Jump to content
войводата/cls

Проблемите с форума и бъдещите им решения

Recommended Posts

Скъпи приятели – Хондаджии, Знаем, че през последния месец нещо се случваше с нашия общ форум …Дойде време да разберете, какво всъщност се случи.Преди около един месец нашето местенце бе обект на маскирана хакерска атака. Благодарение на намесата на админите, тя бързо бе локализирана и злонамерените хора бяха идентифицирани /за съжаление, те са част от нас/. Това наложи необходимостта от бърза реакция и смяна на хостинга.Това вече е факт! Ние се намираме на ново, по-хубаво и сигурно място.Искаме да ви уведомим, че промените не свършват до тук. Съвсем скоро може да очаквате много нововъведения. Някои от тях са: * изцяло обновяване на форума с възможно най-новата версия; * добавяне на нови форумни функционалности; * избор на нови модератори от ВСИЧКИ НАС; * преструктуриране на подфорумите и добавяне на нови - ЗА КОЕТО ОЧАКВАМЕ ПОМОЩ И ИДЕИ ОТ ВСИЧКИ; * промяна на правилата, така че да направим hondabg.com все по- добро местенце за ВСИЧКИ;и още много нови изненади :) които за момента ще останат малка тайна :)В процеса на извършване на гореописаните неща ще се наложи понякога форума да не работи или да не работи правилно.Надяваме се да имате мъничко търпение и сили, за да можем да направим ЗАЕДНО нашето местенце все по-уютно и приятно.Нека силата на мечтите да бъде с НАС!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Браво Войводо! Радвам се, че тепърва ще започне същинската работа по форума, която да сложи основата за един доста дълъг период от време. Уместно ли е да се споменат кои са вредителите или? Може и на лични. На мен ми е интересно... Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:.....................................Уместно ли е да се споменат кои са вредителите или? Може и на лични. На мен ми е интересно...

Kакъв е проблема да се споменат на всеослушание?Нека се знаят.Пък като искат да съдят форума. Ама ... няма как да стане (съденето).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва - всяко зло за добро! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос, базата данни била ли е свалена от хората, атакували форума ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно самоличността - колкото и да сме ядосани не е етично да се обявява самоличност в публичното пространство.

Все пак са уведомени и съответните органи - ще се опитаме да получим възмездие по законов път.

 

Относно базата - със сигурност атакуващия/атакуващите(нататък ще употребявам само атакуващия за леснота)

успешно се е свързал към нея и е имал достъп до цялата информация.

А дали атакуващия е успял да свали локално копие на базата не мога да потвърдя или да отхвърля.

 

Паролите не се съхраняват в чист текстов вид в базата, но съществува възможност да бъдат извлечени.

Не оставайте с впечатление,че процеса е съвсем прост и че акаунтите ви са в 100%-ова опасност.

Затова, който иска може да си смени паролата на акаунта си.

Даже го препоръчваме като допълнителна мярка за сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам едно предложение за преструктуриране на Технически въпроси примерно-да се направи отделен подфорум за всеки модел Хонда.Така ще е много по-прегледно,според мен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм с колегата над мен ще е много по добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина щом ще се стига и до съд не е желателно да се споменават самоличности (макар и само като никнейм).Въпроса ми е има ли връзка атаката със създаването на конкурентния форум. Според мен целта може да е била получаване на пощенските адреси с които сме регистрирани. Преди време на пощата с която съм регистриран получих покана да се присъединя към новия форум. Ясно е че за да ми имат пощата, значи се е получил пробив някъде и още тогава мислех да го съобщя това във форума, но реших че е безсмислено...ПП: Нямам нищо против другия форум. Дразни ме спама

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех да си замълча,ама щом ще излиза истина наяве, ето ви още една...На мен ми е хакната абв пощата, горе долу по-същото време, когато се случи и с форума тук....Халал да им е, нямам секретна информация там, освен пароли за достъп до торенти и т.н., които са сменени...Нали е аванта тая поща от инфо бг ми отговориха съвсем с темплейтчета и я зарязах тотално вече. Атаката от новият форум с покана сме получили почти на 100% потребителите от този форум. ....Както и да е, важното е ние да сме живи и здрави и го пожелавам на всеки.....Каквото и да се случи във виртуалното пространство, нищо не може да ме лиши от реалната наслада от кефа наречен Хонда:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно! Браво, колеги! Много изчистен и приятен скин сте избрали! Да сте живи и здрави всички, които са работили по обновяването на форума и се чувствайте поздравени за безплатната работа, която сте свършили.Аз мисля, че трябва да пуснем анкета и да видим колко от нас искат да знаят имената на злосторниците, които са достатъчно грамотни, че да прочетат няколко DIY в интернет как да се хакне IPB. Големи герои - няма що. Както и да е, аз искам да знам имената на хубавците за да се пазя от взаимоотношения с тях, тъй като от край време хакерските атаки са подсъдими, което ги прави престъпници в моите очи! Имената на глупците ТРЯБВА да стоят на стените за назидание!Предполагам, че скоро ще имаме и страница "гараж" за всеки! Това е най-голямото нещо, което ни липсва на форума!П.П.: Сега започвам да забелязвам неща, които не са ми по вкуса и ще ги споделям както се препоръчали:1. Предлагам модул-а, заемащ челна позиция на главната страница, който показва последните снимки от галерията, да се премести под тялото на сайта. Това е вторична информация и е важно да не вади очите на потребителите.2. Да се обособи, както беше преди, с различен цвят или вид, частта с "важните" теми. Поне за мен така е малко по-объркващо и отнема повече време за да разбера коя е последната повдигната тема.3. Иконите до всеки форум/подфорум да са по-малки. Като размер px/px а не като обем kb. Същото важи и за иконката, която те води към последното непрочетено мнение. Всички те са твърде едри за мен. Правят реда двойно по-висок, от колкото му е нужно за да изведе информацията. Ако се намалят с 50-70% ще е идеално! :lol:

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новата визия на форума е супер! Продължавайте все в този дух :lol:, ако ви трябва помощ с превода съм готов да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам няма ли я вече опцията за разглейдане на активните теми за деня - "Todays active topics". Много беше полезна :lol:п.с. Намерих го

Редактирано от Arsov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече сте забелязали, форумът е ъпгрейднат. Тъй като версията е много по-нова от предишната и радикално различна, няма никакъв начин новият форум дори малко да прилича на стария. Външният вид не е нещо, което съм наплескал сам в свободното време, а е комерсиална тема, правена от професионалисти и съобразена с многото изисквания на форума и всичките му подопечни модули. Взех предвид предложенията по-горе, намалих иконите и махнах карето със снимки от галерията. Ако имате още (постижими) предложения, ще се радвам да им обърна внимание. За съжаление проблемът с личните съобщения си остава (доколкото разбрах, при ъпгрейда генерално се била сменяла цялата система за работа с тях) и просто ще трябва да изтриете старите. Новите, които се пишат оттук нататък, ще се показват коректно. Тъй като потребителските профили имат прекалено много нови полета, моля всички потребители отново да влезнат и да попълнят каквито данни искат (примерно Skype, който досега беше външен хак, а вече е част от официалния профил). Форумът вече предлага и интеграция с толкова любимия на всички Facebook, като след свързване на тукашния с тамошния акаунт, може да се синхронизират снимки, статуси и т.н. Операцията се извършва еднократно през потребителския профил на форума. Всеки потребител вече може да създава и личен блог в рамките на форума, като процедурата се извършва отново през потребителския профил, аналогично на галериите. Надявам се форумът в новия си вид да ви харесва. Очаквайте още много новости.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да се върне полето "кара" ? п.с. ако го има моля да ме извините, че не го виждам ;)

п.с.2 Намерих го :lol:

Редактирано от WingMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума ми харесва, наистина е по-модерен. Факт е, че като цяло хората не обичат винаги да заменят нещо с което са свикнали за нещо ново, но в този случай е за добро. Аз имам 1 забележка само (която си мисля, че е лесно поправима). Става дума за размера на пост-натите снимки. Старият форум имаше функцията автоматично да resize-ва снимките на определен размер, а сега тази функция я няма, и снимките, които са по-големи на размер не се виждат добре.п.с. +1 за полето "Кара"

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да се върне полето "кара" ? п.с. ако го има моля да ме извините, че не го виждам :lol:

п.с.2 Намерих го ;)

 

Точно под скайп полето в профила е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия облик на форума е супер, по ме кефи от стария. Голямо БРАВО на хората постарали се да изглежда така. Имам само една малка препоръка/желание дали неможе да се върне бутончето На-горе за да не се налага да превъртам цялата тема до горе за да се върна в началото, гледах за нещо подобно но не го видях, ако има такова моля да бъда извинен :lol:БРАВО БРАВО супер е форумчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 1 забележка само (която си мисля, че е лесно поправима). Става дума за размера на пост-натите снимки. Старият форум имаше функцията автоматично да resize-ва снимките на определен размер, а сега тази функция я няма, и снимките, които са по-големи на размер не се виждат добре.

Опцията си е включена, но скриптът обикновено рисайзва след като всичко по страницата се е заредило и ако някоя снимка се бави, седят големи. Ако имаш определена тема предвид, моля прати ми да видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия облик на форума е супер, по ме кефи от стария. Голямо БРАВО на хората постарали се да изглежда така. Имам само една малка препоръка/желание дали неможе да се върне бутончето На-горе за да не се налага да превъртам цялата тема до горе за да се върна в началото, гледах за нещо подобно но не го видях, ако има такова моля да бъда извинен :lol:БРАВО БРАВО супер е форумчето.

Най-долу най-отляво, текстов линк "обратно най-горе".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да видях го, благодаря много, очаквах да е като бутонче както беше но и така е супер, благодаря :lol:пс: само добавете едно Г на менюто на профила на Инорирани потребители

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменете и favicon-а :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шрифтът като че ли трудно се чете - с приложено от мен форматиране

Шрифтът като че ли трудно се чете - форматът на текста по подразбиране

 

Дали няма да е уместно форматът по подразбиране да се направи малко по-четлив, т.е. да е друг. Не че не можеш да си го барнеш, но със сигурност спестява усилия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих във фонт фемили-то най-отпред "Trebuchet MS", който е един от стандартните уиндоус шрифтове и (според мен) един от най-четивните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще има ли опция за качване на няколко снимки едновременно в галерията, че сега е доста тромаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменете и favicon-а :lol:

Готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за нови стар форум. Благодарности на всички, които са положили усилия това да са случи. Нека дизайнерите си кажат думата, но вярвам че ще е по-прегледно ако направите листата с главните форуми, и тази с темите вътре в конкретен форум, контраста между темите/форумите едни под други да бъде по-голям. В момента не контрастират много и не е ок за окото.п.п.С лап топ съм и може да не бъда много обективен от към цветовете.Поздрави и Благодарности още веднъж!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра новина - има вградена кирилицаЛоша новина - не работи на IE8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме кефи ,контраста между разделие и темиите .Не ми се отваря на целия екран а ми седи като кръпка. Заглявията в черно ще много по четливи и контрастиращи от останалото . Никовете на потребителите ще е готино да са с по дебел и тъмен шрифт .Това си е мое мнение и го споделям !П.п Снимките има проблем и с тях .

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече сте забелязали, форумът е ъпгрейднат. Тъй като версията е много по-нова от предишната и радикално различна, няма никакъв начин новият форум дори малко да прилича на стария. Външният вид не е нещо, което съм наплескал сам в свободното време, а е комерсиална тема, правена от професионалисти и съобразена с многото изисквания на форума и всичките му подопечни модули. Взех предвид предложенията по-горе, намалих иконите и махнах карето със снимки от галерията. Ако имате още (постижими) предложения, ще се радвам да им обърна внимание. За съжаление проблемът с личните съобщения си остава (доколкото разбрах, при ъпгрейда генерално се била сменяла цялата система за работа с тях) и просто ще трябва да изтриете старите. Новите, които се пишат оттук нататък, ще се показват коректно. Тъй като потребителските профили имат прекалено много нови полета, моля всички потребители отново да влезнат и да попълнят каквито данни искат (примерно Skype, който досега беше външен хак, а вече е част от официалния профил). Форумът вече предлага и интеграция с толкова любимия на всички Facebook, като след свързване на тукашния с тамошния акаунт, може да се синхронизират снимки, статуси и т.н. Операцията се извършва еднократно през потребителския профил на форума. Всеки потребител вече може да създава и личен блог в рамките на форума, като процедурата се извършва отново през потребителския профил, аналогично на галериите. Надявам се форумът в новия си вид да ви харесва. Очаквайте още много новости.

а защо първо не го направихте преведохте а не да се получава такава боза а ? или то е уникално сложно първо да го подготвите и после да го качите. относно фона тези хора надали са направили едина тема това че вие сте избрали точно тази това е друг въпрос. форумите са с по 4-5 палитри и то различни. тук качвате и после до превеждате и редактирате. избързвате като не сте го направили не го качвайте ! просто няма как да си спестя критиката !
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иииихххаааа стана супер як.Само че имам проблемче на лични които получих кирилицата ми излиза на иероглифи как да го управя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като гледам, основното нещо, върху което трябва да се помисли е началната визия на форума и прегледността на темите. Може ли менюто, което излиза в дясно по дефаулт да стои прибрано?п.с. да съобщя за актуален проблем:в тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=54319&pid=1057165677&st=120entry1057165677исках да дам позитивен вот на последното мнение на МИАМОТО, и ми дава че съм си изпълнил квотата за деня за гласуване, а веднъж не съм вотнал.Знам че не е важно, но е хубаво проблемите да са записани поне в тази тема.

Редактирано от Данчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление проблемът с личните съобщения си остава (доколкото разбрах, при ъпгрейда генерално се била сменяла цялата система за работа с тях) и просто ще трябва да изтриете старите. Новите, които се пишат оттук нататък, ще се показват коректно.

Добре де ако някой си е пазил важни съобщения - с адреси на хора, с каква-ли-не-информация счетена за важна - ДГД?просто не мога да повярвам - просто унищожавате тия данни без предупреждение ???ок, записвам си, че на форума не бива да се разчита като източник на информация ,каквото съм събрал за 4 години и изтрито :( Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо първо не го направихте преведохте а не да се получава такава боза а ? или то е уникално сложно първо да го подготвите и после да го качите. относно фона тези хора надали са направили едина тема това че вие сте избрали точно тази това е друг въпрос. форумите са с по 4-5 палитри и то различни. тук качвате и после до превеждате и редактирате. избързвате като не сте го направили не го качвайте ! просто няма как да си спестя критиката !

Не съм си играл да превеждам всичко от нулата, това е безмислен робски труд, който никой никога няма да ми плати. Преводът е готов и затова не е пълен, когато намеря по-пълен превод, ще го кача веднага. Подготовката за този ъпгрейд продължи много повече месеци, отколкото някой може би си мисли. Явно една неделя (в която нормалните хора почиват, а аз уплътних изцяло в работа по форума) е прекалено и дразнещо дълъг период от време за всички, на които трябва да съм длъжен. Скинът за форума (както и всеки друг такъв) е платен и купуване на всеки следващ скин означава още и още мангизи. Който иска повече теми, може да си ги купи и да ги предостави на форума за обществено ползване. Форумът откакто го има, не е имал повече от един активен скин за ползване от потребителите, но явно чак сега стана чак толкова голям проблем. Всичко, свързано с този форум, оттук нататък вече ще е лицензирано и легално, поради много причини. Заради което пиратствани компоненти, включително скинове, няма да се допускат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ако някой си е пазил важни съобщения - с адреси на хора, с каква-ли-не-информация счетена за важна - ДГД?просто не мога да повярвам - просто унищожавате тия данни без предупреждение ???ок, записвам си, че на форума не бива да се разчита като източник на информация ,каквото съм събрал за 4 години и изтрито :(

Правя каквото мога, но засега шансовете ми се струват малки. Имам бекъп на стара база данни, който мисли, че може да изкара оттам каквото трябва, може да ми даде сигнал. Ако дадена информация е важна, никой не си я пази в безплатна безвъзмездно предоставяна услуга някъде в нета, каквато е този форум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като гледам, основното нещо, върху което трябва да се помисли е началната визия на форума и прегледността на темите. Може ли менюто, което излиза в дясно по дефаулт да стои прибрано?п.с. да съобщя за актуален проблем:в тази тема: http://forums.hondab...entry1057165677исках да дам позитивен вот на последното мнение на МИАМОТО, и ми дава че съм си изпълнил квотата за деня за гласуване, а веднъж не съм вотнал.Знам че не е важно, но е хубаво проблемите да са записани поне в тази тема.

Отвореността/затвореността му май се пазят в кууки-то на форума, защото след като веднъж съм го прибрал, после при следващи отваряния на форума не се показва. Оправих току що вотовете, сложил съм лимит 100 на ден, ако е малко - кажете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW мнения като по-горните ме карат да си спомня защо си махнах лепенките на фенклуба от колата.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала Victor супер е станал форума, ходи им обяснявай, че тва са сумати редове код за превеждане и + това нищо си му няма на language pack-а най-важното е преведено.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW мнения като по-горните ме карат да си спомня защо си махнах лепенките на фенклуба от колата.

.... и аз съм на път !! Напоследък количествено и качествено мрънкане за щяло и нещяло в тоя форум ! И дето се вика ... всяко чудо за 3 дни ... преди мрънкаха че няма развитие .. сега мрънкат че има ... си @бало и параграфа 22 ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...