Jump to content
pumata_dp

Винетките за 2011 г. с вписан рег.номер на автомобила!

Recommended Posts

''Колеги и колежки, в тази тема виждам блюстители на закона, редовно протестиращи, скромно несъгласни, овчедушно съгласяващи се, проектно информирани и т.н., все наши "братя по оръжие". Искам да получа смислен отговор на въпроса: ако имам две собствени коли, защо трябва да платя две винетки, при условие, че е невъзможно да си ги карам едновременно по родните пътища, освен на буксир :( ?''Колега ,а колко полици за гражданска отговорност имаш в такъв случай?

Редактирано от aleksandur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна и австрийските винетки са така. Махаш и се къса. Демек и там демокрацията нещо им куца.

Вай, вай, вай... Представете си австриец се е надупил на стъкло и стърже таа винетка и си вика "Scheisse-мада фака, ша им плащам две винетки!" :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щеше да е най-разумно месечната винетка да струва 6 лв - така никой нямаше да се занимава с подобни глупости...На мен ми се налага да излизам от София по 5-6 пъти в годината за по няколко дни (с личен автомобил). Излиза ми еднакво скъпо да си купувам седмични винетки или годишна, но определено не е едно и също да минеш 2-3 хиляди км. по пътищата из страната и 20-30К... Трябва да се използва и някакъв разум при определяне на цените на говнетките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Колеги и колежки, в тази тема виждам блюстители на закона, редовно протестиращи, скромно несъгласни, овчедушно съгласяващи се, проектно информирани и т.н., все наши "братя по оръжие". Искам да получа смислен отговор на въпроса: ако имам две собствени коли, защо трябва да платя две винетки, при условие, че е невъзможно да си ги карам едновременно по родните пътища, освен на буксир :( ?''Колега ,а колко полици за гражданска отговорност имаш в такъв случай?

Колега майтапиш ли се? Какъв е проблема да се кара втората кола в ГРАДА и да е легална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не се майтапи дори и на буксир втората кола трябва да има платена гражданска!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май смесваме нещата. Може би трябваше да добавя, че като си тръгнал за някъде, следва да имаш винетка, ама мислех, че се подразбира. :( Т. е. си длъжен да имаш стикер, стъпвайки на републикански път и това не се коментира. Защо, обаче да си задължен стикера да е за точно определена от двете ти коли? Днес искам да ида до Враца с тази кола, а утре до Варна с другата. Логиката е една- единствена, слагам винетката на колата, с която карам по републиканската пътна мрежа. Значи, ако ще вписват номера на нея, то трябва да са номерата и на двете ми коли и да не се залепва, за да може да се слага и маха, примерно както се слагаше едно време талона за технически преглед- пред огледалото в едно залепено на стъклото прозрачно пликче.

Редактирано от ZAPPA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, покрай винетките пропускаме цените на ГО от вчера. От новите цени са изненадани дори и хорато които правят застраховките. Просто са им ги спуснали неочаквано. Както каза господин Капоне- на печелившите честито. Днес направих застраховка за 1.4 мотор, нещата са жестоки, и още по-жестоки ще станат след 20-ти. Със здраве

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, покрай винетките пропускаме цените на ГО от вчера. От новите цени са изненадани дори и хорато които правят застраховките. Просто са им ги спуснали неочаквано. Както каза господин Капоне- на печелившите честито. Днес направих застраховка за 1.4 мотор, нещата са жестоки, и още по-жестоки ще станат след 20-ти. Със здраве

Стига сте плашили хората оня ден направих на другата кола ,която е 2000 кубика...в Армеец ми взеха 148 лева...попитах за увеличението и ми отговориха ,че се очаква да е около 30-40 кинта:cool:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:P Едмундо , то това със застраховките си е всяка година. Аз не помня да е било нещо по различно преди :cool: Миналата щяха да са по 200 ... по-по миналата 180 ... нищо ново. Не че не може да ги надуят, няма да ме учудят ... ама хич даже.

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разумът диктува, че е логично човек да си купи една винетка и да я ползва с която кола (от няколкото, които притежава) кара по републиканската мрежа. Но ако това стане, представете си какво ще се случи на практика - големи групи хора ще ползват една винетка и с нея ще карат десетки коли. Все пак сме в Бъкгария и това е неизбежно. От дрига страна си представете следната ситуация - младо се мейство, което притежава две коли, една за жената една за мъжа. При сегашните условия или си вземат две винетки, или карат само едната навън. Ще кажете, че това не е сериозен проблем. Може би, но за някой може и да е, по ред причини. Все пак има вариант, винетките да се привързват не към колата, а към шофьорската книжка, както е по-логично и за ГО. Тогава ако ще и 10 коли да имаш, очевидно можеш да караш само една с ТВОЯТА винетка.Всичко това би се решило с връщането на пътния данък за всяко МПС, което се движи независимо къде по пътната мрежа в страната, а държавата да разпределя парите по общини и за републиканската мрежа - начини и критерии - бол.И още нещо, всякакви сравнвния и позовавания за това какви били цените в еди коя си държава са спекулативни, ако не се вкарат във схемата доходите и жизнения стандарт, например нещо струва еди колко си % от средната работна заплата. Много лесно е да се оправдаваш - в Европа цената е такава и няма какво да се направи. Да ама в Европа и доходите са съвсем други. Абе темата далеч не е толкова проста.

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеПоставянето на ясни правила за закупуване/ползване на винетките ще намали/спре шмекерствата, и за това винаги ще има недоволни- по принцип никой не иска да има някакъв установен ред.Друг е въпроса каква е ползата, че ги плащаме...Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Joro е абсолютно прав. А представете си какво ще се случи, ако усилията на "българина" отидат не за лъжи и шмекерстване, а за нещо полезно и мащабно. Но май понастоящем е по-лесно...П.П. Старите винетки ще важат ли през Януари 2011 година?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Joro е абсолютно прав. А представете си какво ще се случи, ако усилията на "българина" отидат не за лъжи и шмекерстване, а за нещо полезно и мащабно. Но май понастоящем е по-лесно...П.П. Старите винетки ще важат ли през Януари 2011 година?

Не! Ще е като миналата година, от 1-ви януари трябва да си с нова винетка ;) Ще ги пуснат от 19 декември

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на останалите цени на ''горива ,масла и консумативи'',тея 67лева за 12 месеца едвали са най-проблемните.

Редактирано от aleksandur
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Старите винетки ще важат ли през Януари 2011 година?

Не! Ще е като миналата година, от 1-ви януари трябва да си с нова винетка :) Ще ги пуснат от 19 декември
На настоящата ми пише "важи до 31януари" Ще я ползвам до тогава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, само набързо нещо да ви вметна, щото гледам, че една торба глупости се изписаха.

 

1-во - Трябвало да си купуваме 3 винетки за 3-те лични автомобила - които само ние (лично) си ги караме.

 

2-ро - С парите от винетките щели да оправят пътищата.

 

3-то - Ако имаш платена винетка и си изкривиш джантата или си разбиеш окачването, в 100% от случаите просто съдиш общината и ти плащат ремонтите, толкова е просто.

 

Публикувано изображение

 

По повод европейските държави, аз понеже живея в Италия - само информативно ще ви открехна следните неща (говоря за тук):

 

- Застраховка се плаща на шофьора, и на автомобила. Тоест нито друг човек може да ти кара колата (жена/приятелка/брат/сестра/чичо/вуйна), нито ти можеш да караш друга кола, освен твоята. И да, застраховката в общия случай на един човек, за една кола, струва около 1400 Евро. Обаче тук това е малко над една минимална заплата.

 

- Tакова нещо като винетнa таксa, която да плащаш годишно (без значение колко пътуваш) няма. Плащат се такси на магистралите, обаче да видите какви магистрали :) , а не да караш със страх, че ще се убиеш в някоя дупка - и то се плаща в зависимост от това колко километра ще изминеш. Минаваш един път в месеца 10км по магистрален път - толкова плащаш, нищо повече. Да не си отварям устата, че междуселските пътища са на светлинни години пред българските "магистрали". А и не плащаш, за да се движиш по тях.

 

- Тук такъв знак:

 

Публикувано изображение

А12 "Неравности по платното за движение"

 

няма! :)

 

Като има неравности по пътя - се оправят! Не слагат предупредителни знаци, че е повредена настилката, а я оправят.

 

Няма да пиша повече, правете си изводи. Поздрави!

Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

- Тук такъв знак:

 

Публикувано изображение

А12 "Неравности по платното за движение"

 

няма! :)

 

 

 

Има колега, има и още как.... , но за другото си прав :)

 

 

Road Signs near Montefollonico, Tuscany, Italy

 

Публикувано изображение

 

 

 

Мен лично ме дразни не факта че плащаме винетки или че трябва да ги плащаме за всяка кола, а това че като излезеш по пътищата няма и помен от тези пари.

 

В Германия, а и не само там се плаща под различни форми в пъти повече, но като караш там разбираш къде са ти отишли парите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадното е ако си натресеш колата и решиш да я дадеш на морга и да вземеш друга и изгаряш. Моята е от старите и ако майстора ми иска 1000лв. за ремонт и боя направо утива в моргата и си вземам същата друга ама пак изгарям с винетка. Ако я продадеш пак се прощаваш с винетката. Миналата година караш 2 коли с 1 винетка, едната я продадох и си разлепих винетката и я карах на другата кола. Абе тва е вече имам от новите, здраве да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така аз имам един въпрос:Купувам си кола от град А слагам транзитни номера за да си я закарам до град Б зимам си и винетка която трябва да залепя. Какъв номер да пиша на пустата винетка като след 1 месец ще слагам редовни номера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Joro е абсолютно прав. А представете си какво ще се случи, ако усилията на "българина" отидат не за лъжи и шмекерстване, а за нещо полезно и мащабно. Но май понастоящем е по-лесно...П.П. Старите винетки ще важат ли през Януари 2011 година?

Не! Ще е като миналата година, от 1-ви януари трябва да си с нова винетка :cool: Ще ги пуснат от 19 декември
Глупости! От новите винетки има от една седмица поне, а старите важат до края на януари (пише си на стикерчето)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго нещо :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но ЗАЩО си принуден да си купиш за всяка кола винетка?? Възможно ли е с ЕДНА винетка да си едновременно по няколко репобликански пътища в ралични коли??

 

Защото колега, ти може би не си така, но съм сигурен, че повечето са, ако имаш 3 коли то не е казано, че точно ти трябва да ги караш и трите. Спокойно можеш да дадеш другите 2 на роднини да отидат да си свършат някаква работа. В този случай и трите биха могли да са в движение и съответно трябва да си имат всички необходими документи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, в такъв случай, роднината е длъжен да си подсигури винетка, ако ще ползва републиканската пътна мрежа :ph34r: а ти самият можеш да я ползваш (физически) само с единият си автомобил, така че 1 винетка ти е напълно достатъчна ..Другото си е чисто обирджийство от страна на държавата ..Сега не знам как е, но на времето в Австрия можеха да карат с една регистрационна табела и трите си коли, а тук ако има как, ще ни задължат и по два номера и по 2 винетки на кола да слагаме .. :ph34r: Много ми е интересно при този шибан закон, като си продадеш например колата (която е с годишна винетка) и новият собственик при регистрацията (ако е от друг окръг) задължително сменя номерата на автомобила ..Тогава какво, винетката става невалидна защото е с друг вписан номер ли ? :ph34r:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно, неприятно - от седмица съм с новата винетка, с вписан рег. номер...Колкото до моето мнение по въпроса - държавата е нормално да вземе мерки - много се злоупотребяваше със стикерите... Аз лично като си забравя винетката в София, на село взимах на вуйчо ми винетката..А тои я въртеше и на неговите 3 коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стефане, в такъв случай, роднината е длъжен да си подсигури винетка, ако ще ползва републиканската пътна мрежа :ph34r: а ти самият можеш да я ползваш (физически) само с единият си автомобил, така че 1 винетка ти е напълно достатъчна ..Другото си е чисто обирджийство от страна на държавата ..Сега не знам как е, но на времето в Австрия можеха да карат с една регистрационна табела и трите си коли, а тук ако има как, ще ни задължат и по два номера и по 2 винетки на кола да слагаме .. :ph34r: Много ми е интересно при този шибан закон, като си продадеш например колата (която е с годишна винетка) и новият собственик при регистрацията (ако е от друг окръг) задължително сменя номерата на автомобила ..Тогава какво, винетката става невалидна защото е с друг вписан номер ли ? :)

А ако роднината дето е с другата ти кола извън града е жена ти, нали пак ти и подсигуряваш винетката, или ако е сина (дъщеря) ти :ph34r: Иначе вписването на номерата отпада за тая година. От другата ще е задължително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно, неприятно - от седмица съм с новата винетка, с вписан рег. номер...Колкото до моето мнение по въпроса - държавата е нормално да вземе мерки - много се злоупотребяваше със стикерите... Аз лично като си забравя винетката в София, на село взимах на вуйчо ми винетката..А тои я въртеше и на неговите 3 коли...

Колега, а къде ти го вписаха този номер? На моята (на самата винетка) не пише нищо. Дадоха ми само квитанция, на която ми пише номера на колата. Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а къде ти го вписаха този номер? На моята (на самата винетка) не пише нищо. Дадоха ми само квитанция, на която ми пише номера на колата. ТУК :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gaze.bg, Мерси колега. Проспал съм го този факт.А ако има и други образи като мен, които не са си написали номерата на винтеките вижте това: http://money.bg/news/id_842017416С две думи, ще ни глобяват за това от 2012.

Редактирано от tsurko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Хайде и тая година от нас да мине" се чуло от висшестоящите :lol: Аз може би ще се изкажа неподготвен, обаче си мисля, че господата управници не биха създали закон срещу самите себе си!Така ги въртят и сучат нещата,че пак да има врата за "джобни пари" :) От друга гледна точка оставят много незатворени вратички пак за самите нас....Вече кой както си прецени си върти далаверките...С две думи закона на джунгалата е в пълна сила в нашата страна....

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав... "Джунглата" работи с пълна сила... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми колеги, покрай винетките пропускаме цените на ГО от вчера. От новите цени са изненадани дори и хорато които правят застраховките. Просто са им ги спуснали неочаквано. Както каза господин Капоне- на печелившите честито. Днес направих застраховка за 1.4 мотор, нещата са жестоки, и още по-жестоки ще станат след 20-ти. Със здраве

Стига сте плашили хората оня ден направих на другата кола ,която е 2000 кубика...в Армеец ми взеха 148 лева...попитах за увеличението и ми отговориха ,че се очаква да е около 30-40 кинта:)!
Сигурен ли си, че не си ползвал отстъпка която брокера ти е направил??? Аз имам 2000cc Акорд и на 06.2010г. (преди таз годишното увеличение) си направих гражданската 178 лева или 183 (като не съм плащал ако напускам страната допълните 30 кинта и сега ме мързи да вадя документите за да кажа колко точно ми излезна), а на баща ми за 1800cc Пасат кола направихме преди 2 седмици застраховка в Булстад за ~ 190 лева (пак без доп. 30 кинта ако напускаш страната). Реално даже над 200 лева ама той и застрахова местата в колата и затова не ги слагам тях. Ако не ти правят отстъпка кажи кой е този брокер та да може аз и някои друг колега да го посетим дет се вика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...