Jump to content
kalos

Кой колко гориво харчи

Recommended Posts

Абе вий като се лъжите ще вземе и да си повярвате бе!Нямали някой да каже и 3.5-4 на 100 че да се доизлъжем до края?! :) То че Хондичките са икономични така е ама пък и вие 5/100 с климатик(сигурно не работи),аз също карам Хонда и то мога да кажа в доста добро състояние(пу да не я урочаса някой :) ) ама с такива икономий не мога се похваля:)

заповядай да се повозиш - 5 точка 01.8; 140 к.с. Редактирано от lord_of_the_road

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Добре ве Народе, като сте такива икономици фанете драснете по един профил в ей тоя сайт Публикувано изображение

и след 1500км ще ви блесне истината за некои цифрички :)


пс Мойта истина аз си я знам от 6,8 до 8-9 LPG not urban и 10-11 urban


ps Климатици не пускам щот колата става умрела работа и 120L-ките ме дръпат

Купих си таз колица щот ме боли оная работа колко ше арчи, щот при всички случаи все си е малко на фона всите останали кочини дет горят като за VTi-ки а вървят като за D13B2, да не ми се обидят притежателите на последните ама си има разлика у ритнику :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем откъде мога да видя колко трябва да гори колата като нова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iak

_нова_ е доста разтегливо понятие.най доброто за мен си остава като засичаш, но предполагам сам знаеш - това е много относително (за едно и също разстояние винаги ще даде разлика), следователно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Benji

Около 800лв на седмица ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest UniCorn

Харча 12 на 100 км в града, а за една година и 20 000 км съм дал за гориво, колкото за още един прелюд ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iak

с последния пост на колегата и в реда на мисли: колко пържоли съм изял, че бих си купил месарски магазин.тук е редно да се каже... за кефа/удоволствието цена няма! (поне така казват повечето съФорумци)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ecs

ми какво да кажа колеги нема се бия в гардите които иска да ме нарежда гасчицата си е супер далавера ;) Бургас - Поморие 4лв отиване и вращане моторетката е Д15Б7 Бургас-София и обратно 80 лв с 5 паляка ватре нека ми е зле :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на газ-6.8 извън,смесено 8-8,5 градско 10.5 Около 800 км карам на месец=80 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8-8.5 ми дава градско и периодично си я вкарвам в обороти :) извънградско 5.5 до 120 като я карам иначе от германия като си идвах до 120 пак я карах даде 4.7.... ама с гъдели само ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо се връщам от моренцеее, та да изпиша статистиката с точностност:

Тръгване:

 

Наливане в резервоар, изпомпан доста близо до края:

 

42л.

 

Изминаване на 619км. извънградско, с включване на климатик и 10-20км. каране 170км/ч.

Скорост извън магистрала: 90-100км/ч.

Скорост на магистрала: 120-130км/ч.

Пътят за измерване на разхода е между София и Балчик - общо 501 км. от бензиностанцията в София до паркиране пред хотела. След това малко разходка до Калиакра, Тюленово и др. - още 100км.

След това път наобратно до бензиностанцията - 18км.

Връщане:

 

Наливане в резервоар с несветнала лампа на резервата

 

39л.

СЛЕДОВАТЕЛНО:

 

 

Колата за тези 619км. е изгорила 39л., което с проста математика дава среден разход за 100км. - 6.3л.

 

 

Измерването е правено от пълно до пълно - тоест, максимално близки до реалността измервания. И двата пъти съм пълнил докато видя бензина да не може да се побере в резервоара. Вторият път даже смотания пистолет се прееба и от тези 39 наляни литра, един поне беше върху колата, мен и асфалта - не изключи смотания петролки пистолет и станах целия в бензин - ПРЕЛЯ. В интерес на теста - не съм изваждал това излято гориво от уравнението, защото не мога да кажа точно колко изцвърча, затова пиша каквото показваше колонката. :)

 

А сега, който не вярва за разхода на хонделините, да свери данните си пак. Щом аз давам с климатик и нежалене на газта този разход, една икономика спокойно може да даде с 1л. под мен, според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Civic 5г. с автоматична скоростна кутия от Варна до София и обратно общо 1000 км. на бензин и малко градско в София около 200 км. с две зареждания до горе без да е паднала на резервата общо 70 литра :( градско ако не я настъпвам около 8.5 със стъпка 10 извънградско около 7 при скорост 100-120 а на магистралата 140 км/ч при 4000 оборота сму4е като за последно :( отива май кум 12 :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво те ваште коли не харчат моита в София под 13не пада а изван нея 9-9,5 ама какво да се прави карам си я

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Шатъл от София-Монтана-105км-7,8газ.От Монтана-Арчар,за риба по черни пътища,на връщане със счупен торсион,пълна с багаж,жена и деца-250км-21л-газ.Доволен съм,но в града12-13газ,зимата и към 15.Все пак върти 2 диференциала :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тойотата - 9 градско в София с климатик.Хондата - 8.5 градско пак в София, но е карбуратор, кофти, но работи перфектно, благодарение на Омбре:drool:Тойотата е 107к.с. 1.6Хондата е 75к.с. 1.3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята количка е Хонда Прелюд 2.0и . Градско ми гори към 13 а извън градско 130-140 8/100. Скоро обаче и сложих обикновенна газова уредба и да ви кажа очаквах да не върви колата и да гори много газ,но уви много съм доволен вървенето е супер просто оборотите стават малко по-къси и гори 11 газ бна климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vektor

4.44литра 65-70км.(градско с стъпка) :? :X :S :drool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в града не повече от 8 с климата .. извън 6-6.5 до 140км/ч - 1.4 90 кончета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hola, comrades!:drool: А аз отскоро карам D15Z3 1.5 Vtec-e 96 hatch. Нали ми е новичка - доста я "изцеждам", въпреки че двигателят не е от най-мощните, но пък си се изстрелва като топка за тенис. При почти постоянно включен климатик разходът ми излиза около 6 извън града, а на градско 7..интересно ми е как ли ще е през зимата?:yawn:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niksana_86

Еми и аз от скоро карам D15Z6 само 1 път съм я засичал- 8 градско и 6 извън.Над 4500 оборота не я настъпвам.Карам с ПОСТОЯННО пуснат климатик и се старая да я карам само на светната лампа ECONO.Все пак в задръстванията из Варна немога да кажа на 100% колко гори плюс-минус 0.5л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hola, comrades!:lol: А аз отскоро карам D15Z3 1.5 Vtec-e 96 hatch. Нали ми е новичка - доста я "изцеждам", въпреки че двигателят не е от най-мощните, но пък си се изстрелва като топка за тенис. При почти постоянно включен климатик разходът ми излиза около 6 извън града, а на градско 7..интересно ми е как ли ще е през зимата?;)

7 какво - вода ,масло или.... кого льжете бе хора...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Katsko

под 8/100 зимата на -10 на градско в София, скоро ходих до морето и обратно - на 5та между 90 и 120 без климатик - 5,5/100 :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sturshel- aбсолютно е възожно!Аз съм с D15Z6 и съм си правил експеримент градско яко пържене един резервоар. Разхода ми беше 9.5А повярвай ми много я карах! Предполагам, че повече от 10 неможе да даде градско /освен ако не се набиваш по задръстванията/И все пак този мотор за това е създаден, да е икономичен:angry:

Редактирано от kalos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Sonse

D16Z6: СеданГрадско: 7Извънградско: 5.5(до 120км/ч) 6-6.5(интервала 120-140км/ч)Изводи...доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градския разход варира доста, но не мисля че може да падне под 7.5 за моята.Иначе и аз съм засичал разход под 6 литра извън града, за което ме уверяваха че е невъзможно, но не е.Ако пътя е хубав и "приспа" оборотите това се постига, но не при скорост повече от 95-110.Иначе при сработил витек градско или не логично си засмуква повече. "Няма нищо случайно" :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с D15Z6 и гуми 255/45/16зимата ми дава 5 лятото 4 с постоянно пуснат климатик в софия в пиковите часове много съм доволенпостоянно я карам на над 5000 оборота даже на светофарите подавам газ :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaskata Vass

Карам Акорд 2.2 '91 градско 15 на 100,извън града 8.5 с климатика на max и скорост около 140км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic 6gen. -D14Z2- , извънградско 120-140 ми дава около 6.5/100 градско без ръчка 7.7/100(на бензин). Това е от неколкократно засичане и съм сигурен в разхода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаражен, обгрижван и много обичан сток Акорд F18A3 - `97, 1ва рег. - 10/`98г., 1,8iLs - само бензин: градско - зимата 10,5-11,5 (според карането, последно засичане - тази зима)/100км, лято - 9,5-10/100км. Извънградско - преди месец и беше последната засечка - за морето, в колицата целия цирк (с деца на море :) ), двама човека и едно човече, климата нон-стоп, средно 100 - 130км/ч. и...с жена ми си търкахме очите пред бенз-колонката - 7,06л. :o Да отбележа - Пенсионерско каране за града...и не само там - откакто си имам бебенце си промених мирогледа за настъпването - за сведение на някои хора тук...! Както казва колегата SONSE - Доволен!! Не съм се и замислял да и слагам гняс, на бенц ми е добре. Който иска да вярва - да вярва..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tachip

Така като гледам за 20 години развитие на горивните системи няма никакво понижение на разхода....едната ми кола 83' набор с 2 карбуратора си харчи и върви колкото и другата с инжекцион.....В тоя случай казват "Е па що ручахме жабетата?...." :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои да каже колко му хар4и B18C4 i B18C5 mnogo mi e interesno

Колега аз карам Б18Ц4 и ми харчи 10/100 градско и 10/100 извънградско при 180-200км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vesso_varna

Тази седмица засякох моята - D14A4 на извънградско - Варна - Априлци - Варна: 5.5 литра. Не съм я юркал много. На магистралата - 130-140. На първокласни и второкласни пътища - около 100 и в планината - 70-80.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно засичане от табела София до Лукойла на Ихтиман с около 180км/ч средна скорост -15л/100км! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest UniCorn

F20A4 - Прелюд 4 генерация11-13л/100км в града;8,5-10л/100 км извън;

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D15Z6 - в София 7-7.5. Извън града падам и под 5

И аз така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Англичанка дизел 98, 2.0до Турция 850 км ми даде точно 5.9/6.10 на 100в града 8при средна скорост 130 км/ч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ивайло Петков

Колеги, не знам как ги докарвате тия разходи - особено градските, но ми се струват нереално ниски.За икономичния vtec не мога да кажа, но d14 си е 10/100 в София в моя случай.Извънградско най-ниското ми постижение е 5.6/100 без багажници и без магистрала.Доста често карам с багажник (колела, ски или сърф според сезона) - на магистралата отново е 10/100 при 140 км/ч.

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Crusader

D16Y2 -градско 9-10; извънградско 6-8, като определено не бих казал че карам икономично ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...