Jump to content
west bam

Бях сериозно ужилен от един колега

Recommended Posts

Здравей колега! Това, което е направил тоя "човек" е брутално!!! В момента родителите ми изплащат по същия начин чужд заем! :( При това даден на "приятел"!Мога да ти кажа само, че доколкото знам не можеш да го преследваш по какъвто и да е ЗАКОНЕН начин!Другото, което е, че и да го намериш - трябва да го убеждаваш да си внася вноските ли?! Става въпрос за много време, през което той винаги може да те прецака пак! Единствения начин е да се върне цялата сума на заема!Така че си намери няколко "полезни" хорица, намери го и му вземи парите (които силно се съмнявам, че има)!Успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох незнам вече за първи пъъ ми е мани мани сега проклинан деня в който ме прелъга да му стана поръчител гаден мазни и мошеник излезна този човек, но нека се разбере за да няма други ужилени по този начин :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да ти напомня, казвай да ти помагаме с каквото можем - ако трябва да се съберем повече хора и ако го намериш само да го респектираме, не да го бием или нещо такова - просто да види, че не си сам човек!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте една снимка да го видим тоя мамин убавец може пък някой някъде да го е виждал и да не знае че е търсения, той доколкото си спомням караше 4г сивик седан ако се изровят стари снимки от форума може да се види и регистрацията. Възможно е да не си е продал колата. Пък и 4г седан не са толкова много в БГ

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за разбирането колеги истински фенове сте :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://tuning.bg/forum/search.php?st=0&amp...;author_id=7629Тук са всички постове на този господин в Тунинг.бг . Разгледай ги , може да намериш някакъв ориентир вътре. Най-малкото ще видиш с кого комуникира и някои от тези хора са и в този форум. Дано имат възможност да ти помогнат с информация.Успех в търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега много, но вече съвсем почнах да се отчайвам, защото май този мошеник е в чужбина Холандия ще проуча въпроса по подробно за да съм сигурен напълно дали е в България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...пиши му на лични в Тунинга няма да му е проблем да ти отговори ако е в Холандия явно там ще искара някой лев и ще може да се разберете за парите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах му Еди но не ми се вярва да ми отговори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки, това е той със старото му любимо телевизорче. Имах доста по-добра снимка, но за жалост не мога да я намеря. Това е от една среща в далечната 2005-та.

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да същия човек пазете се от него :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което чета е отвратително.Сигурен съм че на колегата му е свито сърчицето и е бесен но аз съветвам, нека първата му стъпка бъде издирването на въпросното лице и изясняване на ситуацията.Втората стъпка която може и да е първа ако не го откриеш според мен е да се интересуваш как банката би могла да си вземе парите от него ,а не ти да се забъркваш със вземания и давания.Тоест да се стигне до отнемане на имущество или друг начин на задължаване за плащане на кредитополучателя а не на поръчителя.Имам в предвид да притиснат НЕГО по един или друг начин а не веднага да търчиш да му оправяш бакиите.Незнам как стои въпроса със принудителните начини на плащане и отнемане на имущество но трябва да насочиш кучетата по неговата следа.Не трябва да се приемат вариянти като"Аз нямам ти плащай както можеш".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя гащник защо не пише в темата,какво се крие!Мисли се за поредният тарикат ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз така мисля, освен чрез полиция да го издирвам или нещо такова, но дано някой все пак има някакви негови кординати и дано не са много хората като мен които е измамил и то най долно :( , ми викат ме в съда всичко пада на мойте плещи за сега ще се консултирам с юрист да видя как да постъпя дано има някаква сламка за която да се хвана и всичко се подреди на място обаче се съмнявам

Няма мърдане пич , ще ти наложат запор на заплатата , ако си на трудов договор работодателя е длъжен да прави удръжки и да ги внася до погасяване на сумата или напускане, иначе той става задължен. Удръжките са от 1/4 при 300 лв. чист доход , до 1/2 от заплатата.Една колежка е същият случай, станала поръчителка на едно момче. Момчето не се крие ама няма пари. Ходиха заедно в съда , той подписа че поема всички вноски , но като не може да внася , съдия изпълнителя пак ми прати запор на заплатата. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за съдия-изпълнител или такива дето събират дългове.Знам че има колеги работещи във банковата сфера и такива които разбират от тези неща.Нека дадат професионален съвет на човека как да постъпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не забравяме,че сме в България и тук е доста по-различно от колкото на запад.Първо банката изобщо няма да се развълнува от историята ти и второ ще те задължат ти да плащаш вноски,аз лично имам доста "ужилени" колеги точно по тая схема и от тях знам,че банката си търси парите от поръчителя.Варианта е да не внасяш вноските,но ще тръгне дело, в което ще бъдете съдени и двамата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за съдия-изпълнител или такива дето събират дългове.Знам че има колеги работещи във банковата сфера и такива които разбират от тези неща.Нека дадат професионален съвет на човека как да постъпи.

Добре прав си малко неясно излезе от моя пост. Процедурата върви така:Банката се обръща към поръчителите , ако кредитополучателя не внасяСлед няколко месеца банката завежда дело и получава изпълнителен лист срещу кредитополучателя и всички поръчителиПо тези изпълнителни листове частен съдия изпълнител прави запор на банковите сметки и заплатите на кредитополучателя и поръчителите.Работодателя е длъжен да прави отдръжки от 1/4 до 1/2 (тук не съм много сигурен) в зависимост от дохода всеки месец, ако не го направи дълга става и негов.Ако това не даде ефект или всички нямат официални доходи и наличност по банковите сметки се пристъпва към конфискация на имущество.През цялото време текат лихви , съдебни такси и такси на съдия изпълнителя. Такава сума от 12 хил лева се удвоява за 1 година.Тук обсъждам само легалните процедури...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши му че доста хора му вдигнахме мерника ако не отговори до утре(направо се вбесявам от такива мръсници), намери си договора или ако не ..отиди в банката, запиши му всички данни и ги публикувай тук..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега westbam така както разбирам май нямаш голям избор в тоя случай. Според мен най-добрия ти ход е да го намериш тоя келеш, да върнеш целия му дълг наведнъж към банката (стига да имаш такъв вариант) и да го съдиш за съответната сума. Според закона имаш това право

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата насока -ако може някои да обясни-е дали е възможно да се търси първо и главно отговорност от кредитополучателя без да се замесват поръчителите или просто при такъв случай всички попадат в кюпа наравно и заедно берат гайлето.Съществува ли такова степенуване за да може колегата да излезе сух от водата докато другия потъва или се давят и двамата??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като го съди какво? едно голямо нищо!Не зависимо къде е хора си има за всичко - Холандия екстра там си имаме Българи също- убиват го от бой и те почват да събират парите от него,това е моя съвет!Другото което ти казаха всички-и аз не гарантирам за никой! колко много добри приятели ме молиха - на никои не станах поръчител!Намери му данните от банката,ако имаш приятели в банката почваш от там после през приятели в полицията и така ние сме наи-приятелската държава!Намери връзка приятелка роднини и така.... Много съжелявам че има такива хора - човек не може да живее спокоино в България!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата насока -ако може някои да обясни-е дали е възможно да се търси първо и главно отговорност от кредитополучателя без да се замесват поръчителите или просто при такъв случай всички попадат в кюпа наравно и заедно берат гайлето.Съществува ли такова степенуване за да може колегата да излезе сух от водата докато другия потъва или се давят и двамата??

Няма такъв вариант.До окончателното изплащане , заедно със всички лихви и съдебни такси парите се търсят и от двамата.Ако поръчителя изплати задължението , той може на свой ред да осъди кредитополучателя и да си извади изпълнителен лист.Най лошото е , че колегата , ако е на работа не може да избяга и задължително ще му удържат от заплатата всеки месец.Ако е с официален доход около 300 лв ще му взимат около 50 лв. всеки месец , а задължението в това време ще расте, защото на 12000 лв. месечната лихва е повече :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е много кофти, така като чета. Според мен най-реалистичният вариант да не плащаш всичко ти, е да наемеш хора, които да вземат едно 20 хиляди от него и след като си вземат % ще можеш да погасиш кредита на куп с наказателните такси. За съжаление в милата татковина това изглежда най-обещаващо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто , а ако колегата прехвърля цялото си имущество на друго лице и на негово име не се води абсолютно нищо ? Как стоят тогава нещата :angry: банката няма от къде да си вземе парите и пие една студена вода , а колегата най-много да му наложат забрана да напуска страната :angry: Блокирането на сметката го оставям настрана /...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марто , а ако колегата прехвърля цялото си имущество на друго лице и на негово име не се води абсолютно нищо ? Как стоят тогава нещата :angry: банката няма от къде да си вземе парите и пие една студена вода , а колегата най-много да му наложат забрана да напуска страната :angry: Блокирането на сметката го оставям настрана /...

Да ама нали работи, значи има доходВ следващите 4-5 месеца проблема ще са му месечните пари , които ще му вземат.В практиката съдия изпълнителите рядко отиват на запор на имущество на поръчителитеАко обаче от заплатата получават всеки месец по малко не притесняват , защото са на далавера през това време текат и техните такси :cool: Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани отдавна няма апартамент :o и мен се опита да ме метне :angry: но се размаза в стената :cool: аз имах доста допир с него :angry: Това са ми тел. 0878 3525770895 7725770878 849267Ивоако мога да ти бада полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време съм на мнение,че тоя тапак му трябва як бой............мамка му мръснап.п:Гнидо,ако четеш форума искам да ти кажа нещо.........ща разчекна като хлебарка на теракот,мършо нещастна

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от постовете му в тунинг.бг ми стана ясно що за "добър" човек е.. Жалко е обаче, че наистина добрите обират пешкира винаги :cool: Дано оправиш бакията колега. Немога да съм полезен с юридически мнения, но само да го видя... Писнало ми е от такива тарикатчета. :angry: :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм убеден , че по законен начин няма нищо да се оправи ! Хващай хора , ако трябва намери близките му , колкото и гадно да звучи това е начина , заплашване , ако не се поддава и на това , бой ...много бой и така нататък. както той е постъпил ужасно с теб и ти го направи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не познавам човека, но в случая ПЪРВОТО НЕЩО, което трябва да направиш е да се свържеш с родителите на това момче.Това е моя съвет.След това всичко останало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Хващай хора , ако трябва намери близките му , колкото и гадно да звучи това е начина , заплашване , ако не се поддава и на това , бой ...много бой и така нататък. както той е постъпил ужасно с теб и ти го направи!

ШШШ колега к'ви са тия каубойски изказвания.Това изобщо няма да помогнеПросто потърси къде живее или неговите близки и им обясни за какво става въпрос.Дай Боже те(родителите) му да са разбрани и да влязат в положението и да набият акъл в тъпата глава на синчето си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мене преследва доста време за кеш зеам и поръчителстване, ама не му мина номера0894717120 - от този номер ми звънеше честоимах чувството, че смърка, може би затова е хванал към Холандия, ако е истина

Редактирано от Майната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Хващай хора , ако трябва намери близките му , колкото и гадно да звучи това е начина , заплашване , ако не се поддава и на това , бой ...много бой и така нататък. както той е постъпил ужасно с теб и ти го направи!

ШШШ колега к'ви са тия каубойски изказвания.Това изобщо няма да помогнеПросто потърси къде живее или неговите близки и им обясни за какво става въпрос.Дай Боже те(родителите) му да са разбрани и да влязат в положението и да набият акъл в тъпата глава на синчето си
Каубойски но това е начина за такива хора ако мислиш че с благи думи ще се оправят нещата..е това няма да се случи. Разправям се с подобни боклуци и единствения начин ако не иска е само бой на такива хора никога не им идва акъла той се е явно роден измамник а те не се променят !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кофти случка мой роднина така уж приятел най-добър стана поръчител оня фана патя в чужбина и един хубав апартамент си прибра банката за смешни пари на моя роднина иии не го пиша да те плаша а за да вземеш мерки ако трябва вложи пари да оправиш нещата щото тва са си 12 бона както и да ги гледаш не си зел 1 стотинка а да ги вращаш .... желая ти успех :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

greenwather1111 му е скаипа скроо не е влизал сякаш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казуса е такъв връщаш парите, след това го съдиш като си пазиш всички вносни бележки и т.н. след това го съдиш и той ти става длъжник. Това е на първа ръка от адвокат. Знай обаче че и да ти е длъжник ако няма доход няма да ти дава нищо, пак съд, пак съд, пак съд.....Има 10 000 потребитела по 1,20лв. и му копуваме заема след това да го търсим и така да се помогне, но незнам кой как ще реагира и така приятел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако пък не става по всичките законни пътища, има хора, които ще ти вземат парите срещу определен процент. То е ясно, че по-добре с такива дори като "клиент" да нямаш работа, ама ако толкова няма друг вариант... Методите им е ясно какви са, но при положение, че така са те изръбили, не мисля че ще трябва да ти тежи на съвестта.

ако му разбереш адреса, или на техните и не иска да ти върне доброволно парите пиши ми. сигурно ще измислим по-друг начин да ги даде, иска неиска. само че няма да вземеш колкото ти дължи , а малко по-малко. :angry:
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 10 000 потребитела по 1,20лв. и му копуваме заема след това да го търсим и така да се помогне

Аз съм за,да го направим и да помогнем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето по-реално би било 1000 човека по 12 лева. Аз съм навит :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...