Jump to content
JK_HONDA

какви гуми избрахте за зимата

Recommended Posts

За миналата зима си взех румънски Семперит на 1 сезон и се представиха екстра,във Видин беше лудницата и сняг,а в Сф повече от добре-що годе чисти улици,извън града пак бяха на ниво имайки в предвид,че се кара по-бързо в сравнение с градски условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein Icetrack. Още от миналата зима. Много съм доволен от тях. Нарочно си взех Icetrack, а не Snowtrack, че във Варна повече лед има отколкото сняг. :tooth: . Миналата година бяха по осемдесет и няколко лева на парче. Иначе гледам, че според ADAC, Vredestein при гуми с размер 175/65/14, като мойте са на първо място и тази година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не слага Dunlop,Continental това са най ка4ествените гуми,аз в момента съм с Conti ТС-800 175-65-14,ДОТ 4408 о6те са топли направо,броиката ми излезе 95лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разходих се до Метро и си взех 2 гуми Еуратек 175/65, внесени по всяка вероятност със съдействието на Шкода Еуратек,произведени от Барум Континентал - Чехия средата на 2007. Пак оттам взех за предни Марангони - 175/70, най - вече защото пише WINTER и до надписа има релеф на сноубордист в скок. Произведени са също средата на 2007, въпреки това другите 2 такива гуми в Метро са от 2005. На първите крайната цена е 80, на вторите 89. Като ги сложих, гумаджията ги беше напомпал на 2.6 и първото натискане на спирачки при 40км/ч си беше живо приключение. После ги свалих на 2.2, но пак при ковене с 40 е 9-10 метра. Снощи колата с 5 човека на зиг-заг с 90 км/ч се носеше като лодка и спираше трудно,но пък през деня само с двама направи добър пърформанс до златните мостове и обратно.Ще видим зимата...

Това е регенерат и не е препоръчително да се слага на водещите колела!!!Пише го на упътването в Метро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес си сложих kleber пичовете ми предложиха vredestein но цената им беше с 20 кинта отгоре на клебера . Клебера 151левчета а ведерстеина за 171лева за ведера ми казаха че с него мога да искарам доооста в километри 120000 км. поне така казаха а за клебера 60 000 , 70 000 км. но като се има на предвид колко карам зимата аз трябва да ги таркалям 10 години а те ще се скапят от седене по скоро от колкото от каране тъй че реших по ефтино да минем пак ще ги видим на снежко бежко как ще се представят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho KW23 Izen XW .Сложих ги миналата седмица,колата стана много по-тиха и стабилна отколкото със старите галоши ДОТ 04.Чакаме снега,но горещо ми ги препоръчаха и ще видим.Преди карах с Gislaved Nord Frost 3-също уникална гума за сняг.Колегата е прав-Най-евтината нова гума е по-добра от използваната скъпа гума.Поздрави

И аз мисля да се пробвам с този модел на Kumho тази зима, пък да видим :punk: Интересното е, че ADAC точно за шум й дават най-ниската оценка, а при теб колата е станала много тиха. Но това да е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear Ultra Grip 7+ 195/60 R15. Засега никаква разлика на сухо спрямо Bridgestone Turanza ER300 (същия размер), т.е. много добре. Да видим като позастудее и завали сняг как ще е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нас заложих ме наcontinental conti-viking contact на купето,mishelin alpin 3 на прелюдаа за англичанката още мисля на какво да заложа на Fulda, Yokohama или Toyo или да я зазимявам

Вчера сложих toyo s942 на англичанкатада паднат още темперетурите и ще се разбере кой е бил правилният избор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се предсавиха гумите ви днес поне за софия 4е с този сняг ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Fulda Cristal Montero - днес се държаха прекрасно дръпнах Opel Omega да запали. Спират прекрасно. А 13-ки са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сложих 4 нови Lassa Snoways 175/70-R13 82T. На пръв поглед шарката на грайфера ми хареса, ще видим как ще се държи на мокра и заснежена настилка.http://www.avtogumi.com/bg/php/tires/full_...0ERA&id=415

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пьк питам а не казвам за фриго 2 как са се даржали-една дума perfect :lol:

Редактирано от m@ni@k@9111

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обух Акордчето с нови Dunlop SP Winter Sport 3D 205/55/R16 DOT 3108. Днес ги тествах и на първия сняг - добре се държат стига да не спираш и завиваш на лед :lol: ма човек като кара разумно няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е днеска БАШ в най-големия сняг правих коловози с дебицата пред сервиза. Ама то какво излиза - че лоша зимна гума няма, стига да я има... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обух Акордчето с нови Dunlop SP Winter Sport 3D 205/55/R16 DOT 3108. Днес ги тествах и на първия сняг - добре се държат стига да не спираш и завиваш на лед :) ма човек като кара разумно няма проблеми.

Dunlop Sport 3D 195/60/15- в киша ги тествах на обръщалото за тролеи до нас не мръднаха с подаване на гас, скорост 40 до 50 максимум даже не превъртя гумите, малко шум в купето ABS се включва доста късно и то при упорито натискане на педала. Доволен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Дрън/лоп и не съм доволен от тях. Снощи отново се подхлъзнах на скреж. Минах през сервиз за гуми и за моята Хонда ми препоръчаха Мишелин Праймъси Екстра Лоад. При нас рядко се задържат минусови температури, обикновено са около 5 градуса, а лятото е не повече от 25 градуса. Тази гума е определена като лятна тук - летни гуми Имате ли впечатления от тези гуми?Цената е 600 евро за 4 гумил Могат да се купят он-лайн от Англия за 114 паунда едната, но с доставка, монтаж и баланс излиза същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama това са гумите 185/60/14 4 * 110 лева е цялото удоволствие :) Много съм доволен летните ми са същата марка :D Аудито на жена ми е с Fulda Cristal Montero 195/65/15 4*125 също са доста добри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз заложих на Yokohama W Drive 195/50/15 но още няма сняг да ги тествам, надявам се като се прибера в Враца да ги тествам. Ако някой има отзиви от тези гуми ще се радвам да сподели но на ЛС че да не мажем в темата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак отпред сложих Michelin alpin , много добре на снега а отзад ще сам с летните да ми е по интересно :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък още не съм оборудвана :censored: карам с йокохама летни 195/50/15 но са много изтъркани и няма мърдане..изкарах я докато беше пухкав снега и няма тръгване, а ако случайно тръгне - няма спиране :boo: все още се колебая дали да взема за зимата желязни джанти 13 с нови 175/80 или да взема запазени втора ръка 195/50/15??? (защото новите бриджстоунки например са 150 лева бройката :) )

Редактирано от Rossi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho KW17 чисто нови много доволен само дето миналата седмица ми се дорева като скъсах предна дясна :) .Добре че гумаджията ми е много добър и я залепи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/60/15 Yokohama W Drive-147лв.бройката от център за гуми Диана в Пловдив. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък реших, че Yokohama C-Drive ще си карам и зима и лято. И без това карам само градско... Тия дни ще видя как се държат на пътя че не съм карал 2 седмици, ако не ми харесат ще ида да си сложа 2 W-drive отпред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък още не съм оборудвана ;) карам с йокохама летни 195/50/15 но са много изтъркани и няма мърдане..изкарах я докато беше пухкав снега и няма тръгване, а ако случайно тръгне - няма спиране ;) все още се колебая дали да взема за зимата желязни джанти 13 с нови 175/80 или да взема запазени втора ръка 195/50/15??? (защото новите бриджстоунки например са 150 лева бройката :P )

Слагай Yokohama W Drive 195/50/15 те са по евтини от бридж-а и не са зле ;) аз ги зех по 107 лв парчето.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих Continental WinterContact TS 800 185/60 R14 82T

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То преди 2 седмици съм със 4 нови

Публикувано изображение

нямам опит със други за да срвним,а од тия съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм забелязал че много хора хвалят Vredestain

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lassa - Може всички да казват че е умряла марка, ама моята колица си драпа мн прилично с тях. Четвърта зима карам с ласса!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vredestein Quatrac 2 - засега съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм забелязал че много хора хвалят Vredestain

Vredestein Quatrac 2 - засега съм много доволен.

доста ги хвалят... каква им е цената ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах 2 зимни гуми и 2 летни.Много са добри доволен съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таз зима май ще пропусна да сменям гуми . Не мога да си намеря старите джанти, а пари за 17-ки не ми се дават. Като се замисля то като завали сняг с каквито и да съм гуми колата ще си остане в бокса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък съм забелязал че много хора хвалят Vredestain

Vredestein Quatrac 2 - засега съм много доволен.

доста ги хвалят... каква им е цената ??
Мойте ги взех преди около година за 76 лв бр. в момента нямам представа колко вървят :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ква зима,кви зимни гуми бре хора,навън е 16градуса и е 5-ти декември!Само за градско каране зимата,особенно в София си е чиста загуба на пари.За зимните курорти и градовете нависоко е ясно,няма как?Колко месеца ги карате тея гуми,има ли 3 или са 2?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си търся вериги от ТАНК. Няма занасяне. Карал съм с ласса и клебер и досега не съм закъсвал никъде. Стига сте се изсхвърляли на някви алпини и снегорини......п.п. Хора щом разчитате само на гумите ви , а не на умения работата не е добре. Колегата Калоян Кателиев кара ЦЯЛА зима с летни ИЗТЪРКАНИ гуми и закъса само 1 ПЪТ.

:lol:;) ;) хахахха благодаря,че ме разсмя рано сутрин пич!Аз със Шатъла дето е 4x4 с нови зимни гуми на едно място не успях да изкарам баира и ми занесе в банкета и виках хора да бутат!Колегата Кателиев изглежда много малко е карал и то на изчистени пътища с тези гуми щом не се е ударил някъде.Иначе по принцип и шофьора е много важен,но...darius еми,че кой си кара колата само в София бре???Ходи да видиш на Панчарево като навали сняг какво става като о то уж е в София!!!Ако си тръгнал нависоко и най-хубавите зимни гуми няма да ти помогнат ако пътя не е чистен! Редактирано от voroshilov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...