Jump to content
vpop

Данъци

Recommended Posts

Здравейте колеги,Искам в тази дискусия, ако е възможно всеки да сподели за какъв автомобил в общината която е регистриран, какви данъци плаща за него.Лично на мен започва да ми се струва, че има сериозни разминавания и не е лошо да сверим часовниците!При мен - Хонда Акорд, септември 2006, 2,4-190кс, община Витоша в София - 570лв/год.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаше такава тема колега, потърсете я.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд купе '96 2.2(150к.с.) Община Витоша - ~ 130лв.Разминавката идва от коефициентите,които противно на всякаква логика нарастват ако колата е по-нова,вместо да е обратното.Сигурно ще е полезно да се знае,че данъка го изчисляват на конски сили,а не на кубатура.Накрая според годините умножават по коефициент,който е 1 за коли над 14, 1.5 за коли между 7 и 14 години и 2 за коли до 7 годишна възраст.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 97 - 1,6 - 125 кс :( Община Добрич - 260 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че имаше такава тема колега, потърсете я.

Абе мисля, че тук и сега е по-добре. Тия в общините се уляха! Сменят коефициентите и начина на ценообразуване, както и когато си поискат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм я регистрирал изобщо в данъчно. Колата я карам от октомври 2008 (Акорд 5-та генерация 2.0 131к.с. 98-ма година)Каква ще ми е глобата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм я регистрирал изобщо в данъчно. Колата я карам от октомври 2008 (Акорд 5-та генерация 2.0 131к.с. 98-ма година)Каква ще ми е глобата?

Ще разбереш като решиш да идеш до Гърция примерно.Ще трябва да платиш и тогава ще те пуснат да излезнеш:(Това с неплащането на данъците беше до преди време,вече няма мърдане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм я регистрирал изобщо в данъчно. Колата я карам от октомври 2008 (Акорд 5-та генерация 2.0 131к.с. 98-ма година)Каква ще ми е глобата?

Различно е. Принципно е около 50лв. за частно лице и около 200лв. за фирма + данъка за изминалото време.Без да си плащал тоя данък, не може да продадеш колата (освен с пълномощно) и принципно не трябва да те допускат на технически преглед, но...За да ти излезе по-евтино има една врътка, ама мога да ти я кажа само на 4 очи... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не съм я регистрирал изобщо в данъчно. Колата я карам от октомври 2008 (Акорд 5-та генерация 2.0 131к.с. 98-ма година)Каква ще ми е глобата?

Ще разбереш като решиш да идеш до Гърция примерно.Ще трябва да платиш и тогава ще те пуснат да излезнеш:)Това с неплащането на данъците беше до преди време,вече няма мърдане.
На границата и данък за колата ли искат? :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искат данък ако си я завел.Ако не си ще го искат от предния собственик,а той ако е пич ще им даде твойте координати с договора за покупко-продажба.Така пичовете пак ще стигнат до теб и освен че ще ти го искат на границата,ще има и глобата писана по-горе за скатавката.Абе евтиното винаги излиза по-скъпо в крайна сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Гърция, не се притеснявай - на границата не изискват квитанции за платен данък и щом не си я регистрирал не си длъжник, ако си я регистррал и не си си плащал данъка, тогава е друго, може и на летището да не те пуснат.Ако един ден свържат компютрите на местните данъчни с НАП, митниците и КАТ, може и да се усетят, че караш недекларирана кола, ама до 3000г. има време... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация!Преди около 2 седмици ми се наложи да искам от община Витоша Удостоверение за липси и задължения ( чл. 87, ал.6, от ДОПК)Както писах по горе колата я карам от 2008 и НЕ е регистрирана в данъчна служба.Решението на общината е:Лицето няма задължения !

Редактирано от Radko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15б2 - 90 конски сили, община Горна Оряховица 22 лева за годината с глобите за дето не сам я платил до март месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за информация!Преди около 2 седмици ми се наложи да искам от община Витоша Удостоверение за липси и задължения ( чл. 87, ал.6, от ДОПК)Както писах по горе колата я карам от 2008 и НЕ е регистрирана в данъчна случба.Решението на общината е:Лицето няма задължения !

Не споря,но нали се сещаш че онзи от който си купил колата като иде и направи същото в неговата община ще му излезнат едни данъци за 2 години , за кола която не кара.Сещаш се какво следва,нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече когато правят договор за покупко-продажба на МПС, нотариусите са задължени и изискват от стария собственик квитанция с платен данък, за текущата година.

След това стария собственик с договора за покупко-продажба е длъжен (и има интерес) да отиде да отпише колата от данъчното, защото дори и новия собственик да си я регистрира и да си плаща, на него отново му се начисляват данъци!

Редактирано от Stefan Milev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на общината е:Лицето няма задължения !

Лицето няма задължения, защото не си регистрирал колата в данъчното. Колкото и тъпо да ми се струва - така се прави. След КАТ регистрираш в местната данъчна администрация. Ако не си го направил - на първо четене те няма как да знаят, че такъв автомобил въобще съществува на твое име. Ако си я регистрирал, но не плащаш данък, тогава получаваш периодически писма, че ще дойдат със съдия изпълнител и ще те пляскат по гъзината.По повод глобата - лаконично ще ти отговорят, че е между 20 и 200 лева. Колко точно решават на място. Почти съм сигурен, че ще платиш всичко със задна дата. Даже практически съм убеден в това. И мисля, че ще ти смятат данък не със задна дата, а към днешни тарифи. Не си плащал две години - калкулират ти текущия данък х 2, начислят ти лихви, а после и акт. Сам смятай какво дължиш към днешния ден. И понеже държавата е ошушкана и индустрия няма, а само търговци и търгаши - разчита се на данъци. Затова не се коркай с данъчната администрация, а час по-скоро предприеми плащане. Никой няма да те кара да изсипеш всичко накуп, но трябва да е регистрира колата и да плащаш периодично. Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С радост ще си регистрирам колата и ще си плащам данъците,когато получа срещу тях нещо от тази държава!Каквото и да е! И най малката дреболийка да е,като например: учитиво и бързо обслужване в която и да е държавна институция!Поне в кинефа на институцията да има сапун например!Тога бих си плащал данъците редовно и без проблемно!За един сапун бе! Е да,ама не! Нема сапун-нема данъци! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това наистина е тъпо с тези разминавания в общините, и че всяка община сама определя данъците. Другото което е дискутирано по назад, че на стара кола данъците са по-ниски - мен ме устройва, но как да си вземеш по-нова и по - мощна кола, като данъка е два пъти по - висок. Иначе моя данък в Плевенска община е малко под 300лв. за Прелюд '92 160кс. И аз се бях замислил да не плащам данъци, но реших че хем аз ще съм си спокоен, хем няма да мисля ако някога реша да я продавам какво ще правя и да се чудя при кой нотариус ще мина без данък.ПП: @bate_em4o мен в Плевен ме обслужиха много учтиво в данъчното :(

Редактирано от degman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам за оф-а, ама(като видях поста на Бате Емчо) не се сдържах.В БГ посолството в Лондон няма кенеф !!! Има, ама "само за служители" !!! Най-близкият обществен е на 1км.Егати държавата !!!

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Емчо, ами похвална смелост проявяваш неплащайки данъка за автомобила, който караш по пътищата на Родината. Ако по същия начин караш и със семейното жилище, с имотите, които притежаваш, ако имаш такива естествено, с годишния доход, който получаваш.. Ай много те моля вземи и сподели как точно минаваш между капките, да взема да правя така и аз. Какво правиш, ако ти чукнат на вратата съдия изпълнител и униформен? Нали, отговорът трябва да е някакъв сериозен, а не от типа на "ибети съ в гъзъ" и да им треснеш вратата. Щото съм се видял в чудо от данъци. Някак несправедливо ми се струва да плащам годишен данък за тухлен апартамент от 690 лева, а същия такъв панелен да е 5 пъти по-малко. Мога да започна да изреждам и за колите... И за всички онези несправедливости в тоя чудесна страна. Страна на чудесата направо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Емчо, ами похвална смелост проявяваш неплащайки данъка за автомобила, който караш по пътищата на Родината. Ако по същия начин караш и със семейното жилище, с имотите, които притежаваш, ако имаш такива естествено, с годишния доход, който получаваш.. Ай много те моля вземи и сподели как точно минаваш между капките, да взема да правя така и аз. Какво правиш, ако ти чукнат на вратата съдия изпълнител и униформен? Нали, отговорът трябва да е някакъв сериозен, а не от типа на "ибети съ в гъзъ" и да им треснеш вратата. Щото съм се видял в чудо от данъци. Някак несправедливо ми се струва да плащам годишен данък за тухлен апартамент от 690 лева, а същия такъв панелен да е 5 пъти по-малко. Мога да започна да изреждам и за колите... И за всички онези несправедливости в тоя чудесна страна. Страна на чудесата направо :(

играем си на "стражари и апаши" !те ма гонят ,аз са крия в гората!Разбира се,че плащам разни данъци,данъчета,осигуровки,винетки,боклуцизастраховки,пак боклуци и тем подобни...ама за колата нема я регистрирам и нема да и плата данък докато е възможно,щото има и давност.И за другата кола нема да плата нито леф.И причината е една-по нагоре оформена като светла мисъл... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е давността колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е давността колеги?

не съм запознат с точност,но ми казаха 2 години.Някои напред с материала, ако иска може да даде актуално инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е толкова. Познат му дойде известие, че дължи данъци на кола от преди 10 години (по спомен). Гадовете не забравят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две неща не може да избягаш в тоя живот...едното са данъчните..незнам да има давност ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давност има колеги и тя е точно 2години и 2 месеца.Когато си купите кола и минете КАТ имате срок до 2 месеца да я регистрирате в данъчното,а самата давност е 2 години,затова е 2г и 2м . През тези две години ако отидеш и си регистрираш колата, то е сигурно, че ще имаш глоба.След тези 2г и 2м отиваш като пич и си плащаш малко по-малко данъците.Аз лично не съм го направил и като гледам няма да е скоро.Имах големи разправии като си купувах колата и затова разучих доста неща покрай нея.Смея да твърдя, че инфото ми е вярно понеже всичко стана с познати в КАТ които само с такива неща се занимават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fero, извинявай, но нищо не разбрах.. Какъв е този давностен срок?? Ако след 2 години и 2 месеца отида в данъчното, какво следва? Означава ли, че ще ми опростят данъците за тези две години и два месеца, като започна на чисто с отиването си в тази институция?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега няма да ти ги опростят!Схемата,е че всеки втори не си регистрира колата до 2 месеца.След 2г и 2м отиваш и се регваш в данъчното и нямаш акт за неплатени данъци.Все едно всичко си е в срок.И си плащаш примерно данъка за 2 години назад и лека полека си наваксваш, без да плащаш АКТ'ове.Просто рано или късно трябва да си платиш данъка,но това е една врътка за хора като мен и теб....Ако не е станало ясно питай пак и ще опитам по-подробно да обясня, че не съм много добър в обясненията :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах. Т.е. след две години и два месеца няма да има акт, но данъците си висят като торба с м*ди :lol: Така е. Държавата опрощава данъци и вземания много рядко. Вероятно може би само след президентска амнистия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега няма да ти ги опростят!Схемата,е че всеки втори не си регистрира колата до 2 месеца.След 2г и 2м отиваш и се регваш в данъчното и нямаш акт за неплатени данъци.Все едно всичко си е в срок.И си плащаш примерно данъка за 2 години назад и лека полека си наваксваш, без да плащаш АКТ'ове.Просто рано или късно трябва да си платиш данъка,но това е една врътка за хора като мен и теб....Ако не е станало ясно питай пак и ще опитам по-подробно да обясня, че не съм много добър в обясненията :lol:

За съжаление сте в голяма заблуда. Давността е 2г и 2 м., но се броят от откриване на нарушението. Като не се регистрира колата, дефакто за НАП нарушението все още не е открито и не тече горния срок. Не си мислете че като изтечат 2г и 2м от покупката и сте на чисто.Сори, един ден ще се плаща. Поздрави.ПП. За Акорд '04, 140 кс, данъка в общ. Люлин е 232.41 лв. (категория 5-14г. с коеф. 1.5).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Сивик 1.6 113 коня '96 гр. Добрич - 132 лв. Хонда ЦР-В 2.0 147 коня '99 гр. Добрич - 470 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ги разбера някои колеги и това си е. Абе хора не разбрахте ли че темата на тази дискусия е да си сравниме данъците на колите, а не да си чешеме пръстите по клавиатурата. Към колегата Radko: - ти като не си плащаш данъците какво мнение даде по темата- никакво, ами само разбуни духовете на колегата експерт по всички въпроси г-н Oto Kluge та да може да оцапа и тази тема както много останали. Хайде спрете се бе хора, писна ми да отворя да чета някоя тема и да чета по 2-3 поредни страници ненужна информация.

 

п.п. по темата: Сивик 2001г. 1,6 бензин,110hp гр. София - 167,67лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eдна такава тема за данъците изясни няколко основни аспекта. И ясно се видя колко хора се заблуждават за данъците. Защо ли? Щото явно не ги плащат. Или по някаква друга причини, която наистина не е от значение. Ако ти е проблем да четеш мои постове - прескачай. Но аз от своя страна намирам за много малоумно да си сравняваме... данъците на колите. Какво те грее теб, че в София за твоята кола плащаш 30 лева, а колегата по форум на другия край на страната 35. Мен също ме заинтригува постановката, че колегата от Добрич за по-стар и маломощен CR-V от моя плаща двоен данък :lol: Е, и?И ако трябва да бъда честен и на мен ми е писнало от вкиснати пубери, които имат проблем със самоопределянето си в обществото, но си трая и както забелязваш - ВЕЧЕ НИКОГО НЕ ПОРИЦАВАМ ЗА НИЩО. Тъй че запази вълненията си за друго място - ще ти трябват. Има си модератори - да заключват, да наказват, да предупреждават и т.н.Айде, със здраве в петък 13-ти. Да не забравиш да гледаш метеоритния дъжд и да си пожелаеш нещо съкровено.Honda CR-C 2.4 160 hp, 2004 - 240 леваSAAB 9-3 Aero, 2.8 250 hp 2008 - 680 лева...и т.н.

Редактирано от Oto Kluge

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Акорд 2004 , 2.2 дизел 140 коня - гр.София , общ.Столична ~ 300 лвХонда Лого 2001 , 1.3 бензин 65 коня - гр.Пловдив ~ 25 лвХонда Сивик 1986/7 , 1.3/1.5 бензин 71/90 коня гр.Пловдив ~ 20 лв!!! !!! !!!Тойота Хайес бус 1+2 товарен до 3.5 тона , 2.5 дизел 119 коня , гр.София , общ.Столична ~ 25 лв :lol:!!! !!! !!!П.П. Еййй , Ото мерси за Петък 13 и метеоритния дъжд , бях забравил :P

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic `96 114к.с.: Миналата година 165 лв, тази година 115 лв. Данъка пада ако возилото е над 14 год.Тва е от община Поморие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей убедихте ме да не си регистрирам колата в общината

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега NikiG тогава още по-добре.Като ти дойде кефа отиваш и се регваш в данъчното и от тогава почва да ти тече тоя срок.Хоп още едни 2г и 2м за размишляване.Мерси все пак !!!

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове направо ме шашкате с тия цифри аз имам прелюд 98г 2.2 185 кончета и още не съм го завел в общината и като ви гледам вас моя данак ще е над 300лв ама такава сума ми се стува доста голяма :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда сивик 5Г 1992г. 1.5 90 коня 8лв данък СТАРА ЗАГОРА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колеги, да завърша темата, понеже аз я открих...

Видя се, че в тая скапана държава, никъде не важат едни и същи правила и не се стимулира каренето на нови коли!

При това положение изобщо не се сърдя на хората решили да не си регистрират колите - половината ми познати са така!

Сигурно затова големите баровци карат колите си с немски или американски регистрации, където данъците са по-ниски за новите и скъпи коли, което пък е поредния пример как държавата и общините вместо да си изпишат веждите си вадят очите;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...