гледаме понеже са нови и никой не знае работят ли :D..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :D Рейсари движите ли се с вратите на страни :D Ами какво да ви кажа в Плд за сега се държи положението преставете си движат се камиони спец пръскащи Сол , дори и по центара фърлят. Дано не се заземим и да ни затрупа. Да в средата на Декември сме нормално е да вали сняг. Довечера ще се посмеем пак по новините "как ни е изненадал снега" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@карлос - знам, че е израз за оправдание, и мнението ми не беше насочено към теб, а към управниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна, морето, сините вълни... :D Тука още нема снег, а само жени на плажа по монокини :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна, морето, сините вълни... :D Тука още нема снег, а само жени на плажа по монокини :D

хахаха Какво по хубаво от това. Айде момции .. Газзззззз се към моренцето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПО радиото казват ,че всичко е нормално :D хахахахахаха ПАК НЯКОИ ЛЪЖЕ ЯКО ! (от по горните постчета)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна, морето, сините вълни... :D Тука още нема снег, а само жени на плажа по монокини ;)

На някой му е измръзнал мозъка от рязкото спадане на температурите. :D То дано и у Варна не ни изненада щото ако стане като миналата година ще е голяма работа. И всичките ще сме много изненадани отново. То навсякъде само главните улици разриват, а като се поразтопи малко тогава и малките улички минават. Дето се вика нас какво ни грее, че булеварда е разчистен като не можем да стигнем до него ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес където и да съм минал в сф улиците са супер и по спирките гледам хвърлят яко сол не смятам че кой знае колко е изненадата на зимата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за София, но Севлиево-Габрово не е ринат и се започва леко образуване на коловози, което не е приятно. Съмнява ме, че ще има промяна в тази държава /в отрицателен смисъл/. Я някой колега ако е пътувал някъде по главните артерий да сподели как е обстановката.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е файдата да ринат докато вали? Ако мине снегорин по квартална уличка шофьора рискува да бъде набит или да се чуди как да излиза назад! Поне в София. Как ще се почувствате ако за пръв път видите снегорин по кварталната улица и ви затрупа врата до прозореца с пумия или си намерите така колата на сутринта? Сигурно ще ви трябва къртач за да се качите в колата! Дори и да не е успял да ви затрупа колата, със сигурност няма да можете да минете със здрава кола през преспата оставена от снегорина и ще избутате с подръчни материали пак всичко на улицата с много псуване и пот рано сутрин! Хора стегнете се малко! Има едва няколко сантиметра сняг. Евентуално биха могли да опесъчат за да не се заледява и да се топи валящият сняг. Иначе вече се въртя из софийските улици :D А-а-а и честит ви първи сняг! Поне за някои е първи. Зимата пак ни хвана неподготвени :D

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега sCoff, не става въпрос за малки квартални улички, а за големи улици:D Ако искаш ела до Бояна, да пием по чаша вино примерно........за са разбереш защо пуснах темата:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е файдата да ринат докато вали?

И на мен ми е неприятно, когато улиците на са почистени, но представете си снегорини в най-пиковия час, в задръстването и поради обилния снеговалеж след 1 час е същото. E няма как снегорина да минава постоянно и хем да е чисто хем да не пречи.

А това за кварталните улички го написах защото постоянно някой плаче как никога не ги чистят.Наздраве :DП.П. Моли се да не чистят бул. България в пикови часове :D Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е файдата да ринат докато вали?

И на мен ми е неприятно, когато улиците на са почистени, но представете си снегорини в най-пиковия час, в задръстването и поради обилния снеговалеж след 1 час е същото. E няма как снегорина да минава постоянно и хем да е чисто хем да не пречи.

А това за кварталните улички го написах защото постоянно някой плаче как никога не ги чистят.Наздраве :D
Миналата година имаше един як снеговалеж. И понеже съм на 100м от главната улица, като пич ринах вечерта 1 час и сутринта още 30 минути. Изчистих си едни 30 метра - не до асфалт, но без пряспа от 50см - до където улицата беше поутъпкана. Какъв е проблема да се излезе за час с лопата? Ма те баш "гражданите" в София се гнусят да си почистят тротоара ... блок с десетки семейства, ама всичките ги мързи да си мръднат гъзО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста пресен спомен от преди ден-два от новините по БТВ.Там попитаха кметицата на Сф дали и тази година зимата ще изненада столицата.А тя отвърна убедена в думите си, че тази зима са перфектно подготвени и няма да има изненади :D В пловдив вече има няколко сантиметра сняг, но днес не съм карал и не мога да кажа в какво положение са улиците. (Винаги може да са по-добре :D )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна, морето, сините вълни... :D Тука още нема снег, а само жени на плажа по монокини :D

На някой му е измръзнал мозъка от рязкото спадане на температурите. ;) То дано и у Варна не ни изненада щото ако стане като миналата година ще е голяма работа. И всичките ще сме много изненадани отново. То навсякъде само главните улици разриват, а като се поразтопи малко тогава и малките улички минават. Дето се вика нас какво ни грее, че булеварда е разчистен като не можем да стигнем до него ? :D
Ейиии то човек не може да си помечтае малко бре :( Мозъкът незнам,ама други части :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв приятен, снежен, тъмен, "късен следобед" за смяна на гуми на село под уличната лампа :D ... :D Ама така е като се напрайх на луд вчера :D ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма те баш "гражданите" в София се гнусят да си почистят тротоара ... блок с десетки семейства, ама всичките ги мързи да си мръднат гъзО.

Именно! Всеки си казва: Защо аз да рина сняг? Да не съм некъв балък? Що не минат да ми го изринат? Тия пак не си вършат работата!То се вижда колко са гражданите по празниците. Улиците са празни и десетките семейства стават единици :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Haй обичам да изляза с ентусиазъм да си изрина улицата пред блока и да ме гледат минаващи съкварталци какъв съм балък да се кефя на снега и да рина :rolleyes:Както се казва "Mother winter is back" (или "Майката Зима се завърна") :lol:А по темата - мисля, че не е чак толкова плачевно положението. Но сега вечерта е времето да обикалят и чистят и опесъчават. Да видим утре какво ще е.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братче като слушам някои и имам чувството , че виждат сняг за първи път или са родени преди 5 години ... :lol: Колеги айде припомнете си преди 5 години за какви зими ставаше въпрос , за какви снегове и ледове , ами преди 10 години ??? :):P;) Я стига сме се лигавели , ами да гледаме по-позитивно на нещата ;) А който го е страх или не му се нрави пътната обстановка , да не кара кола ;) а за пешеходците да си обуят топли зимни обувки с голям грайфер , защото не се надявайте съседа да ви изчисти пред вратите ;) На мен пък ми е голям кеф да карам в мек сняг до вратите ;) , ама като замръзне е кофти :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, а преди 20 години имаше небе и всичко друго сняг :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки път, когато завали сняг започва да се говори, как "ни" е заварил неподготвени и как положението е плачевно. Хора, вие сериозно ли смятате, че може (и трябва) да се изчистят всички малки улици?И никъде не видях, освен че "ни" е заварил неподготвени, "аз" какво направих по въпроса. Изринах пред входа примерно? Не! Оплаквам се - това направих, защото го мога най-добре.Миналата година, бяхме направили списък на входа по дати, кой апартамент кога се пада да чисти, ако завали сняг. Аз чистих 2 (два) пъти. Имаше хора, които и по веднъж не го направиха. Пред входа има тротоар, по който минават много хора "транзит". Няма да забравя, как една проста овца изсумтя, защото явно й пречех да мине, докато й чистех скапания тротоар...Айде сега честно (ама честно) кажете кой от вас, колко пъти го направи и той? Поне да изчисти... не говоря за хленченето и сумтенето.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година имаше един як снеговалеж. И понеже съм на 100м от главната улица, като пич ринах вечерта 1 час и сутринта още 30 минути. Изчистих си едни 30 метра - не до асфалт, но без пряспа от 50см - до където улицата беше поутъпкана. Какъв е проблема да се излезе за час с лопата? Ма те баш "гражданите" в София се гнусят да си почистят тротоара ... блок с десетки семейства, ама всичките ги мързи да си мръднат гъзО.

Айде сега честно (ама честно) кажете кой от вас, колко пъти го направи и той? Поне да изчисти... не говоря за хленченето и сумтенето.

Май са доста малко ентусиастите. Факт! Някои съм сигурен, че дори не си признават, защото ще ги помислят за балъци. Коментарите ги можем, остава да видим и делата. Иначе преминаваме във вече подобните и дълги теми от сорта "държавата това, управниците онова ..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено снега е в доста по-приемливо количество, в сравнение с по миналите зими.... Миналата година по това време, натрупалия сняг ми стигаше средата на вратата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е да чистя сняг самоинициативно.Предпочитам да се изпотя,отколкото да се разчекна и да финиширам със строшени крайници ако не и по-лошо.За съжаление не можем да се похвалим със самосъзнание като нация.П.П. - олигофрените които отговарят за почистването в нашия град просто са родени с късмет - тук сняг не се задържа. :honda:

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме сняг и във Варна :DП.П Между другото много хубаво се върти на паркинга на ТУ-то :huh::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имаме сняг и във Варна :DП.П Между другото много хубаво се върти на паркинга на ТУ-то :huh::D

Аз миналата година тествах на пикадили ;), на ТУ-то на новия ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на този отзад, който е големия :huh: Незнам дали е нов, ама неска повъртях малко там и един пичага с голф 2ка и той се покефи с мене :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Асеновград положението е по розаво. Имаме си снегорини, само за нашия квартал има 3 броя които постоянно ринат :angry:, падне снежинка изринат я, и така докато не спре да вали. Разчитаме на снегорините защото солта и пясъка били все още в морето :angry:, но и на това сме доволни.Има едно малко неудобство на тези снегорини че като избутват снега от пътя го трупат по тротоарите и ни затрупват колите и входовете, ама няма друг начин, все пак сме краен квартал с тесни улиции няма как да се премахне снега от улиците. Така се оправяме със снега в Станимака. Хайде аз ще ида да отпуша входната врата че пак мина снегорина и ни затрупа, и колата да изровя :( естествено снега пак ще си отиде на улицата.......... :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Днес бях свидетел как в родният ми МР(комплекс в Бургас) една труженичка от фирма за почистване силно контрастиращ в снега цвят на лицето ,метеше пясъка,посипан заради заснежения път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, дайте малко по-позитивно.Аз лично такова почистване като миналата зима и близката седмица (откакто има сняг) несъм виждал. Днес за 30 минути видях 5 снегорина. 1 в драгалевци, 2 по околовръстното, 2 в овча купел. Кво чак толкова бедствено е станало - не виждам. Всичко си е наред - нормално като натрупа и няколко часа да минат докато се почисти.. Съмнява ме някъде по света да е нещо различно - ами то е малоумно докато вали и още не е натрупало да излезе някой да чисти. И по новините дават всяка вечер как в еди-коя си държава станали еди-колко си ПТП-та и дават кадри от непочистена магистрала цялата побеляла..Не се косете, като изчистят снега къде ще опъвате ръчни вечер !!! Весели празници ! :)

Редактирано от Stancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, като се занимавам с транспорт мога да ви кажа, че като цяло положението си е едно и също като миналата година. Просто снега все още не е толкова силно завалял. За момента спират движението на камионите, като искат да си вържат гащите и да не се тръби по медиите, че има закъсали автомобили или опашки. Ако обичате не започвайте само с вината на тежкотоварните автомобили- те се движат по цял свят и може би са оправдание единствено в България. На всеки е изгодно да каже, че автомобила нямал гуми и се "сгънал" и хоп направил задръстване. Много по трудно е да отместиш закъсал камион отколото закъсала кола в канавката и поради тази причина щом няма движение на камиони значи няма да има големи скандали:lol: И хоп, някой лев спестен от снегопочистване.И така, не чистят, спират камионите и я някой с някоя кола закъсал, я с някой бус ама галамицаята и излагацията не са толкова големи. Как може на този снеговалеж да затворят една от главните пътни артерий Русе-Бяла за тежкотоварни автомобили, как може само в една България да е затруднено движението за тях, а в една съседна Румъния всичко да е наред и на комшиите пътищата да са чисти. Затварят Русе-Бяла, затварят Прохода на Републиката и айдееее. Смешна работа сме и няма да се оправим, жалко е също като отидеш да си купуваш винетка струваща 1000 лева, а после ти си виновен за цялото положение в страната. П.С. Тези които се занимават с транспорт или имат личен такъв за доставки към фирмата си производител ще ме разберат.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пътувах до село Краево (Ботевград). Можете да видите в google map къде се намира. Името си му подхожда :) За моя голяма изненада от София до там пътят бе изринат и опесъчен! !!! Без никакви изключения! Гледам и не вярвам на очите си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделете как е положението с почистването, от Бояна до летището само цариградско беше почистено, бул. България не е пипнат(може би защото, Б.Б. днес нее на работа), околовръстното е кошмар с коловози, симеоновско същата работа, преди малко минаха първите снегорини по Брюксел.

Редактирано от atoma
Политиката в други форуми, първо и по�ледно предупреждение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...