Jump to content
Guest Cartman

Запушени пръскалки на предно стъкло

Recommended Posts

Guest Cartman

Здравейте,аз съм нов тук и преди да пиша искам да ви поздравя за добре поддържания форум и многото полезна информация,голяма част от която изчетох или прегледах :) В този ред на мисли ако съм объркал раздела нека модераторите да ми преместят темата.Все пак се надявам, че съм уцелил :cool: Наскоро си купих Сивик англичанка,98г. хечбек.Засега съм доволен, харесва ми колицата.Принципно съм фен на Тойота, но може да увелича "любовите" си :blink:На въпроса:Пръскалките на предното ми стъкло са запушени. Моторчето върти,чувам го ясно,течността стига до пръскачките (правих опит с извадени маркучета) и там спира.Днес реших да ги варя и ги сложих във смес вода+веро+течен сапун.Кипнах ги,но това не промени положението.Преди няколко дни ги тормозих с една помпа.Шофьорската пръска въздух добре,другата-много слабо.Като ги пробвах след това шофьорската хвърли до долната 1/3 на стъклото през единия отвор,другата-само сълзи. Има ли начин да ги отпуша или откъде да си купя други?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ,добре дошъл. И аз съм голям фен на саут парк.Картман е най-големия! (Извинявайте за оф-а)Можеш да пробваш чрез търсачката да намериш има няколко теми за продажба на части за "наще" анличанки. Айде да я караш със здраве и много безаварийни.P.S. Сигурен съм, че като покараш малко Хонда, ще имаш нова любов :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах такъв проблем с едната. нещо вътре запушваше ту едната ту другата дюза. след безброй човъркания с карфица я свалих, мих, ама нищо не стана. продухах я с уста и изненадващо се отпуши. досега няма проблеми. ако са супер зле си намери други пръскалки обаче :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сипвайте обикновенна вода, а дистилирана и няма да имате такива проблеми. Пробваи с малко оцет ако има варовик по "цицката". Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търсих из темите за продажба на части,но не открих нищо.Пробвах да ги отпуша с игла,но не се получи.Явно ще търся други.На едно място ми казаха,че имат и са на цени около 26 лв. едната.Това тотално не ме устройва.Утре ще мина по магазините на Козлодуй и Раковска.Исках да им звънна и днес,но не открих телефони.Има ли добър магазин за такива малки аксесоари в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си от щатите от колегата prelude просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като си купих моята беше по същия начин. Значи аз взех стоманен тел, с диаметър малко по малък, от колкото този на отвора на пръскалките. Боднах го навътре, развъртях го малко. Така няколко пъти и ги отпуших. Можеш да опиташ и с меден такъв с оглед че ще се огъва по трасето. Според мен не е подходящо да си купуваш нови, при положение, че и тези могат да се оправят. Успех!Ако не стане така, можеш да ги свалиш и да опиташ с малко по агресивна субстанция от рода на спирт или ацетон. В краен случай и не много силна киселина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре дошъл във форума, а сега на въпроса- както каза колегата Stefan Milev пробвай с

някакво телче или жичка и след това ги продухай на някоя бензиностанция с въздуха за гуми, но с откачени маркучета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във пръскалките на всички Хонди има една съчма която служи като клапан и разпръсквач едновременно.Когато се ползва чиста водица тази съчма лека по лека си ръждясва и нямаш пръскалки.Купуваш си 2 чисто нови от Хонда и проблема се решава кардинално.Втората употреба може след 1 месец да станат както са твойте.Аз си ги сменям на всички Хонди които карам, защото ме дразни всеки път да пръска различно.На Сивик-а 2003г. ги смених също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си две нови, от тези които светят синьо.пс Не е нужно да свръзваш сините светодиоди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има препарати които разяждат ръжда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има да но се ползват за други цели.Съчмата е никелирана и ръждяса ли никелът се отлюпва от стоманата.Правилното изречение е:Подменят се със НОВИ !

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да си взема директно нови. Обаче имам чувството, че трудно ще намеря.@Hronos:ти откъде ги намираш твоите?Не съм питал в Бултрако,мисля,че ще ми е твърде скъпо там.Ако някой знае откъде да си намеря нови пръскачки ще се радвам да сподели :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги намирам във Бултрако, там можеш да си намериш доста неща които са полезни и ти спестяват много главоболия.Първо провери каква е цена за твойте и тогава му мисли.Не ства само с Ядене, както се казва в една реклама.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите! Утре ще продължа борбата с пустите му пръскачки :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчай си в темата на prelude за части от САЩ тези двете :76810-SR0-004 NOZZLE, WINDSHIELD WASHER $2.6376815-SR3-003 NOZZLE ASSY., L. FR. WASHER $2.63Аз така направих (само една ми трябваше). И аз съм с англичанка така че гаранция че стават.В Бултрако са по 34 лв. Питал съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kicko
Отговорено (Редактирано)

В момента издирвам part number на такива дето пръскат на мъгла за да си поръчам! Имам снимка, но не знам part number-a.http://picasaweb.google.com/gkicko/WasherN...927143963377042Подозирам че са тези:76815-S01-004 NOZZLE, L. WINDSHIELD WASHER $14.16 76810-S01-004 NOZZLE, R. WINDSHIELD WASHER $14.16 Обаче няма да дам толкова пари без да съм сигурен. А най-странното е, че в Бултрако и за тях ми казаха 34 лв. бр.И за такива от пежо съм мислил, щото имаме много служебни пежа и съм ги разгледал - първо, някои са вградени не на капака и не стават, второ, нямат регулиране на височината, трето - на 206-ца с на капака но отдолу са странни - под ъгъл 45 градуса влиза тръбичката за водата а от другата страна под 45 градуса е щипката за закрепване, четвърто - от 207-ца може да станат, но нови им искат дори повече от Бултрако...

Редактирано от kicko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело.При мен беше така ама с една кърфица нагоре надолу и се оправиха...Успех,колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с пръскачките беше решен радикално-купих си нови ;)Взех някакви универсални,никак не ми се дават 2х25лв. за нови при положение,че ще вършат "изключително важната" дейност пръскане по предното стъкло.Сега ще се опитам да разглобя старите,но силно се съмнявам, че ще успея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да е кой знае колко сложно имаш гайки най-вероятно отдолу. развиваш ги и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Cartman

Разпарчетосах едната от старите. Стигнах чак до топчетата най-отпред (тези, от които излиза струята).Цялата беше пълна с кал или прах,който естествено беше мокър.Така се беше затлачило,че чак на втория път с телта успях да мина свободно :angry: Никъде на тях не пишеше Хонда,явно не бяха оригинални.Сега имам едни с гайка,вършат ми работа засега.Проблема, за който започнах темата е решен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз имам проблем с пръскалката,само че със задната.До скоро работеше,обаче сега отказа,чува се моторчето да върти,обаче като извадих маркучето се оказа,че въобще не стига вода до пръскалаката.Гледах отвсякъде и не се вижда да е прегънато някъде маркучето.Някакви идеи???Някой имал ли е такъв проблем?:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Купи си кислол (15процентна солна киселина) от някои магазин за почистващи препарати и ги накисни за една нощ ,няма странични ефекти. Редактирано от fenabg
цитат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ще е ползата от тоя кислол:rolleyes:

Ще разтвори варовика който се е натрупал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква ще е ползата от тоя кислол:rolleyes:

Ще разтвори варовика който се е натрупал.
А ,освен това и всичко останало:D!Странични ефекти има и то много!!!Страшно силна киселина е и трябва да се внимава за какво се използва ,а и колко време!Питай ме мене ,как за 1 час отпуших тотално един радиатор /вярно е отпуши се/ ,ама не само това -стана и като лейка:D! Та внимателно с времето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Каква ще е ползата от тоя кислол:rolleyes:

 

Ще разтвори варовика който се е натрупал.

 

А ,освен това и всичко останало:D!

Странични ефекти има и то многоПубликувано изображение

Страшно силна киселина е и трябва да се внимава за какво се използва ,а и колко време!

Питай ме мене ,как за 1 час отпуших тотално един радиатор /вярно е отпуши се/ ,ама не само това -стана и като лейка:D!

Та внимателно с времето!

 

В пръскалките има само пластмаса и хромникел който не се влияят от нея. Това не е нито радиатор нито ужасно силна киселина а 15 процентна щом като се продава свободно. Ако радиатора е бил алуминиев е било нормално да се пробие особено ако си ползвал концентрирана киселина. Щом съм го написал значи съм пробвал. Редактирано от pesho-d

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ, беше "бакърен" , а и киселината -концентрат!Затова казах да се внимава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека е написал, че до пръскалката не достига течност. Кое по-точно ще накисне в кислола? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен Беше същата история. Моторчето работи, но няма течност от пръскалката. Моето решение за моя случай бе следното:Изкарах маркучето от моторчето на подкалника и от самата пръскалка на задното стъкло и газ до най-близката бензиностанция там на компресора го надух около 4 - 5 пъти стабилно и после всичко си се оправи без химии и т.н. Това като идея мога да дам аз.

Редактирано от sharpbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...