Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

Абе то ясно , че 2рия път е 50% ..... обаче която и от 2те врати да избереш все е 50% ! Т.е. аз лично не намирам с какво да смениш е по-добре от това да останеш ! Нали все е 50% ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шанса ще стане 50% да я спечелиш след като избереш другата врата. Ако не избереш друга си седиш на старите 33.33%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водещия или блъфира или не състезателят трябва да е следил предишни епизоди за да разбере водешия който все по някакъв начин се издава дали блафира или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото и аз не въждам разлика в двата случая. В единия път шанса бил 33%, другия 50%... ама по кои правила? Ако задачата беше 1 и съща щях да се съглася, ама след отварянето на врата, задачата/даденото и т.н. се променя, така че няма кака да направим аналогия м/у двата резлутата, без някаква завъртяна формула на 10 реда, която например по теорията на вероятностите да изчислява връзката в резултатите :)Шанса се изчислява като равен коефицент, получаващ се като максимума (100%) разпределен по равно въз основа броя на вариантите (отначало 3), т.е. 33%. След затварянето на 1 врата шанса ни НЕ се променя (все още 100%, а не 66%... поне докато не изгубим, когато пък ще е 0), т.е. отново 100 делим на 2, а не 66 на 2.За това и няма никаква разлика в кои вариант, коя врата ще избереш - 50 на 50, фифти-фифти(а има ли такъв лаф и на френски?) или казано направо "Прави каквото ще правиш, пък да става какво ще".Иначе логиката във филма наистина е зарибяваща, ама според мен е грешна или не е пресъздадена на 100% (във филма май всичко ми се виждаше смислено, ама...)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето тука се хвърляте в някакви сложни изчисления, математически формули и незнам си кво, незнам си що...темата май се казва "Логическа задачка" а не "математическа задачка", аз под логика разбирам всеки да си размърда мозачето и без сложни изчисления и теореми да стигне до някакъв отговор...никога не съм бил силен по математика, въпреки, че специалноста ми е инженерна и ми се е налагало да я ползвам много, но без математиката май пак стигам до верните отговори ;):);) Някой да не се обиди еййй, радвам се, че в този форум има толкова интелегентни хора и страшно им се радвам. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За задачата с температурата. Защо мисля че тука има някаква уловка? Ако е 0 по Келвин, то това е абсолютната нула и утре ще е пак 0. По-студено няма как да стане!Ако не греша абсолютната нула се получава във вакуум (приемай пълен, не че има друг де). Теплературата се получава при сблъсък на 2 или повече частици 1 в друга. При вакуум такива липсват и съответно това е най-студеното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме разбирате правилно до повторим задачата ако днес е 0 градуса по целзий а утре е 2 пъти по-студено колко градуса ще е по целзий

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се мери студено, по-студенно?? Като далече, по-далече, най-далече, ..ичка си майна?Това е като да питаш "Днес съм пред нас, а утре съм два пъти по-далече". Това не е за темата. Както каза колегата по-горе "две гарги летели особено средната".Дай отговора и се обоснови ако обичаш.Айде аз да дам една логическа игричка. http://www.freestuffhotdeals.com/hacker/1.html Края е на числото 20 или 21 не помня вече, защото отдавна не съм я минавал. Не вярвам да има някой, който да го мине без помощта на Гугъл, но много ще се радвам ако някой успее :-)

Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не ме разбирате правилно до повторим задачата ако днес е 0 градуса по целзий а утре е 2 пъти по-студено колко градуса ще е по целзий

По най-простата логика, става въпрос за два пъти по-студено, което значи 0*2=0, значи утре ще е пак 0 градуса. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С логиката за спечелване на Type R и филма 21 (който въпреки че не съм гледал) и аз не съм съгласен.Мен ми е по-интересно какво стана с топките на оня дето висял :plane: Задачата на Айнщайн за 5-те къщи сигурно повечето я знаете, нали?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aйде аз да дам една логическа игричка. http://www.freestuffhotdeals.com/hacker/1.html Края е на числото 20 или 21 не помня вече, защото отдавна не съм я минавал. Не вярвам да има някой, който да го мине без помощта на Гугъл, но много ще се радвам ако някой успее :-)

Тва е гот ... ето набързичко докъде стигнах аз без помощ. acht - звучи като немски , но за съжаление не го разбирам .ето и отговорите на първите страници :2 - 2.html3 - three.html4 - iv.html5 - evif.html6 - ssiixx.html7 - 7777777.html8 - neptune.htmlедит :след малко помощ какво значи acht - разбрах че е 8 ..... neun е 9 и продължаваме напред .9 - neun.html10 - oct.html11 - jack.htmlи пак запецнах :plane: Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Това е супер зарибявка, Rust-и недей така бе остави ги да се бъхтят. До 15-тото са сравнително лесни аз там забих преди има няма 5 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното странно как до сега не го бях виждал :plane: до 23 свършват :P така че малко ви остава :(

Накрая виждате това :

Публикувано изображение

 

:D

Редактирано от prozium

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм модератор, но искам да Ви помоля да спазвате ред при подаването на задачите защото така в темата става ПАСТЕТ.п.п.За температурата и 0 градуса и че утре е два пъти по-студено.Бях я пуснал тая тема.Най-правилния отговор е че два пъти по-студено ще бъде -37(приблизително) защото човешката е толкова...нататака сами може да си го обесните.Теро не си прав за отговора на тази задача

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи отговора на задачката с градусите е -8.8 по целзий и се смята 0 по целзии е 32 по фаренхайт следователно 16 по фаренхайт е -8.8 по целзий не е глупост просто малко трябва да се мисли друга задачка човек върви към града и вижда 7 жени с по 7 торби всяка торба с по 7 котки който имат по 7 малки котенца . Въпроса е колко хора котки котенца торби отиват в града

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към града отиват 8човека, 49торби, 343котки и 2401 котенца :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер зарибявка, Rust-и недей така бе остави ги да се бъхтят. До 15-тото са сравнително лесни аз там забих преди има няма 5 часа.

Един от президентите на САЩ се казва Бюкянън :plane: Редактирано от Alexandro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

С латинският и с химията беше весело ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към града отиват 8човека, 49торби, 343котки и 2401 котенца ;)

не е това верния отговор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"човек върви към града и вижда ...." - това което вижда е срещу него , тоест се връща от града , следоватено само човека отива в града - без котки ,котенца ..... - 1 човек само .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хакерската игра е супер ;)Това с градусите е пълна тъпотия щото дори и питащият не е наясно за какво точно става дума.Темата е страхотна, но наистина трябва да се спазва ред със задачките и този който зададе въпроса да посочи първият познал правилният отговор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За да има ред, нека да завърши въпроса с котките - ако има верен отговор да каже автора на задачката и кой е позналият. Ако не чакаме да му изтекат 24 часа и да пусне нова! Всяка друга задачка между временно ще ходи в кръглата папка с надпис "Recylce Bin"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CapMa_B_MpaKa, защо трябва да се обръща в Фаренхайд, а не в Келвин?

uBaHoB, и защо трябва да гледам колко градуса е човешкото тяло ? На кой му пука? не се казва че на човек му е 2-пъти по студено. Аз може да си мисля че е за гущер примерно. Задачата е пълна ТЪПОТИЯ , точно от тези дето се тълкуват и се лъжат малките деца...........

 

А относно котките и торбите ... и т.н. поредната бозава задача, защото не се казва тези жени с котките на къде отиват , може половината да са към града другата да са на обратно . А може и да седят на една поляна и да чоплят семки и да не отиват на никъде ................... ;)

 

 

п.п. MissCaprice, принципно си познала с лекото доуточнение : 1 човек, 7 жени ... ;);) Шегувам се ;)

 

п.п.п. Една задача и от мен : За какво са му на Зайо чехли , като НЕ пуши ?????? А де ? ;) Гадайте сега ...

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п.п. Една задача и от мен : За какво са му на Зайо чехли , като НЕ пуши ?????? А де ? ;) Гадайте сега ...

Защото са му свършили батериите за часовника....;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хакерската задачка забих на 13, излезе черен екран. Някой да помага.

Ctrl + A ;)Аз снощи за 1 час стигнах до 21 и повече не можах ама е яко с тези химии, физики, френски, арменски и т.н. че и бинарно броене имаше дори, а ме дразни как дори главните букви имат значение в URL-a Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ме дразни как дори главните букви имат значение в URL-a

Toва ли билооооо :P хахаха аз кво ли не пробвах.едит : Тая тема може да я кръстим "Умниците на форума" :P . Много се радвам като виждам , че има хора които могат да си използват мозъка и за мислене :P Браво колеги , гордея се че съм в хонда форум ! Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме победител! :-)Моля някой да даде следващата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- На колко години станаха трите ти дъщери ?- Произведението от годините им е 36 - отговорила втората.- Това не е достатъчно ! - възкликнала първата жена.- Сумата от годините им е равна на номера на стаята ни в колежа - 13Отново информацията не била достатъчна.- Най-голямата е със сини очи - допълнила първата жена.- Сега всичко ми стана ясно ! - зарадвала се приятелката и. На колко години са трите дъщери ?

Редактирано от MissCaprice

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две близначки и 1 по-голяма дъщеря, съответно на 2г, 2г и 9г

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамм, правилно :bg: Ти си със следващата загадка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска ми се да дам повече задачки, но нека да е за сега само 1 :bg: На единия бряг на една река стоят: полицай, престъпник, баща, две момчета, майка и две момичета. Искаме всички да преминат на другия бряг, като за тази цел те ще използват сал и трябва да спазват следните условия:1.Полицаят не може да оставя престъпника сам с хората. 2.Таткото не може да оставя синовете си с майката. 3.Майката не може да оставя дъщерите си с таткото. 4.Децата не могат да плават сами на сала. 5.Салът не се връща празен и вози не повече от двама души. Това е изцяло логическа загадка. Без никакви теореми, аксиоми и математически формули. Успех :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази задача е много зарибяваща, обаче колегата Rust я беше пуснал под формата на игра в един сайт преди има-няма 2 дни :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това съм го пропуснал явно. Съжалявам, ако има проблем веднага ще сменя, даже и на друга тематика може да е задачката :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две близначки и 1 по-голяма дъщеря, съответно на 2г, 2г и 9г

Дамм, правилно :dunno: Ти си със следващата загадка :P

А защо да не са близначките на по 6 години и да има една малка на 1 ?! :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...