Jump to content
Aleksandyr

Логическа задачка!

Recommended Posts

Малееее :D Разбрах го след точно 60 минути! :D Ама тука трябва да имаш и капка въображение! ;)4548 = 2 5613 = 11028 = 3

Редактирано от CIVICwarrior

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oще двама в детската градина.. ;) Има логика в цифрите, но не трябва да се напъваш толкова.. Колкото повече се напъваш, толкова по-сложно ще ти се струва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тука трябва да имаш и капка въображение! :D

:D Това беше последното, което използвах - въображението.Странно нещо е човешката мисъл - какви ли не сложни варианти и отговори измислях.. а то какво било ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем въображението ми е изключително богато, ем висшето ми е свързано с математика... ем винаги виждам логиката зад цифрите/числата и... сигурно един час вече няма резултат. Т'ва е, отказвам се, тъп съм като дамаджана и т'ва е!Поправка... разбрах. Ебаси колко е просто. Не мога да спра да се смея :D

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем въображението ми е изключително богато, ем висшето ми е свързано с математика... ем винаги виждам логиката зад цифрите/числата и... сигурно един час вече няма резултат. Т'ва е, отказвам се, тъп съм като дамаджана и т'ва е!

Бем ти логиката, бем ти въображението - за мен важи същото тва нещо от тоз пост, само че без втората част ... колкото повече се опитвам да не се напъвам, толкова по-смотано замотано ми става и нещо до никъде не стигам. ;) Повече няма да пускате такива задачки, че немое се спи нощеска... ;)п.п. :);):ppp:D И аз като шефчето ... въргалям се от смях, отивам да пикам и вече мога да си легна спокойно ... :D Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една картинка ще обясни всичко :DТочка А не е фиксирана и всеки път се пада на различно място.В оригинал задачката имаше още по либерални условия: монахът можеше да се движи напред и назад по пътечката както си иска но сметнах че ще е още по объркано. Точно затова съм посочил че има поне 1 място където е по едно и съшо време.

Колега, да не си учил в СУ? Защото много ясно си спомням как към края на първия семестър Хаджииванов, който предаваше анализ ни я даваше тази задача - само че за турист катерещ Витоша ;D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се, че имаме още две новопопълнения в детската градина... Да издаваме ли отговора или има още решаващи? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

 

За "японската" задачка - определено смятам, че не е давана на прием в детска градина и още по-малко, че биха я решили 74% от група деца на 4-5-6 гадинки...

 

НО исках да споделя друго - наскоро един мой френд (Жиляз... идвА с нас на AC/DC-ту във Виената, някои колеги тук го знаят) ми разказа по повод таз задачка, че една какичка го питала на Скайпиту дали може да реши задачката... И след като той й казал неговото "решение", тя толкоз много се впечатлила, че почнала да го разпраща на приятели и приятелки ;) ...

 

А "решението" му било следното:

 

Гледай сега...

 

Първото число, като го екстраполираш до втора производна и заместиш цифрите в съответното диференциално уравнение – да са коефициенти, по-малкото решение е точно 6

 

Нямаше да се сетя, обаче, като видях 3333 5555 и 2222 че дават 0-ли, и знам, че ако коефициентите са от редицата на на Фибоначи (1, 1, 2, 3, 5, 8 и т.н. всяко е сумата на предните две) двата отговора на диференциалното уравнение стават 0!

 

И

 

Тогава вече се сетих да заместя последното – като коефициенти и излезе - 3!

:D

 

P.S. Ключът към решението на задачката наистина се крие в жокера.

P.P.S. Поздрав на колегата от ФМИ Restless!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

яко се окопах, плс да дадете отговора на задачата, че съм на път да полудея :D;) ;) :D;):ppp:);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоя ше е много начетен с производните :D

@Restless В ТУ-Варна съм се мъчил :D

А задачката е от една книжка на Гарднер в 3 части, мисля че се казваше Забавна математика. Не знам по кое време са споменавали задачката в СУ, щото аз като я четох за първи път беше 1995г ако не се лъжа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0=1, 00=2, 000=3, 8=2, 6=1, 9=1 :DАз съм другия Жиляз :D

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0=1, 00=2, 000=3, 8=2, 6=1, 9=1 :lol:Аз съм другия Жиляз :lol:

:devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8879 - 59900 - 41745 - 0Между другото, докато минавах през всякакви логики снощи, установих, че в задачата няма нито една четворка ако гледаме четирицифрените числа. И си мислех, че има нещо общо с това. Ама няма. След това установих, че числата, даващи резултат 0 са 9, а другите са 11. Също така, сборовете на някои примери са еднакви, по двойки, Ранжирани възходящо. Ама няма нищо общо с всичко това. Мислете като деца и ще разберете, логика има, но е наистина абсолютно детска... не знам дали наистина е за детската градина ама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отказвам се , явно не мога да мисля като дете :devil: което е радващо :lol: ако все пак някой се смили нека напише решението , че се дразня така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие сте гадняри , никой да не казва отговора , сега я пуснах във фейсбука ми , дано някой ми помогне :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми който иска решението да ми пише на лично за да не разваляме удоволствието на другите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8816 = 5 :devil:

Редактирано от stanchevvv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, аз сам си го намерих ама не споделих как става. Айде отредактирай си поста за да оставим и другите хора да се изкефят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ега ти катилската задачка..... детето в мене отдавна явно е умряло, щом като ми отне 12 часа, за да напипам нещо :devil: иначе е забавно като разбереш колко е просто и лоигчно всичко всъщност......ама се иска акъл на 4-5-6 годишно И като я решавате - забравете редове на фибоначи, аритметични, геометрични прогресии, прости и сложни числа и всякакви други сложнотии, нещата са по детски прости!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

покажете задачата на папата да видим какво ще каже той, дали е записана правилно :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една задачка и от мен, която я има в почти всички форуми и блогове за логически задачи.Загадката на Айнщаин-говори се, че за тази за тази загадка Айнщайн е твърдял, че 98% от хората не могат да я решат. Може би сте сред останалите 2 %, които са в състояние да се справят с нея.И тъй:Има 5 къщи, всяка с различен цвят. В къщите живеят хора от различни националности. Те пият различни питиета, пушат различни видове цигари и отглеждат различни домашни животни. Домакините в тези къщи нямат еднакви животни, не пушат еднакви цигари и не пият едни и същи напитки. Пита се кой от тях отглежда рибки, ако знаете, че: 1. Англичанинът живее в червената къща.2. Шведът има куче.3. Датчанинът пие чай. 4. Зелената къща се намира отляво на бялата.5. Собственикът на зелената къща пие кафе.6. Човекът, който пуши "Pall Mall" отглежда птички. 7. Собственикът на жълтата къща пуши "Dunhill". 8. Човекът, който живее в къщата, разположена в средата, пие мляко.9. Hоpвежецът живее в първата къща.10. Човекът, който пуши "Blend" живее в къщата, която се намира след къщата на любителя на котки.11. Човекът, който отглежда коне, е съсед на пушача на "Dunhill". 12. Собственикът, който пуши "Bluemaster" пие бира. 13. Hемецът пуши "Prince". 14. Къщата на ноpвежеца се намира до синята къща. 15. Съседът на пушача на "Blend" пие вода.П.С:Прегледах цялата тема да не е пускана тази задачка вече.И все пак ако не е интересна,моля някой от модераторите да ми затрие поста :devil:

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Немеца гледа гадната риба....Къща №1 - жълта, вода, котка, Dunhill , Норвежец. Къща №2 - синя, чай, кон, Marlboro, Датчанин. Къща №3 - червена, мляко, птичка, Pall Mall, Англичанин. Къща №4 - зелена, кафе, рибка, Rothmans, Немец. Къща №5 - бяла, бира, куче, Winfield, Швед.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Немеца гледа гадната риба....Къща №1 - жълта, вода, котка, Dunhill , Норвежец. Къща №2 - синя, чай, кон, Marlboro, Датчанин. Къща №3 - червена, мляко, птичка, Pall Mall, Англичанин. Къща №4 - зелена, кафе, рибка, Rothmans, Немец. Къща №5 - бяла, бира, куче, Winfield, Швед.
:devil::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега - крими задача: Собственикът на един бар бил любител на числото 3 и кръглите форми: кръгли маси с по три крака, кръгъл барплот, трикрили гардероби, три сервитьорки на три смени и т.н. Станало убийство. Убит е барманът. Инспекторът разпитва клиентите какво са правили по време на изстрела. Маса 1: Иванов и Петров разговаряли за бизнес дела и пиели уиски.Маса 2: Сервитьорката поднасяла коктейли на Петрова и Иванова, а те обсъждали новите модни тенденции.Маса 3: Масата се клатела и Тодоров я подпирал с капачка от бира. Останалите маси, кратни на числото 3, били свободни.Кой е убиецът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам знам :lol: Убиеца няма алиби :D:devil: .Ключа е в числото 3 и масите :lol:Три точки определят една равнина(както и 2 точки и права),т.е трикрака маса няма как да се клати :D

Редактирано от kytila

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

joker: Евклидова, т.е. XYZ геометрия... :lol:А отговора е....?Taka e! :devil:

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааабе не е много коректно, понеже аз бих подпирал трикрака маса, не за да я стабилизирам, ами за да я нивелирам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааабе не е много коректно, понеже аз бих подпирал трикрака маса, не за да я стабилизирам, ами за да я нивелирам :D

Нивото е от изходна равнина/в картографската проекция/. Ако обсъждаме друга повърхнина (геоид) не тук е мястото... ;) Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

егати, това с детската градина какво е :) ..айде разкрийте го, че съм на прага пред самоубийство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах старите постове и не намерих задачката затова я пускам, пък и да вдигнем малко темата:Следната задача е давана на приемен изпит за постъпване в детска градина за млади таланти в Нагоя, Япония. Решили са я 74% от децата.Жокер: Всички кандидати са можели да броят до десет.8809 = 67111 = 02172 = 06666 = 41111 = 03213 = 07662 = 29312 = 10000 = 42222 = 03333 = 05555 = 08193 = 38096 = 57777 = 09999 = 47756 = 16855 = 39881 = 55531 = 06782 = ?П.П. След два литра бира и в полу-заспало състояние ми трябваха 33 мин. за да я реша. :D:D Вие сте:)

хаха, единственото нещо, за което се сетих е - скъпи дечица от Нагоя, колко кръгчета има в цифрите? и отговора на 6782=3... :D... и общо взето се получава 0=1, 6=1, 8=2, 9=1, но това си е моя извратена логика....поздрави на всички! Редактирано от владсан

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за детската градина ...не го вярвям. Но япончетата са доста различни от нашите чада. :)Дадох задачката на моите момчета - 18 и 12. В началото гледаха доста тъпо, но после го приеха лично и ...успяха.Но доста се озориха :D

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата, който е посочил решението... както виждаш по-горе много хора са го намерили, но никой не го е написал, трябва да е интересно и на следващите. Ако обичаш редактирай си мнението. Благодаря :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като никой не е написал нова задача, ще го направя аз... пък и нали ме приеха в детската градина :) Затворник е осъден на смърт чрез екзекуция, но решават да му дадът последен шанс да живее. Пускат го в стая в която има две врати и до всяка от тях има по 1 пазач. Една от вратите води към залата за екзекуции, а другата го пуска на свобода. Двете врати външно не се различават по никакъв начин, както и пазачите до тях. Единият от пазачите казва винаги истината, а другият винаги лъже.... и двамата знаят коя врата на къде води. Осъденият е наясно с този факт, но не знае кой пазач лъже и кой казва истината.Затворникът има право да зададе един единствен въпрос, на който и да е от пазачите, след което трябва да избере врата.Какъв въпрос е задал и как е успял да избере правилната врата? :P

Редактирано от m.g.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...