Jump to content
Нимрод

Тунингована Д серия или Б серия витек

Recommended Posts

Моля някои да ми каже колко орицателно влияние оказва на 400m следното : 17-ки 105кг втори 4овек и пален резервоар 40л изразено в koли ,метри ,секунди, стотни .Двигатела е B18C4 .Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля някои да ми каже колко орицателно влияние оказва на 400m следното : 17-ки 105кг втори 4овек и пален резервоар 40л изразено в koли ,метри ,секунди, стотни .Двигатела е B18C4 .Мерси

Около 35-40 метра разлика ако си с 15-ки без човек и 7-8 литра бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drag race Civic EG D16Z6 vs.Civic EK B16A2

...тва е ясно ма коя е д16 и коя б16 :) ...тъй отдалеко не се вижда кви генерации са Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Drag race Civic EG D16Z6 vs.Civic EK B16A2

...тва е ясно ма коя е д16 и коя б16 :) ...тъй отдалеко не се вижда кви генерации са
Тая която побеждава е ЕГ-то :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

ето една от най-силните ни Б серийки :tease::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не виждам решение на въпроса ... :( ама нищо не пречи да подновим престрелката ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен :tease: Нека първи почна аз: Д-серията е по-добра от Б :(:tease: :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей таз Б серия ше притеснява всичките :(

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То тази тема още от началото беше с толкова неизвестни,че в крайна сметка не се разбра и точно какво се търси от нея...!Моето мнение е ,че е въпрос на пари и предпочитания!П.П. А и честито за карбоновия капак на колегата отгоре :(

Редактирано от Diego

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго кога ще дойдеш до София?...искам и аз да се притесня малко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В софия колите се трошат,с морския въздух няма грижи :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей таз Б серия ше притеснява всичките :tease:

Или по-скоро Д-то ви е трън в очите :(:tease: Много готин капак (кола) :tease: Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е трън Д-то нали трябва да си говориме нещо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха не исках да въродя спора просто се сетих за тая статия за сивика на Даркоси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се сетих за Калояново, преди 2 седмици където една габровска D-серия отвя много B-та :lol: . За сега купата е в ръцете на D-то и остава при нас (Hondю). До края на сезона в TimeAtak има време но пък идват и още 2 D-та от Габрово, както е известно ->Купата е в Габрово и там ще си остане. Ние водим и купа само на снимка. Ето ги трите D-та да ревнувате:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Б-то и Д-то са хубави имам и от двете и от двете сам доволен като резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е трън Д-то нали трябва да си говориме нещо :)

:lol: Нали това правим :P Док, кога си тръгнах ? Кога успя да седнеш пак на вино ?? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго, тая сток ли беше ? :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

@СтатиятаКолата на Дильо /Darcosi/ наблюдавах през времето на цялото й създаване, получих цицина като се возих от твърдото окачване, иии много много хондовски емоции още преди да се опита да литне, та и след това... абе много ми е донесла тази количка, да си я карат със здрае пичовете от Варна. Обаче пък има нещо, което Дильо никога не би заявил, а от вестника са си позволили да сложат и да опетнят целия проект... може ли да напишат, че колата разцепва Dodge Viper и т.н. :huh: Разцепва кьораво и сакато, ама чак Додж.. после защо ни мисят за луди, еми заради такива писания. :D

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Драго, тая сток ли беше ? :D

Амииии само по-голям кулер съм сложил,всичко останало е сток :tease:За статията...всичко е минало,човека вече не харесва Хонди и при всеки удобен случай ги чупи :huh: Редактирано от Dragi4
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Епа ,фен съм на марката и във червата,ама тоя журналист как може да напише такава невероятна тъпотия. Биела Галардо,Субару Импреза,и един мармот........... Субарито е съвсем другаааааа бира. Дано при други такива статии за марката,журналиста не си ги вади повече от зад....а ,за да си печели точки пред главния редактор,че е намерил ебаси летящата хонда,че ставаме смешни заради таквизи гонкаджийски писанки.

Редактирано от PETE_TONG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Б-то и Д-то са хубави имам и от двете и от двете сам доволен като резултати.

Ти да мълчиш , че да не казвам кви ги ръсеше из ония дни за Д-серията :huh: А за да не съм офф , и аз имам от двете серий ама честно няма човек тука дето да ме убеди че не иска да притежава Б серия :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор никога няма да свърши и сигурно това му е хубавото.+1 за Б-серията ама с много уговорки :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Статията

 

Колата на Дильо /Darcosi/ наблюдавах през времето на цялото й създаване, получих цицина като се возих от твърдото окачване, иии много много хондовски емоции още преди да се опита да литне, та и след това... абе много ми е донесла тази количка, да си я карат със здрае пичовете от Варна. Обаче пък има нещо, което Дильо никога не би заявил, а от вестника са си позволили да сложат и да опетнят целия проект... може ли да напишат, че колата разцепва Dodge Viper и т.н. :cool: Разцепва кьораво и сакато, ама чак Додж.. после защо ни мисят за луди, еми заради такива писания. :cool:

Че звучи малко по детски написано, си прав.

 

Но автора е написал че "в гонка" / "драг" е по-бърза, и ако са вярни данните за 1/4 миля на Сivic-а (12.5 sec пише там в каренцето "етапи на тунинг / краен резултат").. то тогава поне по данни и на хартия и т.н. първа генерация Dodge Viper наистина е по-бавен с 0.6 sec (13.1 sec @ 180 km/h), и всяко едно Lamborghini Diablo също е ниска 13-ка (освен последното, 2000 Lamborghini Diablo VT 4.3 12.2 sec)

 

В крайна сметка няма значение, много се изкефих на тази статия и не мисля, че по някъв начин ни излага като "фантазьори" или т.н. неща дето си ги мислиш, споко :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо ти да малчиш че парвия франкенщаин беше твоиа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор никога няма да свърши и сигурно това му е хубавото.+1 за Б-серията ама с много уговорки :cool:

Предател ! Кога слезе от д15-ката, кога стана почитател на Б ! Шта намера де жвейш и ше ти напукам гумити !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този спор никога няма да свърши и сигурно това му е хубавото.+1 за Б-серията ама с много уговорки :cool:

Предател :huh: колко ти платиха Емооо :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм предател, Д15-ката наказваше сериозно, но основните причини бяха че колата беше лека и конкуренцията не беше като в днешни дни.Б16-ката ми в момента ще сцепи шортите на д15-ката.. просто няма шанс.Но пък по-дуракоустойчив мотор от Д-то не съм виждал, и е лесен и е евтин.Б серията си е малко по-финна и изисква повече мислене. частите са по-скъпи, но пък поне има от пиле мляко.За турбо пък според мен няма особено значение щото и двата мотора могат да бъдат направени на зверове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох цялата тема, от нея става ясно като отсееш всички чурко мерещи мнения,че тунинг Д серия (под тунинг се смята глава с втек-ова такава(ако на дадения мотор му липсва), всмукател, изпускателен колектор, генерация, вал/ове, настройка мисля,че и това стига може да пропускам нещо) бие заводско б16,б18ц4. за Б серията - е хора не е куца, б16 сток да е куцо, ама и д15/16 сток е по-куцо и то доста... Поне за мен истината е следната Д серията и се радваме, защото няма пари за Б, подкрепям мнението,че едва ли има някой който не иска Б серия(на фона на Д, има и такива дето искат К, и Х ама да не зачекваме и тази тема). Двете серии си имат своите плюсове на Д серията най-големия плюс е,че евтина. Преди време бях срещнал това в honda-tech: Евтината и бъза кола не е надеждна, евтината и надеждна кола не е бърза, а бързата и надеждна кола не е евтина :cool: Всеки си преценява според джоба, няма куца Хонда има празни джобове :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... тунинг Д серия (под тунинг се смята глава с втек-ова такава(ако на дадения мотор му липсва), всмукател, изпускателен колектор, генерация, вал/ове, настройка мисля,че и това стига може да пропускам нещо) бие заводско б16,б18ц4.

Има и Д серии на които не им е необходима Втек глава и валове, за да се справят с Б серия. Проверено и доказано многократно :cool: Не съм против Б серията, даже напротив имам и Б серия , но съотношението цена/постигнат резултат е категорично в полза на Д-то. А това в условията на постоянна финансова криза в БГ е много важно, поне за мен. Иначе който така или иначе си има Б мотор под капака няма да го смени с Д - много ясно.Темата е от любимите ми във форума !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биела Галардо,Субару Импреза,и един мармот........... Субарито е съвсем другаааааа бира.

...и що да не бие Импрезата тя сток не е нещо много силно в драга ...а и може да не е STI импрезата :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така така.....виждам,че тук е намесена и нашата черна матилка и няма да се сдържа от коментар.На колегата от Ст.Загора няма как да му докажа,но Импрезата на 400м я правя парцал,а Ламбото съм един калник пред него.С Вайпар не съм се гонил,но няма да откажа една гонка с американския мускул.По темата:за мен и двете са с достатъчно потенциал като лек превес има Б-серията.Въпрос на вкус ще кажа аз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Така така.....виждам,че тук е намесена и нашата черна матилка и няма да се сдържа от коментар.На колегата от Ст.Загора няма как да му докажа,но Импрезата на 400м я правя парцал,а Ламбото съм един калник пред него.С Вайпар не съм се гонил,но няма да откажа една гонка с американския мускул.По темата:за мен и двете са с достатъчно потенциал като лек превес има Б-серията.Въпрос на вкус ще кажа аз

;);):P:);) п.п.Това май го няма в проекти???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф и аз да вкарам. ;) Аз съм си голям фен на American Muscle и в частност на Вайпър, ама като гледам тва клипче: http://www.youtube.com/watch?v=mMXmlIYTO4c като нищо може да му сипеш!Keep up the good work!!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между тунингована Д16 и сток Б16 аз съм с двете ръце ЗА Д16 турбалан... макар и със сток карантий на 0,5 бара..... за що годе нормална сума Д серията ше направи *апана Б16-ката :);) ;) ами ако е "малко" по-тунингована тая Д серия......

Редактирано от Sako_DJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май всеки се хвали квото има ....ама пак чак на на 0.5 да си някав много бърз ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...