Jump to content
Данчо

Евала бе, митница

Recommended Posts

Да, в понеделник ме очаква същото в митница Бургас... Да видим как ще определят стойността на карбонова добавка за броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа и аз изгорях.Захванал съм се с нова Аудио система на Сивика:В неделя си поръчах от САЩ sound procesor Rockford fosgate 3sixty.1.В И беи е 110 долара от САЩ и 300 GBP от UK, От щатите ми излезе заедно с транспорта (UPS) 150 USD.Хората предвидливо са го писали 45 USD, обаче ме хвана новата наредба.Пратката пристигна за 4 дни и от UPS ми донесоха документите и ми пожелаха успех :yes:Вчера си изкарах EORI номер -3 часа на митницата на аерогарата, обаче работното им време свърши .Така че в понеделник борбата продължава.Поръчах си и един 4 канален усилвател Focal , ама той ще идва по пощата .Помолих магазина да го пишат подарък 10 USD, ще видим след 2-3 седмици , като дойде какво ще стане .Ако пак е същото , ще трябва говорителите да ги купувам от тук , което значи около 100% по-скъпо.Ама 2 дни на митницата не ми се виси

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И честито на всички които ще си поръчат нови валове и пружинки от USA ако искате да си ги платите два пъти пазарувайте от България

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още инфо по темата с новите разпоредби на българските митници ТУК !

 

П.С. Вижте какво се получава в началото на миналата година (прочетете в последните два абзаца от линка) ТУК Един път разкриват нови бюра и клонове за улеснение на гражданите, а после в края на годината ги закриват ТУК :yes: Без коментар ! :yes: Успех на всички пазаруващи от страни не членки на еврозоната !

Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея хора наистина не са наред въобще. Интересно какво ще се случи, ако кажа на онлайн магазина да ми напише стойност на пратката 14.99, а пратката съдържа 2 лаптопа. Дали инспекторите, които така любезно ще отворят пратката пред мен ще останат с пръст в уста или ще ми приберат пратката, защото им е ясно, че 2 лаптопа не са 14.99 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали инспекторите, които така любезно ще отворят пратката пред мен ще останат с пръст в уста или ще ми приберат пратката, защото им е ясно, че 2 лаптопа не са 14.99 ?

При явно несъответсвие на обявената цена, вадят едни каталози и ти казват, че струва еди-колко си (обикновено 2-3 пъти повече от реалната цена) и плащаш по техните цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смея се през сълзи в каква трагична държава живеем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3-4 месеца минах през същото приключение - 4 часа на пловдивската митница, но поне имах предвидливостта да си изкарам постоянен ЕОРИ-номер. Но спрямо предишните ми впечатления ок същата тази митница, а те са трупани с години висене там, сега служителита са станали в пъти по-любезни и отзивчиви от преди, като доста от старите муцуни липсват......явно са изяли сапа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия верно не са наред. Ще има приключения по митниците!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко даваха по новините че, ще направят цялата тази работа да става на едно гише, ама кога точно ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха,чакам си аларма за новата кола от сащ и съвсем скоро ще споделя инфо колко секс е имало по гишетата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По новините казаха, че още от утре щели да променят процедурата по освобождаване. Сигурно ще добавят още 3-4 гишета и 5-6 подписа :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, колко мъка има в тая страна, Боже!

Толкова ли е трудно да промениш нещата, така че да е по-лесно и на хората, и на администрацията. То да кажеш, че ще измисляме топлата вода, а можем просто да видим как го правят в белите страни.

Евала на всички колеги, които толкова спокойно приемат тая българска административна простотия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще се въздържа от коментар че ме избива на брутален вулгаризъм....и най-лошото е че не само по митниците е така.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото така и не разбрах това важи ли за пратките от ЕС? По законите и поправките, които четох никъде не видях нищо конкретно, а всички примери, които ми попаднаха бяха за пратки от щатите.

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По новините казаха, че още от утре щели да променят процедурата по освобождаване. Сигурно ще добавят още 3-4 гишета и 5-6 подписа :dry:

blueeye е прав. Ето какво пише днес http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2695031

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз чакам пратка от американския ибей на стойност от 120 долара. Днес отидох до митницата в Севлиево с два въпроса:1. Дошла ли ми е стоката?2. Какви са измененията?Поне на мен ми се отговори страшно възпитано, дори с усмивка. Митничарят ми каза, че измененията са - да се плаща ДДС на стока над 15 евро или 30 лева, а ако стоката надхвърля 200 евро или 400 лева се заплаща Мито и ДДС. Също интересна информация беше, че ако сте го поръчали със Куриер, като ЮПС и тн. сумата за доставка ви се включва към дължимата сума за ДДС или става Пратка+доставка= ДДС. Ако обаче сте го поръчали по стандартен начин или ПОЩА /както аз/, сумата която сте платили за доставка няма да ви я обложат с данък.Та ако сметмем 119$ x 1.31= 155,89лв. x 20% = 187,07лева или приблезително със 32 лева повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Днес я минах процедурата за пратка на стойност 45 Щатски долара:От миналата седмица си взех ЕУРИ номерВ 11 часа отидох на Митница Аерогара СофияОтпред в бутките срещу 20 лв и 35минути се сдобих с Митническа декларацияОтидох на касата и платих 16 лв . ДДС заедно с такса преводЗастанах пред гишетата и 12 без 10 митничаря ми удари 2 печата и ме изпрати в ЮПиЕс за физически преглед при тамошния митничарот 12 до 13 (реално до 13:30) са в почивкаОтидох в ЮПиЕс и за 20 мин се прегледахме и получих още един печатСкокнах до работата , че телефона ми беше вече червен.В 14.30 бях отново на митницата и след час и половина чакане си взех документите и отидох да си взема пратката от ЮПиЕсТака за да ме обложат с 12.13 лв ДДС ми утрепаха :1. 4 часа време + 2 часа миналата седмица2. 20 лева попълване МД3. 4 лева такса превод4. 8 лева за платен паркинг5. 12 лева за отпечатване на цесия в ЮПи ЕСГотов съм предварително да преведа на държавата 50 лв. и да си ми донесат пратката в офиса или в къщи , както беше преди.До 2006 г ходех на тая митница 4-5 пъти месечно по служебни пратки, промяна на Митница Аерогара за 3 години в Европата = 0.Добре , че клиентите и доставчиците ми са все в ЕвропаЧакам сега друга пратка от щатите по пощата и тя е поне официално 10 долара, ще видим какво ще стане :lol:

Редактирано от marto_1.8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото така и не разбрах това важи ли за пратките от ЕС? По законите и поправките, които четох никъде не видях нищо конкретно, а всички примери, които ми попаднаха бяха за пратки от щатите.

ВОД- Вътрешно общностните доставки не се облагат с ДДС.т.е няма ДДС между 2 страни членки на Европата :lol: ebay.co.uk ще направи оборот :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах метър или по скоро направиха жест на добра воля във Варненската митница ;)За съжаление за последно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което Еленко Еленков направи трябва да служи за пример на всеки от нас.Оправданието "от мен нищо не зависи" е една от причините нещата да са такива, каквито са. Много се радвам, че един журналист успя да инициира подобна промяна от 25.01. :)Има надежда, особено ако спрем да подминаваме нещата, с които не сме съгласни.

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако успее и да върне обратно стойността от 100 евро направо ще трябва да му направим паметник :)На мен обаче не ми е ясно, ако например от Китай аз получа количка с дистанционно управление, която заедно с доставката излиза 29лв, тя ще мине ли през митницата, ясно е че няма да се обмити. Въпросът е ще трябва ли да мина през митницата и да попълвам декларации и какво ли не друго, за да си получа количката или пък ще дойде по пощата както винаги до сега?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ще сподели ли пресни впечатления от митниците? Аз тъй като гледам май със всичките тия ДДС-та , мита, такси и губене на време по-добре ще е да купувам от тук на двойна цена! Поне няма си хабя времето и нервите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега ти може и да имаш пари за 2на цена ,ама колегите нямат и кокото и мъки да имат са готови да се подлагат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго имах предвид колега, че цената става почти същата за по евтините неща, а за по-скъпите май-става по-изгодно да се купуват от тук. Едни фарове, които досега от ибей щяха да ми излезнат 100-120 лв. по-евтино, сега като гледам ще са на кантар :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да прав си има доста колеги от форума които се занимават с доставки на разни неща,който и да си избереш едвали ще те подведе,ама кофтито е че ако някой ще купува да го прави сега защото по мое мнение че че на повечето ел.магазини цените са калкулирани по един или друг начин по старите тарифи и са минавали метър,и сега може би като им се поизчерпи стоката ще се наложи да вдигат цени .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вдигна малко темата и да питам: Какво става по митниците, не ги ли опростиха малко нещата? В смисъл, че ще се плаща повече- това е ясно, но поне със бюрократщината как стоят нещата? Някой ходил ли е скоро във Варненската митница и колко време му е отнела процедурата, че искам да си поръчвам нещо от ибей :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица ми дойде пратка за около 250$ и платих само 4 лв. на лелката в пощенския клон при митницата, на бележката пишеше "Представяне пред митницата" и само това платих, взех си пратката и си заминах. Не ме облагаха с абсолютно нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на горните обяснения направо не мога да повярвам ;) Ако това го потвърди още някой, направо поръчвам без да се замисля :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица ми дойде пратка за около 250$ и платих само 4 лв. на лелката в пощенския клон при митницата, на бележката пишеше "Представяне пред митницата" и само това платих, взех си пратката и си заминах. Не ме облагаха с абсолютно нищо.

Да бе , баси късметлията.Мен за някакви неща по 8 долара ме караха да представям PayPal и нам си кво за да ме пуснат.За пратки по ~600 си минах най-дългите процедури като по комунизЪма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Варна е по-лабаво и често се минава метър ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо пратката ми не беше и няква малка - 3.400кг с обявена стойност на цялата сума, незнам как и какво стана та минах метър. Добре че минах че незнам как щяха да ме изгърбят за тия стопове.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти кажа какво е станало - съжалили са те, защото караш Д15 ;):( :( Ама ако всеки път става така, много добре. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа как е за СевероЗападнала БГ. Всичко си ми идва в пощата, само веднъж ме караха да ходя до Враца да освободя една пратка от Щатите, и си платих мито и ДДС. Колкото за времето, всичко става за 10 минути там,наистина са опростили процедурите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...