Jump to content
darius

Махат таралясниците!

Recommended Posts

Най-после държавата да си влезе в ролята да изрине боклуците по паркинзите,че да се освободят места за паркиране!Хем и по-красива ще стане столицата.Стикер Трошка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред нашия блок има 4 такива, лепенки им са сложени от повече от година, ама още си висят пред блока.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разпратих статията на всичките ми познати които имат голфове :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Време беше , след като не се употребяват по предназначение мястото им е за скраб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да нас,има много такива коли,който само гният и заемат място,а хората цяла вечер си търсят място да спрат...П.С.Голфовете къде ще се крият сега :?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред нашия блок има 4 такива, лепенки им са сложени от повече от година, ама още си висят пред блока.

Сигурно не се знаят собствениците.Ама като гледам Бойко как настървено събира данъците, тежко им!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някакъв телефон, на който може да се сигнализира за таквиз неща?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, всичко е парлама и реклама. Аз като съм с 19г Прелюд, дали ще ми лепнат лепенка и на мен :) Проблемът не е в тарамбуките, а в това че всяка втора кола на паркинга пред блока е с не-софийска регистрация. Има и друго - не всяка остаряла кола е за скраб - има разлика между ладите и москвичите които висят зад всеки ъгъл и ценните олдскул модели които се мяркат тук там.

Редактирано от Preluded

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Добре и на моя трабант на който си плащам данъците редовно ми залепиха стикер че колата не се ползва. След като и плащам данъците защо да я махам и как познаха че не я ползвам. Единственото нещо по което могат да го направят е по това че няма валиден преглед и валидна гражданска. Е да не я карам и за това е безмислено да ги плащам. Когато колата ми трябва отивам и си правя гражданска и после преглед. Това е "акция" за плащане на гражданска отговорност (лично мнение не ангажирам никого с него). Проблема с паркирането в София няма да се реши като се махнат тези коли или им се "съберат" данъците (защото на тези коли данъците са повече от символични на трабанта е шест лева и тринадесет стотинки). Проблема ще се реши с построяването на паркинги, на обществени паркинги, на пракинги около блоковете. На паркинги на новите сгради.П.С. Знаете ли че обществените и военните сгради в София строени между двете световни войни са строени с подземни паркинги на две (да на две) нива?П.П.С. А знаете ли че сега има автоматични паркинг системи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е поредната демоислена глупост на Общината. Просто нямат основание по което да глобят някой за кола на която се плаща данъка. А от 2007-а година насам данък се плаща и за спрените от движение коли. Никъде не е упоменато какво означава "трошка", "неупотребявана" кола и т.н. Просто нямат правно основание да ми пипнат колата ако и плащам данъка, независимо дали я карам или не. Да направят някаква наредба или промяна на закона за коли на които например не е плащан данъка повече от една година. Тогава биха имали основание за някакви санкции. Сегашните действия са чиста проба популизъм и до нищо няма да доведат, е сигурно ще вдигнат няколко паметника.Такова прочистване е необходимо да се прави всяка година, но по установен и законно обоснован начин, а не така импулсивно, което говори единствено за некадърно управление.

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза Al нужни са ни нови паркинги, а колко места ще се освободят от трошките по настоящите паркинги - ами няма да са много и няма да решат генерално проблема.Като не могат да строят под земята, да строят над земята - има системи и варианти бол, ама е по-изгодно да построиш сграда с апартаменти или офиси, отколкото сграда с паркоместа, нали?

Редактирано от Slade

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно ми е когато се изградят паркинги които няма как да не са платени колко % ще ги ползват? Аз си мисля че и тогава ще има паркирани коли из градинките.А относно старите трошки ако са минали преглед и са плащани данъци няма как да ги махат, освен ако не гласуват закон.Вместо да си играят на дребно да проверят как купчина желязо която и на кола не прилича минава технически преглед и ако има нередности да сложат 50к глобичка примерно и 2-3 годинки в кауша при кожените ректоскопи за престъпление по служба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, всичко е парлама и реклама. Аз като съм с 19г Прелюд, дали ще ми лепнат лепенка и на мен ;) Проблемът не е в тарамбуките, а в това че всяка втора кола на паркинга пред блока е с не-софийска регистрация. Има и друго - не всяка остаряла кола е за скраб - има разлика между ладите и москвичите които висят зад всеки ъгъл и ценните олдскул модели които се мяркат тук там.

А на мен ми пречат тия със софийска регистрация пред блока дето не ги местят с месеци да земат да ги продадат като не ги ползват а що че каеш бая место че се отвори а па ако земат и книжките на некъдърниците и на тия с купените книжки направо че си паркирам хондето както преди 12г където си искам ;)Но в България все комшията ни е виновен че е по-лесно а новите кооперации пак се строят или с по макс 20 паркоместа или изобщо няма такива. Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с новите кооперации и паркоместата е абсолютно вярно. Ако има парцел пред кооперацията, то изпълнителят си го държи като собственост и го дава под наем като платен за търговските обекти. Живущите трябва да плащат по 90лв на месец и да ги няма между 8 сутринта и 22ч вечер. Смехория...Един гараж струва 30-40хил. лв. По-добре да си купя страхотна нова Хонда за тия пари!Най-добре е масово градът да се покрие със сини/червени/черни/бели и т.н. зони, които да са платени и тогава тия с таралясниците дето ги зарязват за по 10-20 години пред блока ще плащат ежегодно стойността им на държавата. Няма да са платени само частните земи около блоковете, които в София не са никак много. По този начин градът ще се изчисти от много неизползваеми коли - собствениците им ще си ги държат на село. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умирам от кеф да чета за проблемите на софиянци.Колко е страхотно да си в София.Кеф ти задръстване,кеф ти места за паркиране,Кеф ти ДУУУПКИ, кеф ти мутри в насрещното, кеф ти всички ненормалници на един куп.Направо сте за оплакване.Наздраве:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама е по-изгодно да построиш сграда с апартаменти или офиси, отколкото сграда с паркоместа, нали?

Не съм убеден. Тук, където живея, един паркинг на 6 етажа събира към 1 000 коли. Рядко има свободно място за паркиране преди 5-я етаж и то при положение, че на много от местата на ден минава по повече от една кола (паркира един за 2-3 часа, като си тръгне - друг). Не по-малко от 1200-300 коли минават на ден. Таксата е 4,50 до 12 часа, може и за 10 мин да си. Кво излиза - 1 000х4,50 - 4 500 лева на ден. А като ги сметнеш много от колите стоят не по 12, а по 24 часа и си плащат двойно. Коя административна/жилищна сграда ти докарва 4 500 кинта НА ДЕН. Няма обслужващ персонал, освен един да събира паричките, няма поддръжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението е толкова просто че повече от това няма накъде. Или си плащаш данъка на време и колата ти остава на улицата или отиваш в данъчното и си казваш че колата не се използва, няма да плащаш данъци за нея, ръгаш я в някой двор и я оставяш там или я даваш за скрап. Но нямаш право да я държиш на улицата да заема място. Ако не направиш нито едно от двете - глоба и ти махат колата принудително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една административна или жилищна може и двойно повече да ти докара, ако е примерно 3 входа, 6 етажа и има по 3 офиса на етаж (примерно по 2000 евро наем на месец, смятай) и това е за България! На запад може и по-скъпо да дойде.За жилищна не говоря - там печалбата идва веднага от продажби и е огромна - сграда с 3 входа, 6 етажа по 5 апартамента по 100кв (с общите части) може да струва към 18млн. само жилищната част, без гаражите и магазините, от които изпълнителят си прибира печалба познай колко? Ами към 12млн. примерно :beer:;):DДали някой тук (в БГ) би чакал да ги събира по 4хил на ден?Но много се отклонихме от темата. Тези сгради - паркинги трябва да ги строи общината и да си събира парите от тях, но като се замислиш, че оставен на отговорността на общината един такъв паркинг ще се строи към 6 години (по година на етаж) направо ми се плаче...H22_turbo_Vtec: Не съм виновен, че съм се родил в тоя град, в който всеки идва да прави бизнес, да работи, да живее и вече сме като сардини в консерва. Преди беше много по-спокойно и нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H22_turbo_Vtec: Не съм виновен, че съм се родил в тоя град, в който всеки идва да прави бизнес, да работи, да живее и вече сме като сардини в консерва. Преди беше много по-спокойно и нормално.

Момчето е с проблеми - не мисля,че би могъл да те разбере...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Все пак инвестицията за паркинг е в пъти по-малка от тази за луксозна сграда и не иска никаква поддръжка. А и аз ти посочих минимума, който може да се изкара от такъв паркинг, доколкото знам в София не се паркира срещу 4 лв за 12 часа, а таксите са някъде по 2-3 лв на час (поправи ме ако греша, 2-3 пъти съм паркирал в Сф). При всички положения приходи от 120-150 хил на месец са си стабилна пара и е гарантирана - желаещи да паркират ще има всеки ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

мойто мнение е следното-никой не може да ми каже по никакъв параграв,че понеже не съм със софийска кола,не мога да паркирам или му преча-това са глупости.Всеки има право да живее и да работи кадето си иска.Нека тези с гаражите да плащат заради факта,че блокират места.в сф е пълно с такива.да минаваме на преглед по нормалния начин без шмекерий.да гласуват закон-до 5 год кола по вендъж годишно,до 10-2 и над 15-3пъти на преглед и то като хората-спирачки,окачване,ламарини,газове........Ако не минеш два пъти подред-колата за скраб.да построят паркинги,но с нормално тарифиране-4 кинта за 8 4аса,а не 8 кинта на час.през ноща-и по евтино.пак ще ги избият парите за ок 5 год.не е малко при положение че може да се ползва сградата една 20ка и отгоре.а да-организация на движението-това е едно от най важните неща.като оптимизират всяко кръстовище ще има ефект.а данъка нека го дигат ако искат да речем с 10% за всяка година над 15,но да има и клас ретро коли :D а тва с трошките-прах в очите.п.п. и мойта кола е на над 10 год. ;)

Редактирано от necentrovaniq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойто мнение е следното-никой не може да ми каже по никакъв параграв,че понеже не съм със софийска кола,не мога да паркирам или му преча-това са глупости.Всеки има право да живее и да работи кадето си иска.

Работата е там че след като работиш и живееш в София си регистираш колата там и си плащаш софийския данък а не живея в София и плащам в Перник. Ако пътуваш всеки ден от Перник до София и обратно тогава вече няма проблем защото колата ти си нощува в гаража или на твоята си улица а не заемаш място в София.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Пътувам,но през деня и аз паркирам.А я ме светни как да стане номера с регистрацията ако съм под наем при положение че се прави по постоянен адрес?По принцип много често ми викат твоийте съграждани"пернишки селянин" защото съм си паркирал колата в сф! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм от София, този проблем го има във всички по-големи градове но в столицата си е най-сериозен. А пък това че си под наем няма никакво значение. Не съм сигурен на 100% ако някой знае да ме поправи но мисля че можеш с договора за наетото от теб жилище да отидеш и да подадеш молба за смяна на адресната регистрация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

договора за наетото от теб жилище да отидеш и да подадеш молба за смяна на адресната регистрация.

А като смениш три пъти наетото жилище за една година кво праим - сменяме три пъти лична карта, ш. книжка, паспорт, регистрация на колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам това да се превръща в поредната тема за спор, софиянци срещу останалите, но са ми малко странни изказванията на някой на 20 г, че видиш ли еди кой си му е отишъл в неговия град, паркирал, правел боклук. Като дойде лятото софиянци не правят ли абсолютно същото, само че на Сл. Бряг да речем, или пък зимата на Боровец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да искам това да се превръща в поредната тема за спор, софиянци срещу останалите, но са ми малко странни изказванията на някой на 20 г, че видиш ли еди кой си му е отишъл в неговия град, паркирал, правел боклук. Като дойде лятото софиянци не правят ли абсолютно същото, само че на Сл. Бряг да речем, или пък зимата на Боровец.

С малката разлика, че отиваме там да си оставим парите за по седмица-две. А хората, които работят и не са регистриарни в София оставят само боклуци и взимат пари.Но не трябва да им се сърдим и да ги обвиняваме, че си търсят прехраната някъде другаде. Миграцията е основен процес в днешния глобален свят. Мен ме дразнят само хоарата, които постоянно се оплакват. А няма нищо по-абсурдно от хора дошли да работят в София от някъде си и да се оплакват колко бил скапан и претъпкан града. Може би не си дават сметкам че те са основната причина.Единственото решение за проблема с паркирането е да се построят паркинги на ключови места (примерно метростанциите). Ма трябва да спрат да крадат за малко някой самозабравили се "властимащи".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Както каза Al нужни са ни нови паркинги, а колко места ще се освободят от трошките по настоящите паркинги - ами няма да са много и няма да решат генерално проблема.Като не могат да строят под земята, да строят над земята - има системи и варианти бол, ама е по-изгодно да построиш сграда с апартаменти или офиси, отколкото сграда с паркоместа, нали?

Кола Slade повярвай ми една 8-12 етажен паркинг в центъра на София ще е доста по доходоносен от една административна сграда. Служебния абонамент в центъра е около 800 лева на месец, и го ползваш само през работно време. Платения паркинг е на половината като цена а е 24/7, като през деня се дават свободни места за почасово паркиране. На два етажа за офиси се събират три етажа автоматичен паринг. Местата в такъв пранкинг са много повече от нормален такъв. Поддръжката му е в десетки пъти по малко от тази за офис. Съпоставяйки цената на квадратен метър наем на такъв паркинг с тази на офис паркинга е с поне 50% по-скъп. В краткосрочна перспектива (до две години) офис сградата е по доходонсна, но в среден (2-5 години) и дългосрочен (5-15) паркинга е много по-добро и по-изгодно капиталовложение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за инфо да ви кажа, че на "Цариградско шосе" има една постойка, със нещо като ски писта на покрива с/у метро, която се води "бизнес сграда".Ако сте я виждали да знаете, че там не е продаден нито един офис, ама нито един.Който строи офиси е луд!Колегите за паркинга са абсолютно прави, ама нали сме в БГ, всеки копира бизнеса и го пренасища.Няма мисъл, няма нови технологии, няма производство,няма дългосрочни проекти!Да ви отговоря ли защо?Щото не пускаме чуждите знаещи фирми да бачкат в БГ, а даваме на нашите "бизнесмени' да измислят топлата вода.Във всеки един бранш е така.И затова никога не можем да стигнем дори турците.А и доста пари за пране има.Няколко паркинга с по 4000места в центъра ще е голямо облекчение, ама няма кой да види в Германия например, че на всяка метро спиркаима паркинг за над 1000коли(с изключение на центъра).Къде са тука паркинзите?Само един на Обеля и той е малък.Няма мисъл това е!Прост народ, слаба държава.Е това е БГ, яд ме е че не емигрирах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Тази сграда е собственост на Бенчмарк финанс и е за собствено ползване. И имат доста голям подземен паркинг. Конкретно тази сграда е една от малкото грамотно проектирани и строени. Но въпроса на тази тема беше с колите които не се карат. Аз и плащам данъка на колата, но са ми залепили лепенка. Залепили са я на базата не на това че не се плащат данъците, защото както казах си ги плащам, а защото видите ли две години не и бил правен технически преглед. Ми да не я карам и няма да правя гражданска и преглед. Това си е жива простотия в този си и вид. Има си начини но това не е правилният!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съди ги за дискриминация. Ако беше някой джип за 100к без ТП дали някой щеше да се осмели да ти сложи стикер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и плащам данъка на колата, но са ми залепили лепенка. Залепили са я на базата не на това че не се плащат данъците, защото както казах си ги плащам, а защото видите ли две години не и бил правен технически преглед.

Явно данъка и техническият прегледа са факторите от които зависи лепенката.Да не ти дигнат колицата и после ходи се разправяй.Прегледа знаеш как да си го уредиш, ако е нужен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не е само въпроса с уреждането, колата може да си мине ГТП без паролата "мой човек". Само че за прегледа компетентната служба не е общината, а КАТ. В компетенцията на общината са само данъците! Тоест само катаджия може да ми направи проблем за прегледа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама пропускаш факта, че живеем в БГ и инвеститорите предпочитат да заграбят парите от продажба на апартаменти/офиси наведнъж и без данъци (данъчна оценка на ново жилище - 30хил. лв при реална стойност 300хил.). Освен това приемат в брой, не по банка и айде в джоба - за държавата НИЩО. Ако вземе обаче да събира билетчета от паркинг, тия 4хил. лв на ден ще станат 2хил. заради данъците и сградата ще се избива с десетилетия - не е оферта.Освен това кой ви каза, че ще е без без инвестиции и поддръжка - нали ще се разпадне! Само вентилацията, системата за автоматично повдигане и саморазливния под като разберете колко струват ще ви се завие свят, а поддръжката на тия неща не е евтина. Каква поддръжка има една офис сграда? Миене на филтри на климатици, чистене на прозорци и зареждане на автомати с вода! Нали работя в офис, знам как се скъсват от поддръжка!

Кола Slade повярвай ми една 8-12 етажен паркинг в центъра на София ще е доста по доходоносен от една административна сграда. Служебния абонамент в центъра е около 800 лева на месец, и го ползваш само през работно време. Платения паркинг е на половината като цена а е 24/7, като през деня се дават свободни места за почасово паркиране. На два етажа за офиси се събират три етажа автоматичен паринг. Местата в такъв пранкинг са много повече от нормален такъв. Поддръжката му е в десетки пъти по малко от тази за офис. Съпоставяйки цената на квадратен метър наем на такъв паркинг с тази на офис паркинга е с поне 50% по-скъп. В краткосрочна перспектива (до две години) офис сградата е по доходонсна, но в среден (2-5 години) и дългосрочен (5-15) паркинга е много по-добро и по-изгодно капиталовложение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква вентилация, кви 5 лева, тия паркинги се правят без стени, един циментов под само. Автоматично повдигане може да има, може и да няма, в Турция се движат по серпентини отстрани. Иначе за данъците си прав, че ги скатават, но те тия дето скатават от данъците на жилищата, ще скатават и на билетчетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да сте прави, но аз все още такива паркинги за обществено ползване не съм виждал. Изключваме паркингите на моловете :cool: Надявам се някой да се сети, че е изгодно и да почне да ги прави...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано да сте прави, но аз все още такива паркинги за обществено ползване не съм виждал. Изключваме паркингите на моловете :) Надявам се някой да се сети, че е изгодно и да почне да ги прави...

Иди в Бизнес Парка в Младост. Там има 1-2 такива паркинг сгради, високи са поне 6-7 етажа и колите се качват на собствен ход по вътрешна серпантина с доста остри завоичета. Без стени, единствено настилката е някаква специална, грапава, за сцепление, сигурно за да не излети някой бесен шофер примерно от 6тия етаж с колата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...