Jump to content
darius

Бензиностанции в които се краде!

Recommended Posts

Знам,че много колеги се оплакват от крадливи бензинджии,но най-добре е да ги споменем тук,

за да предпазим останалите!

 

НЕ зареждайте на входа на В.Търново бензиностанцията на петрол на влизане от Варна.

При бутилка от 30л,ми напълниха газ за 32л! :offtopic: Излъгаха ме поне с 4л.

Вдигнах скандал и ми върнаха 10лв,след това обаче полицията ме прибра от хотела, щото не съм си

платил и избягал.Кво да правя отидох и си доплатих.

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не схванах върнали са ти пари без да си плащал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не схванах върнали са ти пари без да си плащал?

От общата сума за плащане ми върнаха 10лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиностанции Виста Ойл... В Добрич тази която е на центъра при карани 100 км след пълен резервоар и после доливане ми наляха 18 литра! Платих си ги ама ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=23444 аз се включвам със старата тема... Shell на сливница срещу Бриколаж

Нещо ми избяга твойта тема.Ако преценят модераторите да заключат тази!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

За газовите бутилки съм го казвал и преди, но ще го кажа и сега P*V=R*T тоест температурата и налягането при флуидите са в пряка зависимост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P*V=R*T тоест температурата и налягането при флуидите са в пряка зависимост.

Това е уравнението на Клайперон,нали е за идеален газ,а в нашия случей не е така или бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 90% в бензиностанцийте на ШЕЛ ви лъжат в сипването на горивото и като ги хванеш ти говорят глупости и почват да те омайват. В София единствено на Шела в Подуяне ти сипват реални литри засега. Така че пазете се от ШЕЛ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@darius Не бъркаш колега. Предполагам Краси по горе е имал предвид метана и затова е станало объркване. Няма никакви уравнения в това да налееш определени литри течност (пропан бутан) в бутилката. Температурата я пренебрегваме като фактор на фона на относителната грешка на колонката която е минимум +/-0.5% както Tino отбеляза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ще е по-лесно да кажем на кои бензиностанции НЕ се краде, защото са по-малко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък клон на ЕКО на К. Величков посока Медицинска академия... на място съм срещал хора, които чакаха управителя да дойде да се разправят, и след 2 дни ме излъгаха и мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рулмейкър,взе ми думите бе пич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При всички положения малките НЕ оборотни бензиностанций... и Горивата неструват застоя ли са и 90% мамят нещо ...Аз зареждам само от големи бензиностанций било то ЕКО ОМВ Петрол Лукоил и т.н. Просто да са на място кадето има хора нямат далавера да лъжат и горивата са пресни и добре се раджи колата от тях...И мен саме лугали както всеки друг ..Колеги внимаваите сичко е ташак работа .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас - бензиностанция "OMV" - много лошо качество последния път :) , а като количество най са ме мятали "SHELL".Доколкото знам няма и работеща лаборатория за контрол на горивата, на която да се оплачеш и да задействат проверка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към АлексДЖ - Майна оправи си малко правописа , че докато ти прочете човек мнението си*бало майката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Враца на бензиностанцията до химическия техникум лъжат здраво, имах приятел който бачкаше там и се возеше само с такъв бензин платен от хората.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Велико Търново на бензиостанця "ЕКО" до победа! :) Забелязах, че там като заредя лампата за бензина светва по рано (помислих си, че си внушавам) .... един ден обаче едно  приятелче ми вика.... абе да ти кажа като заредя на "ЕКО" лампата ми светва по рано,нешо май лъжат :D:):)  казах си... не съм луд значи правелно съм забелязал :):D:D  Това беше преди година.... от тогава не стъпвам повече там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газовите бутилки съм го казвал и преди, но ще го кажа и сега P*V=R*T тоест температурата и налягането при флуидите са в пряка зависимост.

Не си прав, баце. По няколко причини. Първо: когато зареждаме газ, въпреки значението на думата "газ" в бутилката влиза течност, а при течностите промяната на обема при промяна на температурата (налягането) не е съществена, т.е. няма как да се случи описаното от колегата по-горе разлика от 4 литра, това са си 12-13%. Второ, дори и да е така, все пак каквото минава през дебитомера на колонката, това влиза в бутилката, няма начин през дебитомера да минат 32 литра и в следващите 2 метра да се охладят дотолкова, че в бутилката да влязат 28. Така че, когато това се случи си е чиста проба некоректен продавач.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз несъм ставал жертва на такива кражби досега.Винаги си зареждам от едно и също място и ме познават и няма измама и само на Лукоил също сам доста доволен в Пловдив с картите за отстъпка 0,05 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest winx

Колеги работил съм 4 години в Петрол,от които последната година като управител и се правеха замервания(проточване) всяка седмица с мерилки от 20 литра и даваше отклонение най-много 50мл.(общо) за 20 литра.Това беше преди 3 години,но предполагам е още така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм една от жертвите на подобен грабеж, при 24 допустими литра газ, мен ми напълниха 29, крещях малко хвърлих парите и повече казах че няма да стъпя там. Сметнете ако зареждате по 5-10 литра как ще гърбят без да разбирате "ROMPETROL".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

P*V=R*T тоест температурата и налягането при флуидите са в пряка зависимост.

т.е. няма как да се случи описаното от колегата по-горе разлика от 4 литра, това са си 12-13%. Второ, дори и да е така, все пак каквото минава през дебитомера на колонката, това влиза в бутилката, няма начин през дебитомера да минат 32 литра и в следващите 2 метра да се охладят дотолкова, че в бутилката да влязат 28. Така че, когато това се случи си е чиста проба некоректен продавач.

 

Става въпрос за флуидите не само за газовете!

И тази "недоразумения" стават в преходните периоди на годината с газта. А сега по този случай лятото зареждам максимум 29 литра, а през студената част на годината около 32 литра. Само дето разликите в температурата са между 25 и 40 градуса в редки случаи и повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Icono

скоро ми трябваше 2 литра да запаля една бричка авариино.намерих една бутилка от мин.вода 2 литра...отивам ,пълня до горе и ми отчита 2.2 литра :oто и бензина на бензин немиришеше зареждам вече само в лукойл и сам доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P*V=R*T тоест температурата и налягането при флуидите са в пряка зависимост.

т.е. няма как да се случи описаното от колегата по-горе разлика от 4 литра, това са си 12-13%. Второ, дори и да е така, все пак каквото минава през дебитомера на колонката, това влиза в бутилката, няма начин през дебитомера да минат 32 литра и в следващите 2 метра да се охладят дотолкова, че в бутилката да влязат 28. Така че, когато това се случи си е чиста проба некоректен продавач.

 

Става въпрос за флуидите не само за газовете!

И тази "недоразумения" стават в преходните периоди на годината с газта. А сега по този случай лятото зареждам максимум 29 литра, а през студената част на годината около 32 литра. Само дето разликите в температурата са между 25 и 40 градуса в редки случаи и повече.

 

...ако беше внимавал повече по физика, щеше да си запомнил, че течностите са практически несвиваеми...

може да има разлика в %, който ти се пълни бутилката, но в 30л бутилка 32л. течност никога няма да напълниш ...

 

Течността представлява агрегатно състояние на веществото между твърдо (кристално) и газообразно. Течностите запазват(носят,притежават временно) някои свойства, както на твърдите вещества, така и на газовете. При обикновени условия течностите имат собствен обем, но нямат определена форма, а приемат формата на съда, в който се намират. Притежават много малка свиваемост, обикновено голяма флуидност (течливост) и молекулите им могат лесно да се преместват една спрямо друга.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%...%BE%D1%81%D1%82 Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Леко оф-топик при колко градуса водата има най малък обем? А бензина? Аз с физика само теритично и то не много не твърдя че съм отличник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко оф-топик при колко градуса водата има най малък обем? А бензина? Аз с физика само теритично и то не много не твърдя че съм отличник.

... не се заяждам, просто това са фактите. Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, зареждам само от ОМV-Поликраище иначе съм от Горна Оряховица ,Шела и ЛукОила лъжат очевадно в количеството и ако някой минава през Горна Оряховица да не зарежда във "LB" -бензиностанция

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА ви кажа последно като заредих на петрол мн лошо качество умря ми хондичката отидох набухах и малко от ОМВ карера и всичко се управи > Варна Петрола до стадион Тича

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги зареждам от лукойл и съм много доволен.Не съм ставал жертва на кражба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги зареждам от лукойл също и сам много доволен прелюдчето осезаемо по добре върви с 98H преди това зареждах само на OMV голяма грешка еднакви цени в лукоила и в omv-то с едни пари в omv-то зареждам кам 3 литра по-малко :) :)

Редактирано от ARchangel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сливен не зареждаите от Румънската мисля че беше ROMAPETROL .Ще ви кажа и защо :Често ги тествам бензиностанциите ,та ми се отвори път до Варна и реших да тествам Руманската защото е нова.Изчаках да ми светне лампата и веднага заредих при тях за 50 лева цената беше 2.40 на литър значи около 20.83 литра.Разтоянието е точно 249 км. и ми светна лампата отново.Карах с 120 км/ч към Варна.Във Варна заредих на OMV пак за 50 лева отидох до летището и се върнах беше късно през ноща нямаше коли карах с 160 км/ч и минах 347 км / 250 км извън градско и 97 км градско /.По принцип ако карам около 120/130 ми гори 5.5 л.на 100 ако я понатисна 6/6.5 л. на 100. Сами си правете изводите...... :D Колата е хонда сивик с мотор D15Z8 економичният VTEC-E. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SHELL Асеновград. Преди 3 години в 5 (пет) :unsure: литрова туба разграфена оригинално ми наляха малко над 6 литра по показания на колонката ... останалото е история, скандали и още нещо :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам да кажа само едно нещо :unsure:като говорим за обем...1l олио при 3bar = 1l вода при 3000bar = 1l вакуум = 1л въздух при 1бар = 1l = 10*10*10cm ОБЕМняма значение какво е налягането , каква е температурата , каква е пръднята - обема може да се измени само от релативистични ефекти, свързани със скорости значително надвишаващи тия на които е способна бензиноколонката, или в близкото обкръжение на черна дупка - зад събитииния й хоризонт ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз сам от тези които са лагани не зареждайте на омв-то в пловдив това дето е на кукленско. начи слагам газ за 20лв. тогава газта беше маъ 1.20 нещто такова,та както и да е слагам 20 лв. и минавам с тях 60км. после заредих в лукоил пак за 20лв и минах около 120 км. дано да съм помогнал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде и аз да споделя, първо няколко съвета от мен:зареждайте вечер, или когато е доста студено, така относителното тегло на горивото е доста по ниско, ако незнаете какво е относително тегло 1 л бензин не е 1 кг и на обед и вечер...тоест разширява се от топлото, по просто казано.това 1, а второто...зареждайте винаги догоре с пуснатото лосче докато изключи помпата (тя има датчик където отчита бензиновите пари и така не прелива)ще ви разкажа една случка...винаги зареждам от лукойл, незнам може би ми е на път...значи зареждам си аз нагласил съм помпата и тя изключва отивам да си платя гледам 34 литра и 700 гр....айде неможе да имам 300 гр. в резервоара ама айде...отивам да плащам и оная кака вика ами помпата още се върти...е викам как като изключи и гледам пича помпи там нещо мощука...отчете 36 литра и 300 гр...с 2 лева отгоре...айде това не е нищо но всеки път????не им давайте те да ви пълнят резервоара....не помпете мощука защото помпата е така направена че отчита а не налива, мин. 2 литра да се губят по маркуча......на самолетните маркучи се губят по 200кг на зареждане (давам го само за сравнение) и така... редовно ви чукват с лев два а ако зареждате по 10-20 литра винаги обирате боклуците от дъното (бензиновата помпа не е за 1 ден)така че моят съвет:зареждайте вечер,зареждайте сами до горе с пуснато лосче без помпене,и си изкарайте маркуча и тогава платете....в едно зареждане винаги се губят 2 литра...сами преценете всеки път по 5-10 литра ли да зареждате и да имате 3 реални литра или 35-40 литра колкото ви е резервоара поне знаете че е догоре ако някой има още съвети мнения моля да споделиа няма да споменавам как се въртят фактури и зареждане на тирове какви схеми се правят и игри....това го споменавам за колегата дето 4 години е бачкал на бензиностанция и е бил изряден... или се е правил че невижда какво става или незнама и говорил съм с хора от "мерки и теглилки" и тези които издават лицензи, те ми споделиха че помпата губи толкоз по маркуч и че помпенето не отчита и за малки литри е много неточна...просто така е устроена...и затова нашите измекярчета помпят все едно че зареждате малко и горивото се връща и зарежда отново по загуба 2 литра в маркуча... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да поизтупам от прахта една забравена тема, зареди днешна случка!

 

Днес отивам в ОМВ Съни служителя зарежда кола до мен,

вади пистолета от колата до мен и без да го занули го пуска да зарежда

моята кола и почвам от 10лв. и 8.55л газ.

Погледнах съвсем случайно и го накарах да спре на 11 и нещо лева!

Опита се да ме метне с десетунка!

След скандал и оправдания, че касиерката не е нулирала,

че щял да каже да ги приспадне и т.н.нулираха и почнах от нула.

Дали да зареждам вече от там?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е станала неволна грешка - макар че разбира се OMV като всяка друга верига са нещо като франчайз и бензиностанциите им си имат различни собственици, доста държат на качество и обслужване и рядко правят мизерии. Но принципно веднъж след като е върнат пистолета в колонката, не може да се зарежда повече, без да се занули. При газта може и да е различно. Аз лично бих бил по-бдителен, но ако съм доволен от горивото, не бих сменил, заради единична грешка на бензинджия.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значение какво е налягането , каква е температурата , каква е пръднята - обема може да се измени само от релативистични ефекти, ....

 

Дрън ДРЪН, :P/> я погледни примерно Лукойл на каква температура товарят нафтата и разтоварват - мени си обема здраво ако е над незнам си колко градуса ! Трябва да питам точно колко беше Публикувано изображение

 

Масово пък бензиностанциите имат подгреватели на цистерните където съхраняват горивото, та зареждането вечер може ама ако няма включено подгряване на горивото в цистерната. :D/>

 

 

darius

Е ходи ако искаш пак да те излъжат, тя тая колонка явно и е премахната софтуерно защитата за да продължава да пълни при незанулена колонка !

Това което си хванал не може да е случайна работа - има намесени най-малко двама човека и третия е този който налива Публикувано изображение

Редактирано от iso_eu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи конспирации, харесва ни да вярваме, че всички са лъжци и боклуци :)iso_eu, само да ти кажа, че темата е на 5 години, отговаряш на постове от 2008ма, така че "истината" може да се е променила, а човекът, на който отговаряш отдавна да е забравил този форум :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...