Jump to content
Guest buh

КИЛОМЕТРИ

Recommended Posts

Guest buh

Здравейте колеги, в една от темите прочетох как колите ни след 250 - 300 х. км се скапвали,

та в тази връзка бих искал да направим едно леко проучване,

НА КОЛКО РЕАЛНО КИЛОМЕТРА СА КОЛИТЕ НИ ?

 

е започвам аз, моята е СИВИК 92 седан, на километража пише 321 061

двигателя е Д15Б3, мисля, че по колата освен консумативи нищо не е пипано (и аз не съм пипал), купена като нова в БГ и е карана само тук (предимно на газ).

Масло (цветя и бонбони) не пие ;)

 

ами това е.

 

Не зная дали темата е точно за тази рубрика, ако модераторите преценят нека я преместят. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Моята е 97ма и е на около 114 000км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

97-ма - 178000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята е сивик 92 хеч 5-та ген d15z1 и е на 440 000 км.Имам един въпрос дали има нещо общо изпускането на бял дим от ауспуха с двигателя ми???дали се е скапал тотално вече????(колата иначе върви перфектно )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 1988г. D16A6 - 255 000 км.Акорд 1999г. F18B2 - 122 000 км. И с двете няма проблеми (относно двигателите). Поне за сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Accord Aerodeck 1996 - 275 000 km.Civic 1986 - ??? ??? km. ;)

Редактирано от CHIPSI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 1997 год. 152 000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик '92г. - 270 000км.-перфектна е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Ай са да ви застрелям с един въпрос:


Забелязвате ли че 95% от МПС-тата които се продават в България
са на 100 ~ 200 хил. км без значение от годината на производство ;)


Отидете в която и да е автокъща и за 50-тина левчета километража ще е като нов :)


Ако още не ми вярвате, сметнете от колко години притежавате колата ви
и колко сте и врътнали до сега, вероятните диагнози са бивша кола на лекар
или е била втора кола или я е карала жена и т.н. митове колкото си искате



Тъй че Темата трябва да се отнася само за коли 1-ва ръка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

мойта е civic 98 и е на 150 000 км.+- 50-60 хилки превъртяни я в България я в Италия , имам съученик който живее от 10 год. в Австрия и докарва коли на ход до БГ една случка " докараха мерцедес Ц220 99 год. на 350 000 км. и го превъртяха за да стане на 140 000 да има продажбен вид " така ,че аз невярвам на километрите защото задължително са превъртани просто това е част от политиката за да си в бизнеса с продаване/препродаване на коли :) но мисля ,че това всеки го знае :)

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не вярвам някой от нас да кара хонда като лада, но в крайна сметка е факт, че на лада се правеше основен ремонт на около 120 - 150 х. км. :) :)

Е тук не си прав и ме настъпа по мазола !!!:) До преди няколко години карах ето тази красавица ВАЗ 21013:

 

Публикувано изображение

 

която ми служи вярно в продължение на 19 години (от ново закупена), поддържана само и единствено от мен, никога не е била в гараж, а винаги е била "уличница". Настъпвал съм я здраво и на немалко хора съм дал достоен отпор с нея (имало е и наказани за това че не вярват за вървежа и). Продадох я (за което още съжалявам) на 180 000 км. след дълги молби от един колега за скромната сума от 1450 лв. без никакви забележки по двигател, окачването и купето (карана беше на газ близо 150 000 км. с разход до 11/100 газ, масло не гореше, нито пък губеше (карана е и е глезена само с хубави масла и на всяка смяна съм и промивал двигателя и той до последно светеше отвътре), двигателя и беше в перфектно състояние с компресия преди да я продам 10,5 на 4-те цилиндъра без да е пипано нищо по него освен редовно регулиране на клапани и натягане на ангренажната верига, никъде по купето нямаше изгнило или ръждясало), бях и монтирал и аларма с централно на 4-те врати (абе с две думи гледах си я и я глезих много), все още я карат ама вече не е същата !!!

 

Та извода е следният, че не Хонда като Лада, ако ще и каруца да караш, важно е желанието, старанието и грижите, които полагаш за колата си и тя ще ти се отблагодари с дълъг живот и сигурност на пътя. Сегашната я взех на 132 000 км. преди 3 години, в което дълбоко се съмнявам, в момента е на 183 000 км. и се надявам, че и тя ще ми служи вярно и безотказно благодарение на грижите и вниманието които и отделям, докато доживея и изпитам удовлствието един ден да си взема нещо чисто ново от магазина. :)

 

П.С. Снимката е от последния и миг когато беше още моя и преди да стане вече чужда собственост на 06.06.2005 год.

Редактирано от Olmy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15з3 - на 113 000 км. 95 година. За километрите гарантирам защото баща ми я докара от Германия на 102 000 км. с една купчина сервизни документи и сумати листчета висящи около и по мотора. Има безброй признаци, които гарантират за километрите на колата като добре запазената тапицерия и волан. Единствения проблем е че (както се вижда и в сервизните книжки) 2-3 години беше стояла без да се кара и доста я е налегнала раждата ама ... не е болка за умиране. Окачването и мотора са БЕТОН :). Който не вярва да види :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моита е на 108000,не е за вярване,но при няколко маистора е била и всички,включително и джонибои казаха,че е напълно възможно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz
Отговорено (Редактирано)

Колеги ето малко от мен:

 

Civic 1991 - 220 000 км - перфектна !

 

CRX 1991 - 214 000 км - рейка и ходова част потропват - двигател перфектен !

 

Accord Coupe 1994 - 176 000 км - перфектен !

 

CRX 1987 - 395 000 км - :) токова пише на километража, изгнила отвсякъде, всичко тропа, хлопа, разпада се - двигателя пали от раз, никакви проблеми по него вече 6 години :)

 

За сравнение:

 

Hyundai Pony 1992 - 103 000 км - сега тук не се шегувам, колата е на реални 100 хил, първи собственик дядо ми- сега я карам аз - няма такава мизерия, губи обороти, гори масло, бензин 18/100 граднско

 

:)

Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори,не исках да обиждам лада. Просто това е друг тип кола.Все пак хонда е създадена за "ръчка" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук при мен в Португалия има закон,когато минаваш преглед на колата ти записват километрите и при следващото минаване не трябва да са по-малко от предишния преглед.Като продаваш колата клиента винаги прави справака с талона от прегледа кадето са записани километрите на колта за да няма измама,а и не може да мине колата преглед ако липсва талона от предшния преглед,освен ако не платиш глоба де,затова и не можеш да излъжеш в километрите при евентуална продажба на автомобила.дано и в БГ някога да влезе такъв закон,защото винаги ущетен е копува4а,а при вносните коли там няма как да ги хванеш,освен ако ти я продадат със сервизната книжка и там си пише кога колата през сервиз за поддръжка,но това е само при новите коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ilias

... човека, карал колата Ви в Германия, който живее на 20км. от местоработата си,...

Късметлия е, намерил е работа в квартала си :) Аз до работа и обратно минавам около 100км. и съм напълно съгласен с мнението ти за колите вкарани от Германия.Моята я взех на 172000 сега след около 5-6 месеца е на близо 192000, а не я карам всеки ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мойта 98' пише 146753км., но по много неща личи, че е на поне два-три пъти повече!! А и никога несъм вярвал на километрите които са били колите ми. Освен на първата ми кола която беше жигула на 530000км. защото баща ми беше първи собственик :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....на моята показва,че е на 218 000 ама километража ту работи ту не работи аз съм направил с нея поне 3000 а той е отчел само около 1000-та 200% съм убеден,че не са реални ...чел съм доста,че при разумно шофиране колата ще е безппроблемна конкретно за ДВГ-то поне 300 000 ....а старата Жигула на баща ми е на над 350 000 без ремонт ама е смъртно ранена вече :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Мойта е 94г -187 000 км.Много много не вярвайте на километражите, защото колко е в действителност никой не знае, освем ако не сте я купили нова а не докарана от чужбина.

Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходя и сам си ги вземам. Предната беше Прелюд 4 беше на 300 000 (и малко от горе де) и беше перфектна. Сега Акорда е `95 на около 196 000 и си мисля, че са реални. И не гори нищо освен много бензин и много пари за данъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

04.1995 189 400 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CIVIK седан 1992 километри 142хил. :D:D:D така пише ама като знам аз колко и врътнах за 1 год. сигурно е над 500000 км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest alpinab

мойта Д16-ка знам със сигурност, че не е над 300 х.км. Съдя затова по запазения салон волан и педали, мотора е идеален, ходова част доста прилична, обще взето доста стегната за годините си . Едно мога да кажа на 100 % , колкото и стара колкото и нова да ви е колата всичко е КЪСМЕТ и щом не вие сте я разопаковали от целофана за нищо не можете да бъдете сигурни......Още нещо: След 1-вата ми Хонда преди 4 години никога повече не бих си купил за личен автомобил друга марка......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stoyan_vn

accord 2006 ictdi 176000 минати лично от мен, civic 2003 1,4/90 на 106000, на жената и от днес прелюд 5г. 97 на 136000, поне така пише на километража.Но от опита който имам (над900000км) знам че годишно навън се въртят м/у 30000 и 60000 км. така смятайте сами!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

accord 2006 ictdi 176000 минати лично от мен, civic 2003 1,4/90 на 106000, на жената и от днес прелюд 5г. 97 на 136000, поне така пише на километража.Но от опита който имам (над900000км) знам че годишно навън се въртят м/у 30000 и 60000 км. така смятайте сами!!

Значи в най-добрия случай, Сивика ми който е 91-ва и е на 17 години е на 510 000км, :) ....... шегичкаМалко офтопик - колега много караш - евала на такива хора дето им се кара по нашите пътища :rolleyes: уважавам това! Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

CB3 619177km :rolleyes: CE2 180500kmRA3 122450km

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

5-та седан с двигател D15B3 на километража пише 285000 и всичките тези километри до един са нявъртяни по пътищата на нашата мила родина и са реални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

ЦРХ 91г.-Д16а8 --236000км. Реални 100%Сивик 87г.-ЗЦ--150000км. Реални 100%Дел сол в-тек 125 коня --176000км. мотора е сменян с ВТИ който е също на толкова но незнам дали са били реални , колата върви прекрасно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сивик 98г.- 160000км. има и сервизна книжка,взех я на 130000 преди 2 години и не мога да кажа дали са реални км,но все пак съм доволен,нали е хонда :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е Сивик 95г на 197хил. и нещо и съм сигурен,че са реални километри.Смених задни лагери,имам скъсан тампон и шарнира отива на там..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Civic АК - тия дни ще чукне 400 000CRX Del Sol EG2 - около 160 000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest doctorvlad

Honda Inspire 1996 г двигател G20A ; 2.0 i 20V G (160 Hp)... 130 000 кмКато за 12 годишна е ....без забележки. Ще я женя за бензиностанция. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е Сивик 5 генерация D15B2 Взех я на 2 април тая година на 189 000 сега два месаца по късно е на 198 000 :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги, все пак е добре да направим някакво приблизително обобщение /всъщност можем да допълваме в бъдеще/1. По отношение изминати километри и живот на колите ни.закл.- при нормална поддръжка хондата е готова да ни служи над 350 к. без проблеми :thumbs1::lol: , това е за двигател и с.к, /интересно кой ще се похвали с най много километри, за сега има участник с над 600 к/ за ламарините и окачване - това е консуматив за нашите пътища :thumbs1::lol::lol::), все пак до 5 Г след 10 година ръждата е бич б.2. По отношение реални километри:- ами май 15 - 20 х. км. годишно е реалното, така, че нека всеки смята сам.3.......................... май няма другоами пожелавам на всички да продължи безпроблемното "съжителство между човек и хонда". :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 98 д14а4 .. Като я взех пишеше 98 000км :thumbs1: Купих я 02.2006 . Имам книжка в която пише , че послседно е била в сервиз за смяна на консумативи през 06.2005. Тогава е записано 95 724 км :thumbs1: Това е с печат от сервиз на Хонда в Италия. Тука я водих в Бултрако като я купих , и там ми казаха , че цитирам " Бахти колата! То всичко си и е оригиналното. Май верно е била на някоя баба.. А продаваш ли я? :)" Аз сам и навартял около 20 000 км за времето в което я имам. Никакви проблеми до сега... Само дето масло трябваше да сменям , ама какво да се прави :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦРХ д16а8-1991234000км сменил съм почти цялата ходова част а сега ще сменявам гарнитура на главата и гумички на клапаните,но знам само че каквото и да се смени в една хонда няма да се повтори същият ремонт. Казвам го това защото брат ми кара рено19 и преди около една година смени цялата предница и сега пак направи същият ремонт, но по една кола винаги има какво да се прави.Все пак пътищата ни не са перфектни а и повечето от нас караме над 10 годишни коли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...