Jump to content
Guest PeXa

Среща с унифомените

Recommended Posts

Мен досега ме спасява служебния пропуск и визитката на зам. м-ра на вътр. работи за леки нарушения (в 5:00ч. под носа на патрулка пресичам нагло двойна непрекъсната включвайки се от едно локално в Т. Александров, карам с 60 км./ч. на влизане в населено място). Последният път ме спират на разклона за Столник по пътя София-Бургас. Проверка на документи фиктивно, а истинската причина беше да ме пита за колко съм я купил, защото той от половин година се опитвал безуспешно да продаде същата Хонда нов внос при това, както се оказа за 1000 лв. по-малко отколкото аз съм купил моята... Леле резил какви работи стават...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,сега ще ви разкажа как за малко не останах без книжка от една нищо и никаква ситуация.Онзи ден, неделята, карам с гаджето ми баба ми от София до Смолян (и то с на баща ми Хондата, че Голфа му се прецака газовия клапан). На отиване - никакви грижи, 4000 оборота, 5-та, 150 по магистралата и анти радарът (радарният детектор) - включен и намаляване в тунелите и където трябва и при писукане на уреда :rolleyes: На връщане - в Чепеларе, след като съм спускал пампорово и съм със спортен дух изведнъж - палката :rolleyes:И то на забавен каданс - пресече улицата и ме спря.И тук почва историята. Гася си колата, обаче - джамът не е свален - при което давам на контакт да го сваля и антирадарът пиу пиу пиу, а полицая вече надвеснат. Аз питам - защо ме спирате, нарушил ли съм нещо, а той казва, трябва ли да си нарушил, че да бъдеш спрян. Документите, ала бала, като междувременно ми казва, че с антирадара нямам полза, щото си имат дистанционни, кога да пускат радара, даже няма нужда да ти го сочи пистолета (сега, това дистанционно дето ми показа може да е и за всичко).Давам аз каквото трябва докато не ми поисква синия талон, който аз нямам. А с него ситуацията е следната - Акт - минаване на червено (отпадна в съда). Удължават го, а аз междувременно получавам нов за превишена скорост. Отивам да взема този за превишената скорост, защото изтича пръв, връчват ми НП за червеното и синия талон. Аз и викам на оная - ама и друг акт имам, тя ме гони от гишето.После след 1 година - леко ПТП - верижна катастрофа (аз, голф2 блъска голф 3, който в такси :unsure: ). Отивам в КАТ и за него, взимам НП плащам го, но не ми връщат талона, заради превишената скорост, която след 1 година ми го дават, хем съм си го търсил. Следва обжалване на този за скоростта, и така, почвам да му обяснявам, той казва - аз вярвам на каквото виждам. Междувременно ме пита колко е ограничението в Чепеларе (да знаете, 40 е) аз викам 50, той - с колко карахте, аз с не повече от 60 (ама и идея си нямам с колко съм бил, но ще да е някъде там). После - елате с нас, аз отивам, а там един друг, много лют, яде пица в патрулката. Почват - са ще ти вземем книжката, паркираш колата тук и се оправяш, а това е неприемливо, защото гаджето ми почва нова работа на сл. ден. Моля се там нещо, те решават че съм карал с 70 и ще ми пишат акт за 30, ама не са ми показвали с радара, и аз тогава викам - някакъв компромис не може ли, и тогава този лошия с пицата вика - компромис ти правим, че ти пишем акт за скоростта, и извадиха няква бланка да ми взимат книжката, ала бала, вика му на този дето ме спря - няма какво, взимай му книжката и така 15 минути общо.Накрая се разбрахме, пуснаха ме ей така, и да си взема документ, че обжалвам, което аз направих.В същото време ме спират 1 седмица по-рано в София за проверка и не ми го поиска синия, чудна работа.Факт е, че има полицаи, които влизат в положението на студента, каращ баба си с колата на баща си (истина), и съм му благодарен на човека, че прояви разбиране, даже бих го почерпил ако го видя (ама без другия с пицата :cool: Въпреки всичко, катаджиите според мен имат 2 задачи: да взимат пари за държавата, и да взимат подкупи, обаче тъпото е, че не стоят да дебнат там, където е опасно и нарушавайки застрашаваш другите, ами седят там, дето ще те прецакат ей така за едното нищо. Още повече, от КАТ все разправят - многото катастрофи са заради превишена скорост, обаче се чудя кое е по-опасно - да караш със 160-180 по магистралата, или да прелетиш с 50 през знак стоп без дори да се огледаш, или да караш лятото със зимни гуми и обратното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма тема!Аман от такива коментари!Аре замислете се всички ли са съвестни шофиори,не гледайте само "Тъпите униформени".Всеки Рейсър е голяма работа,докато не го хвана в нарушение и само гледай кви молби падат да отърве кожата.Инак после всеки плюе.........евала на такива!До гуша ми е дошло от такива изказвания!Ми просто НЕ ДАВАЙТЕ ПАРИ!Понасяйте си наказанията с достойнство и си плащайте глобите,както изисква закона!Никой на никого насила не бърка в джоба!Вярно е,че всяко стадо си има и мърша,но такъв е живота.Не ми се коментира повече,няма и смисъл!Мир! :o

policeman, много си прав, браво!

А мойта случка каква е - купуваме Хондата. На първия ден след като я купуваме, на първото каране, ме спират катаджии за пълна проверка на документите (кой е най-големия късметлия а?),

а аз знам, че всичко е редовно, щото колата току-що излиза от автокъщата...да, ама се оказва, че "Гражданската отговорност" е изтекла точно предишния ден!...моя грешка, не съм го видяла като сме я купували...полицая умря от кеф като видя датата, ама просто си личеше как се зарадва...написа ми акт и ми взе талона. Аз и дума не обелих за даване на пари, щото

1 - съм твърдо против тая практика и

2 - ами виновна бях, видяла-невидяла моя си е грешката...и така.

Отивам в КАТ да си плащам глобата като съвестен гражданин, а там лелката на гишето ми вика - ау, ама каква кола сте карали вие?! дръжте се да не паднете като си видите наказателното постановление...

Дава ми го - гледам глоба 2000 лв! Само дето не припаднах! Хората написали в акта, че колата е собственост на автокъщата, а не на частно лице!! Ама това, че им показах оригинала на договора за покупко-продажба, фактурата за преведени пари...никой не го интересувало явно...

И така, голяма веселба настана - търчане по адвокати, по съдилища...акта падна, само за едно ме е яд - вместо да дам 300 лв на държавата, аз ги дадох на адвоката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждаш ли ако беше дала 20 лв. на чичковците да неси си патила така , пак по добре им дай 20 лв. на тях отколкото с тия 300 лв. да пълниш гушите на костюмарите "Обединението прави силата"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На проклетия Максим Ставийски ако тогава спрелите го полицаи бяха го спрели от двжението и го арестували за пянско шофиране нямаше да се стигне до траги4ен инцидент. Но уви нали е звезда простено му е ,и на тези които си лащат пак им е простено........... Я платежно способните нарушители и бъдещи ПТП-та да се замислят редно ли е да нарушавате правилата на движението и да ми се оплаквате тук как са ви спрели и сте си платили и пак сте ненаказани за тапотиятави да сте безотговорни за живота на другите у4астници на пътя.......... Хаиде караите по правилата и спазваите вси4ки знаци и тогава едвали ще имате проблеми с Органите на реда. Защото има доста катаджий които си гледат съвестно работата. После вси4ки ревем 4е на пътя е пална пародия и всеки кара както си иска, ами така е колеги. И вие сте 4аст от движението и 4аст от тези които карат малоумно без да мислят, затова ще сме в хаус и пародия на патя. Анти радари, минаване на 4ервено, преси4ане на двоина линия и се отървал защото бил 4овек на зам. министар (е ти си бил само за аплодисменти, вижте за мен правилата не важът), кара с отнет талон поради куп нарушения и горкия изпатил все още не са му взели книжката, колегаааааа по добре си предай свидетелството за оправление в кат доброволно преди да си убил някой:rolleyes:. Как ще се въведе ред на пътя с множество нарушения скрити под подкупи и връзки, сами си отговорете???:PП.П. ИНА4Е Е ЛСНО ДА ВИНИМ ДРУГИТЕ ЗА НАщЕ СИ ГРЕшКИ;)

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля , всеки от вас да сподели какво е правил след поредната среща с униформените , вчера ме спират в студентски град към 20:30 и пе питат "знаете ли защо ви спирам , включени са ви халогенните фарове" :) то то масово 50% от колите карат вечер с халогени , и ми вика "сега кво ще правим , трябва ви пишем акт 4 контролни точки от талона и 40 лв. глоба , и ще идеш в Враца след 1 месец да си вземеш отново талона" аз им казах пишете квото искате , разбира се пари няма им дам и те се повъртяха с колегата зад колата ми и тоя идва и с ми дава документите и вика "Абе.... много е далече да ти носим талона , днес имаш късмет пали и бегай" ;) Спират ме за нарушение и после ме пускат ей така , това сигурно е така защото несъм им дал кинти. Е бива ли таква работа в БГ :o Това ми се случва да некажа за 3-и път. Предишната ми среща беше пред блока ми , карам на 1-а с няма и 20 км/ч. и си търся място да паркирам и ХОП палката отпред , 2-а без кола без нищо просто с един тефтер си обикалят и тоя ми вика карам без колан :) и така малко им се разправах и накрая пак нищо пуснаха ме с предлога "Днес имаш късмет" бреииии голям съм късметлия ще ида да пусна ТОТО следващия път.

Човек другия път като те спрат за халогени им кажи да ти напишат акт който ти така или иначе ще обжалваш и нека ти изкарат справка за времето точно в този ден, в този час и на това място - пък нека видим как ще докажат гениалните ни полицаи кво е било времето тогава и дали видимостта ти не е била затрудненаМоже и някой камион да е минал пред теб да е вдигнал пушилка и ти за това да си включил халогените ;) Нека докажат и това ;)Хора абсурдно е това с което се занимава БГ полицията те не се страмят да ограничат и спрат катастрофите , опасните ситуации и безрасъдните и малоумни шофьори - те гледат единствено да изкарат по 50 лв на ден та дори и с риск да се направят на маймуни. Замисляли ли сте се какъв е авторитета на българския полицай ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
...кара с отнет талон поради куп нарушения и горкия изпатил все още не са му взели книжката, колегаааааа по добре си предай свидетелството за оправление в кат доброволно пре
Редактирано от iondrive

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз нещо не мога да ви разбера, не сте малки деца за да идва чичко полицай и да ви казва "тук сбърка" ... всеки за да вземе книжка е трябвало да научи правилника за движение ... след което никъде подяволите като си купувате колите не пише "КАРАЙ КАТО ИДИОТ" днес бях свидетел на поредната безумщина, тесен път, двупосочен, с по една лента в посока, няква мацка си кара кротко с 40 , след нея, на повече от 50 метра друга госпожица си караше съвсем спокойно в реда на нормалното, пътя беше неравен и тесен, зад нея РАЦЕР ! които изведнъж реши че 40км/ч са му малко, и изпреварва втората девойка, и в този момент предната девойка си пуска мигача и иска да завива надясно и да паркира, тоест, намалява и почти спира ... познайте какво се случи :) другаря РАЦЕР, тъй като имаше коли в насрещното който се задаваха, се нацепи в паркиращата девойка ... с какво беше виновна тя? с какво е виновен катаджията с случая ?мисля че тази тема е някаква пародия, когато знаете правилника, и знаете със сигурност дали сте сгрешили или не, можете съвсем спокойно да ти отстоявате позицията пред "гладните органи на реда" ... и мен са ме спирали и са се въртяли като шушумиги 20 минути за какво да ме глобят, видяха че и аз имам време за губене, оставих ги да си говорят, като им се свърши репертоара и видяха че "не вдявам" и пари не давам, и ме изпратиха по живо по здраво... пишете оплаквания ако ви се занимава, имате право! много рядко ми се случва да карам с повече от 60-65км/ч в града, не че не мога, мога и с много повече, въпроса е защо да го правя ? Защото мога или защото трябва ?Всъщност въпроса ми е следния ! След като виждате че правите нещо нередно, за което катаджията може да ви спре, защо го правите ?

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки всичко, катаджиите според мен имат 2 задачи: да взимат пари за държавата, и да взимат подкупи, обаче тъпото е, че не стоят да дебнат там, където е опасно и нарушавайки застрашаваш другите, ами седят там, дето ще те прецакат ей така за едното нищо. Още повече, от КАТ все разправят - многото катастрофи са заради превишена скорост, обаче се чудя кое е по-опасно - да караш със 160-180 по магистралата, или да прелетиш с 50 през знак стоп без дори да се огледаш, или да караш лятото със зимни гуми и обратното.

Колега, чета си аз твоите писания и направо ти се чудя на акъла.Няма да е зле да се замислиш и да си извадиш необходимите изводи от всичко, през което си минал до момента.А умозаключението за двете задачи, които имали катаджиите просто ще го оставя без коментар. То достатъчно говори само ...P.S. Никой не е в състояние да те прецака така, както можеш да се прецакаш сам, ако разбираш какво имам предвид :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Доколко в България правилника за движение по пътищата ни пази?

именно това ми беше идеята, след като знаем, че нито правилника, нито катаджиите ще ни помогнат, защо сами не си помогнем и не започнем малко по-малко да ставаме по-колегиални и отговорни и спокоини на пътя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ме спират и всичко както си му е рада - документи това онова и изведнъж идва другия полицай и ми вика -Я запали бе!паля аз и той веднага -Я форсирай. форсирам аз до 2к оборота, той -Дай още, още! , викам си "Тоя ми се кефи как ми бръмчи гърнето" :) .млъкна такъв и аз си я гася. -Мислиш ли че това е нормално? и аз му викам "ами да, защо да не е?", и той ми вика - Я дай да видя пожарогасител, аптечка, триъгълник, жилетка. показах му ги,(с излкючение на жилетката) ама аз си мислех че вече не са задължителни и той ми го прости, но в крайна сметка се указа, че хората наоколо много се оплаквали че вечер има рейсъри и им бръмчали по цяла нощ и така не можели да спят. Ами добре ама всеки, който има някакво спортно гърне трябва да е рейсър и задължително да нарушава реда ли?След като видя че няма за какво да се заяде ми вика -И тая щора отзад не трябва да я има! ама аз си знам че мога да я имам и му го казах и той веднага -Ако искаш може да проверим в правилника , ама аз му казах че знам какво пише и мога да имам и перде и ако искам мога и фолио да си сложа,защото на мен това ми се води задна врата и тн. и той кво да прави пусна ме ама аз да се подмажа и го свалих за малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с ръка на сърцето мога да споделя,че досега не съм имала проблем с полицаи,доста са ме спирали,не винаги съм била изрядна,но все минавам някак си.Не съм предлагала никога пари...Може би защото съм жена или може би съм попадала на хора,не знам.Една вечер(т.е.нощ) в студентски ме спряха в леко нетрезво състояние,един фар и един заден габарит не светеха,а и не ги видях навреме,та спрях доста по-надолу....тогава не знам какво чудо стана та ми се размина,и то не говоря за книжката,а за това какви можеха да са последиците от шофирането ми пияна.Оттогава не само,че не карам пила,но не тръгвам с колата към заведения,за да не вляза в клуба на смелите като ударя 2-3.Така че от личен опит нямам неприятни случки,което е малко,но все пак е нещо...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

......

Колега т.н. "халогени" по целия свят са известни като фарове за мълга, т.е. те са пускат само тогава когато има мъгла .Когато нямя ти безпричино заслепяваш останалите водачи (признай че ефекта на помоща от тях клони към 0 когато няма мъгла ) (още едно допълнение ... не че и аз не съм карал на халогени, така че моля да ме разбреш правилно, трябва да си признаваме и грешките ;) ... но когато се сетя ги изключвам)Другото важно нещо е, че наистина могат да те глобят за неправиланта им употреба според закона ... ..Остани със здраве ;) !Посипвам си глвата с пепел и отивам да се срамувам в ъгъла ! :D Видях ,че е кометирано много но късно :rolleyes:""Според вас, дупките по нашите родни пътища не са ли вид намаляване на видимостта. Как може на път осеян с дупки да разбереш коя е най-плитката като фаровете ти светят поне един метър пред колата ти и трябва да караш като някоя баба и да се кьориш като ненормален за да не я потрошиш цялата.Мислех си също така, ако ме спрът за халогени, дали да не непиша в полето за обяснение, че пътните условия /т.е. дупките/ са ме принудили да карам на халогени. Как мислите, дали ще мине""- много точно ;) ;) ;) Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадните, безкруполни, мръсни, безчувствени, нещастни комунисти и ченгетата на държавна сигурност са виновни за ЦЯЛОТО ПОЛОЖЕНИЕ В СТРАНАТА включая и положението с куките.(като изключа че ние българите сме си роби де, щото човек квот може да си направи сам, никой не може да му го направи.Нас на клатат яко и пак си мълчиме)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите стълкновения с органите на реда обикновено клонят към сферата на невероятното.... На третия месец след като взех книжка ми написаха акт - неправилно паркиране пред гараж! Историята започна с един съсед, който не ми се радваше, че паркирам на "неговото място", което, да добавя, не беше регистрирано в общината. Та един ден, докато аз блажено съм сънувала (ех, тези нощни смени...!) пича най-безцеремонно ми разбил едната врата, пуснал ръчната и избутал колата пред близкия гараж... след това се обадил на ПиГ и стана тя, каквата стана... Тръгвам аз за работа - бре! - пич, къде ми е колата?! Успявам някакси да локализирам превозното средство, ситуиирам се пред гишето: "Добър ден." - "Добър ден" - "Заповядайте акта" о.0 После ходи обяснявай, че нямаш сестра :DРеших, че ще следвам законния ред и отивам в районното да подам жалба. Трябва да призная, че момчетата бяха супер любезни и отзивчиви, но чистосърдечно ми споделиха, че и да подам жалба - файда никаква... Примирих се аз със съдбата и подпалих трактора към офиса... Същата вечер една колежка ни подкара към Escape на парти, разбира се, аз шофьор, до мен приятеля на въпросното момиче, вече подгрял за събитието с една водка/ром/уиски/джин... Ръкомаха като вятърна мелница и обяснява познатите на всички лафове за уважението и т.н. В това време аз лъкатуша из малките улички и се чудя къде да паркирам, набутах се в една еднопосочна пряка по погрешка, но реших, айде, 5 метра, няма коли.... И точно в момента в който наближавам заветното свободно паркомясто - от другата страна, патрулка!....Мърфи, да ти ^%$^#$% и гадните закони! Единствената причина да ми се размине беше, че нямат право да ми пишат 2 акта в един ден :thumbs1: Оттогава избягвам еднопосочните улици.... Пък и гледам да не карам пияни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

и ти остави нещата така с ТОЯ дето ти е разбил вратата и ти е барал колата. Трябваше веднага да съобщиш, че вратата е разбита и колата е била преместена:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V for Vendetta
Отговорено (Редактирано)

и ти остави нещата така с ТОЯ дето ти е разбил вратата и ти е барал колата. Трябваше веднага да съобщиш, че вратата е разбита и колата е била преместена:P

Е аз казах... да не говорим, че имах и свидетели на паркирането, но не можело да се докаже.... Няма как да свалят отпечатъци, а свидетели и той може да си намери. Полицаите ме "посъветваха" да си търся други варианти :P Нещо май саморазправата не ме кефи... Та за сега само кроя пъклени планове :PP.S. Още го обжалвам тоя акт :P Редактирано от V for Vendetta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само да папитам задължително ли е куките да пускат лампите на патрулката и дали е задължително да са с жилитки по касно ще приложа снимки от куките от нашия краи да видите за кво става на въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми да ти кажа си нямам на престава кой какво е задължен и какво не е! В софия полицай няма всичко живо се прави на катаджий! Все живо що има полицейска значка е взело палка и спира коли! Без да се обиждат колегите полицай във форума, но те най-добре знаят! Сега че има тук таме изключение има! Но живеем в България какво да се прави! Предполагам че ще се включи някой защитник на хората с закона, но лично всеки ден ги гледам какво правят и въобще не ми харесва! Пример както знаете всеки квартал, район си има полицай дето обикалят пеша е ако искате да ги видите всичко полицай дето са пешеходци (младост) минете по задната уличка дет свързва младост 1А и младост 3 всеки ден са там! Пък най-интересното стоят по тройки че имат само две палки :) нали ги гледам като ме спряха си подават палката че няма друга! пари трябва да се искарва! Е така в България всеки се спасява по еденично! Мой роднина е полицай и работи във видин! Доста пъти съм го базикал за корупцията в полицията :) ! Веднъж си говорехме дали във Видин вземат пари той каза много много рядко хехехех все пак всички се познаваме! Та Колеги ако случайно имате път към Видин говоря за самия град и около него не карайте с голяма скорост или не изправни, че като нищо ще ви отлети книжката! И може да кажете е да но аз няма да съм от там че да не мога да им дам пари е да но те незнаят при кой отивате :stupid:

Редактирано от reddek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

най-страшното и плашещото от всичко колеги е че като ме спират куки(мене си ме спират почти всеки ден), освен че сам си с макс брой точки в талона, докато ме спират и полицая идва до колата си викам ''ееееееееее, улекнах с 20 лева'' а не да си викам че ша ма опандизат или ша ми вземат книжката или нещо друго.ей тва е най-страшното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А КОЛЕГА ти кво бачкаш(в смисъл такъв, какъв пропуск имаш на документите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно го е премълчал умишлено... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирисва ми на НСО ;) А сега по темата - избягвам срещи с униформени, но по ирония на съдбата двама мои приятели станаха служители на МВР и потвърдиха представата ми за тази прослойка. Съгласен съм с колегите и нямам какво да добавя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера-куките тва,куките онова,подкупи и т.н. и т.н....Повече от половината ви мнения тука описват как сте нарушили някакви правила,как сте "прецакали" куките,колко големи "играчи" сте!Ако не сте в нарушение,няма за какво да ви глобят при проверка,друг е въпроса,че Вие сте си виновни,че ви искат пари-като ви е страх да не ви вземат точките при явни нарушения така ше е.А вие знаете,че полицейските заплати хич,ама хич не са големи,и разчитате,че с пари ще се измъкнете. Имате късмет,че не съм катаджия,че нямаше да има прошка! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хехехехе интересно ха да няма прошка и ще видиш как ще почнат хората да карат разумно! Като вземат на полвината книжките за каране с 50 км над ограничението! П.С. Казваш че на полицайте заплатите са били малки, че на другите хора да не мислиш че са голями! :)

Редактирано от reddek

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А КОЛЕГА ти кво бачкаш(в смисъл такъв, какъв пропуск имаш на документите)

В една държавна институция, но не е от силовите ведомства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Намирисва ми на НСО :)

Не е НСО, макар, че колата ни е на тази служба.Ако някой не знае в някои от столичните РПУ разкриваемостта на престъпленията са води към 60%. А в "бедната" Япония, която по принцип е една от страните с най-висока разкриваемост, този процент е около 30%. За какво иде реч... Въобще ние тук сме извънземни и неподвластни на законите на гравитацията... Как се изпълнява план за разкриваемост? Хващаш един циганин, че вози в каруцата си парче ръждиво желязо и му натрисаш още 3 обвинения, които явно са за деяния, извършени от друг човек/циганин. А през това време айдуците (професионални взломаджии на апартаменти, крадци на голямо количесто цветни метали, организирани автокрадци и т.н.) си шетат ли шетат, защото си плащат по канален ред. И забележете, че тук въобще не става въпрос за престъпници с "бели якички", а за чисто криминалната престъпност.А органите на реда от време на време правят шумни и безсмислени операции с гръмки наименования, които са само дим в очите на кьоравите и овчедушното население...Нищо лично към колегите във форума, които работят в МВР или МО. Това ми е личното мнение за системата като цяло. Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен всичко зависи от това как ще се държиш ти с полицая като те спре. все пак и те са хора и абсолютно всичко им е ясно. знаят и за дупките, и за знаците които къде ги има, къде не ... няма смисъл да се правиш на тарикат. ако не си виновен трябва само да се държиш нормално и нищо не може да ти се случи. това обаче означава наистина да не си виновен, а не да си нарушил една купчина правила. много хора наливат гипса при среща с униформени и даже да не са виновни в дадената ситуация, понеже по принцип карат в стил "камикадзе" се чувстват гузно и се започват разни преговори, да почерпим - тва онва. един КАТ-аджия само като те види как се държиш и може да прецени дали си застрашил движението 10-тина пъти днес или си караш нормално и спокойно. мен веднъж ме гони патрулка като влезнах в един път в ремонт, щото знака е сложен некадърно. засякоха ми пътя и нещо почнаха да ми се пенят в началото ама като ме видяха че съм айляк ... се поуспокоиха. защото знаят ли ме какъв съм, те са си помислили че съм завил в тоя път нарочно за да бягам от тях. ама като видяха че не е така, провериха ми документите, пушихме по цигара-две, накрая докато чакахме някакво обаждане да ме проверят си говорихме за разни странични работи :) постоях половин час облегнат на тяхната кола и си тръгнах :) ама ако бях почнал да се правя нещо на тарикат, със сигурност имаха как да ми създадат проблеми. аз да ви кажа ако съм един КАТ-аджия всеки който тръгне да ми се прави на тарикат ще го проверявам до дупка дали е изправен от всякъде. замислете се, вие ако сте на тяхно място. уж закона, пък идва незнам си кой, много отворен и почва да ви говори нещо на криво, как ще реагирате. или пък някой да вземе да налее гипса като го спрете и да не може да си каже лафа, няма ли да си се стори съмнителен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напълно подкрепям колегата mEtaka за тези, които си мислят, че всичко им е позволено на пътя, а и в живота, само защото имат пари или си пият питието с "някоя клечка". За такива мнението ми е, че поръчковите убийства все още не са достатъчен брой в България. Някои такава паст са отворили - все едно искат да налапат де що има всичко по земята. В повечето случаи това са разни посредствени боклуци, които заслужават само едно... и то без обяснения. Но и повечето полицаи са не олицетворение на закона (какъв закон днес в България?!), а разни карикатури. Аз например като съм сгафил си чакам последствията - ако се размине, размине, като не си нося последствията и толкоз. Никога няма да тръгна да се правя на мъж на полицай, ако съм направил нарушение и той се държи по устав, а не се прави на герой от евтин холивудски екшън. Въобще аз изпитвам респект от органите на реда, ако изглеждат и се държат подобаващо, но не мога да понасям разни типове, които приличат по-скоро на селски пъдари, а не на полицаи в 21 век.Пак повтарям, за мен полицай това значи призвание, което е доживот. Това не е - днес си полицай, утре малко далаверка, а вдругиден директно с бандитите.Ето един истински случай, разказан ми от мой познат. НЕ го знам точно в кои служби работи, но и неговата служебна легитимация е много стряскаща за обикновените ченгета. Та той ходи често на лов насам натам. Веднъж се прибирали с негов приятел от лов някъде из Добруджа и карали по пуст път с висока, но не прекалено скорост (да речем със 100 км./ч.). Изведнъж след един завой от нищото сякаш пред тях изплувал знак за ограничение на скоростта 40 км./ч. на тринога и двама полицаи (губи ми се дали са били от КАТ или не, но помня че приличали по-скоро на башибозук, отколкото на нещо друго). Спират ги и нашите хора естествено спират послушно. Първата реплика към шофьора била: "Изскачай от парите и от документите!" При което този с картата повикал полицая от дясно и му показал картата. Онзи се сбъркал и се побъркал от рефлекси - да извади смачканата си като мекица шапка, да я сложи където й е мястото и да отдаде чест. Последвали и такива въпроси към него: "Какъв е този знак на тринога? Къде ви е нарядния лист?". След което последвала командата и към двамата "полицаи": "Бегом със знака до хоризонта и обратно!"Имаше една много готина статия в някакъв вестник през 1992 г. в която пишеше:"Бранете гордостта си мъже! Защото тя е единственото ви оръжие срещу размаханите ви насреща брадви и ножове, тя е единствената ви защита срещу тези, които отдавна чакат да падне пагонът от раменета ви и ви посочват свободните обещани ви клони..."Та тъй, на всички честни идеалисти, които все още са в МВР, за да защитават закона, пожелавам леко носене на службата и да бранят гордостта си!

Редактирано от ivoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ви разбера-куките тва,куките онова,подкупи и т.н. и т.н....Повече от половината ви мнения тука описват как сте нарушили някакви правила,как сте "прецакали" куките,колко големи "играчи" сте!Ако не сте в нарушение,няма за какво да ви глобят при проверка,друг е въпроса,че Вие сте си виновни,че ви искат пари-като ви е страх да не ви вземат точките при явни нарушения така ше е.А вие знаете,че полицейските заплати хич,ама хич не са големи,и разчитате,че с пари ще се измъкнете. Имате късмет,че не съм катаджия,че нямаше да има прошка! :unsure:

ако решат да се заядат винаги ще измислят нещо дори колата да ти е исправна от всякаде ако решът да се заядат ще кажат че ти е много чиста и много лъска и пречи на движението и пак ще ти земат парите(това с чистата кола е метафора)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредния ти гениален пост ! И вземи си оправи поне правописа .... По темата ... нарушаваш правилата/колкото и да са тъпи/ ... плащаш си за тарикатлъка ! "Куките" взимат кинти щото ние им ги даваме ! Нали знаете лафа за "баницата" ! Офф .. ко съм седнал и аз да философствам ! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Евала"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се похваля , карам си в Враца , и на един завой влизам в насрещното да изпреваря некаф дъртак който караше с 20 км./ч , при забранено изпреварване и аз пера с 60 км/ч и 20 метра по натам в улицата куките седят и ме гледат и единият както беше се подрел на предния капак на сините таксита и скочи и започна да ми маха с ръка в стил "ти неси добре с главата" а аз газ до ламарина и ме хванаха за .... :( поне беше забавно после си карах по реда.

Тва не се ли води заобикаляне, а не изпреварване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В системата на МО и МВР, има и свестни хора, но те са малцинство - честни идеалисти на изчезване, като динозаврите. Повечето що носи шапка е резил, жалка картинка и посмешище или дясна ръка на бандитите - всъщност те са отражение на цялото ни общество, вместо да вдъхват респект.А у нас в момента за съжаление най-некадърните стават такива, а кадърните бягат от системата.Та, лека и доходна служба господа униформени и се старайте поне малко да приличате на английските бобита.

ТЪПАНАР
Понякога и аз не съм съгласен с мненията на колегите, но обидата не е начина да изразя несъгласието си. Колега опитай се винаги, когато не си съгласен с нещо да се аргументираш цивилизовано, защото нервните изблици не се толерират от никого и водят до негативни последици само за теб самия :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога и аз не съм съгласен с мненията на колегите, но обидата не е начина да изразя несъгласието си. Колега опитай се винаги, когато не си съгласен с нещо да се аргументираш цивилизовано, защото нервните изблици не се толерират от никого и водят до негативни последици само за теб самия :(В случая не изразявам несъгласие, позволявам си да обиждам, защото като служител от МО се чувствам лично засегнат. Странно е, че ти правят впечатление моите реплики, а думички като "жалко посмешище", "пародия" и други гореспоменати са в рамките на нещата?!? Съвсем спокойно можеше да направиш забележка и на "колегата от НСО" за обидите които отправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз се срещнах преди малко с униформен,който изскочи от един храст зад завоя и реши да ме спира сигурно че уж съм минал на червено.....а беше зелено със сигурност.аз понамалих ,за да се успокои и както си минавах покрай него плавно започнах да ускориавам.разминахме се на 30-40см. с 30 км/ч и аз само му вдигнах рамене въпросително защо въобще се опитва да ме спре.....и си продължих по пътя съвсем културно..... :( да взема да поясня,бях с мотора:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес срещата ми с униформени премина трагично. Карам си аз изрядно и изведнъж на KFC зад ЦУМ отстрани на министерски съвет ме спират униформени. Представи се, поиска документите, започна да ме разпитва за колата, която е доста ударена но в изправност. С нагъл тон и груби обръщения ми заобяснява че съм нямал право да я карам така. Представих му полицата от застрахователите и след известно словестно спречкаване ми заяви, че ме е спрял защото съм говорил по телефона, което е абсурдно, защото телефона ми беше в раница на задната седалка и не го бях ползвал поне 2 ч. Обясних му аз това, но той още по нагло попита "Аз за кьорав ли го взимам?" и ми написа акт. Полудял от случката докато пишеше му обяснявах че има грешка, той дигна тона почти до каране. След което от някъде си от другата страна на улицата на поне 400 м. по-надолу дойде колегата му, който се разписа за свидетел, при положение че от позицията си спирайки коли в насрещното, както и голямото разстояние е абсурдно да е видял каквото и да било. След известно спречкване, полицаите ми казаха, че на министерски съвет имало камера и аз им обсних, че искам снимка, защото не съм нарушил нито един член от правилника за движение. Въпроса ми е утре като ида в КАТ да си търся правата, как да процедирам за да поискам извадка на снимка и какво за да направя за да спра този абсурд в който отнесох вината невинен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарай си разпечатка на разговорите и им я занеси а също и снимката от камерата. Да ги е.а в тъпаците само си търсят причина да се заядат. Хванало го е яд че не може да те глоби заради смачканата ламарина и понеже акъла му е малко веднага се сетил че си говорил по телефона. Трябваше да им запишеш номера на колата и имената защото ако са били с две коли на две различни места няма как единия да е свидетел на другия. Край нямат техните номера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е безумие! Нали по презумция човек е невинен до доказване на противното, т.е. КАТ трябва да докаже в съда, че т иси говорил по телефона, т.е. ТЕ трябва да извадят разпечатка, а не ти да се разправяш с тях. Но първо обжалвай акта и ако се стигне до наказателно постановление, обжалвай в съда (където 100% ще те обявят за невинен). Посъветвай се тогава и с адвокат защото си мисля, че може да предприемеш и контрадействия в такъв случай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...