Jump to content
PoweRG

Американците си признаха към коя марка са най лоялни

Recommended Posts

Американци изследваха лоялността към автомобилните маркиАмериканското издание Consumer Reports публикува ежегоден рейтинг на лоялността, който отразява привързаността на шофьорите към една или друга марка.Преди една година най-популярна е била Toyota. Следващите две места са заети от Honda и Ford.Авторите на рейтинга са задали на анкетираните един и същ въпрос:»Вашият следващ автомобил ще бъде ли от същата марка като настоящия?».Резултатите:Американците са най-лоялни към Honda през тази година. 68% от притежателите на Jazz, Civic и Accord са готови да повторят избора си.Предишният лидер Toyota не е удържал първото място и е станал трети. В края на 2009 година на марката са били верни 70%, а през тази – 57%. Спадът е свързан с мащабната акция по изтеглянето на коли.От скандла около Toyota се е най-много се е възползвала компанията Ford Motor, която заема второ място в проучването с 61% от гласовете на анкетираните.На четвърта и пета позиция са Chevrolet(естественно, с помощта на Camaro ) и Dodge съответно с 49% и 24%.

източник тук!Е време беше да си го признаят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е най-после им дойде акъла на тези американци ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A какви ли ще са резултатите от подобно проучване в БГ ??????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тук какви ще са отговорите..но знам че анкетираните карат чисто нови хонди(или на 2-3 год макс) и следващите пак ще са чисто нови..за съжаление ние няма как да ги последваме,от финансова гледна точка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

A какви ли ще са резултатите от подобно проучване в БГ ??????

Golf-a ще убие всякаква конкуренция ;) Както и между другото се случи че е най-бързата кола в България за момента, просто и германеца мисли не по-малко от жълтура от страната на изгряващото слънце ;):D e нали се сещаш че концепцията на голфа е евтина и достъпна кола (чул съм как казват на Civic-a Японския голф :P) а ти ми отиде далеч във фантазиите, все пак като излезеш от форума на улицата наи-често срещаните коли са Vw, Opel...може би има защо да се карат - примерно че са здрави, надеждни, евтини, а сега ясно е че трябва да има и други марки като нашата любима, но въпроса беше че Голфа на Българина му пасва добре, защото е много евтин сравнение с другите марки и много надежден. Не че нещо, ама аз с мойта кошничка като си зимам части от магазина за същата година голф е в пъти понякога по евтин. Не искам да хваля марката, но си има много предимства, както и Хонда на фона на много други марки ;) Редактирано от velislav

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая история с голфовете става много банална..и смешна вече,нищо лично към колегата от горния пост просто на всякаде го чета! Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите ;) ... вместо една легенда примерно!

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите

...не мисля,че си прав дори и 10% няма да събереш тук специално БМВ не е на почит,може да е друга японска кола но не и тази ;) Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реално погледнато(според мен, не знам статистиката), българина кара най-много Голф и Опел, защото германеца и австриеца карат най-много такива. Оттук най-много Голф и Опел в моргите, а оттам в БГ.Пак казвам, това е мое мнение, не знам статистиката.п.п.Няма да се учудя, ако се окаже, че и ескимосите най-много карат моторни шийни Хонда(има ли такива всъщност?).

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... вчера се разхождах из горубляне и какво да ви кажа , възмутен останах, паркингите 80% голф 20% всичко останало като 15 от тях са немски коли...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ... ако имах пари бих си купил чисто нов Акорд :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите :P ... вместо една легенда примерно"Ами да ти кажа,аз не съм много съгласен в това ти твърдение.Дори и 1 000 000 да имах пак щях да си взема някоя японска кола(мицубиши ЕВО,субару или каквато и да е др.),но задължително ще има и една Хонда.

Редактирано от Crazy job

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:P това в щатите за тойота и хонда е верно,поне го чух от един познат който сега си е дошъл за малко и той ми го потвърди.а при нас положението е видно като се огледате какви марки коли се търкалят по улиците.манталитета е следния:ако може по-нова ,с повече екстри и за по-малко пари.хоп скачаш в някоя италиянка,южно корейка или масова марка автомобил предлагащ се по родните автокъщи.наскоро пак при такъв разговор се убедих че е така.ставаше върос за ван ама да е по-нов и завалите се спрели на фиат мултипла щото бил 2003г.,ами честитих им предварително за успешния избор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая история с голфовете става много банална..и смешна вече,нищо лично към колегата от горния пост просто на всякаде го чета! Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите ;) ... вместо една легенда примерно!

Що да те убива някой, много си наплашен и ти?! ;) Ако бяха сто палки, мога да ти разкрия една идилистична картинка - Чисто нов Акорд и един NSX в гаража! :P Плюс сегашния Прелюд, а от там нататък квото сабя покаже... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая история с голфовете става много банална..и смешна вече,нищо лично към колегата от горния пост просто на всякаде го чета! Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите :P ... вместо една легенда примерно!

,Определено колега, не бих сменил марката, при наличието, на тези така наречени палки. Бих се здобил, веднага с една ACURA RSX type S, ACURA TL, ACURA RL и за финал ACURA NSX с нищо друго не бих изневерил, ако това, може да се нарече изневяра ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тез 100хил. лева и за един Legend няма да стигнат камо ли за NSX,иначе не се учудвам че амеркиканците тачат повече японското,макар че повечето американци смятат хонда,тойота мерцедес и т.н за американски автомобили защото са произведени в щатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека да имам 50 000лв. какво NSX-че уникално ще си карам , а за 100 000 ще е даже и една от най - бързите коли в БГ :):):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това ми беше и на мен идеята...че тук хората са свикнали да карат евро коли и именно с такива са ни пълни пазарите! Под 60% от феновете на Хонда имах предвид тези взели си просто по-евтин хеч или купе за да си се возят,но въпреки това се пишат тук като големи фенове...Аз лично вербувах половината ми семейство , и сега карат хонди и други японски коли с едно изключение НО вярвам че и то ще се промени :) П.С Относно манталитета да попитам..защо големия Фолксваген Файтон мисля че беше ,не се наложи катко стана и при Ледженд..защо на всеки Лексус 600 се падат по 20 С-класи или А8-ци без да са по-добри от него ?!? такова е мислено и такова ще остане завинаги..Ауди,Бмв и Мерцедес...не че са лоши коли..но отдавна не само те предлагат качество бързиан и лукс..А и..човек за да каже че ще си купи еди каква си кола била тя и Хонда,първо трябва да я покара и тества за да каже дали му подхожа или не!

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая история с голфовете става много банална..и смешна вече,нищо лично към колегата от горния пост просто на всякаде го чета! Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите :) ... вместо една легенда примерно!

Колега,всичко тук е въпрос на избор,както и на средства,само да те усведомя че Легенда е на цената на нова Х6-ца! Явно щом правиш такива коментари не си толкова заинтересуван от марката и само ти остава това че таркаляш един "автомобил". Пък дали бил Опел дали Голф,дали Фиат,на тебе си ти е все тая :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не серете и в тая тема,моля....а щом дори американците проумяха фактите...дано пък и болшинството българи успеят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тез 100хил. лева и за един Legend няма да стигнат камо ли за NSX,иначе не се учудвам че амеркиканците тачат повече японското,макар че повечето американци смятат хонда,тойота мерцедес и т.н за американски автомобили защото са произведени в щатите.

http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=vrwhtw3kwtbd Поздрави от Roma! Има и по-евтини! Да не кажеш, че съм хванал най-евтиния :) Що скачаш само не разбрах?! :) По темата: От опита си в Америка ще ви кажа, че още 2005 г. по пътищата там преобладаваха Японските возила. Тогава Тойота като че ли имаше превес спрямо Хонда, но явно и "тъпия" американец се е осъзнал. :) Спомням си, като се сблъсках за пръв път с американския Акорд Купе 2001-02 се чудех - Баси мамата, тва що го няма в Европа?! :) Другите американски модели ги гледах и тях като обли камъни насред нива... Нищо общо с европейските. Явно различната маркетингова стратегия си върши работата за тамошния пазар и резултатът е на лице.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аko Черно Море(примерно) беше суша,а на тази суша беше Япония колко ли % от МПС-тата в БГ щяха да са VW,Opel , Mercedes, BMW, Ford, Fiat, и т.н ?????Според мен около 1-2%.Включително -самолети,тролеи,влакове,автобуси и камиони...НЕ подценявайте границите и разстоянията. :) Според мен това е причината автопарка в БГ да е такъв , не манталитет и разни подобни....... п.п.това с ефтината потдръжка на немските возила е вярно..... ......но го казват само феновете и търговците на авточасти........естествено:)Едва ли някой би оспорил надежността на японките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми дреме на оная работа какво карат болшинството българи... на мен ми стига това че аз съм направил правилния избор.Soichiro, you are the man :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая история с голфовете става много банална..и смешна вече,нищо лично към колегата от горния пост просто на всякаде го чета! Ми аз пък да ви кажа с риск да ме убиете с камъни че 60% от ХОНДА-ФЕНОВЕТЕ във форума ако имаха по 50-60 палки в джоба гаранция щяха да скочат в някоя баварка от тез новите :) ... вместо една легенда примерно!

Колега,всичко тук е въпрос на избор,както и на средства,само да те усведомя че Легенда е на цената на нова Х6-ца! Явно щом правиш такива коментари не си толкова заинтересуван от марката и само ти остава това че таркаляш един "автомобил". Пък дали бил Опел дали Голф,дали Фиат,на тебе си ти е все тая ;)
Така като те слушам...нямаш представа от колите..ама никаква :lol: Една Х6-ца струва 180 000лв+ един Легенд 120 000 с всичките му екстри! Ти май не четеш обаче..било ми все тая,от 3 години карам ХОНДА и половината ми семейство кара ХОНДА благодарение на мене! Ти точно регналия се тук преди 4 месеца не ми обясняваи какво и защо го карам ;)П.С По темата сега...на щатските модели хем им е обърнато повече внимание хем не толкова..ние имаме щатски Акорд и като ходова част е подобен на еврото но пък е с по-дебели носачи и както казаха от Хонда едно от последните много здрави техни окачвания,но за сметка на това вътре колата е една идея по-евтино направена от тези за евро пазара(от 2003/4 до сега)..хората там ги карат защото първо искат да се чувстват сигорно докато се возят а японските коли там са безумно евтини дори и за нас,с една дума има добро съотношение м/у качество и цена,това ги привлича! Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В моето семейство: Швабия - Джапания: 2:1 :lol:До колкото знам Евро моделите на Хонда са съпоставими с някои от моделите на Акура в Щатите, от там идва и усещането за по ниско качество на материалите в щатските модели на Хонда.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоялни са, защото колите от Япония са евтини и здрави, ама много здрави.

A какви ли ще са резултатите от подобно проучване в БГ ??????

Не питай, това е ясно като бял ден.Немските коли са на почит.Добре че пуснаха "Бързи и яростни", та да се усетят голфаджиите! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина за тея пари просто няма какво да стане. Ще си направя тунинг за 40 бона 10 ще пръсна за бинокъли на бимите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZaRRicK и да и не..материалите изглеждат по-евтини,потропват повече ако щеш в сравнение да речем с предпоследния акорд произведен в Япония,мясотот на сглобката си оказва голямо влияние както и самите материали,там искат да е здрав и евтин..та те на по 6000мили са по 12-13 000 долара(1-2 годишни) , тук такава цена няма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкета за българина ще изглежда според мен така:1. Фолксваген2. Опел3. Форд4. Рено5. Пежо/ЦитроенЗаблудени хора :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аko Черно Море(примерно) беше суша,а на тази суша беше Япония колко ли % от МПС-тата в БГ щяха да са VW,Opel , Mercedes, BMW, Ford, Fiat, и т.н ?????Според мен около 1-2%.Включително -самолети,тролеи,влакове,автобуси и камиони...НЕ подценявайте границите и разстоянията. :) Според мен това е причината автопарка в БГ да е такъв , не манталитет и разни подобни...

И аз това казах в предишния си пост.Преди години бях чел статистика, къде в Европа хората най-често сменят колите си с нови. На първите две места бяха Германия и Италия, едните на 5 другите на 7 г.(не си спомням, къде как беше).Само за протокола - положението с колите втора употреба в Англия е като в България. Множество фирми и ЕТ внасят масово коли ,само че от Япония. Но тук причините са очевАдни:1.Десен волан2.Всички JDM екстри.3.Малко километри - 10 годишен JDM е средно на 100000 км.(60-150)За качеството няма да говорим :lol: Моята е на 14г., и 150000км и единствения шум в купето е от централната конзола и то , защото когато си сменях стереото не завинтих двете винтчета, които държат конзолата и сега понякога скърца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бяха сто палки, мога да ти разкрия една идилистична картинка - Чисто нов Акорд и един NSX в гаража! smile.gif Плюс сегашния Прелюд, а от там нататък квото сабя покаже... wink.gif

Браво, колега! Истински Хонда фен :) Иначе за автомобилите в САЩ: похвално е, че нашата марка успява да измести основната конкуренция. Но като цяло трябва да се отбележи огромният принос и стремеж на японските производители в налагането на Американския пазар и както виждате от много години е така. За да са на първите позиции, това не е просто статистика, а огромен брой покрити изисквания, които за съжаление в Европа, в частност за България, въобще не се покриват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...eх и аз ако имах поне 50 бона щях да си взема една Интегра и една S2000 другите нека си карат опелите,фолцвагените и баварците :zen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ZaRRicK и да и не..материалите изглеждат по-евтини,потропват повече ако щеш в сравнение да речем с предпоследния акорд произведен в Япония,мясотот на сглобката си оказва голямо влияние както и самите материали,там искат да е здрав и евтин..та те на по 6000мили са по 12-13 000 долара(1-2 годишни) , тук такава цена няма!

Кой не иска здрав и евтин автомобил! А тези 6000 мили ги правят за норматив от 3/4 месеца какви са тези 1/2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...