Jump to content
Niakoi

Паркиране пред гаражите. Що е то?

Recommended Posts

Това с номера на стъклото е супер идея според мен, културно и просто, а и доста приложимо там където работя, защото се събират около 300-400 коли всеки ден и все няма място. Мен ако някой ме блокира така ще го поздравя ;) , това показва,че осъзнава какво прави и е взел мерки, а не тъпаците,които не се замислят. Голяма част от проблемите ни наистина се дължат на неспособността ни да се поставим на мястото на другия.

Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей така ви обичам ;) Културно и ефективно.Иначе познати номера са изправянето на чистачките! Лек намек само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам следния проблем:притежавам земя, на която е построена жилищна сграда с гаражи. Съседът ми има един гараж и два автомобила, като иска да паркира единия вътре, а другия пред него. Гаражът е от страна на сградата, която не гледа към улица, тоест завършва с двор. Аз претендирам, че мога да спирам върху земята си, осигурявай му достъп до гаража си, той твърди, че няма това място.А всички знаем, че мястото, му е нужно за втората кола. Та търся има ли някъде законов регламент, който да казва колко е отстоянието пред един гараж, при условие, че се захожда, за да се влезе в него, така щото една кола да може спокойно да влезе вътре. И да няма субективизъм от рода "аз мога да маневрирам, аз не мога". В ЗУТ такова не щоне открих, в ЗДвижение по пътищата, в частта му паркиране-също. Някой, нещо...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че щом земята си е твоя какъв е проблема ;] паркирай се където искаш :]

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както карам кола НИКОГА не съм си позволявал да паркирам пред нечии гараж за което се чуствам добре, а иначе си нямам гараж в Шумен и си паркирам на воля, но наистина призовавам да НЕ СЕ ПАРКИРА пред чужди гаражи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирането пред чужди гаражи, запушването на чужди коли и т.н., особено нощем е голяма простотия!Представете си, че на човек му се наложи да закара дете или друг роднина спешно до болницата!!Дали ще му е до това да тръгне да ви търси един час да си преместите колата?Лично аз никога не спирам пред гаражи - търся докато намеря свободно, дори да няма наблизо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти си е,защото примерно аз винаги се съобразявам каде и пред какво спирам,но има хора,на който въобще не им пука.Не е правилно така;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирането пред гаражи е позволено, но паркирането не е. Ако сте спрял и пречите на достъпа, трябва да освободите входа. В линка има информация за закона, членове, алинеи от ЗДвП и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, какво те накара да повдигнеш тази стара тема  ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е актуална и не е стара. Особено в София. Гонили са ме без да преча - пред гараж, само докато чакам в автомобила си. И аз преместих колата си, само защото не знаех какви са правилата - че този който ме гони, ме лъже.

И сега предоставям членове, алинеи и т.н от закона, че няма проблем да се спре пред гараж, стига шофьора да е в колата и да я премести, когато гаража ще се ползва. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не е стара, след като си я повдигнал. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но пък си е актуална.

Пред гаража на съседа 1 вечер видях непозната кола. На другата сутрин и бяха омекнали и 4-те гуми.

Добре е да се прави разлика между спиране и паркиране, за да не се изпада в конфуз.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там е големия проблем, сигурен съм че поне 50% от управляващите автомобили (за мен не са шофьори, водачи или както и да е) не могат да направят разлика между паркиране и спиране (и не само това), от тук и основателните понякога претенции на собствениците на гаражи за спиране пред тях.

От 40 години съм шофьор и такова невежество и непознаване на правилата от правилника, и закона за движение по пътищата не съм виждал, и с всяка година става все по-зле и по-зле. Това е и една от причините за саморазправата и побоищата по улиците и пътищата. 

Един въпрос към колегата събудил темата, какво става ако някоя кифла спре пред твоя гараж и отиде до близкия фризьор за 2 - 3 часа, а като се върне и след твоя забележка ти се разкрещи че е спряла за малко и не е паркирАла? 

Законът за движение по пътищата, както и правилника за неговото прилагане са създадени с презумпцията че ще бъдат научени и ще се познават в детайли, да , ама не! лошото е че всичко се свежда до ниското образователно и интелектуално ниво на посочените по-горе 50%, че и повече от масите, а за купените изпити и СУМПС изобщо няма да се задълбочавам.

Редактирано от CCord
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво говориш!

Те някои не могат и да паркират, а просто спират и слизат, зарязвайки колата на платното. :(

Всичко опира до "културата на ...". Ако има малко мозък, ще научи как и къде може да паркира.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, CCord said:

 

какво става ако някоя кифла спре пред твоя гараж и отиде до близкия фризьор за 2 - 3 часа, а като се върне и след твоя забележка ти се разкрещи че е спряла за малко и не е паркирАла? 

Законът за движение по пътищата, както и правилника за неговото прилагане са създадени с презумпцията че ще бъдат научени и ще се познават в детайли, да , ама не! лошото е че всичко се свежда до ниското образователно и интелектуално ниво на посочените по-горе 50%, че и повече от масите, а за купените изпити и СУМПС изобщо няма да се задълбочавам.

 

В страничката са описани два варианта. По-добрият е да се пусне сигнал през приложението Гражданите. Те оформят сигнал, който отива директно към КАТ. Кифлата няма нужда да се обяснява на вас къде е била, защо е била, колко време й е бил фризьорът и т.н.

 

КАТ й пишат акта, вземат и точки както си му е реда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба, ще.

Колата вероятно е регистрирана на "джакпота" и едва ли ще има възпитателен ефект връз нея, освен ако той не си "отмъсти", което пак ще е в нейн бонус, освен ако не е в анус.

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го казваш, ще излезе, че нищо не може да се направи срещу милиони българи...

 

Или по-скоро "понеже всичко е голяма каша и за това няма да правя нищо".

 

В страницата за Гражданите са дадени няколко линка от медиите, че приложението наистина върши работа и има много санкционирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обществото не може да превъзпита някого на сила. Това е временна мярка със странични ефекти.

Но този някой може да се превъзпита, ако реши да е част от общността, или поне да не е срещу нея.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, ceco_accord said:

Обществото не може да превъзпита някого на сила. ...

 

Тогава да разпуснем затвори, съдилища и полиция! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, ceco_accord написа:

Но този някой може да се превъзпита, ако реши да е част от общността

Съгласен съм. За целта таванското помещение (разбирайте главата) трябва да е обзаведено.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Да не разводнявам темата с философстване и психология.

Не всеки ще разбере ,а 1 дори е против. :)

Живейте си живота - времето ще ви покаже кое / как, а с годините и защо.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/25/2023 at 9:46 PM, ceco_accord said:

Обществото не може да превъзпита някого на сила.

 

Тогава да разпуснем затвори, съдилища и полиция???

Щом не може да направим нищо, явно са ни само данъчна тежест :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да ги разпускаме? Те си имат определени цели(които не постигат, ама това е друга тема). Но до колкото съм запознат аз, нито една от тези структури, няма за цел да пре/възпитава.  Училището може да помага, но и там не трябва да вменяваме възпитателни функции. Тази функция е отредена първо и най-важно - на семейството! Ние, като общество, имаме задачата да довършим работата. Според мен клоним към провал, ама пак отиваме в друга тема...

 

По тази тема: Никога не съм ползвал споменатото приложение Гражданите, но не ми се и налагало. В случай като този, си звъня на 112. От там препращат сигнала към КАТ, които съставят акт и предприемат мерки за отстраняването на съотвеното препятсвие.   

 

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 1/27/2023 at 9:44 PM, I_Yordanov said:

Защо да ги разпускаме? Те си имат определени цели(които не постигат, ама това е друга тема).  

 

Колегата изрази мнение, че какъвто си е човека, не може да ни повлияем по никакъв начин. Ако е така, тогава няма смисъл от тези, които имат за цел да контролират, пре/възпитават, ограничават. Щом няма никакъв смисъл и струват много пари на обществото, най-логичното е да се премахнат. Та в този ред на мисли, логиката на колегата Цецо куца яко.

 

Чувал съм много истории за български шофьори – рейсъри, тарикати и т.н., които отиват в Германия и почват да карат по правилата.

Връщат се в БГ и… отново стават рейсъри!

И обратното – немци, които идват в БГ, почват да нарушават правилата.

 

Това отново контрира с предположението на колега, и по-точно, че „Обществото не може да превъзпита някого на сила.“

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да вникваш повече в текста който четеш - особено мой! Не използвам случайни думи и не се включвам просто за да драсна нещо.

Примерите ти с нашенци и германци само поттвърждават казаното от мен. Те се адаптират към новата за тях обстановка и поведение на околните, а не се превъзпитават! Ако се превъзпитаваха, нямаше като се върнат тук, пак да си "показват рогата".

Замисли се какво всъщност се случва с тях в това което си написал и има вероятност вече да разбереш какво имам в предвид.

А функциите на институциите които си споменал са контролно рестриктивни, а не морално ментални.

Наказанието е всяване на страх от бъдеши персонални последици.  Пре възпитанието е осъзнаване на минали грешки спрямо околните.

Разликата е фундаментална и дано я разбираш.

Но за съжаление редът се крепи на контрол от държавата, когато обществото е бездейно. Общностите са по-камерни негови форми и се справят по-добре чрез култивиране на поведение на членовете си. Които не могат (разбирай не искат) стават аутсайдери в конкретната, а ако този статут не им харесва се променят за да се впишат. Това може да е просто "маската" на адаптация към другите и рядко и бавно води към истинското вътрешно ъпгрейдване на психиката. А тя често "избухва" (рано или късно) при хора които меркантилно много искат по външни поведенчески белези да се впишат, но никак всъщност не искат да  променят вътрешната си нагласа.

Ако пак не си ме разбрал, придържай се към физиката на паркирането, а не към мистиката на порицаването.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато немската бабка види, че някой нарушава закона, тя пуска сигнала до полицията.

Тук обаче хората почти никога не правят така. И, Цецо, май хващам логиката каква е!

Немското обществото помага, защото немските полицаи са големи некадърници, несериозни типове и безотговорни.

Защо в България да помагаме на органите, на системата? Нашата система си е перфектна!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един адаптиран виц, за разведряване на обстановката…


Един човек всяка неделя се молел на Господ:
- Господи, помогни ми да спечеля от тотото!
И така, седмица, месец, година, десетилетия.
Господ накрая склонил, явил му се и започнали разговор:
- Добре, ще ти помогна! Ама иди пусни поне един фиш де!
- НЯМА! Ако ти искаш да ми помогнеш, фишове не ми трябват.
- Ама отиди до тото пункта и поне си кажи числата.
- НЯМА БЕ! Тото пункта сам трябва да разбере числата ми! 
- Е как ще ги разберат?
- Техен проблем си е. Те получават заплати, за да работят в тото пункта. Аз не получавам заплата за да печеля от тотото. Телепатично да се свържат с мен или да ми звъннат по телефона, ще им кажа числата. Служителите от пункта ще осъзнаят своите грешки, че години подред са приемали фишове на грешни хора. И тези грешни хора незаслужено са печелили. Те трябва да преминат през истинското вътрешно ъпгрейдване на психиката. Ако трябва да дойдат на крака при мен. Крайно време е служителите да се адаптират към новата обстановка и да почнат те да разпитват за числата.
- Служителите на тото пункта, да дойдат при теб и да те питат?
- По други държави печелят и без фишове, и без тото пунктове. Получавам електронна поща, че арабска принцеса е решила да ми остави огромно наследство. Пращам й номера на кредитната си карта и 3-цифреният код и си получавам парите.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си го измислил :) но народът го е казал: "Господ дава, но в кошара не вкарва", а случайна народна мъдрост няма.

 

Не знам пътувал ли си по Европа? Там системата определено е по-работеща от нашата, а и и е много по-лесно, защото вандалите са единици и рязко се отличават от мнозинството. Камери има повсеместно, както и "небрендирани" полицейски коли. Гражданите разбира се могат, но не твърде им се налага да сигнализират.

У нас е обратното. Освен че сигналите са малко (на фона на масовите прегрешения), "органите са бедно въоръжени", а и бедни (разбирай корупция), та ефекта е видим.

Но си прав, че където има високо съзнание в населението, контролът е почти ненужен, но го има. Тоест - там обществото плаща данъци за система бореща малка престъпност, а тук пак системата е дотирана от населението, но за много по-висока престъпност (от всякакво естество), което значи че наща система е по-рентабилна, но и далеч по-неефективна. Какъв парадокс, а?

Ако тук трябва да се въдвори ред по шосетата чрез наказание, ще се получи чудесно! Ще останат 30% движещи се автомобили, а за да се осигурят нужните приходи за бюджета от акциз на горивата, познай колко трябва да скочи той? Еее, смяташ ли че "няКОЙ" ще дръзне да предприеме сериозни мерки?

Както и да е. Виждам че като задълбаеш в размисъла, ще прозреш как всичко е оплетено като "свински черва". У нас контролът е важен за системата, а не за населението, а на запад е обратното. Кога и тук нещата ще се обърнат, та "намазаното да е отгоре на филията"?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...