Jump to content
fen4oto

Консумативи и разход на Accord 1.8i

Recommended Posts

Здравейте приятели! Искам да попитам, ако някои знае нещо за такава хонда, разхода и, консумативи и всичко останало. Само да добавя, че е с газов инжекцион. Благодаря на всички предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже момчето не е задало датата на производство, ще напиша 2 думи за следващия акорд 98-02 англ. 1,8 V-Tec ако случайно питаш за него :P Разход:Градско(Варна) 9.0-9.2Извънградско 6.5-7.5 в зависимост от стила ти на каране...Консумативи-нормални цени. Пример: 2 ремъка 2 ролки + масло + свещи (30лв) + труд = 360лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adit0,във Варна няма ли задръствания? Сега на -7;-8, даже 13 л. стигам градско - бензин, разбира се. Остана да допълня колегата за консумативи. Възд. филтър ~20 лв, маслен филтър ~20-25, масло, според "вкуса". Аз педпочитам, зимата да я карам с 0W30 и от края на март до октомври, ноември 10W40. Филтър за купето ~35. Горивен филтър както го намериш около 15лв., само, че аз го сменям с всяка смяна на масло и маслен филтър, че не съм чувал да е правена някога профилактика на подземните резервоари на, която и да е бензиностанция в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adit0,във Варна няма ли задръствания? Сега на -7;-8, даже 13 л. стигам градско - бензин, разбира се.

Задръствания, след 5 часа следобяд до 7 :) Аз избягвам тези часове и не влизам в трафика :) А иначе тук сме на 0 градуса, в момента съм на 9.7 среден разход, изцяло в градски условия (засечено в рамките на 1 месец)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода на всички бензинови мотори на акорд до 2002 година градско е ДВУЦИФРЕН, всичко останало са приказки.......

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на някои и извънградския разход е двуцифрен! Особено като моя автоматик!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса за консумативите. Цени в Бултарко с оригинални HONDA консумативи същия Accord като посочения от теб:

ангренажни ремъци 2 броя (109 лв + 103 лв) 209 лв

ролки 2 броя (209 лв + 223 лв) 432 лв

труд за ангренажите и ремъците 110 лв

Двигателно масло 66 лв (16 лв на литър)

Маслен филтър 32 лв

труд за смяна на масло и филтър 10 лв

въздушен фитър 59 лв

труд смяна на въздушен филтър 5 лв

Поленов филтър 83 лв

труд за смяна на поленовия филтър 15 лв

Горивен филтър 91 лв

труд за смяна на ГФ 12 лв

масло скоростна кутия 39,6 лв (18 лв на литър)

труд за смяна на маслото 10 лв

Общо 1176,60 лв (с ДДС)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на някои и извънградския разход е двуцифрен! Особено като моя автоматик!

Аве пич :offtopic: как я караш таа кола та извънградското ти е винаги двуцифрено? То и аз понякога я юркам извънградско , но обикновенно е 7.5 - 8.5 . За в града особенно зиме е двуцифренно и другото са "приказки" ... :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на някои и извънградския разход е двуцифрен! Особено като моя автоматик!

Аве пич :dunno: как я караш таа кола та извънградското ти е винаги двуцифрено? То и аз понякога я юркам извънградско , но обикновенно е 7.5 - 8.5 . За в града особенно зиме е двуцифренно и другото са "приказки" ... :dunno:
С круиз контрол на 140 км/ч по магистрала - 20 км, 4 км градско, 3 км междуградско (или междуселско). Всеки ден по два пъти. Пълня резервоара винаги до горе. За 10 дни и ми светва лампичката (голямата оранжева с колонката). И хоп - 550км - 55 литра. Много лесно се смята дори бе калкулатор. На много извънградско ми пада до 9.3. Ама колите които ме минават се броя на пръсти. Опитвам се да карам с 100 км/ч по магистралата, но бързо ми минава. Просто е изнервящо - има чувството, че е спряла колата. Сигурно ще ми падне до 9 разхода, ама не си струва - разликата е много малка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, круизконтролът не е от икономичните екстри.., особенно ако го ползваш в трафик когато при режим доускорение подава доста повече газ от необходимото. А и 140 е малко над икономичният диапазон на този ДВГ + автомат. Ако не те мързи ;) пробвай същият маршрут, но си поддържай скоростта сам, плавно и не надвишавай разрешената 130 - ще махнеш поне литър на 100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега fenchoto . Моя Акорд е 2.0i. F20Z1. Актуална справка за смяна на консумативи. Сервиз Омбре София (Дружба)

Справката е от 19.03.2009г. Сменени са следните консумативи:

 

- масло в двигателя

- маслен филтър

- горивен филтър

- ролки 2бр. (защото на този мотор са два на твоя също)

-ремъци 2бр. (защото на този мотор са два на твоя също)

- въздушен филтър

 

Цена:564 лв.

 

Моя Акорд е също с газов инжекцион.Разхода в София на газ е от 11-14/100 км.Извън градско 8-10л/100км

 

Смяна на радиатор: 269 лв. (чисто нов с гаранция 1 год.-сменен в сервиза на Ал.Малинов жк.Младост1) VIP Сервиз. + зареждане с антифриз

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя разход е 10.5 градско и съм с 1.8 VTEC, 136 BHP, 2001, англичанка на 160000км , похапва и масълце - около 2л на 10000км.Между другото искам да си сменя сам маслото , а не мога да открия ?? масления филтър.Някой може ли да ми каже къде е?Има ли някакви мануали, книги достъпни за тези модели в интернет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слизаш под колата / канал / и поглеждаш от купето към блока - трябва да го видиш... :P Иди в някой сервиз за смяна на масла - добре е за мотора... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако купуваш скъпо масло, обърни внимание и на обема на филтъра. Може да купиш цял литър заради едни 150-200 ml. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иии, да продължа с изказването си... Не знам кое наричате "приказки", НО от 2-3 месеца си засичам разхода с пълнене до горе и празнене до резерва, ДО 9л/100 НЕ Е стигнало, ИЗЦЯЛО в градски условия (Варна) Това е... Наричайте "приказки" каквото си пожелаете :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ммм за градско си похарчва мойта яко особено ако я настъпвам в София. На извън градско (нямам круиз контрол ) половин резевоар за 320км от София до Бургас като магистралата карам 140 - 150 но съм със 100 октаношич на Shell.

Редактирано от LUZIFER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който твърди че F18A3 гори 9 градско е ... абе направо си е лъжец :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Акордеон '99 1.8 градско (София) сега по студовете, си харчи към 13-14 л. и тва!Очаквах да е по-икономична, съдейки по изчетеното из форума тук, но уви !Но пък има и нещо друго ... изпитвам неописуемо удоволствие от шофирането на този автомобил и забравям за разхода !В този ред на мисли ... колеги знаете ли колко е резервата на резервоара ?Също така аз мисля че автопилота трябва да сваля разхода при извънградско шофиране !? ... или ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз карам Акорд 2.0 и повече от 12 на 100 не ми е давала!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото съм запознат автопилота не го сваля. Поне на Accord 2003 дизел си го качва леко рахода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който твърди че F18A3 гори 9 градско е ... абе направо си е лъжец :huh:

аз съм с такъв двигател F18A3 и на газ гори 8.4 по магитрала. заредих на кулата и минах 500 км 42л. Карал съм 100-120, точно с цел да засека колко гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки който твърди че F18A3 гори 9 градско е ... абе направо си е лъжец :huh:

Всеки, който твърди че F18A3 разхода градско, София му стига до 16 през зимата вероятно не е лъжец- къси разстояния и газ до дупка. Минимален разход при 75 % извън градско, магистрала и 25 % градско съм стигал 8,3 л. Най-добър разход - Пловдив - Кърджали - Смолян - Пловдив - 7,8 л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Акордеон '99 1.8 градско (София) сега по студовете, си харчи към 13-14 л. и тва!Очаквах да е по-икономична, съдейки по изчетеното из форума тук, но уви !Но пък има и нещо друго ... изпитвам неописуемо удоволствие от шофирането на този автомобил и забравям за разхода !В този ред на мисли ... колеги знаете ли колко е резервата на резервоара ?Също така аз мисля че автопилота трябва да сваля разхода при извънградско шофиране !? ... или ?

В документацията пише, че резервата е 9 литра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже кога се включва vtec-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Off Topic

 

преди 2 минути, Marto129 написа:

Някой може ли да ми каже кога се включва vtec-а

Става въпрос за honda accord 2000 г. 1.8 vtec

Редактирано от Marto129

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В правилата на форума ясно пише, че в стари теми не се пише, а се започва нова тема. Също така последователни постове са забранени. Също така въпросът ти е извън темата, зададена в заглавието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...