Jump to content
ivelin85

неуправляема при над 110 км

Recommended Posts

Здравейте колеги забелязвам,че колата ми при над 110 км. става неуправляема.пример след изпреварване се прибирам в лентата си и ми е малко трудно да овладея колата защото се залюлява и единствено като намаля скоростта се оправя.много ми е интересно от какво може да е това ,ако някой има идеи нека сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортисьори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьори, тампони, РЕГЛАЖ!Аз бях така - над 50 км/ч колата беше плашеща за каране. На един стенд я гледаха и казаха че била перфектна... Закарахме я на друг и истината се оказа по-различна. Иди първо на реглаж и след това търси друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ни питай нас никой няма да ти хвърли боб и да ти каже с точност къде ти е проблема.Съвета ми е утре като се наспиш запали колата и отиди в сервиз да ти я огледат, най-вече тампони на носачите, изтървали амортисьори, счупена пружина също оказва влияние, разбити накрайници на рейката, гумите също са фактор, но не и чак такъв че да те залюлява така както го описваш ти.Така че не чакай да получиш отговора от тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз го знам колега'' Golf-Assassin'' въппроса е ,че не разполагам със доста свободно време ,а и малкото кадърни майстори в добрич работят със записване на час.Тук търся мнения както и съм написал.предполагам,че има и други с моя проблем,ако има такива нека да драснат нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кое му е трудното да запишеш час за диагностика. 30 мин. максимум ще отнеме и после когато можеш даваш колата за ремонт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май така ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблем ти правят предните гуми,просто ги сложи отзад,а задните отпред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в интерес на истината гумите наистина са стари и има малко грайфер по тях ама викам още малко да ги покарам и есента ги хварлям

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, да споделя първо, че и аз съм от Добрич и към 25ти този месец се прибирам пак там.Сега да се присъединя и аз към общото мнение за амортисъорите. Това, което обясняваш честно казано не ми се струва много на гумички или пружини, а на съвсем чисто и ясно казано - изпуснал/и амортисъор/и. Преди време имахме една вектра, която също както обясняваш, ставаше много интересна като развиеш малко по-висока скорост. Като я закарахме на сервиз във Варна за регулаж на предница, хората установиха, че е точно заден десен амортисъор. При теб най-вероятно няма да е задедн десен, ама има голяма вероятност да е някой от амортисъорите, така че намирай си някой кадърен майстор и действай по въпроса. (ако искаш повече информация пиши на мейл и ще ти препоръчам един добър: rumen.hristov@hotmail.com)

Редактирано от Ruminagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подценявайте гумите! Един приятел си размени гумите на ескорта и тази кола просто стана неуправляема. Вози ме той и вика "Гледай, не мога да карам, като изпреваря и не мога да се прибера обратно в моето платно." Аз викам Аре бе, не може да е толкова зле, я стани да покарам аз да видя. И наистина - не се трае. Като се поизносиха малко грайферите се напасна. Така че, пробвай с други гуми, или да ги размениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е същата работа след изпреварване немога да я оправя в пътя имам чувството,че ще я изпусна.мисля първо да пробвам като сменя гумите,а още при първа възможност ще видя амортисйорите и ще споделя с вас на който му е интересна темата де

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пеше колега после ква е хавата.аз лично не мисла че едни износени гуми са причинатапо скоро амортесори и едно реглажче после

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш тракане по-предницата и накраиниците на рейката ти са здрави, и аз залагам на криви гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги забелязвам,че колата ми при над 110 км. става неуправляема.пример след изпреварване се прибирам в лентата си и ми е малко трудно да овладея колата защото се залюлява и единствено като намаля скоростта се оправя.много ми е интересно от какво може да е това ,ако някой има идеи нека сподели

колега и аз имам същия проб. с моч рекс проблема е в реиката има една втилка от дясната страна се износва в ямбол ги прави един тип и стават доста здрави така че пробваи с нея първо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблем ти правят предните гуми,просто ги сложи отзад,а задните отпред.

:cool: при мен беше от гумите.Сменях всички тампони,реглаж и нищо,като смених гумите и заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгваш на горе към ВиК свиваш в портала за Гошо Карбуратора и отиваш при Миро .... Един голям сервиз Има табели реглаж преден заден мост и такива.. обавсняваш им проблема,те ти оправят колата,ти им даваш някои лев,те остават доволни и така ....По добре отиваи на време да не стане някои бела ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да знам го Миро наистина е добър ходил съм при него като имаше сервиз по Калиакра още,то сега незнам със записване ли е при него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не е .. зависи все пак де ... ама са добри ... смисал от реглаж при един маистор на право отидах при тях после ... шото ква машина ползва ко праи колата дърпаше на дясно после ... Те ме оправиха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах почти същия проблем,провери си тампоните.Аз ги смених всичките и съм вече ток.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в сервиза на Миро ,гледаха я и викат,че нищо и няма,само предницата била леко разцентрована от едната страна.като я вдигнаха отзад гледам един тампон който се е закасал доста,той придържа ''носача'' на колелото към купето.питах за него ама викат че бил наред.и така проблема все още си го има ,ама мисля да ги сменя тези тампони за които ви говоря ако някой има идея колко струват нека да пише за да знам дали е по-добре да взема нов или втора ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени ли предните гуми?На 99% съм сигурен,че те ти правят проблем.Нищо не те бърка да ги завъртиш със задните за една проба.Вече няколко пъти съм имал този проблем и винаги се оказваха гумите. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отзад я карам със зимните.едната жена ми я вкара в една дупка иллезе една цицина ходих да я правят и сега само за задна става,резервната и тя е зле и в момента не мога да проверя още малко ще ги карам на есен ги хварлям.те наистина са зле ама няма кинти за нови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами да ти кажа ли... "предницата е малко разцентрована от едната страна" и "задния тампон който държи носача към купето е разкъсан" не са много успокойтелни думи."нали е още там" ще чакаме да се скъса ли? Оправи си тампоните и ще си 6'так и със 200км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човек не знам дали е от това.майсторите викат всичко е ок,тука различни мнения:амортисьори,гуми.гледам бройката на тампоните 75 кинта,ако знам със сигорност,че е от тях първо тях ще сменя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак от къде във варна мога да намеря представителство на Хонда за да си купя такива тампони.казват,че от там тези тампони си заслужават парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте аз карам англичанка и имам проблем със единиа от тези тампони (скъсан ) но подобен проблем нямам за сега един колега от форума ги сменя и каза , че ги има само в Хонда и струват около 68 лева бройката.А доколкото въпроса за гумите може да са ти читави но ако си скъсал някой тел на гумата в някоя дупка може да е от това.Успех :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има ги във всички магазини за авточасти на Хонда обаче изкарвали по 1-2 годинки и пак смяна затова мисля да дам по 70 лв.за бройка и да се надяваме,че няма да има проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карада ООД ,Ул. Дружба 24-Варна,тел-(052)320 355 www.honda-varna.comПреди два месеца ходих ,имаха тампоните които ти трябват-по 72лв за бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не подценявайте гумите! Един приятел си размени гумите на ескорта и тази кола просто стана неуправляема. Вози ме той и вика "Гледай, не мога да карам, като изпреваря и не мога да се прибера обратно в моето платно." Аз викам Аре бе, не може да е толкова зле, я стани да покарам аз да видя. И наистина - не се трае. Като се поизносиха малко грайферите се напасна. Така че, пробвай с други гуми, или да ги размениш.

Аз имах такъв проблем - като завия рязко за да заобиколя дупка примерно и после изправям волана, а задницата още завива. Отделно като карам над 80-90км и кривна леко или пътя има коловози - пак задницата бяга...Майстора ми каза, че са гумите, аз не повярвах и го накарах да смени задни тампони - най-честата причина за люшкаща задница!Онзи е луд и ми смени за 20 мин с монтаж/демонтаж на гумите 2-та задни големи тампона с нови подсилени от Бултрако :dry: - НИКАКВА ПРОМЯНА! Накрая сложих предните гуми отзад и предницата олекна, а задницата заспа!Карах 1 год с гуми Тоyo Proxes 4 и ми срязаха 2-те и сложих 2 нови отзад... тогава се получи тая гадост, за която похарчих ~500лв за предни и задни тампони и реглажи. После 1 месец палих гумите на всеки сфетофар и влязоха във форма :)

Според мен проблем ти правят предните гуми,просто ги сложи отзад,а задните отпред.

:) при мен беше от гумите.Сменях всички тампони,реглаж и нищо,като смених гумите и заспа.
Policeman-a е прав - тва ти е най-лесния тест - смени гумите, даже вземи от друга кола, ако има на разположение! И аз не вярвах че може чисто нова ГУМА, която харесвам (Тойо) да ме прецака така. А ти даже си със зимни отзад :) в тая жега поже да са омекнали съвсем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направо съм пред дилема колега ''чавдар'' чудех се дали да купя първо гуми или тампони,но ще ви се доверя и ще си купя едни гуми и дано да се оправи положението

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Смени си гумите.Минал съм през този филм и ти казвам,че всичко беше от негодни гуми.

Редактирано от kleni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивелине, спри се за малко с купуването на това и онова. Прочети какво са ти написали! Обърни предните и задните гуми за тест. Не повече от 10 мин. на гума време ще ти отнеме и 0 лева. Покарай така 1 ден и виж какво ще стане, пък тогава купувай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ще направя първо ще ги разменя.благодарско за мненията

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивелине, спри се за малко с купуването на това и онова. Прочети какво са ти написали! Обърни предните и задните гуми за тест. Не повече от 10 мин. на гума време ще ти отнеме и 0 лева. Покарай така 1 ден и виж какво ще стане, пък тогава купувай

Те това се опитваме да му кажем и ние :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отзад я карам със зимните.едната жена ми я вкара в една дупка иллезе една цицина ходих да я правят и сега само за задна става,резервната и тя е зле и в момента не мога да проверя още малко ще ги карам на есен ги хварлям.те наистина са зле ама няма кинти за нови

пичове а това някой да го е видял?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...