Jump to content
Guest 7

Защо яхнахте точно Хонда?

Recommended Posts

Guest 7

Решил съм да си вземам кола и тъй като съм чувал много и все хубави неща за японските коли, реших да ви попитам защо избрахте точно хонда и точно моделът, който карате. Разглеждах и форумите на Мазда, Мицубиши, Тойота и Роувър (не съвсем японска, но има някаква азиатска връзка и тук ;) ). По-специално се интересувам от възможните слаби места на Акорда и Сивика, защото като си броя левчетата в джоба (5078 лв., 13 ст., включително запоя след покупката), само дотам ще стигнат ;) Вече чух повсевместния вой против скъпите резервни части на японските коли, но ако ще правя ремонти веднъж на 2-3 години, с радост ще си платя скъпите части. Има ли нещо друго, някакви модификации, които да избягвам?Извинявам се, ако повтарям стара тема и ще съм много благодарен за линк към нея ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре дошъл!Какво ни накра да си купим ХОНДА :-)Ще се убедиш сам в много митове за японските коли.Преценката ще си твоя!

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре дошъл първо , от всички японски си избрал правилното място и марка ;) лично аз когато си търсех кола миналата година исках да е Тойота разполагах с около 6000 лв. и да ти кажа честно за тези пари неможаш да си намера в продължение на 6 месеца , и така един ден един приятел ми звънна и ми каза за хондата и аз ей така без да я виждам я къпих но не съжалявам , а дори обратното даже все повече и се кефя , и за скъпите части неги слушай какво приказват цените са уравновесени с тези на немските коли дори имам наблюдения ,че немските са и по скъпи , това говора за оригинални иначе стил "Made in Turkey" и "Made in China" цените са еднакви за всички марки ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Имам един въпрос към теб. До сега качвал ли си се да покараш колата за която питаш? Аз преди покупката имах много въпроси като теб. Много гледах обяви, чудех се, но се качих да покарам една и бях до там. Подчертавам че направих едно кръгче с радиус от 10 метра. Това обаче ми беше достатъчно да разбера че тази кола няма нищо общо с останалите. Минал съм през какви ли не преди това. Слаби места естествено има, но са много по малко от немските от ценовия клас (лично мнение). Няма да изпадам в подробности защото има такива теми. Впрегни търсачката и ще видиш много такива мнения. Успех и да се похвалиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз Сивика си го купих доста случайно, докато си търсех Мазда 323 ;) ...но от сега вече знам,че следващата ми кола ще е пак Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CIVICwarrior

Еми...бъдещ колега (надявам се ;) ), аз още не съм "яхнал" Хондата на мечтите си, но май наближава заветния миг! ;) Бих се опитал да ти обясня, защо за мен няма друга кола освен Хонда (и това без даже да съм се возил в такава), но ще ми бъде трудно......Мога да ти кажа само, че когато за първи път видях Сивик.....емиии както написа по-горе колегата: "т'ва беше"!! Няма друга такава кола, която дори само да си стои мирно, има стойка, сякаш ще излита!По ускорение, вървеж и чувство (доколкото съм слушал и чел), за нейните кубици и параметри - няма аналог! !!!А вече за части и ремонти,....еми както си я караш, така ще я и ремонтираш!Няма какво да му мислиш - марката държи много! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koла като всяка друга .... само дето като я покараш известно време вече не искаш да мислиш за други :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път видях прелюд 4г. и си казах ква е тая кола уе?? хонда и коли ли правели?после видях сивик 5г. седан с кристални стопове и някви други фарове,зелена,кареше я някъв който в продължение на 2-3 месеца спираше пред нас и се занимаваше с строежа на новата кооперация.И всеки ден 4аках на терасата само за да зърна колицата.и така всеки ден се повече изпитвах нужда да я видя тая кола,без да знам нито че е сивик,нито че е хонда.и неиздържах и слязаох до долу и видях знака на хонда и така до днес се повече се зарибявам и станах ревностен фен на марката,аве историята е по дълга,ама стига толкоз. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вчера ми се наложи да погледам колега, докато ми пробваше колата(Сивик купе :fun: )... Изтекоха ми очите, много малко са колите, които харесвам толкова ;)!!! За динамиката и усещането при шофиране, няма да пиша, трябва да се усети, колата те грабва и ... я искаш да я притежаваш, абе болна работа ;) ;) ! Вчера ми се удаде възможност да покарам Акура МДХ, може би само Х5 ми харесва повече ;)!!! 300-те коня, белия салон, комфорта, динамиката... невероятна кола!!! Много малко коли и джипове са ме впечатлявали повече... Пожелавам на всеки, поне по една Хонда, дори само да я пробва ще ме разбере!!! The power of dreams!!! ;) ;) ;) ;) ;):);):);):)

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от много гледане на опели най-накрая си купих Сивик преди една седмица. Все още си я попреглеждам по майстори, даже другата седмица отивам при Омбре (явно най-добрия сервиз за Хонда :) ) и съм супер доволен от покупката. Само дето още ми мирише на цигари ама ще се оправи де.Иначе колата е Сивик Аеродек 1.6и. Възхитен съм :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Дошъл Колега! Сега на темата:

Разглеждах и форумите на Мазда, Мицубиши, Тойота и Роувър (не съвсем японска, но има някаква азиатска връзка и тук smile.gif )

Ако си от София, ела да ти дам да направиш едно кръгче с CRX-а или CIVIC-а, пък после да видим дали ще мислиш за други марки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре Дошъл Колега! Сега на темата:

Разглеждах и форумите на Мазда, Мицубиши, Тойота и Роувър (не съвсем японска, но има някаква азиатска връзка и тук smile.gif )

Ако си от София, ела да ти дам да направиш едно кръгче с CRX-а или CIVIC-а, пък после да видим дали ще мислиш за други марки :)
:fun: ела да ти дам едно кръгче с БМВ-то и да видим дали тогава ще мислиш за хонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, пич какво да ти кажа :) Карал съм 320, а преди това 2 години имах 520-ка, не мисля че с нещо превъзхожда Прелюда. Иначе уважавам много BMW и AUDI, но Прелюда ме кефи повече. Както се казва на вкусу и цвет товарищи нет :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не го обръщаме на БМВ vs Хонда :)

 

Даниел -> да ако покарам 320ка, е46, 2000г, ще ме изкефи много, дори повече от хонда 1991г, признавам!

ама това бмв след 10г, няма да ме кефи толкова колкото хондата сега :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този ник май повече ти приляга Aston Martin... Не си ли се замислял?!Сега сериозно. Мен на мисълта за японска кола ме наведе "войната" - немски с/у френски и един приятел, който вече кара трета Мазда и също казва, че на друга марка няма да се качи. Но аз измежду Тойота Корола, Нисан Алмера, Мазда323 и Хонда Сивик избрах последната. В общи линии не съжалявам за избора си при сегашните ми нужди и фин. възможности. Единствените ми забележки са ниския клиренс и недобрата шумоизолация на купето.Успех с избора на автомобил.И както се пее в песента за Бонд в последния филм за него: "You know my name..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Много ме кефи, като започнем със сравненията :rolleyes:! Тя Е46 320 е най-вървящата, особено, ако е и с мотора преди фейслифта... бегачка :D ! Сега, колегата с БМВ-то да не ми се обиди, те са ми втората любима марка, ама БМВ под 170 коня... А, сравненията са най-малкото неуместни :P!

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да покарах го, отидох на бензиностанцията и казах "Да японец ще е ... отново!". :unsure: Верно не си взех Хонда но тва друга тема :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз яхнах хонда заради тъст ми :) Даде ми да покарам неговото кончерто и след година бях ГОРД собственик на сивик!Трябва да покараш хонда и ще разбереш какво имат предвид колегите! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич просто сядаш караш и се убеждаваш друго неискам да те сьветвам (при всички положения ште се накефиш) :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда си купих случайно. Погледнах снимката в профил и си казах, ама че хубав седан. После проучих че този мотор е от по-предпочитаните. Врътнаха ме с 2 ръчки в големите обороти, и я взех въпреки някои смущаващи ме неща при покупката - излъгаха ме за годината и т.н. ама вече бях си занесъл задника до Варна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм фен на японските коли още от малък .. имахме Toyta Land Cruiser .. една голяма джипка беше :rolleyes: нямаше чупене .. след това баща ми я продаде и си взе едно ауди .. верно върви дъртото му ама не ме кефеше особенно. Дойде време и аз да си взимам кола разглеждах раглеждах и много се бях запалил по сивик 5-та д16з6 пробвах един ама нещо не ми хареса как вървеше можеби не беше нещо в ред, качих се на сивик 6-та 1.4 90к.с. ее как набираше тая кола не е истина ,още си я спомням а хем асфалта беше мокър. Много се изкефих .. ама мерака ми беше сивик .. търсих търсих и накрая попаднах на прелюда .. покарах го първото нещо което ме впечатли адски много че е като КАРТИНГ ... луда работа :rolleyes: след това звука .. леле какъв звук, НЕ Е ИСТИНА ... и така сега карам прелюд и съм адски доволен ,понякога си карам сам из града и не ми се слиза от колата. Единственния му недостатък е че чертичките за горивото свършват :rolleyes: .. уникална кола уникална !! !! !!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...