Jump to content
Нимрод

Тунингована Д серия или Б серия витек

Recommended Posts

Селтаку, селянин си ти, това че ти пише че си от София, ама и майка ти и баща ти са от селцата наоколо май трява да ти говори нещо а? А и аз не съм тръгнал да си продавам гротесника щото сток Б16-ки ми дават бинокъла, въпреки че са по тежки, като не знаеш кое как и няма кой да ти каже ще си продаваш трошката, ще си правиш друга, ама и резултата ще ти е същия - пълна скръб :D Аз в тая смешна тема повече няма да пиша, видя се кой са комплексарите с Б-серии, видя се кои са тия които ги е яд че са се набутали с Б-серии, видя се на кои им вървят Б-сериите, ЯСНО е и че д-серия с тунинг е в пъти по-добре от сток Б-серия. Както се и видя на ПИСТИТЕ бързи Б-Хонди Няма. Има такива които вървят колкото или по-малко от д15-ки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шлака ......и пак шлака :D:D :D :):D :D :D Айде затворете я тази тема вече де , нека ние дет се набутахме с Б си се ядосваме тия дето си карат Д си се кефят и да се запази мира в форума че така както е тръгнало следващия пост ще бъде "Дай си адреса да дойда ти разцепа кофата на две" :D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rulemaker-->ТИ НАПРАВО обиждаш хората и труда им ! :):D

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипа е сниман по равното ма както и да е, тя ако не вървеше нямаше да имам само 2 загуби :D а теб си те хвана страх защото по един и същ участък като гледам излизахме с еднаква терминална като ме качи на Роувъра. Пък и след това имаше и други неща, който пипнахме. Ама и това не е от значение, поне вече знам кое как и колко, та до лятото ако не си направил нищо по б18-ката ще ми гледаш задния регистрационен номер на втората лъжлива д14-кап.п. единия се издаде кой е, ако иска и с б16-ката да си каже кой е :Dп.п.2. Sa8o съжалявам брат че караш 800килограмов красив на външен вид ЦРХ, със голям мотор, с пари набити по него и въпреки това не можеш да покажеш никакви резултати, ама то и в една реклама го кават "то не става само с ядене - иска и акъъл". Нищо лично ама :D става ми смешно като се сетя за твоя рекс

Братле незнам какви резултати трябва да покажа, но едва ли има и 5 % от колите във форума които са по бързи от моята кола :) . Лично към тези 5 % едно голямо респект, а за другите, ще се видим на следващата национална да не припадате само от Самбата ами и от мене :D . Боже това исках да го кажа отдавна хахаИ да не говоря напразно http://www.metacafe.com/f/channels/Sa8o/private/ ето ти малко доказателство : едното е ауди с3 моднато което дава всеки път на сливен 13.6-13.8 и най новия корвет з06 няма да казвам колко коня е да не припадаш :D, аудито го бия 3 от 5 гонки с корвета вървим наравноМоля хората които могат да мислят трезво и тези които наистина правят колите си както трябва да не четат мнението ми :D Редактирано от Sa8o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Селтаку, селянин си ти, това че ти пише че си от София, ама и майка ти и баща ти са от селцата наоколо май трява да ти говори нещо а? А и аз не съм тръгнал да си продавам гротесника щото сток Б16-ки ми дават бинокъла, въпреки че са по тежки, като не знаеш кое как и няма кой да ти каже ще си продаваш трошката, ще си правиш друга, ама и резултата ще ти е същия - пълна скръб :) Аз в тая смешна тема повече няма да пиша, видя се кой са комплексарите с Б-серии, видя се кои са тия които ги е яд че са се набутали с Б-серии, видя се на кои им вървят Б-сериите, ЯСНО е и че д-серия с тунинг е в пъти по-добре от сток Б-серия. Както се и видя на ПИСТИТЕ бързи Б-Хонди Няма. Има такива които вървят колкото или по-малко от д15-ки

пич нямам намерение да се конфронтирам с тебе ти почна да се заяждаш много е лесно да се правиш на мъж зад клавиатурата млъкни и спри да се излагаш !! бавни ни били колите ок ! кво ти дреме на тебе нали "караш" най-бързите доста глупавичко и комплексарски реагираш :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че B двигателите са едни много много лоши машинки. Или по-точно B16 B18 и т.н., тоест тези, които излизат от завода с витекова глава. Аз не съм много голям разбираш, но факта, че имаш най-добрата система за газоразпределение и на входящите и на изходящите колектори трябва да е достатъчно. Гледам съм резултати на B18 от GSR-чета от япония, които правят високи 11-ки в америка, в 5-ти генерации. Също така има едно сивиче от USA, което е с такъв двигател, турбинирано и много олекотено, което дава 9сек. на четвърт миля. Аз карам D16 и много се радвам на машинката :D Смятам да си я правя да ми е кеф на мен, а не да се фукам на ляво и на дясно колко съфорумци съм изгармял и опукал. Мисля, че имаше една тема, която беше пусната за D16 с турбо, която правеше 9-ки. Тук в България някои "тунери" с образование от гаража ръсят необразовани простотии, че D16 било изключително ужасен двигател. Нека го кажат на хората, които правят изключителни автомобили в щатите. Тино е с D серия двигател с DOHC глава. Той показва, че D серията не е за изхвърляне, както и колегата с пренаредените скорости и т.н.Равносметката за мен е такава, че яко налеем еднакво количество кинтаж в B16 и D16, B колата ще е по-вървежна. Кефят ме хората, и преди съм го казвал, които си правят колите за себе си. Такива като Tino например. Човека да се е похвалил веднъж как е размазал всички B серии, всички D серии, всички D16 са пумии, всички K20 са боклуци? Не е. Просто се кефи човека, и за мен това е най-стойностното и той е повече победител от всички накуп от тази тема. Rulemaker наистина се държи изключително непрофесионално, грубо и детинско. Не го познавам човека, май нямам и желание. Но такива словоизлияния са чисто отражение на вътрешни качества, няма да казвам комплекси /оп, казах го/. Няма да ми се обижда, защото няма как да ме обори в обратното. Аз ще си правя D16-ката някой ден така, че да ме кефи как върви, пък като ме разбие някоя D14-ка... шибано, ама факт :D Голяма работа. Ако трябваше да си правя колата по чуждите изисквания щях да съм се самоубил от вътреразкъсване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето си е НАЙ-ХУБАВО БЕ! Ма**ата й на реалността! Тука няма ли модератори ? И после се чудя защо всички мои познати които са фенове на други марки ми се подиграват какви ТОТАЛНИ ГЛУПОСТИ се пишат в тоя форум...еми сори ама наистина е така! Тука вече информация не се черпи,само спорове и комплекси по бУгарски! Не че съм най-активния потребител и най-разбиращия но скоро просто няма да влизам тук...П.С Продавам/заменям Б16-ката за някоя тунинговата Д-СЕРИИИКА НО САМО ОТ МНООООООООООООООООО РАЗБИРАЩТ "БАШ МАЙСТОР"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така доста се отклонихте от темата, да се върнем малко. Някой може ли да обясни какво точно представлява в-тек, вти, еси и тн ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отговоря на това че ме било страх да не падна от Д 14-ка, не само че не ме е страх ми даже и предпочитам да падна. Загубата може да ми даде насока за напред, но победата може да накара хората да полетят високо в небето и да си повярват, което според мен е много по страшно. Мисля, че е време да се върнем към заглавието на темата. Отговора за мен е ясен, тунингована Д, направена както трябва, може да мине Б и няма нищо странно в това. Призовавам всички да се успокоят тона и да не се обиждат или подиграват. Нека се опитаме отново да насочим темата в креативна посока и да докажем на всички че можем да мислим обективно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Равносметката за мен е такава, че яко налеем еднакво количество кинтаж в B16 и D16, B колата ще е по-вървежна.

Ако парите са само за тунинг определено е така :D Ама ако се включва и цената на двигателя не съм много съгласен , особено като на последък може да си купиш д15б2 за 100 лв :)

Загубата може да ми даде насока за напред, но победата може да накара хората да полетят високо в небето и да си повярват, което според мен е много по страшно.

:D Малко хора го разбират това . За повечето е достатъчно да си измислят оправдание, не да измислят как да си засилят колата. (все пак е по лесния вариант) Или да се задоволяват с това, че бият някоя кола дето е доста по-слаба например. Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата вече е мн оф-топик, а не ми се пуска нова тема за тъп въпрос, а и на няколко пъти се споменава тоя термин или фраза и в тая тема: някои може ли да ми обясни какво се има предвид под "all motor". Срещам на няколко пъти B16 all motor, K20 all motor, и пр. Та какво значи това, обяснено простичко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$$$$$ в мотора :) най просто казано.Всичко aftermarket и по-яко от стоковото :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето си е НАЙ-ХУБАВО БЕ! Ма**ата й на реалността! Тука няма ли модератори ? И после се чудя защо всички мои познати които са фенове на други марки ми се подиграват какви ТОТАЛНИ ГЛУПОСТИ се пишат в тоя форум...еми сори ама наистина е така! Тука вече информация не се черпи,само спорове и комплекси по бУгарски! Не че съм най-активния потребител и най-разбиращия но скоро просто няма да влизам тук...П.С Продавам/заменям Б16-ката за някоя тунинговата Д-СЕРИИИКА НО САМО ОТ МНООООООООООООООООО РАЗБИРАЩТ "БАШ МАЙСТОР"

Митев , определено ти трябва някоя Д-сериика без втек , че с тая Б16-ка .... много влизаш в него , като гледам хахахахаха.... ( чакай сега и аз малкко ) Много се радвам , колко "феномени" има тука на тема ХОНДА двигатели - ЕВАЛА :) Поне се дръжте по нормално де :) К'ви са тия смешки , К'ви са тия глупости тука :D За , к'ва секта става дума :P Пълен цирк , тотален :) Нали за т'ва сме форум , да си помагаме , да споделяме впечатления , да се развиваме взаимно ..... дет се вика да си отваряме очите един на друг .... А тука , КВО...???? Вече очаквам на някоя среща и бой да стане ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митев , определено ти трябва някоя Д-сериика без втек , че с тая Б16-ка

с това изказване не знам по какво се различаваш от останалите в темата дето така ги "хокаш" ??

Леко ми се струва подигравателно това изказване , и не знам само защо си мисли че Д-серията ако няма Втек е зле :) Има и Д16з5/а8/а9 който са си с доста вътък и без Втек. Също така и Д15/6 (едновалка) може да се докара до доста добро вървене и без Втек. Естествено е че с Втека ще бяга повече ама на фона на смешните пари и усилия си е направо екстра.

 

п.п. I_V_O, представи си че чете някой дето не знае за какво се базикате и ми кажи какво излиза :P Пращайте си ЛС-чета да нестават двусмислици :) И колектив ИМА ама е доста малък и на групички, което вече е лошото. Извинявам се, просто така изглежда написаното от теб !

 

п.п.п. Избирай си кой искаш да те изяде и викаш " Само Б-серия , другото е боклук!" или " Само Д-серия , другото е боклук!" :):D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митев , определено ти трябва някоя Д-сериика без втек , че с тая Б16-ка

с това изказване не знам по какво се различаваш от останалите в темата дето така ги "хокаш" ?? Леко ми се струва подигравателно това изказване , и не знам само защо си мисли че Д-серията ако няма Втек е зле :) Има и Д16з5/а8/а9 който са си с доста вътък и без Втек. Също така и Д15/6 (едновалка) може да се докара до доста добро вървене и без Втек. Естествено е че с Втека ще бяга повече ама на фона на смешните пари и усилия си е направо екстра.
Тотално сте изпрекали братооциииии.... Терористеее , тва изказване към Митев беше лично нали така ? :D С него сме си прекалено добри приятели и той много добре ме е разбрал , какво съм искал да му кажа :P Изобщо не съм коментирал Д-серии или Б-серии , просто исках да кажа , че колектив и форум тук НЯМА , колкото и да ми е мъчно и болно от факта :)пс. + Това съм правил и съм имал Д15-ка с ТУРБО , може някой от вас да си спомня .... имам достатачно мнения и за двете сериии , ама смея ли да се изкажа , ше ме изядат тука моментално :) Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто исках да кажа , че колектив и форум тук НЯМА , колкото и да ми е мъчно и болно от факта :)Е те това казва почти всичко.Сори за офтопика ама толкова ли няма някоя писта-пишкомерка че да се кротнете най-сетне....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То няма , какво да се мери :) То всичко си е ясно .... !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нормален диалог въобще не трябва да стига до "п**** мерене" . А да се казват смислени работи и всеки да помисля върху тях и ако не е та ка да казва така и така , заради това и това. Ама тука повечето са на принципа : Моята със стоково Би турбо бие останалите следователно са боклук. Или смених си стоковата Д-серия с Б и съм адски доволен . СЕРИОЗНО ????? то ако не си значи работата е доста притеснителна :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера защо се възмощавате от темата като тя бе създадена просто да събира всички лайна в нея , а не да трябва да се наказват съфорумци защото пишели в други теми. :) Това е просто спортния филтър на форума в момента :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера защо се възмощавате от темата като тя бе създадена просто да събира всички лайна в нея , а не да трябва да се наказват съфорумци защото пишели в други теми. :) Това е просто спортния филтър на форума в момента :)

Който вече , трябва да се смени :D Щото и пране няма да го оправи ..... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто спортния филтър на форума в момента :)

:) :) :D:P ДАйте са и надолу кам гърнетата ;):) Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата вече е мн оф-топик, а не ми се пуска нова тема за тъп въпрос, а и на няколко пъти се споменава тоя термин или фраза и в тая тема: някои може ли да ми обясни какво се има предвид под "all motor". Срещам на няколко пъти B16 all motor, K20 all motor, и пр. Та какво значи това, обяснено простичко?

Аз пък ще взема да отговоря на колегата. Термина all motor се използва когато в един двигател се слагат части от друг. Примерно:Б16А2 с валове от ек9 type-r, Б20 блок с б16 глава, д15 блок с глава от д16з6, смукател от д16у8 и бутала от д16а9поне така го разбирам аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен така ми звучи , ама някой да каже дето е сигурен какво се има в предвид :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ALL motor значи.Максимално изцеден N/A без турбо и чарджъри.Валове,пружинки,бутала,биели,инте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

This chart is one that i compiled previously to compare swapping vs. building an NA D16 VTEC. The one thing you need to keep in mind is- if you need more than 160whp, either consider boosting or swapping, because even tho the D is a value, it has a low NA power ceiling vs. the DOHC.stock b18c5 - 161-165 whp, 109-113 wtq, cost 5Kstock b18c1 - 140-144 whp, 103-107 wtq, cost 4Kstock b16a2 - 132-135 whp, 94 - 98 wtq, cost 3Kstock b18bX - 121-125 whp, 108-112 wtq, cost 2Kstock d16vtec - 105-110 whp, 97- 101 wtq, cost ;) ;) :fun::D :D http://www.d-series.org/forums/engine-buil...a-d16y8-z6.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ALL MOTOR" ето я подобрената версия - това е NA двигател в който са използвани само болт-он части разбирайте афтермаркет валове, пружини, строкер китове, части от други двигатели от по-висок клас и всички други глупости които могат да се набутат в него с цел подобрение на параметрите. Не е нужно да е максимално изцеден но най-често така се получава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След това което е постнал anastas83 мисля че спокойно темата може да се затвори,спора е решен ;) При всички положения въпросната д16-ка е по-бърза от сток Б16,това беше въпроса нали?Разбира се всичко ще се промени след инвестиране в Б16-ката,но това е друга тема! Можеше цялата глупост която се изля в тая тема да се спести..

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дет не съм хонда мен проверих и за 20 минути и разбрах всичко , незнам къв ви е пиниза да си ги мерите ама резултата е 20 страници лаина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве "Н" и "К" сериите къде ги забравихте ве ? ? ? ? ? ? Че тукак имам един бърз авер с д16з5 може ви претупа всичките ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то това се опитваме да кажем от самото начало ама никой не чете или не им се вярва (по скоро). "Н" и "К" сериите са много тежки ... те не са бегачки ;) (шшшш шегувам се да не ме застреляте сега) . Тази д16з5-ца дано я видим на пролет , че ми е интересно как ще е срещу нашата :D (не вървят колкото а9, ама все пак .... :fun: )п.п. последните скоби пак е базик

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви отвее всичките , мойта че не варви не варви ама ми направи поне 3 коли :fun:;):D Който не вярва нека да дойде , рекса е лекичък последно беше 700 кила и пуска ниска 13-ска по г-тек :D;)

Редактирано от Ivaylo Yovchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааааа рексче , аз рекох че 4-ката , защото и тя много се силеше . Ама тя беше а9 (то за мен е едно и също и заради това не обърнах внимание).

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ви барна някаде с моита 40 годишна шкода и жална ви майка ,ще си изтриете акаунтите от тоя форум :D;):fun::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеби шкодата тя е с "Н" те са отписани вече :D Тука е батъл на зверовете "Д" и "Б" ;):fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

anastas83, ще биеш , защото си по-лек ;)

 

Вярно обаче ме сети, като наближи събора Ви да дойда да го видя тоя монстър :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто исках да кажа , че колектив и форум тук НЯМА , колкото и да ми е мъчно и болно от факта :)

...има бе ама се порзадели на под секти и приятелски кръгове от градовете което го приемам за нормално ;) .Просто времето е такова и предразполага към мерене на колите по клавиатурата.На някой по не им издържат нервите на бъзиците,втори приемат лично,трети държат на майтап и им е през х.я на първите и вторите .... е има и които се опитват да внесат мир и го отнасят и те ....и други просто си четат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

[quote ....и други просто си четат :)

Да както аз.. ;)

В началото още се спомена за сайт на фирма,която и от д16 и от б16 вади кам 220-230 коня за ок 6 бона. а вие спорите кой колко си е направил колата и кое колко струвало.....много се смея,щото всеки си мисли че неговата е най-бърза,което е типично за български манталитет :D;):P

Щом толко сте решени да се избиете премерете двете форумни най-бързи и готово.аз гласувам и за двете,щото са на хонда и са много здрави машини!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги , мисля , че въпроса отдавна се реши :P разбираемо поради по-студеното време да си чешем езиците не на пътя , а пред монитора ;) Въпреки всичко си мисля , че сме задружна секта и всеки един трябва да се радва на постижението на другия , дори то да е по-добро от собственото и да му завиждате благородно :)С желание да приключи наистина спора поствам това клипче , за да ви кажа , че преди всичко от Хонда са мислели колите ни за това ;) гонка 400 метра и ускорение до 100 км/ч и мен ме впечатляват , но в крайна сметка и приятелката ми може да кара направо и да сменя що годе добре скоростите ;)По живо , по здраво и винаги знайте , че само черна нинджа може да убие друга черна нинджа !!!:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Upgrading the 1.6SOHC Civic, the "Final" Word - swapping a B16A

http://asia.vtec.net/beystock/Civic/art10/index.html

 

И едно клипче, което не доказва нищо, тъй като не знаем какво е правено по колите, но ми изглежда като разумно сравнение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а кой, кой беше на това клипче ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...