Jump to content
JK_HONDA

какви гуми избрахте за зимата

Recommended Posts

Колко си дал Мишелин-а?

Michelin Alipn A3 195/65/15 - 135 лвhttp://www.gumi-europa.com/ - имат 10% промоция в момента за Мишелинките. Пускаш си заявка през сайта им, пращат ти един номер и с него отиваш в гумаджийницата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз боднах на Хондака четири Фулда кристал 175/65/14 и съм много доволен,малко тънички и е по не стабилна ,но на снега ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моита я снабдих с 4 Гиславедки и съм доволен от тях за сега, когато валя сняг преди няколко седмици се държаха прилично на пътя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelin Alpine !!!Бяха ми ги донесли преди 3 години втора ръка от Германия !!! .Още не са мраднали(не че съм карал много с тях)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фулда Кристал 185/65/14 4 бр . купих ги миналата година чисто нови карам в момента с тях и съм много доволен !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ескимотата, за които писах, че съм взел се държат прилично на сняг...но да дъжд са ужас...не бих повторил с такива гуми...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех на количката 4 зимни "SAVA" ,меки много добри гумета -и предишната я карах с такива и съм доволен ,а и както се казва за толкова пари толкоз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година карах Dunlop WIntersport - но реално не успях да ги тествам особено много.Тази година едната е с Michelin Primacy Alpin 3 - за сега доста стабилно се държи много добре.Другата от вчера е с Yokohama Geolander I/T+ - още нищо не мога да кажа.Карал съм Good Year Ultra Grip (вярно, че по това време бяха 4 поколение), но бяха уникални - залепнала за пътя, рови в дълбок сняг - няма да повярвате сигурно на един планински участък, полицаите спираха всички и ги караха да слагат вериги, мен като ме видяха как си се движа стабилно на горе с тях си ме пуснаха без вериги, без да ме спират...Лощото им е, че доста бързо се износват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избрах FULDA CRISTALL SUPERMO , но съм от Варна и при нас още не е паднал снега и не мога да дам никаква оценка . :DНякой който е карал с такива може да даде по ценни съвети :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги взех по 135лв на гума за размер 195/50/15 от ПРИМЕКС гр.Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора зима карам с Фулда Кристал 14тки и съм доволна. Избора на гуми се определя от това, къде ще си караш колата. За градски условия Фулдата върши много добра работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди една седмица си сложих Fulda Cristall Supermo. Купих си 4бр. За първа зима ще карам с тях . Препоръчаха ми ги дано да съм доволен. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове аз сложих 4 бр. нови Fulda Kristall Montero 2 175/65R14 и имайки предвид това което се вихри навън, и местата които пообиколих из новогодишната почивка.... с Хондака... мега добри гуми!! До момента не съм закъсвал по каквито и да било критерии!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам и да се изкажа относно хората, които ми говорят за каране без зимни гуми... на мен цялата тая работа ми се вижда абсолютно безумие ЗИМАТА - ЛЕТНИ ГУМИ!! Изобщо не бих карал подобна кола... то че може ...може да имам един приятел дето е станал абонат по моргите... ама както и да е пишете си безумията и така :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навънка има поне 25-30см. сняг. Питам се каде ли са смелчаците с летните гуми сега а? Шофьорски умения: дрън-дрън.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho I'ZEN XW 195/60/15 Не е лоша гумата ,за малко пари :tooth:

 

Публикувано изображение

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя впечатления от падналия сняг.

Аз си купих 2 бр. нови Kleber Krisalp HP2 175/65 R14. за отпред-тези:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А за отзад си взех Goodyear ultra grip 6.

Гумите са супер до сега никаде не са ме подвели.Ходих за н.г. на балкан до яз.Батак и имаше доста сняг и си се катерят страхотно.

Цената на клебера бе 97 лв./бр., но ми ги намалиха на 90 лв./бр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с барум 195/65/15'' незнам за цена така я взех и вече ги тествах на снега има ефект :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GoodYear UltraGrip 7 . И четирите са ми такива и съм мн доволен ...добре се държат на сняг.. ама скъпичко идва ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KUMHO KW-17 185/65/14 Имайки предвид обстановката навън , гумите се държат доста прилично. Не поднася и спира доста добре. Дори и по не утъпкан сняг не срещнах големи трудности. Заслужават си инвестицията от 102лв на гума :lol:Публикувано изображение

Редактирано от Saho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некви италиански втора ръка 205/40/17 ... летни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KUMHO KW-17 185/65/14 Имайки предвид обстановката навън , гумите се държат доста прилично. Не поднася и спира доста добре. Дори и по не утъпкан сняг не срещнах големи трудности. Заслужават си инвестицията от 102лв на гума ;)Публикувано изображение

Хах същите като моите ;) много съм доволен и аз ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз карам с нови летни MICHELIN 15ки и се държат също както чистонови AVON- зимни 14ки(дето ми седят в пауза).а пък задните са АКВАПЛАНИНГ и всеки завой на метла... с вратите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Az karam s 4 novi MARANGONI (dashterna firma na PIRELLI) vsesezonni no da vi kaja nosi si zadnitsata kato ima sniag po zavoite. Dokato seata mi e vtora godina s GOODYEAR i niamam problemi.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз досега не съм чул някой да си купи нови гуми и да каже "Много са смотани, пре.бах се" , обикновено всички са много доволни , дори и да са си купили галоши втора употреба.Само искам да ви предупредя какво правят търгашите по гумаджийниците.Обикновено това се представя като "ПРОМОЦИЯ", но не е задължително: 1. Намират гуми , които са с прекалено голям дисбаланс или дребни дефекти, които по-принцип не би трябвало да се продават на крайни клиенти и ни ги пробутват и 2. Трият или дори "правят " (да, правилно сте прочели) нов ДОТ на стари, застояли гуми. Само за информация измерих твърдостта по Шор на нови гуми - 61-61 единици и на същите след 1 година при еднаква темп. от 0 градуса - 68-69 единици....при това съхранявани правилно...Та гледайте, четете и се информирайте, а не слушайте Бай Х.й търговеца какви локуми ви разтегля.П.С. Нарочно не споменавам марки и модели, че почват едни спорове като за маслата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора кво да ви кажа карах клио 4 години с фулда кристал и живея на Симеоново в гората направо!!!Фулдата за мене е най-добрата гума за зимата. Сега карам акорд купе със спортно окачване и с фулдакоято ми я дадоха с колата на 100 години и пак качвам наравно с клиото е с малко зор де штото гумите са много стари и при нас е бая баир та от фулда съм много доволен препоръчвам ви фулда кристал 1 !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена се върнах от планината карах в най големия сняг на връщане от Плевен до Варна на непочистени пътища изминах 1000 км. за 3 дена в планината на 20 санта неотъпкан сняг зимната гума е жизненоважна ... нямах вазможност за много скъпи гуми и затова бях със DEBICA на 1 сезон отзаде а за отпреде взех чисто нови исках пак да са Debica поне да са еднакви но в последния момент реших да взема KLEBER и не сбърках . При нормално каране на сняг без състезателни изпълнения никакви проблеми това е гума от среден клас не е BRIGESTONE но не е и BARUM или DEBICA ... Странно 4е не видях никъде нищо за тях в форума..... а само за инфо цената им беше 95 лв. на гума с монтажа .. поздрави.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против новите гуми, НО все още карам с GoodYear UltraGrip 6 от 2001година. Имат 4мм грайфер още и тая люта зима съм сигурен че няма да ме предадат.

Извод: дай повече пари за хубава гума, карай я дълго време! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз досега не съм чул някой да си купи нови гуми и да каже "Много са смотани, пре.бах се" , обикновено всички са много доволни , дори и да са си купили галоши втора употреба.Само искам да ви предупредя какво правят търгашите по гумаджийниците.Обикновено това се представя като "ПРОМОЦИЯ", но не е задължително: 1. Намират гуми , които са с прекалено голям дисбаланс или дребни дефекти, които по-принцип не би трябвало да се продават на крайни клиенти и ни ги пробутват и 2. Трият или дори "правят " (да, правилно сте прочели) нов ДОТ на стари, застояли гуми. Само за информация измерих твърдостта по Шор на нови гуми - 61-61 единици и на същите след 1 година при еднаква темп. от 0 градуса - 68-69 единици....при това съхранявани правилно...Та гледайте, четете и се информирайте, а не слушайте Бай Х.й търговеца какви локуми ви разтегля.П.С. Нарочно не споменавам марки и модели, че почват едни спорове като за маслата....

Не съм казвал бах пре...х се с новите гуми а споделиам че GOODYEAR са по-добри от MARANGONI и се съгласясвам с nicki:nicki Posted Yesterday, 12:07 AM Нямам нищо против новите гуми, НО все още карам с GoodYear UltraGrip 6 от 2001година. Имат 4мм грайфер още и тая люта зима съм сигурен че няма да ме предадат. Извод: дай повече пари за хубава гума, карай я дълго време! Редактирано от Honda 2.0 TD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам ДЕБИКА ФРИГО-4оптимално добри и доста евтини, а ако не ги сахраняваш лятото както си трабва........ЛОШОООО :lol::lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Японска кола - японски гуми - TOYO snowprox 4 броя :offtopic:Карах и една зима с Vredestein, но не мога да преценя кои от двете са по добри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрах да взема Nokian WRg2 : Публикувано изображение и съм много доволен. Прекрасно се държат на мокро и на сняг, на лед не съм чувал гума дето да няма шип и да не се пързаля :offtopic: А и да не забравяме ,че голям процент от проходимостта на колите ни през зимата заема и задкормилния фактор :thumbs:

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...