Jump to content
bebcho

Сменихте ли летните със зимни гуми?

  

334 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Пич и аз се чудя защо ше изгориш ? с 20 лв

Щото ако си бях останал до сега със летните гуми и случайно ме спрът полицаите за това примерно щях да изгоря с 20 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за такава зависимост засега :)

 

 

Не мисля, че е добре да се кара със зимни гуми в топлите региони още, при условие че още може да се спи на отворен прозорец :D

Тоест ако сега карам с летни нормални, и не са станали на semi slick от "правилна" употреба не виждам къде е проблема с полицията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Колегата може би мисли че има закон който задължава да се слагат зимни гуми, не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма закон които да те задължава да караш със ЗИМНИ ГУМИ.ЕДИНСтвеното е да имаш ГРАИФер не по-малък от 1.6 мм :)!:)!:D!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма закон които да те задължава да караш със ЗИМНИ ГУМИ.ЕДИНСтвеното е да имаш ГРАИФер не по-малък от 1.6 мм :)!:)!:D!!!

за зимните е 4мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма закон които да те задължава да караш със ЗИМНИ ГУМИ.ЕДИНСтвеното е да имаш ГРАИФер не по-малък от 1.6 мм :D!:D!:):)

Това е една от най - големите простотии в закона според мен. Значи ще ме глобят че не съм си пуснал фаровете, ма ако карам с летни гуми зимата няма. Само размера на грайфера има значение :D Даже в един форум(не помня кой) един човек беше пуснал тема дали ще му направят нещо полицаите ако кара с летни гуми, защото ще си купувал 17-ки и щели да му излезнат много скъпи и нямал да има пари за зимни(нещо в тоя стил). Ми като се размаже някъде, защото не е могъл да спре(примерно в колата пред него, която е спряла със зимните гуми), или вземе завоя направо ще му е само до г@зарията със 17-ките.....По темата - смених ги още началото на ноември или средата на октомври не помня точно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги сменям предполагах,че няма да се налага,но тези дни бях неприятно изненадан >>> Публикувано изображение

 

Това на Английско прилича :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги сменям предполагах,че няма да се налага,но тези дни бях неприятно изненадан >>>

Това на Английско прилича :angry:
Направо си е английско! Ама толкова сняг никога не съм виждал.Иначе и аз си сложих чисто нови всезезонни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от Албиона е :angry: Портсмут,ако трябва да сме по-точни. Вече няма ама грам сняг пак вали дъжд.

Редактирано от daraduda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги сменям предполагах,че няма да се налага,но тези дни бях неприятно изненадан >>>

Това на Английско прилича :angry:
Направо си е английско! Ама толкова сняг никога не съм виждал.Иначе и аз си сложих чисто нови всезезонни.
Такова нещо като всесезонна гума не съществува

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера свалих зимните и сложих летните :angry: , то мерака за тея джанти мани мани, ще ме глобаят :angry:. Утре пак слагам зимните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова нещо като всесезонна гума не съществуваЗначи са летни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............................

Такова нещо като всесезонна гума не съществува

Има едни, които са доста добри на тестовете, даже са по - добри и от някои зимни гуми - Goodyear Vector 4Seasons :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги сменям предполагах,че няма да се налага,но тези дни бях неприятно изненадан >>>

Това на Английско прилича :angry:
Направо си е английско! Ама толкова сняг никога не съм виждал.Иначе и аз си сложих чисто нови всезезонни.
Такова нещо като всесезонна гума не съществува
Има има http://abtomoto.wgsucher.de/downloads/tire_dot_age.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, има ги на хартия, но няма такъв каучку който да се държи еднакво добре и при -20 и при +30. Така че всесезонна гума за мен няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, има ги на хартия, но няма такъв каучку който да се държи еднакво добре и при -20 и при +30. Така че всесезонна гума за мен няма.

Последно : не съществува или за теб не съществува :) Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) ами ако ми намериша такава гума, която да покрива тия критерии ще счетем, че има. До тогава си остава само на хартия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо 4 е препоръчително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука във Варна 1 ден е 5 градуса на другия ден 20 ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги и аз вече, тука е под нулата та ми се струва че им е време, а и не мисля че ще се затопля пак времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съсщо подкрепям Рулмейкъра. Всесезонна гума няма, има ама при камионите само. За леките коли такова чудо хич. Ако си мислите, че като пише на гумата M+S е всесезонна се лъжете. M+S означава MUD + SNOW или кал и сняг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 4-ри зимни, от както купих колата, началото на ноември..Имам леки съмнения, че е карано и лятото с тях, защотото са се понапукали тук-таме, иначе грайфер - бол..Но ще ги видиме, ако са много спекли, и не подхващат, може да бодна 2 нови отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера ги смених,само предните обаче :).Смених също и акумулатора ,да идва зимата вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съсщо подкрепям Рулмейкъра. Всесезонна гума няма, има ама при камионите само. За леките коли такова чудо хич. Ако си мислите, че като пише на гумата M+S е всесезонна се лъжете. M+S означава MUD + SNOW или кал и сняг.

За пръв път и аз да съм съгласен с Рулмейкър :D То има всесезонни гуми,ама май не са за нашите снегове и студове,преди 3 години бях сложил такива и в снега не можах да зема завоя,хем карах Голф Синхро тогава и спрях в БАРДЮРЯ...Оттогава само зимни гуми... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм ги сменил и няма и да ги сменям.... просто Прелюда го зазимявам на топло до първа пролет Публикувано изображение ... имам друга зимна кола която за съжаление не е Хонда Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера ги смених 4 нови Фулда Кристал Монтеро 3. Дано да са добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък почивам, ще сменям и на двете хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз днеска ги сложих вече, пък старите ги изпращам на село бабата да си прай градинки :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених ги още в началото на ноември. 4 нови Dunlop SP Winter Sport 3D.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с всесезонните гуми стана като с мита за скъпите части за японските коли!Всесезонни гуми има и вършат работа и зимата и лятото! Естествено е че има и некачествени, които разочароват!Най-добри по всички тестестове са Goodyear Vector 4 season и доскоро немците само тях сравняваха със зимните. Технологиите се развиват и както писа по горе един колега дори Пирели правят вече.Аз съм карал със Vector 2 и 3 от 1998 до 2004 година и съм нямал никакви проблеми. Тази година сложих на Акорда Vector 4 season и ще споделя впечатления като мине зимата.Наистина при използване на на всесезонни гуми има и някои недостатъци.Например спирачния път лятото е по-дълъг от колкото на хубави летни. За това те не са подходящи за спортно каране. Зимата обаче са перфектни. Т.е. те са хубава зимна гума, която не се износва бързо лятото!.Аз карам 15-20 000 км за година и със предния ми Акорд за 5 години не износих нито летните,нито зимните!След третата година материала започва да старее и да създава проблеми, летните ми започнаха да шумят доста и въпреки че имаха добър грайфер, на места лисваха цели парченца! А сега не се налага да ги сменям два пъти в годината и да плащам за монтаж и баланс, както и да търся място за съхранение на единия комплект!Всеки има право да избира сам гумите които слага, но нека категорично да не се изключват и другите възможности!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са сменени края на Ноември месец, сиреч преди 2 седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата скоро ще стане - Сменихте ли зимните гуми с летни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хондата ми не са сменени! Kато заваля снега реших да я позавартя малко ... с износени летни гуми ... Кеичи Тсучия боб да яде ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец хондата вече беше обута с зимни гуми и чакаше снега :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време е да повдигнем темата за зимните гуми...и така да се запиша като първият сменил ги :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента Акорда е на боядисване, но веднага щом го взема отивам при гумаджията, за да не ходя пак на бояджия ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, както всяка година около средата на октомври четири броя зимни гуми за да ми е мирна главата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някои от модераторите да ресне анкетата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Аз все още не съм сменил гумите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...