Jump to content
Lakomnik

Къде има камери патрулки и т.н.

Recommended Posts

Еи сега един бивш колега ми прати линк незнам колко е верен дали ще е полезен ама да го споделя http://www.renault-bg.com/radars/index.jsp то се разбира за какво става въпрос :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://maps.google.com/maps?q=42.66075,23.37957Това е тествано! :lol:За другите ....не съм пробвала.Ама, знам ли?! :D Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vesivanova били била малко по конкретна, честитка за превишена скорост ли получи , от камерата след окръжна. Аз живея в Дружба 2 и всеки божи ден минавам покрай нея N пъти на брой. Старая се да не минавам с над 100 покрай нея. Същата камера като дадената по-горе на Цариградско шосе , след Окръжна болница посока Горубляне има и на бул. Н.Вапцаров на бензиностанция Еко, пак е поставена м/у разделителните мантинели на платната за движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vesivanova били била малко по конкретна, честитка за превишена скорост ли получи , от камерата след окръжна. Аз живея в Дружба 2 и всеки божи ден минавам покрай нея N пъти на брой. Старая се да не минавам с над 100 покрай нея.

И аз БЯХ същата като теб за включването на ХМС, нооо - "снимка с усмивка" :lol:

Вече Внимавам!!! -пред-пред последния стълб на Окр. болница в посока центъра - в разделителното м/у платната !!!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз краи тези камери на Цариграцко прилитам с 120 км като мисля че не работят!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам едно нещо - имате смелостта да правите нарушения,но не и силата да си носите последствията?Откога 100-120км/ч градско са нормална скорост?Докато сложи някой край на живота на някой заблял се пешеходец?Сега да не ми кажете пък че при 60 и 120 спирачния ви път е един и същ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограничението на Цариградско е 80, така че предполагам снимки щракат за поне над 110, където вече си 30+.Камерата на Вапцаров снима и вечер със светкавица! Миналия ден се заядох с едно Алди. Чакахме на светофара един до друг. До 60 го поведох, след което вдигнах крак от газта и го оставих да мине покрай мен. И точно тогава се беше набрал с над 80 и видях камерата как присветна. Пича и той видя, намали, ама вече беше късно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбирам едно нещо - имате смелостта да правите нарушения,но не и силата да си носите последствията?Откога 100-120км/ч градско са нормална скорост?Докато сложи някой край на живота на някой заблял се пешеходец?Сега да не ми кажете пък че при 60 и 120 спирачния ви път е един и същ?

Колегите в предните постове говорят за бул. Цариградско Шосе където ограничението е 80км/ч през повечето време. 100 при ограничение 80 не е нещо невиждано нито чак безразсъдно. Що се касае до пешеходците - там, слава богу няма и не следва да има такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чува се нещо за още 30-ина нови камери, но кога и къде ще ги сложат (в кои градове и по кои пътища) не съм чувал.Мисля, че скоро ще стане задължително да се кара с ограниченията, защото по булевардите с 2-3 ленти си караме с 80-90, а те са с ограничение 50...Чуват се лоши неща и за глобите в новото издание на ЗДП, сигурно за всяко нещо ще ни вземат книжките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..Чуват се лоши неща и за глобите в новото издание на ЗДП, сигурно за всяко нещо ще ни вземат книжките.

А как иначе ще изчистят пътищата, за да карат "баровците" и бандитите спокойно с колкото си искат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:dry: Новите промени и глоби в закона влизат от 1-ви декември! Така че умната колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) Новите промени и глоби в закона влизат от 1-ви декември! Така че умната колеги.

Сигурен ли си в това защото в парламента мина само в транспортната комисия, още в пленарна зала не е гласувано. Трябва да мине на първо, второ четене може да има промени. Процедурата отнема доста време не е като от днес за утре. А и не ми се вярва да мине предложението собственика на колата да отговаря за всички нарушения свързани с нея , а не нейния водач. Демек даваш колата на познат той кара като луд засичат го с камера 3 пъти за деня минава на червено, и КВО няма да отидеш в Кат и да кажеш кой е бил водача, това вече няма да ги интересува , а ще си го отнася собственика на автомобила. Супер тъпо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава собствениците на фирми ще си организират състезания по най-бързо губене на книжка и конфискация на автомобил ;);):lol: Представи си - ти управляваш фирма, която има 20 автомобила, чиито шофьори ги хващат да правят средно по 2-3 нарушения месечно... За една година собственика ще има нещо от порядъка на -2062 точки в талона и отнета книжка за 80 години :lol::lol: , умни хора... :lol: Междувпрочем някъде четох, че новите промени, които транспортната комисия предлага са да отпаднат санкциите с вземане на книжка за превишена скорост, но да се удвоят глобите, а за превишение с над 50км/ч глобата расте с 50лв на всеки 5км над 50-те.Някой има ли го целия проектотекст някъде да попрочетем?По въпроса с камерите: не би ли трябвало да има предупреждения и знаци където има видеоконтрол? Мисля, че с множество дела или колективно можем да си издействаме МВР да спазват конституцията и законите? Все пак като те снимат трябва да те уведомят/предупредят по подходящ начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С до 3000 хил. лв. ще бъдат обрулвани шофьорите, които са си позволили да седнат зад волана подпийнали, било то след чашка ракия или бутилка бира. Допълнително провинилите се водачи ще остават без книжка поне за 3 месеца, а не за един, както е сега. Достатъчно е дрегерът да отчете едва 0,5 промила алкохол в кръвта им. Това предвиждат промени в Закона за движение по пътищата, изготвени от депутати от ГЕРБ начело с шефа на транспортната парламентарна комисия Иван Вълков.Както е известно, при 1,2 промила и нагоре пияните шофьори отиват на съд. Ако обаче попаднат под тази граница, минават сотнемане на книжката и налагане на глоба,която с приемането на промените ще нарасне драстично. Така в най-добрия за тях случай водачите с двугодишен опит зад волана ще олекват с 1000 лв. За тези, които не умеят да си вземат поука обаче, няма да има прошка. Ако бъдат сгащени повторно да шофират след запой, санкцията ще бъде поне 1500 лв. Отделно ще трябва да се простят със свидетелството си за поне година и половина. Отказът да се подложат на алкохолен тест също не е вариант за тях, защото законотворците предвиждат санкцията за това да набъбне до 24 месеца лишаване от правоуправление плюс 2 бона глоба.Истински шамар за състезателите по шосетата са подготвили депутатите от ГЕРБ.Глобите при превишаване на скоростта с до 50 км/ч скачат двойноТези, които шофират с 50 км/ч повече от ограничението, ще бъдат одрусвани с 350 лв., а за всеки 5 км/ч отгоре ще олекват с още 50 лв. Така например за шофиране със 140 км/ч в населените места, където ограничението обикновено е 50 км/ч, глобата става 750 лв. При повторно нарушение бързаците ще бъдат порязвани двойно.Шофьорите без книжки и собствениците, които дават своите автомобили на такива водачи, същоняма да се разминат без по-строги санкцииЗа тях глобата скача от 300 на 1000 лв. С толкова ще се бъркат и тези, които разлепят обяви върху пътни знаци или повреждат табелите. От 20 на 50 лв. хвръква пък глобата за неправилно паркиране и движение по трамвайни релси. Същата санкция ще бъде налагана и на собствениците на автомобили, чиито аларми се включват безпричинно и побъркват живеещите наоколо, както и на тези, които изхвърлят боклуци от колите си. От 30 на 50 лв. ще нарасне глобата за минаване на червено, а от 50 на 80 лв. - за управление на кола с износени гуми, за несложен колан или за неправилно преминаване през пешеходна пътека.Двойно на 40 лв. се завишава и санкцията за движение в БУС лентаПромените трябва да се съчетаят с подготвяния от няколко министерства законопроект, който по думите на депутати вероятно ще бъде приет от Министерския съвет идната седмица. В него са залегнали изискванията изпитите за шофьори и техническите прегледи на колите да се заснемат от видеокамери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е тва е правителство! Кога направиха средната заплата 3000лв, кога почнаха да праскат глоби по 2-3000лв!!!ЕВАЛА! Така ще се оправи бюджета на държавата и на КАТ (и на автоконтрольорите, да не ги забравяме - тая година с Х6-ца, догодина с Кайен)! Само така! :):) :) Май бихме по глоби средностатистическите западноевропейски държавици... ма не и по доходи...Скоро банките ще пуснат нов продукт: Бърз кредит за глоба от КАТ :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно темата, разгледах линка от първия пост и специално за Варна има няколко пропуснати камери.Поздрави и карайте внимателно, защото някой БДИ :):( Понеже всичко друго ни е наред, че измислиха и глоби от порядъка на 2-3к, NO COMMENT.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не знае да кажа, че на покрива на х-л "Плиска" има камера за превишена скорост, която държи "под обстрел"... всеки да си наорави сметката откъде до къде.Камера за минаване на червено има на светофарите на кръстовището на бул. "Мария Луиза" и бул. "Т. Александров". Мен са ме снимали как идвайки от Лъвов мост спирам на червено. След това (на следващия светофар) ще правя ляв завой покрай х-л "Шератон" към бившия партиен дом. Докато си чакам аз на червено, светва точно този втория светофар за левия ми завой. Аз и други коли тръгваме, за да го хванем и защото междувременно не пречим на никакво движение с тези си действия и... честитка по пощата. Та сигурно на това кръстовище има и други камери. Не знам дали горят и тарикатите, които са като мен в горната ситуация за ляв завой, но понеже там лентата се пълни от 3-4 коли и те се редят по трамвайните релси, а някои заобикалят колоната отдясно и се хакват най-отпред.А някой да е горял от камера за превишена скорост на бул. "Т. Александров" или на бул. "Ботевградско шосе" или пък в района на Д. Богров (където пак е 50км./ч.)? Да си казва, че да се пазим. То тези места са си писти и там никой не кара с 50км./ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога на 202-ра дебнат в района на гробищата (входа). Бял полицейски Ситроен ZX или Астра - застават или на ОМВ-то в посока Х. Димитър или в обратна по-нагоре към ТЕЦ-а. Специално белия Ситро съм го виждал с двама униформени с камера и радар вътре. Същия (или подобен) го даваха в новините преди време как снима здраво за превишена скорост...Тая камера на покрива на Плиска ми е нещо нереална. Тя половината град ли снима как прави нарушения? Върти ли се, кой я управлява и как успява да зумне, за да се види номера на нарушителя??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво става с радарите?Яко трошене!И даже ги палят и пръскат със спрей.Дали ще снимат тогава.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите радар детекторите ловят ли ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя лично досега мълчи като пукал :) на новите кутииПроблемът е, че за да е добър е направен много чувствителен и дава много грешни аларми в града. Затова съм му изключил Ка-банда (предимно фотоклетки на магазини и бензиностанции). Сега като гледам че са пуснали най сетне прословутите камери, май ще трябва да я включа пак, та да видим.Иначе са ме стрелкали патрулки с камери на (стария) Х-банд, някой път и на К-банд. Това го правят като ползват само радара (камерата е изключена), за да заработят кеш...Друг път минавам покрай патрулката - гледам камера - детектора мълчи - и не знам какво да мисля?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая камера на покрива на Плиска ми е нещо нереална. Тя половината град ли снима как прави нарушения? Върти ли се, кой я управлява и как успява да зумне, за да се види номера на нарушителя??

Снима само тези, които хвърчат по бул. "Цариградско шосе", но над колко км./ч. е настроена да се включва не знам. Чувал съм го от полицай. Има много висока разделителна способност, така че... Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя лично досега мълчи като пукал !!! на новите кутииПроблемът е, че за да е добър е направен много чувствителен и дава много грешни аларми в града. Затова съм му изключил Ка-банда (предимно фотоклетки на магазини и бензиностанции). Сега като гледам че са пуснали най сетне прословутите камери, май ще трябва да я включа пак, та да видим.Иначе са ме стрелкали патрулки с камери на (стария) Х-банд, някой път и на К-банд. Това го правят като ползват само радара (камерата е изключена), за да заработят кеш...Друг път минавам покрай патрулката - гледам камера - детектора мълчи - и не знам какво да мисля?!?!

И моя мълчи като минавам покрай кутиите! Много грешки дава като минавам покрай летището и бензиностанциите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скорост освен с радар може да се измерва и оптически, времето за преминаване през даден визьор примерно, или с лазерен лъч. тези камери напълно възможно е да не ползват радари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слизах до Сандаснки и преброих 4 камери идентични с тези 2-те на Оръжна болница Н. Вапцаров(гр. София). Точно тези камери миналата вечер по Нова ТВ ги дискутираха, снимат денонощно за превишена скорост. Обаче не е сигурно, че щом има кутия вътре,че ще има и камера т.е. ще има повече кутии на пътищата отколкото камери вътре в тях. Циклично камерите ще се сменят по различните кутии.Днес Минавайки бавно до една такава се загледах в прозорчето на кутията и ясно се виждаше оптиката на камерата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слизах до Сандаснки и преброих 4 камери идентични с тези 2-те на Оръжна болница Н. Вапцаров(гр. София).

Колега, кажи къде са горе долу тези кутии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес слизах до Сандаснки и преброих 4 камери идентични с тези 2-те на Оръжна болница Н. Вапцаров(гр. София).

Аз пътувах по тъмно от Кулата към София и видях само едната камера. Намира се на околовръстното на Благоевград. Подминавате разклона вдясно за влизане в града (табелата "Благоевград") се вижда малко след разклона. След това внимавате, защото всеки момент ще налетите на камерата. Тя се намира в средата между свете платна, срещу една бензиностанция на "Шел".

 

Но колегата alpinab да каже къде е видял и другите камери.

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 на кпп-то след Долна Диканя - има ограничение 60км. Камерата е завъртяна с лице към Дупница.1 в селото, където има много крайпътни заведения май селото се казва Мурсалево.Камерата е завъртяна с лице към Благоевград.1 между 2-те мантинели на околовръстния път в Благоевград, камерата е насочена с лице към Сандански

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сниман ли е на Лъвов мост на кръстовището (минаване на червено)? Тия камери по М. Луиза ползват ли се активно за нарушения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хубаво тряскат камери но трябва д аима и предупредителни табели.Моя редар сигнализира на тази на Окръжна болница, К банд беше по спомен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръстното някой да е виждал камерите покрай МсДоналдс ? Принципно там има и патрулка.Във форума на Волво казват, че има, но аз не съм виждал, пък минавам от време на време и все за това зяпам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сниман ли е на Лъвов мост на кръстовището (минаване на червено)? Тия камери по М. Луиза ползват ли се активно за нарушения?

На Лъвов мост не съм се заглеждал, но камери за минаване на червено има на кръстовището на М. Луиза и ЦУМ. Там има на три места:

Като се идва по М. Луиза от Халите;

Като се движите покрай ЦУМ по посока Хр. Ботев;

Като се движите по Т. Александров покрай Булбанк идвайки от Хр. Ботев.

 

Не съм видял камера само, ако се движите покрай църквата Св. Неделя.

 

Публикувано изображение

 

Камерите са означени с червени елипси, а със стрелки е указана посоката на движение.

 

Тези камери са монтирани на 10-15 м. преди светофарите и имат светкавици под тях. Обърнете внимание, като минавате през кръстовището някой път. На кръстовището на Ботев и Т. Александров при движение от центъра към Люлин също има някаква подозрителна кутия, монтирана горе преди светофара.

 

На някои кръстовища има камери монтирани до самите светофари, но те са така сложени, че не могат да снимат в един кадър самата кола и светофара над нея, който свети червено.

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...