Jump to content
lookcho

Поръчка за Керамична лента

Recommended Posts

Повече от 1 година си говорим с lookcho за керамична лента, но все несериозно се отнасяхме към самото търсене и т.н. Радвам се, че вече е факт. Аз също съм доволен от лентата на пръв поглед, остава да я видим в действие!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре, събота , 21.03.09г - среща на Екото от 14 часа, за всички от софия , които не са си получили лентата до тогава :plane:и някой да ми се обади в 13, да ми напомни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчвам употребата на ръкавици ! :dry: ръцете ми са все едно съм жонглирал с кактуси в момента ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

препоръчвам употребата на ръкавици ! :D ръцете ми са все едно съм жонглирал с кактуси в момента ...

Пффф мани... без ръкавици си е чист тероризам тва :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе стана много доволно :dry: ама си е мазохистична работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да ми дадете някъкъв съвет в каква последователност да го увия, че досега не съм увивал, 4-2-1 е колектора. От къде да го почна и къде да режа за да не го размотавам по 100 пъти. До сега не съм увивал и ще ми е по лесно със вашите съвети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моите съвети надали ще ти помогнат, но .. според мен за да го направиш като хората , ще ти се наложи да използваш по-късото парче ( ако имаш такова ) за да оривериш колко лента ти трябва за рънърите , после за 2 те и после за общата тръба ...аз лично навих пробно, хлабаво два от рънърите и на общата докато разбера колко да използвам , така че да не дам много фира , и да не навивам като хамав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентата е получена, колектора е увит перфектно ,като лентата стигна точно. Утре монтаж.Ползвайте ръкавици, че ми се плаче сега.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да снима и да качи да видим как става.Материял за бъдещи клиентиЧЕСТИТО ЗА НОВАТА ПРИДОБИВКА КОЛЕГИ :) п.п: някаде четох,че ще има още поръчки по нататък :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съжалявам , но не смятам да си го превръщам в бизнес :) ще помогна да се организира максимум още една поръчка и после сте на самотек ( много скъпо ми идва ) ... но нека първо да видим какво ще се случи със първия който изпече лентата :)П.П. снимки ще пусна утре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=355902само имайте предвид , че не е готово още - това е ранния вариант .. оказа се, че планката в задния край на колектора е леко скъсана и иска пъров да се завари - та там просто съм оставил лента за донавиване искат се също още по две скоби при фланеца отгоре, за да се хванат здраво и малко разместване на мястото където започвам да увивам 4-те тръби наведнъж, защото там се издува върку винта на едната скоба ...абе има още за пипване , но ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинете за ;) - а,но каква е целта на поставянето на такава лента - изолация някаква?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

lookcho - хахах братлеее , голямо шоу и при теб е било , като гледам ;) На сухо си е тръпка да я увиваш ;) имало е яко - въртииииииииииииииииии :P Ше направа едно фото и на моя колектор ;)

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради малкото разстояние между тръбите , мокренето не ми помогна ( пробвах и с мокро парче ) ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре се е получило.бих се записъл и аз но :ranting: Браво ! да ви е честито :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

заради малкото разстояние между тръбите , мокренето не ми помогна ( пробвах и с мокро парче ) ..

Мдаа , и при мен две от трабите са много близо една до друга ;) там падна голямо старание :)Някой вече направили им жега - да каже как е...? Аз още се моткам :) Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много далеч от паленето ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чакам да си купя това дето да омотая лентата на него :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска я запалих колата и се получи странен ефект. цялата лента започна да пуши и да мирише ужасно. преполагам че като обгори няма да мирише. покафеня цялата което е малко кофти но какво а се прави. това поре мене е точно плата от който правят облекла за пожарникарите. иначе направихме проба сколега който си уви колектора с обикновена лента и неговя пареше доста повече от моя. значи лентата върши работа а външния вид ще го преглътнем. :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а обгоря ли цялата или още пуши ? .. не беше неочаквано защото има носеща нишка , която е някаква изкуствена коприна .. според мен й трябва половин час на празен ход с отворен капак за да не си като дизелов локомотив из града

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

днеска я запалих колата и се получи странен ефект. цялата лента започна да пуши и да мирише ужасно. преполагам че като обгори няма да мирише. покафеня цялата което е малко кофти но какво а се прави. това поре мене е точно плата от който правят облекла за пожарникарите. иначе направихме проба сколега който си уви колектора с обикновена лента и неговя пареше доста повече от моя. значи лентата върши работа а външния вид ще го преглътнем. :ranting:

Ти киснали я преди да я сложиш на колектора ...? И прати няква снимка ако имаш , да видим как е след печката :thumbs2: Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е тва намерих по въпроса

първо лентата се запали , изгоря горимия материал и после стана бяла пак ... демек има надежда и за красотата :ranting:само в нашия случай се очаква да няма пламък при горенето , защото не се случва при 1200-1500 градуса както в клипчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм я киснал преди да я увия.след половин час обикаляне на мръсна газ още съм като локомотив. имам снимки но незнам какда ги кача. успчхме с един приятел да го увием доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам тогава с горелка наистина до къде ще я докарам .. знам че има някакъв чалъм да се спестят мъките , но не мога да намеря никъде информация в нета по въпроса ... а тия с бегачките нищо не издават :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам тогава с горелка наистина до къде ще я докарам .. знам че има някакъв чалъм да се спестят мъките , но не мога да намеря никъде информация в нета по въпроса ... а тия с бегачките нищо не издават :ranting:

еи вярно бе. не ми дойд ена акъла да я обгорч преди да монтирам колектора. сега се разхождам акто дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи , утре в района на Младост... нещо ако пуши , споко аз съм :(:(:lol::lol: (Тва за Софийската група ;) )

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако е толко пак се ядва :lol: Аз мойта я киснах преди да я сложа ... ще ви кажа скоро , колко пуши кисната лента :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=55U2ArzgZf4...feature=related - тука накрая напръска с някакъв спрей , но не рзбрах какъв е и за какво е
съжалявам пичове , но всички се мъчат , никой не издава начина :lol:П.П. всъщност Иво , лентата която взехме е по-дебела от всичко което тия използват и аз съм я навил харабииската на дебело , така-че вероятно ще дими повече .. доста повече

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

lookcho - абе да си пуши , все ше спре по-някое време :lol: ето виж моя как стана (също доста плътно , но нямаше как иначе ) - http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11220434

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами супер е станал според мен :lol: пък и плътното не пречи - проблема е да няма дупки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да и аз съм много доволен , доста си играх но му се кефа на макс :lol: Дано утре успея и да го сложа ... Ще взема камерата с мен да направа един клип от 1-во палене :lol:

Редактирано от I_V_O

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и пожарогасителя да не забравиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и пожарогасителя да не забравиш

Тука малко черен хумор или...? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе таман толкова си пуши ,колкото на клипа.пак ч покарах сега и намаля. утре ще видя резултата.успех утре с първото палене.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДО ВСИЧКИ - НИКОЙ ДА НЕ ПАЛИ КОЛАТА С ЛЕНТАТА ДОКАТО НЕ РАЗБЕРЕМ ЗА КАКВО СТАВА ДУМА !!!! - КОЛЕКТОРА НА ИВО Е ГОРЯЛ !!! ЩЕ СЕ ОПИТАМ ДА СЕ ОБАДЯ НА ВСИЧКИ, НО АКО МОЖЕТЕ, ИЗПОЛЗВАЙТЕ СИ ТЕЛЕФОНИТЕ !!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То остана и на някой Хондичката да се запали и филма ще е уникален :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не четеш ли ? вече се случи ! разбрах какъв е случая и сега изясняваме компенсациите, и евентуалната замяна на лентатаще помоля хората да не я монтират още защото може да се наложи да я подменим ! съжалявам за неудобството - етоя и ситуацията:до колкото успяхме да упочним , в завода някой е скатал и е използвал памучни конци вместо керамични , за обкантването на нентата - те горят много сериозно ( така се правят факлите ) и съответно , ако не бъде предварително обгорена външно лентата е опасна аз направих опитна постановка тука и резултата е че , конеца пламва от открит огън ( или достатъчно висока температура ) след като изгори конеца лентата не може да се запали по никакъв начин - опитах с масло за запалки , свещ, бензин и газ от флакон - само дими ( което означава , че сама по себеси лентата не е опасна - опасно е обкантването !!!пак искам да кажа - всеки да действа много внимателно и по възможност да не използва лентата докато не я подменим с правилната !утре ще имам всички варианти за действие, които вероятно ще включват замяна + още нещо .. надявам се да можем да излезем от ситуацията в която е попаднал Иво .. за сега това е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

сложна работа ще стане с връщането, понеже вече няколко хора са дали по 10лв за да им я пратим. ако трябва да се праща обратно още 10лв.... и после ние от софия да я пратим пак в русе...

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...