Jump to content
lookcho

Поръчка за Керамична лента

Recommended Posts

След известно време за размисъл дали да го затворим в определен кръг хора или да го направим публично !!! .. решихме да го направим публично

 

Нагледахме се на това хората да продават стъклена лента, с безумни размери, на безбожни цени и да я определят като супер, мега тунинг изолация , при положение че е почти безплатна при производителите и няма нужните качества ... за целта след кратко проучване се свързахме с производител ... материала е ясен разбирасе - навсякъде хората казват, че за генерация трябва керамична лента с армировка - метална нишка ... намерихме кой произвежда и си поговорихме с него :o

 

В следствие на това решихме да направим обща поръчка за всички , които имат желание да си вземат .. след като приключим с поръчката, ще публикувам всичката нужна информация за да се пусне нова поръчка, но за сега няма да правя излишна реклама !

Искам да поясня, че никой от тия които се захващаме няма за цел печалба - правим го на доброволни начала и моля всички коментари на тая тема да си ги задържите :D

 

условията са следните:

говорил съм за лента със ширина 50мм, дебелина 2мм ( идеята е да е лесна за омотаване и в същото време да няма нужда от прегъване )

Материал: Керамичен плат тежък тип, армиран с метална нишка

Повърхностна плътност : 1460 ± 50 g/m2

Термична устойчивост: 1200 °C

Цена:около 27лв на килограм ( с точност ще разберем когато знаем количеството и получим оферта( която ще публикувам преди да започнем събирането на пари )

това означава, че при ширина на лентата 50мм , един квадратен метър е 20м лента или 1.46х27/20 ~ 1.97лв + полагаемата част от цената на общата доставка до софия + цена за доставката до всеки един от страната ( ако има такива )

... за справка цената на същия тип лента, но от по-нисък температурен клас ( керамична без армировка до 1090°C ) и по малка ширина ( 2.5см ) в проспиид е 89.00лв за 15м т.е. 6 пъти по-висока ... линк

 

това дето го изписах до тук силно прилича на реклама , така че приключвам :o

 

Срока за изпълнение на поръчката е 2 седмици и производителя иска , тъй-като не сме юридическо лице, 100% авансово плащане !

 

последно ... искам в темата да пишат само хора които са сигурни, и имат парите налични ! Предплащаме и не искаме да се окаже че заявката не отговаря на офертата :D

За това пишете само ако ще участвате и какво количество ви е нужно.

За един колектор отиват не повече от 15-20м лента , но това е добре всеки сам да си го прецени.

 

П.П. ако имате въпроси на тема " за какво се използва лентата ?" - пуснете си отделна тема или използвайте търсачката ! на който не му харесва да не участва.

П.П.П. записването приключва в петък 13.02.2009 14.30 - след това всеки сам !!! ( идеята е да мога да направя запитване и евентуално да получа оферта )

 

главни действащи лица сме Аз, misho и Manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека открия сезона !!! имам нужда от 40м за два колектора + запас .. още един и покриваме минималното количество

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40м за мене.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20m за мен моляПредложете как да изпратя парички. Ако има избор предпочитам да е onlineАз много се радвах че свалих 5кг в сравнение със стоковият колектор и сега с тези +1.5кг ... :dry:

Редактирано от Nasakoto.Yakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам и аз един колектор за омотаване - до колкото разбрах това са 20мвключете ме и мен моля, и кажете как, кога и къде да донеса парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 метра и за мен.Само дайте предложение как да платим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било добре да се вземе мостра от конкретната лента за да се види за какво става на въпрос,преди да направите голяма поръчка.Казвам го това защото фактът че има метална нишка означава че е чупливо/ронливо или се къса лесно.Не е от значение че издържа/изолира до 1200 градуса защото при тази температура не би издържал нито един двигател-оптимална температура на изгорелите газове за един двигател 900градуса.Цената е съблазнителна,но първо вземете мостра.Това е моят съвет.Ако желаете изтрийте мнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от части си прав - риск има , но не от това да е чуплива лентата ... но единствения начин да получа мостра е да направя минимална поръчка, което изчерпва нуждата на нас - организаторите ... сега пак ще говоря със завода за да разбера дали ве-пак няма друг начин !сега говорих със завода - цената е точно 27.30 на килограм което се равнява ( ако относителната плътност е вярна ) на 1.9929лв/м - мостра няма да има , защото им трябват същите две седмици за да я произведат :dry: .. хората са свикнали да смятат във тонове и такава пооръчка не им е приоритет , нито ще се борят за нас като клиенти :) ( за съжаление това е реалноста у нас ) ... второто нещо е че дори да приключа поръчката утре по обяд, оферта няма да има преди понеделник , защото хората след 12.00 затварят и започват аперитивката :) ... за това мисля да удължим срока и да обсъдим параметрите - според парадокса , 50мм ширина е на ръба на прекалено широкото - има ли други мнения ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има вариант и парите да се събират online - аз бих се наел да открия сметка ако всички са съгласни.

може да се събират пари и на софийската среща.

 

аз се записвам с 20метра.

 

до тук:

misho - 30m

lookcho - 40m

dragi4 - 40m

Nasakoto.Yakata - 20m

Magnum - 20m

АЛЕКС БУРДИН - 80m

KRING - 20m

manniakk - 20m

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам също 20м.П.С. И да.Аз ядох от Проспийд за 89лв :lol: .Дано да е хубава лентата.

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен 40м. Благодаря :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net последно искаше 1кг :lol: и също така I_V_O искаше някакво количесто , но нека сами да се напишат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете ме и мен с 20м.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net последно искаше 1кг :lol:

ами малко ми е дълъг.... тва да не ти е 4-1 за Д серия че 200гр да ми стигнат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами малко ми е дълъг.... тва да не ти е 4-1 за Д серия че 200гр да ми стигнат :lol:

това са 13.7м - дано ти стигнат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи 20 метра е 1 кг ? или аз се бъркам тоест 27-8 лв..а няма ли някакви снимки на тая лента поне да видим.. визуално....как изглежда(керамична ми звучи ронлива не за друго..)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 метра за Doctor от Габрово и накрая напишете 1колектор=20метра(грубо)=30лв.(грубо) така е по лесно.Поздрави.редакция lookcho: 20м х 2лв грубо = 40лв :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи 20 метра е 1 кг ? или аз се бъркам тоест 27-8 лв..а няма ли някакви снимки на тая лента поне да видим.. визуално....как изглежда(керамична ми звучи ронлива не за друго..)

точно преди твоето мнение съм написал какво е 1кг :lol:снимки нямам, а относно това дали е ронлива :lol: ... не става дума за теракот а за плат изтъкан под формата на лента ... помолих тия неща да са в различна тема ... ако те притеснява качеството и не бързаш, като приключим поръчката, ще публикувам всичката нужна информация за да си направиш сам такава - ще ти трябва само да се впишеш в минималното количество от 50м :) така ще можеш първо да видиш и после да си купиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попрнцип всеки иска да види преди да купи.. (разбрах че няма снимки ..вече )но неразбрах тая тема защо е в този раздел...(не че е важно де..)и аз имам интерес ама уви понеже трудно вдявам .. инеразбрах дали 20 метра е 27-8лв..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е в този раздел защото нито ще купувам нещо , нито ще продавам - това е на доброволни начала и се отнася до тунинга :lol:пак казвам 1м излиза около 2лв грубо - ще разберем точно като ни дадат оферта !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се включвам с 20м. да бинтовам новия колектор :lol: ,ше измисля начин да пратя кинти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако съм пропуснал някого нека пише в темата

 

misho - 30m

lookcho - 40m

dragi4 - 40m

Nasakoto.Yakata - 20m

Magnum - 20m

АЛЕКС БУРДИН - 80m

KRING - 20m

manniakk - 20m

войводата/cls - 20m

BOSS`HOGG - 40m

atoma - 20m

Aladin - 20m

1net - 14m

Iceman4o - 20m

doctor - 20m

DjSprite - 20m

Nio - 30m

kvento - 20m

Hronos -30m

plamoni - 40m

Matheo - 40m

DyndeeThe Croc - 20m

edikoisi - 40m

Грубо за един колектор отиват 15-20m

Цената за 10m е грубо 20лв.

 

Когато приключи записването (14.02.2009 00:00) ще обявим сметка на която може да се пращат пари и ще видим по какъв друг начин може да се съберат парите за да може да задвижим поръчката максимално бързо.

 

edit: mi6o P.S. До момента 774m, кой това ще развива и дели на малки ролки - мъка ми е :lol:

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще се включа с 20 м. кажете само на каква сметка да пратя парите или ако става при доставката с Еконт с наложен платеж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

написал съм - парите 100% авансово ... но след като уточним колко са :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Тоже - 30м. или около 2кг.

 

Искам само да поясня във темата към всички заинтересовани.Такава лента се използва за конкретната цел, НО наистина е ронлива и е за еднократно ползване.В смисъл ако се демонтира колектора или се пипа около него много лесно се отделя вече изпеченият изолационен матерял.Ако не се закача механично си стои мирно и кротко на местото.

Истинските изолационни матеряли които се продават от английски и италиански фирми се държат по абсолютно същият начин.Пиша това за да не се окаже че някой очаква да си свали няколко пъти колектора след употреба и да очаква лентата да не се повреди.Ако си много внимателен до 2 сваляния може и да издържи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+40 и за мен. Къде да пратя парите. Утре съм в София така, че които ги събира да каже, ще дойда да ги донеса на ръка.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

misho - 30m

lookcho - 40m

dragi4 - 40m

Nasakoto.Yakata - 20m

Magnum - 20m

АЛЕКС БУРДИН - 80m

KRING - 20m

manniakk - 20m

войводата/cls - 20m

BOSS`HOGG - 40m

atoma - 20m

Aladin - 20m

1net - 14m

Iceman4o - 20m

doctor - 20m

DjSprite - 20m

Nio - 30m

kvento - 20m

Hronos -30m

plamoni - 40m

Matheo - 40m

DundyThe Croc - 20m

edikoisi - 40m

I_V_O - 30m

Венцо - 20m

jivaka - 25m

 

Грубо за един колектор отиват 15-20m

Цената за 10m е грубо 20лв.

 

 

IBAN: BG41 CECB 9790 1053 4273 02

BIC: CECBBGSF

Клон: ЦКБ АД Клон София град

Валута: BGN

Титуляр: ЦВЕТОМИР БОЙКОВ ВЕЛИЧКОВ

 

След последна промяна на списъка - 739м. но може и да съм изпуснал някой ред.

Ще помоля да не се пращат пари докато lookcho не ни съобще точната сума за линеен метър (или кг.)

Когато пращате парите вписвайте ника си в форума и за колко метра плащате за да може по лесно да идентифицираме чии пари са пристигнали. Пазете си бележките от банката за всеки случай.

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30м за мен .... благодарскооооооооооооо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20м и за мен,ако има възможност....Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата се затваря - пиша заявка за оферта за 750м лента .. знам че е малко повече, но това е 1% от общата дължина на лентата и ще ни даде шанс да не треперим над линииката ... остатъка ще го дарим на някой беден тунер :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що сте ме писали за 14м бе оууууууЛукич, вземете ми повече... с тия 14м до никъде няма да стигна сериозно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес говорих с lookcho и фирмата изпълнител малко е променила условията и цената на лентата с кантове е 2.15 без ДДС за метър (2.58 с ддс). може да се поръча и без кантове но има опастност да почне да се разплита (тук цената е доста по ниска).

 

Всички изявили желание нека потвърдят или се откажат като крайния срок е 23.02.2009 00:00.

Крайния срок за събиране на парите е 24.02.2009.

 

Двамата колеги които вече са пратили пари ако решат да се откажат ще им ги върнем на 100%.

 

По късно lookcho ще пусне цялото писмо с отговора от фирмата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...