Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

Защото е посочено съществуването на най-голямата, което значи, че има най-голяма, ако се отнасяше за някоя от близначките и разликата е няколко секунди/часа/минути/даже ден щеше да каже по-голямата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата нещо беше изостанала и някой ако има свободно време, може да обясни тези роднински връзки :

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не беше ли описано в една песен на Черно фередже - Родата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да ви събудя. !!! На управител на фирма му изчезнали много ценни документи. До офиса имали достъп - чистачката, секретарката и счетоводителката. След като установил липсата им, той ги извикал една по една да дадат своето обяснение:Чистачката го уверила, че когато почиствала стаята, документите били на масата.Счетоводителката отвърнала, че изобщо не ги е виждала.А секретарката обяснила, че ги е оставила между 7 и 8 страница в една книга на масата.Коя от трите жени лъже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако книгата е енциклопедия, т.е. формат А4 - чистачката може и да не ги види, но зависи от книгата... и от оставянето...Нещо в условието се губи. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката лъже.Докуметите са били между 7 и 8 страница => счетоводителката няма как да ги види, а чистачката няма как да знае, че документите са били на масата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистачката лъже.Докуметите са били между 7 и 8 страница => счетоводителката няма как да ги види, а чистачката няма как да знае, че документите са били на масата.

Като се замислич и така става. Моята логика е коренно различна !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

А аз малко да се прередя с една загадка.Колко време е нужно на модератор със стаж една година да прочете за "N-ти" път 110 страници от "Пътеводител на глатактическия стопаджия"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята логика е коренно различна :)

Секретарката е излъгала, защото 7 и 8 страница са на един лист / двете страни /.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Секретарката е излъгала, защото 7 и 8 страница са на един лист / двете страни /.

:rolleyes::hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето задачка / дано я няма /, която е давана на тестове за прием на служители в НАСА и само 25% от тях са отговаряли вярно.Представете си, че стоите пред вратата на стая в която има три лампи. До вратата има три ключа, съответно за трите лампи. Имате право да щракате ключовете колкото си поискате и само един път да отворите вратата, но не и преди да сте приключили с щракането. Трябва да отговорите кой ключ за коя лампа е?Успех !

Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй лесно !!! оставаме 1-ния ключ изгасен / но никаде не видях крушките светнати ли са или изгасени/ 2 рия го оставаме светнат а третия /ако е включен/ го изключваме и като пипнеш крушката ще усетиш топлината.ако е била изгасена светваш и след минута две изгасяш и по същата логика търсим коя загасена крушка е топла :rolleyes: ако бъркам нещо то ще е че ми са спи :bg: и се пак ако съм познал понеже ще видя след 16 часа :Стоят на 1 бряг вълк овца и зелка.Как ще преминете на другия бряг ако имате право на 6 прекосявания .пояснение отиване = 1 вращане = 2 . отиване = 3......и 1 друга закачка когато не ти трябва го прибираш,а когато ти трябва го хвърляш :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заради вас и вашите задачки ме накарахте в 4 сутринта да си тегля филма 21 !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй лесно !!! оставаме 1-ния ключ изгасен / но никаде не видях крушките светнати ли са или изгасени/ 2 рия го оставаме светнат а третия /ако е включен/ го изключваме и като пипнеш крушката ще усетиш топлината.ако е била изгасена светваш и след минута две изгасяш и по същата логика търсим коя загасена крушка е топла :rolleyes:

Горе долу е това.../ изгасени са, ти определяш коя, как и колко да свети /. :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не видях в условието да е указано какви са лампите и дали отделят топлина като светят. Също не е ясно в какво положение на ключовете лампите са включени и какво е било първоначалното състояние на лампите преди експеримента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Стоят на 1 бряг вълк овца и зелка.Как ще преминете на другия бряг ако имате право на 6 прекосявания .пояснение отиване = 1 вращане = 2 . отиване = 3......

Не трябва ли да има още от условието? Предполагам е, че от изброените не трябва да остават на 1 бряг сами без присъствието на лодкаря:- вълка заедно с овцата, защото после ще остане само руното (ако беше куче веднага си представях сюжета на Sven :P ).- овцата заедно със зелката, защото говедото лакомо и ще изпапа зелката.Колко от тях могат да се извозват наведнъж? Също да питам сигурен ли си, че са 6 прекосяванията, защото 6-тото е "връщане"? Лодкаря дизертьор ли е, че не си му оставил "път назад"? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Стоят на 1 бряг вълк овца и зелка.Как ще преминете на другия бряг ако имате право на 6 прекосявания .пояснение отиване = 1 вращане = 2 . отиване = 3......

Не трябва ли да има още от условието? Предполагам е, че от изброените не трябва да остават на 1 бряг сами без присъствието на лодкаря:- вълка заедно с овцата, защото после ще остане само руното (ако беше куче веднага си представях сюжета на Sven :P ).- овцата заедно със зелката, защото говедото лакомо и ще изпапа зелката.Колко от тях могат да се извозват наведнъж? Също да питам сигурен ли си, че са 6 прекосяванията, защото 6-тото е "връщане"? Лодкаря дизертьор ли е, че не си му оставил "път назад"? :D
сорка моя грешка :D доста съм я посакратил ... спеше ми са сорка :P та стоят си вълка овцата и зелката на 1 бряг . лодкаря трябва да ги закара на отсрешния бряг като има място в лодката САМО за 1 животно или зелката . и как ще ги прекара без вълка да изпапа овцата и овцата да изпапа зелката :P с 7 опита ;) ся предполагаме е по точно :P инак не ти е верен отговора понеже и условието не ми беше точно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кара овцатакара вълкавръща овцатакара зелкатакара овцата.Това дето го хвърляш не го знам... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шемет, то твоята загадка като онзи виц за чукчите и слоновете, дето накрая им казал "мечка знаете ли как изглежда...е няма нищо общо" ;) Със 7 курса и аз го направих ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то това е от това го знае 1 хлапе ;) и го запомних че учасника на него изгоря май ;) става дума за овцата зелката и валка ;)

та знам че не е мой ред ама се пак ми е любопитно някой знае ли отговора на

когато ти трябва го хвърляш,когато не ти трябва го прибираш :P

ще ви дам отговора вечерта,че ся 1 кака ма чака :P;)

Поздрави!

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D котва ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да е, давай следващата !

П.П. За Al_Capone, дай някакво време за страница, лист, ред....книгата е яка / филма е "гола вода" /.

Или нещо майтапиш темата ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@sebulba не се бъзикам с темата. Като цяло последните дни се занимавам само едно нещо (тук е жокера) което иска моята намеса рядко и понеже нямам какво друго да правя чета "Възможно най-пълният Пътеводител на галактичския стопаджия" (не знам за кой път я чета вече)П.С. Тези дето знаят кво съм правил да зачакат още малко с отговора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:huh: котва ?

точно в десетката :P ти си или да давам аз като измисля нещо ;) или намеря ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да събудим темата ... :) Долу има четири (4) въпроса и един бонус-въпрос. Трябва да им отговориш веднага. Не може да мислиш, отговори на всички моментално. Ок?Нека да видим колко умен си всъщност!Готов ли си? ДАВАЙ! (Превърти надолу, бавно. Недей хитрува, не надничай предварително да видиш отговора!)Въпрос Първи:Участваш в надбягване. Задминаваш втория в надбягването. На коя позиция си?Отговор: Ако си отговорил, че си на първо място, си абсолютно неправ! Ако задминеш втория в надбягването и заемеш мястото му, ти си втори!Опитай се да не прецакаш втория въпрос! За да отговориш на въпрос номер две, се опитай да не му отделяш толкова време, колкото отдели на номер едно!Втори въпрос:Ако си задминал последния човек, ти си...?Отговор: Ако си отговорил, че си предпоследен, пак грешиш. Кажи, как можеш да задминеш ПОСЛЕДНИЯ човек?Нещо не ти се удава. Нали?Трети въпрос:Коварна математика! Забележка: трябва да се сметне изцяло наум!НЕ използвай молив и хартия или калкулатор. Опитай.Вземи 1000 и добави 40 към него. Сега добави още 1000. Сега добави 30. Добави още 1000. Сега още 20. Добави още 1000. И още 10. Какъв е крайният резултат?Получи ли 5000?Верният отговор всъщност е 4100.Не вярваш ли? Провери го с калкулатора. Днес определено не ти е ден. Може би ще отговориш на последния въпрос вярно?Четвърти въпрос:Бащата на Мари има пет дъщери: 1. Нана 2. Нене 3. Нини 4. НоноКак е името на петата дъщеря?Отговор: Нуну?Не! Разбира се, че не!Името й е Мари! Прочети въпроса отново!Добре, време е за бонус!Ням човек се опитва да си купи четка за зъби. Като имитира движенията на човек, който си мие зъбите, той успешно се изразява пред продавачката и покупката е осъществена.Сега, ако там застане сляп човек, който иска да си купи чифт слънчеви очила, как трябва да обясни той?Просто трябва да си отвори устата и да попита, толкова е лесно! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като даваш отгворите не е интересно. Само тоя с Мери ме заблуди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо просто.Имате 12 метални топчета, едно от които е с по-малко тегло от останалите 11.Тоест, 11 са с равно тегло и 1 е по-леко.Как с помощта на везна и само с 3 измервания може да се установи кое е най-лекото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз както го мисля ще трябва и четвърто измерване:Примерно се разделят на 6 групи по 2 топчета. и от всяка страна на везната се слага по една група и така 3 пъти докато минат всички групи и групата която е по-лека се разделя и се слагат единичните топчета на везната и се разбира, кое е по-лекото. Това не важи, ако още от първото измерване си попаднал на групата с по-лекото топче и съответно още на второто измерване ще знаеш кое е. До там ме доведе елементарнатами логига за 1 минута мислене !!!, предлагайте и вие вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделяш топчетата на три равни части т.е. по 4.1 измерване:Определяш в коя купчинка е по-малкото топче т.е.ако на везната двете купчинки са равни то в третата е по-малкото,ако не са равни то е ясно в коя е по-малкото.2 измерване:Вече е ясно къде е по-малкото топче разделяш тези топчета на две т.е.2х2и ги слагаш на везната.От тук разбираш къде е по-малкото топче.3 измерване:Измерваш последните две топчета които са останали и разбираш кое е по-малкото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разделят се на 3 групи по 4 топчета и се премерват 2 групи. Ако са еднакви значи третата група е по особената.След това по особената група от 4 топчета (малко по леката) се разделя на 2 и пак се прилага същата процедура още веднъж.Сега ме мързи да мисля но и си запазвам правото да задам гатанка за в бъдеще !!!С 3 измервания може да се познае различен обект от общо 27, но 27 е много издайническо число :beer:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия петте въпроса на кокодаф ме разцепиха !!! и на петте отговорих точно каквото той предполага :beer: мн съм прост :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момченце живее на 8-ия етаж! Когато излиза от блока, слиза с асансьора до първия етаж, но когато се качва, пътува с асансьора до 5-тия етаж и след това на горе пеш! Защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го имаше и е лесно - нисичко е момчето. !!! Иначе за топчетата логиката е тая !Поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Това наистина беше лесно.Сега малко логически задачки за четвърти клас:Три котки изяждат три мишки за час и полоина:a)за колко време една котка изяжда една мишкаб)за колко време 10 котки изяждат 10 мишкив)за колко време 10 котки изяждат 20 мишкиВ една клетка има няколко зайчета.Ивайло преброил, че общо ушите и краката на зайчетата са 36.Колко са зйчтата

Редактирано от marfii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a) час и половинаб) час и половинав) три часа6 зайчета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Условие:В жестока битка участват 100 пирати.По време на битката :70 губят 1 око75 губят 1 ухо80 губят 1 крак85 губят 1 ръкаТърси се минималния брой пирати загубили 4 неща. Тоест колко е минимума от пирати които влизат и в четирите групи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 пирата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

45 пирата?

Помисли още малко.По-малко са от 45

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 от мене!Да не кажете че пускам само лесни задачи!Три кучета Бау, Мяу и Ау имат 300 бълхи и ги разменят. Ау оставил половината от бълхите за себе си, а другата половина разделил по равно на другите две псета. В този момент дошъл Шаро и върнал на Ау 15 бълхи, които му дължал. Бау разделил бълхите, които имал в момента на две и едната половина оставил за себе си, а другата разделил по равно на Ау и Мяу. По същия начин постъпил и Мяу и след като Ау дал на Мяу 55 бълхи и четирите псета имали по 105 бълхи.По колко бълхи е имал първоначално всеки от четримата клепоухи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втори опит !!! десет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...