Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

Много бързо се сети!ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам, аз ще задам един доста лесен и още по лесно бъкращ се въпрос.Колко е две плюс две по две?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поясни ако обичаш кое от двете имаш предвид:(2+2)*2=8 или2+2*2=6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че има в предвид 2+2*2=6 !!!

Редактирано от Sanchesss

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 разбира се !!! вие сте на ход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме 4 седмици и знаците: "събиране", "изваждане", "умножение","деление" и "скоби"( + - * / )Как можем с помощта на тези четири седмици да получим числата от 0 до 10?При решаването на задачката трябва да използваме всичките седмици,но не е задължително и всички аритметични знаци.За да стане по-ясно,защото май не успях добре да дам условието,ще напиша първият отговор,а останалите други оставям на вас 7 - 7 + 7 - 7 = 0...................= 1 и т.н до 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази май ви затрудни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една лесна задачка:По улицата вървят баба, 2 майки, 2 дъщери и внучка.Колко общо са всички???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Три, разбира се!Бабата е майка на дъщеря си, а дъщеря и е майка на внучката на бабата.Две майки и две дъщери!За седмиците сега нещо не ми се смята :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7+(7/7)-7=1(7/7)+(7/7)=2(7+7+7)/7=34 ме затруднява 5 също(7*7-7)/7=6(7-7)*7+7=7(7*7+7)/7=87+(7+7)/7=9за 10 ми трябва още една седмица :D(7+7+7)/7+7=10

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме 4 седмици и знаците: "събиране", "изваждане", "умножение","деление" и "скоби"( + - * / )

Как можем с помощта на тези четири седмици да получим числата от 0 до 10?

При решаването на задачката трябва да използваме всичките седмици,но не е задължително и всички аритметични знаци.

За да стане по-ясно,защото май не успях добре да дам условието,ще напиша първият отговор,а останалите други оставям на вас

7 - 7 + 7 - 7 = 0

...................= 1 и т.н до 10

7 - 7 + 7 - 7 = 0

 

7 / 7 = 1

 

(7 + 7) / 7 = 2

 

(7 + 7 + 7) / 7 = 3

 

...................... = 4

 

7 - ((7 + 7)/7) = 5

 

7 - (7/ 7) = 6 ; ((7 * 7) - 7) / 7 = 6

 

(7 * 7)/ 7 = 7 ; (7 / 7) * 7 = 7

 

((7 * 7) + 7) / 7 = 8

 

((7 + 7) / 7) + 7 = 9

 

........................ = 10

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво еddy само за 5 не се сетих като теб иначе и двамата ни затрудниха 10 и 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво еddy само за 5 не се сетих като теб иначе и двамата ни затрудниха 10 и 4

браво и на теб явно сме ги решили по едно време... наистина за 10 и 4 ми трябва по още 1 седмица.. няма ли някъде в условието високосна година да се споменава? :D Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами остава ни да чакаме отговора от марфи :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/7+7/ : /7+7/ = 1 7:7 + 7:7 = 2 /7+7+7/ :7 =3 77:7-7=47- /7+7/:7 = 5 /7.7 -7/ :7 = 6 /7-7/ .7 +7 = 7 /7.7 +7/ :7 = 8 /7+7/ :7 +7 =9/77-7/:7=10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги греша като бързам .. при 7 не съм ползвал всички седмици ами по-малко... както и при 2 и 1 ...интересна задача.. :D

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме осем осмици 8,8,8,8,8,8,8,8 значи могат да се събират умножават изваждат или делят и в крайна сметка да се получи 1000.

Редактирано от marfii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От логически май станаха математически задачките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

888+88+8+8+8=1000И следващият въпрос е 1000 с 5 деветки (9,9,9,9,9)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

888+88+8+8+8=1000И следващият въпрос е 1000 с 5 деветки (9,9,9,9,9)

999+9:9=1000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Има и още един вариант :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант :P

???? -отвори ми (им) очичките :fun: Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се асимилира в този вид, ...но..елегантно! и еквивалентно :fun:

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща поръчал на дъщеря си да купи някои неща и й обяснил, че парите са оставени в плик на масата. Дъщерята погледнала набързо плика, видяла написаното число 89 върху него , взела парите, без да ги брои и отишла в магазина. Там направила покупки за 70 лв., но като започнала да плаща, се оказало не само, че не и остават 19 лв., но не й достигат 2 лв. Когато се върнала в къщи, дъщерята попитала баща си дали не е сгрешил при броенето на парите и обяснила какво се е случило в магазина. Бащата, след като я изслушал, помислил малко и казал, че той вярно е преброил парите, а тя греши.Каква е грешката на дъщерята?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

68 - 89 гледала е на обратно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

888+88+8+8+8=1000И следващият въпрос е 1000 с 5 деветки (9,9,9,9,9)

Задачата с осмиците става и така:(8x8 + 8x8) x 8 - (8 + 8 + 8) => (64 + 64) x 8 - 24 => 128 x 8 - 24 => 1024 - 24 = 1000 Редактирано от marfii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шанса ще стане 50% да я спечелиш след като избереш другата врата. Ако не избереш друга си седиш на старите 33.33%

Баце, нема такава логика.. помисли..По долу давам задачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван Асен II и неговите монетосекачи!Йоан Асен II или Йоан II Асен (също Иван Асен II) е цар на България от 1218 до 1241 г. Той е син на цар Иван Асен I. Личността на Иван Асен II е уважавана и в съседна Румъния, където той се смята за един от големите румънски средновековни владетели (под името Ioan Asan II).Иван Асен имал 12 секачи на моменти. В един момент се разбрало че всички секат стандартни монети по 50 гр. само един от тях сече монети от по 49 грама. Събрал ги царя подредил ги в една редица в една зала и пред всеки имало по купчина от монетите които сече. Да речем че имал и точен кантар (не везна). Как с едно претегляне да разбере кой от хората му лъже!Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всеки монетосекач взема различен брой монети... Примерно от първия една, от втория две..... и т.н. до 12. След това претегля заедно всички монети, които е взел и съответно разбира с колко грама са по-леки.... а от там и кой го лъже. Незнам дали го обясних добре... прав ли съм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От всеки секач ще вземе толкова на брой монети колкото е поредният му номер в редицата. След това всичките се събират в един кюп и се претеглят.(1+2+3+4...+12)*50г=78*50г=3900г ->> това е при положение че всички са честни секачиРазликата в грамове между 3900 и реалният резултат от претеглянето ще даде номера на секача мошенник :)ППБата мата, пак ме изпревариха :censored:

Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Амииииииии .... :) , всеки от монетосекачите дава за претегляне толкова монети, какъвто е номера му в редичката. Тогава общия брой претеглени монети ще е - 78 => 3900g, тъй като отклонението е един грам и всеки следващ дава по една монета повече от предишния, то тогава излиза че колкото грама е отклонението - този номер поред в редичката е измамника :censored: (8 грама отклонение - 8-мия поред на дръвника)..... ааааааааааааа и мене ме изпревариха :-(((

Редактирано от GoroB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето друга задача, за да не ви изпреварвам :censored: Гледам снимката на някого.... Нямам братя и сестри, а бащата на мъжът на снимката е син на баща ми! Кой е на снимката???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всеки монетосекач взема различен брой монети... Примерно от първия една, от втория две........ прав ли съм?

Има си хас..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето друга задача, за да не ви изпреварвам :censored: Гледам снимката на някого.... Нямам братя и сестри, а бащата на мъжът на снимката е син на баща ми! Кой е на снимката???

синът ти е на снимката..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що така мислиш венцо ? :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...