Jump to content
rocky_4ever11

имам Honda Civic 1.6 V-tec 127p.s. и не я карам.искам да знам всичко за този модел!

Recommended Posts

:lol::confused::confused: Здравеите,всички,аз съм нов във форума и имам следния въпрос-имам Honda Civic 1.6 V-Tec 127p.s. и не я карам.искам да знам всичко за този модел,колко харчи,евтина ли е за подръжка,здрава и надеждна ли е,имали слаби места и други такива.не съм я карал защото имам един старец(vw passat 1.8)много е икономичен(дава ми разход 5-5.5/100 бензин градско и пада на 3.8/100 извънградско),и лесен за подръжка.Обаче ми писна от него а и е много стар(89г.) и мисля да го продам.Хондата е докарана преди 3 седмици от германия и е на 67 000 км. реални ;);) карана от човек на 74 години :confused: .прекалено много е запазена за кола на 10 години.има всички екстри за модела без кожен салон и люк.По възможност да пишат хора които такава кола!благодаря преджарително.П.П.Моля ви не ме пращаите по разни други теми и дискисий,всичките съм ги чел!.!.!.! :sick::sick::sick:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка, колега! Не мога да разбера обаче защо не я караш тази кола. Да не би да нямаш книжка? :confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за успешната покупка- много безаварийни километри !!!За твоята стара кола- предполагам, че е дизел.Японската кола- Хонда според мен е един клас над европейските почти по всичко показатели. Може би единственото "слабо място" на Хонда е задкормилното устройство- сам ще се убедиш във форума: има голям раздел за тунинг- проблемите с колите са малко, и поради това меракът (и тунинг- успехите) са много !!! Поздрави

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе какъв е този пасат 5.5/100;3.8/100 :confused: :confused: :confused: ако ти дава такъв разход си го карай.Хондата ще ти гори поне 10 градско и 6.5/100 извън града.Извинявам се за офа ама не издържах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера обаче защо не я караш тази кола. Да не би да нямаш книжка?Ми не я карам защото не е регистрирана и няма нищо(винетка,застраховка и други), а щом съм карал Passata до сега значи имам книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо а ...... :);):) , ти май и двете коли не ги вадиш от гаража, това е единствения начин да постигнеш горепосочения разход, а и при такава красавица да караш подобен дьргел.... ;) ;) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,за пожеланието.Passat-а не е дизел бензинов е и е моно(от 0 до 100 км/ч за 17.2 секунди).както набира мокра овца така и Passat-а набираше.и мерси много за инфото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

германия и е на 67 000 км. реални ohmy.gif rolleyes.gif карана от човек на 74 години

споко колега всички коли, които идват от Германия, Италия Австрия и т.н. са карани от пенсионери, и почти целия си живот са прикарали в гараж :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо а ...... ;) ;) ;) , ти май и двете коли не ги вадиш от гаража, това е единствения начин да постигнеш горепосочения разход, а и при такава красавица да караш подобен дьргел.... ;):lol::)

ми не Passat-а минаваше по 100-150 км на ден.обаче аз в града карам с не поваче от 40 км/ч просто от заниманието и другата кола ми стига трупката,не че хондата ще я карам по бързо де обаче ме интерсува много ли се вдига разходът на горивото ако и поставя Turbo и колко,ако не точно поне приблизително.Мерси на всички за пожеланията и доброто пострещане ;) Този саит и този форум много ми допадат и са No 1 ;):);) ,а за тунинг просто ;););) няма равни Редактирано от rocky_4ever11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход: 9 на сто градско при изключителна икономия и минимални задръствания.10 на сто градско при нормална икономия и прилични задръствания11 на сто градско при НИКАКВА икономия, стрелката само в червената зона, яки задръствания и никаква пощада за автомобила.6 на сто извънградско при изключителна икономия и никакви консуматори като климатик например, или отоврени прозорци /това не е консуматор а сериозен аеродинамичен вредител :)6.5 на сто извънградско с четири човека в колата и пуснат климатик в части от пътя.7 на сто извънградско с прилично магистрално 130 каране.Сигурно и до 10 можеш да стигнеш ако караш със 160 постоянно.______Не се разваля ако се поддържа - смяна на консумативи, гуми, качествени такива. Често срещани проблеми са рейката, която се раздрънква по нашите пътища и джантите, които стават на мекици. Двигателя е изряден ако се поддържа, повтарям. По информация от един от най-надеждните източници, всяка Хонда подяжда масълце, но в рамките на нормалното между смените - не пада под минимума, поне така беше при мен. Фаровете са малко гаднички, защото не осветяват добре, особено при дъжд и мокър асфалт. Обезшумяването на купето е оскъдно, следователно се чува ясно как гумите хапят асфалта. Мотора е тих в ниските обороти и започва да му се чува гласчето във високите, докато V-TEC-а си казва думата. Загрява бързо и поддържа работна температура безпроблемно, никога не прегрява ако е читава. Окачването е уникално за годината на автомобила - независимо, тип двойна ключица, при твоя модел БИ трябвалода има и стабилизиращи щанги. четири дискови спирачки, спира нормално, в никакъв случай мигновено, защото просто дискчетата са малки но никога не съм имал ситуация, в кяото да не ме е послушала колата. Ако търсиш комфорт, не мисля че в тази кола можеш да го намериш считайки обезшумяването и ниската позиция на шофьора и пътниците - това е по-спортна опция, ако мога така да се изразя. Огледалата покриват идеално всички части от пътя, които са ти нужни за правилна оценка на ситуацията, видимостта е идеална според мен от всички прозорци и гледни точки. Усещането във високите обороти е незаменимо, динамиката - уникална. Високите скорости не са изключени, макар непрепоръчителни. Ускорението е перфектно за 1.6 литров агрегат, а владеенето на автомобила в критични ситуации е перфектно - ходи там, където й кажеш. Педала на спирачката и съединителя са добре замислени. Салона е интуитивен и шофьора има лесен достъп до радиото, конторлните бутони и таблото - всичко е преценено, осветено и спомагащо за лесно шофиране. Колата е маневрена и изключително интуитивна, свиква й се бързо кара се лесно. Не мога да се сетя за друго, макар да има със сигурност.Дали си пуснал мнението си за да се заяждаш с някого в реалния си живот, и дали се заяждаш и прикрито с нас - няма да отсъждам. Но ако ще слагаш турбо колата става около 300 коня и е доста неудържима. Ако сложиш такива подобрения няма да ти говоря за разход, защото на фона на паричния поток, влян в автомобила за да тръгне, разхода ще ти се струва като водата за чистачките! А ако наистина колата е на 60 000км., продай я наистина - ако се установи от оторизиран автомонтьор можеш да й вземеш прилична сумичка и да вземеш наследник на PASSAT - идеалната кола. :lol: Не се заяждам, а съм реалист.

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах при мене разхода е 8 .. градско 8 и половина зимата.. пасата дето гори 3.8 ми е интересен на мене :) а разхода с турбо е ПО 2 хахахахаах:)))))))))))))))))))))) тоест 15-6-7;)защото ще и даваш доста гас :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бахти пасата, колко пари му търсиш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за информацията.Но аз не мисля да и слагам Турбо,защото другата кола ми е достатъчно бърза и не ми трябва още една такава.Мисля да я продам и да си взема същия модел,но покрай 115 к.с.,но и обмислям и решението да продам другата кола за нея няма да взема по малко от 30 000лв. и се чудя защото след 3 месеца ще се женя и не ми трябва такъв "самолет" и с тези пари да си купя една дизелова семеина кола,но още не съм решил.Ако някои има желание моля да ми даде някакъв съвет.П.П. под другата кола имам предвит БМВ М3 ТУРБО 457 к.с. измерени на dyno.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасата преди 1 час го продадох за 1800лв.А ако те интерсува друга икономия пиши ЛС!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кьв е тоя филм бре, кви бмв-та, кви 5 лева това ми прилича на тайна мисия на Биг :lol::) :) Брадьр

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето май има доста свободно време и си го уползотворява в нашия форум аз спирам да следя темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчето май има доста свободно време и си го уползотворява в нашия форум аз спирам да следя темата.

Явно!Или няма още 16г. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе хора може и да не лъже,възможно е.Ако все пак имаш 16 и е жярно тожа което казваш продаи тва бмв такива коли не са за БГ и си вземи по малук двигател на хонда или 115 коня или 90. тва в от мен но все пак дано да не си на 16 и да се ебаваш с нас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що бе хора може и да не лъже,възможно е.Ако все пак имаш 16 и е жярно тожа което казваш продаи тва бмв такива коли не са за БГ и си вземи по малук двигател на хонда или 115 коня или 90. тва в от мен но все пак дано да не си на 16 и да се ебаваш с нас

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък моита хонда е 1,5 с две спринцовки 300к.с. и извън града харчи 1,9 щото я карам само с 200, а иначе в града около 3,5 и другата кола ми е ферари.Аре стига с тия простотии бе колеги. Тва е форум не е детска градина, но маи на там са тръгнали нещата. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модератор,дел? :D ...Инак голяма усмивка ми докара тва момче...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да таман си продадох Хондата за 1800лв. Че като чух кво праи фолсвагенъс вече не мога да го търпя тва 8 - 8.5 градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rocky_4ever11 и Honda_the_besT - ти май си едно и също лице- като ти чета постовете, няма никакво съмнение в това ! !Моля модераторите да направят справката (ако греша- моля да бъда извинен) и да изтрият детето, което явно си няма друга работа :D Поздрави на останалите

Редактирано от JoroHondata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... :rolleyes::lol::o много смях в тая тема супер икономичен Пасат(при положение,че тва са доста неикономични коли :P ),и кара него а има и Бмв като ракета хиляди коне с космическо турбо е няма толкова прости хора ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ви лъже човека бе,пасата аз го купих да си возя дел сола в багажника му,че ми излиза бая по икономично :rolleyes: ....................или беше комично :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахахахах тука голям смях ставало...3,5 литра разход....шшшш еейййй сабуди се такива разходи дават хибридите и при това японските, германците още се ослушват да научат нещо от япончетата, да не си забравил 1-цата пред 3,5 и това бензинов пасат 89-та :lol::o:P;):rolleyes:;) ;) искрено се позабавлявах ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

германия и е на 67 000 км. реални ohmy.gif rolleyes.gif карана от човек на 74 години

споко колега всички коли, които идват от Германия, Италия Австрия и т.н. са карани от пенсионери, и почти целия си живот са прикарали в гараж :mellow:
А пред гаража е било порастнало дърво и едва са изкарали колата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно пасата гори толкова, само когато го дърпа Бе ЕМ Ве- то, брях то човека имал ракета, ама обичал и икономийката - това и най голямата простотия, която съм чувал напоследък, но се забавлявам искрено и от сърце!!!! :P:rolleyes::P:mellow::P:P:P:P:P:P:P:P:P п.с. имам няколко приятели от БМВ клуба със разни торпилирани коли, и хич ама хич не му мислят за икономията на бензина, как да мислят като само направата на такава кола е между 5000- 35000 лева :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз взех да се чудя тоя разход 5 градско и 3,5 извънградсто да не е имал в рредвид разхода на масло а не на бензин :offtopic:;) ;) ;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой мангал във Видин си е пуснал интернет и тъпче форума с глупости. Ама му се връзват доста гледам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не разбрахте момчето ще му изгори 5 литра когато я залей и запали градско защото ще тръгнат да я гасят а извън 3литра насаме :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xaxaxaxaxaxx много ме кефите от хонда форума добри затапки пускате! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си пасата, тая хонда ще ти гори двойно повече :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...