IvayloS 7 #1 Posted February 7 Здравейте колеги, имам проблем с късите светлини. Свтят много слабо, а опитах всичко. Смених крушките, ходих на реглаж на фаровете и ги полирах, но ефект няма. Както се вика все едно съм с църковни свещи. Моля ако някой се е сблъсквал с това да ми каже как си е оправил проблема. Също така ако има нужда от рециклиране на фаровете, ако може да ми препоръчате добър сервиз, на който да ги пратя ще съм ви благодарен. Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #2 Posted February 7 Седмицата си е известна със слаби къси. Тук маниаците ще наскачат да ти препоръчват разни скъпи крушки, LED и подобни... В Англия, на моята седмица, преди години, ги оправих така: - отваряш отзад капака, махаш крушката. - дълга пръчица, около педя (използвах квадратна, от знаменце). - на върха слагаш топчица памук, около 2см, който увиваш с парченце плат и назад завързваш с тел здраво, да не падне. - потопяваш в спирт, изопропанол, или подобно. - бъркаш и почистваш лупата отвътре... При мен имаше ефект. Ако няма, трябва сваляне на фара, разглобяване, с нагряване по ръба с горещ въздух и разлепване... Това не съм правил, но съм гледал видеа, по- сръчни са го правили... 2 Share this post Link to post Share on other sites
IvayloS 7 #3 Posted February 7 2 minutes ago, JapCar said: Седмицата си е известна със слаби къси. Тук маниаците ще наскачат да ти препоръчват разни скъпи крушки, LED и подобни... В Англия, на моята седмица, преди години, ги оправих така: - отваряш отзад капака, махаш крушката. - дълга пръчица, около педя (използвах квадратна, от знаменце). - на върха слагаш топчица памук, около 2см, който увиваш с парченце плат и назад завързваш с тел здраво, да не падне. - потопяваш в спирт, изопропанол, или подобно. - бъркаш и почистваш лупата отвътре... При мен имаше ефект. Ако няма, трябва сваляне на фара, разглобяване, с нагряване по ръба с горещ въздух и разлепване... Това не съм правил, но съм гледал видеа, по- сръчни са го правили... Благодаря ти, за отговора утре вечер ще споделя дали има промяна 1 Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #4 Posted February 7 преди 10 минути, IvayloS написа: ...утре вечер ще споделя дали има промяна Опитай първо на единия и вечерта, на стена, провери, дали има разлика, за да видиш има ли ефект... 2 Share this post Link to post Share on other sites
Oilgerm 88 #5 Posted February 8 Имаше една мн хубава тема преди,за късите, при мен беше такова- крушките бяха завъртяни обратно,и рефлектора не може да разпръсне светлината..Та не е изключен и тоя вариант, трябва да са така: 1 Share this post Link to post Share on other sites
IvayloS 7 #6 Posted February 8 6 hours ago, Oilgerm said: Имаше една мн хубава тема преди,за късите, при мен беше такова- крушките бяха завъртяни обратно,и рефлектора не може да разпръсне светлината..Та не е изключен и тоя вариант, трябва да са така: Да аз четох в друга тема за това, че може да е обърната, но проверих и не е. Благодаря все пак за съвета Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #7 Posted February 8 Почти съм сигурен, че са изгорели рефлекторите и с почистване на лупата, ефектът ще е малък. Тук съм описал как си реших проблема. От тогава нямам дерт и фаровете светят много добре. В края на темата има телефон на едни хора в Плевен. Занимават се с рециклиране, но не съм сигурен дали е актуален още. 3 Share this post Link to post Share on other sites
smirky 57 #8 Posted February 9 След рециклиране на рефлекторите и аз вече 5 години съм щастлив по тъмното. Не си мислете, че тези фарове са вечни. Също е важно да спомена, че ако имаш дневни в мигачите, забавяш значително много изгарянето на рефлекторите и най-вероятно никога няма да го повториш това упражнение. 3 Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #9 Posted February 9 8 hours ago, smirky said: дневни в мигачите Да, ама не всички са с фейслифт-а И за нас има решение де - едно модулче и дългите на 30%, вършат работата. Не е толкова елегантно, но работи. 1 Share this post Link to post Share on other sites
Г.Писаров 238 #10 Posted February 9 (edited) Моите дълги са настроени даже на 20% и си е перфе за дневни Аз съм с фейс и късно разбрах за това с мигачите. Пък сега вече не ми се преправя пак Edited February 9 by Г.Писаров 1 Share this post Link to post Share on other sites
ceco_accord 7437 #11 Posted February 9 От ДРЛ с двусекционни крушки в мигачите има смисъл, само ако на дългите си с ЛЕД. Иначе и аз бях като теб на 2 Акорда и сега пак така на Ледженда - няма драма. Моите са на 40%, че по-слабо ми жълтеят. 1 Share this post Link to post Share on other sites
IvayloS 7 #12 Posted February 9 On 2/8/2026 at 7:38 PM, I_Yordanov said: Почти съм сигурен, че са изгорели рефлекторите и с почистване на лупата, ефектът ще е малък. Тук съм описал как си реших проблема. От тогава нямам дерт и фаровете светят много добре. В края на темата има телефон на едни хора в Плевен. Занимават се с рециклиране, но не съм сигурен дали е актуален още. Може ли телефонният номер за връзка? Share this post Link to post Share on other sites
IvayloS 7 #13 Posted February 9 10 hours ago, smirky said: След рециклиране на рефлекторите и аз вече 5 години съм щастлив по тъмното. Не си мислете, че тези фарове са вечни. Също е важно да спомена, че ако имаш дневни в мигачите, забавяш значително много изгарянето на рефлекторите и най-вероятно никога няма да го повториш това упражнение. Нямам дневни във мигачите,но ако е по-добре за запазване на рефлекторите след рециклиране ще го направя. Има ли форум по темата? Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #14 Posted February 9 Телефона го има в темата, която линкнах - последното мнение. Ако питаш за тези в Плевен де. За дневни светлини: тук и тук 1 Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #15 Posted February 9 преди 10 минути, I_Yordanov написа: Ако питаш за тези в Плевен де. Аз съм от Плевен, та къде се намират? Да не е из селата наоколо? Не, че ми трябва, само информативно... Share this post Link to post Share on other sites
BatNasko 13 #16 Posted February 10 На 7.02.2026 г. at 22:41, JapCar написа: Седмицата си е известна със слаби къси. Тук маниаците ще наскачат да ти препоръчват разни скъпи крушки, LED и подобни... В Англия, на моята седмица, преди години, ги оправих така: - отваряш отзад капака, махаш крушката. - дълга пръчица, около педя (използвах квадратна, от знаменце). - на върха слагаш топчица памук, около 2см, който увиваш с парченце плат и назад завързваш с тел здраво, да не падне. - потопяваш в спирт, изопропанол, или подобно. - бъркаш и почистваш лупата отвътре... При мен имаше ефект. Ако няма, трябва сваляне на фара, разглобяване, с нагряване по ръба с горещ въздух и разлепване... Това не съм правил, но съм гледал видеа, по- сръчни са го правили... На 7-цата префейс (предполагам и на фейса трябва да е същото), може да се свали целия рефлектор барабар с лупата без да се нагрява и разглобява фара отпред, тоест без да се маха "стъклото" на фара. Маха се крушката на късите и се развиват мисля 3 винтчета. И след това с малко чалъм въртене леко усукване и излиза всичко през дупката отзад. След това дадох само рефлекторите на лупата за рециклиране, лупите си ги измих и забързах и всичко стана като ново. Светнаха мнооого добре. 2 Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #17 Posted February 10 Преди 1 час, BatNasko написа: На 7-цата префейс (предполагам и на фейса трябва да е същото), може да се свали целия рефлектор барабар с лупата без да се нагрява и разглобява фара отпред, Моите 7ци бяха фейслифт, екзекютив, но не съм знаел, че може да се вади назад и направих описаното... 1 Share this post Link to post Share on other sites
smirky 57 #18 Posted February 10 Ако е бензин, тия гимнастики са по-вероятни. На дизел ме съмнява да извадиш и косъм от там 1 Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #19 Posted February 10 @JapCar Нямам идея къде точно се намират. Веднъж говорихме по телефона, като и двете страни се разбрахме, че няма да могат да ми помогнат със задачата. Те се занимаваха с фарове и други подобни, но моят проблем бе малко по различен. Направиха ми добро впечатление, като грамотни и опитни хора, та затова публикувах телефона. От тогава мина доста време, та не съм сигурен с какво се занимават вече и дали е актуален телефона! Share this post Link to post Share on other sites
JapCar 355 #20 Posted February 11 Преди 12 часа, I_Yordanov написа: @JapCar Нямам идея къде точно се намират. Веднъж говорихме по телефона, като и двете... Сори, забравил съм..., а и не помня имена... Било е преди 2-3 г... Тогава имах Акорд 8 и исках да се изчистят стъклата отвътре... Share this post Link to post Share on other sites
I_Yordanov 205 #21 Posted February 11 Spoiler @JapCar Аз се извинявам! Като писах не ми се стори заблуждаващо. Исках да кажа, че съм се чул с онези хора по телефона и т.н. С теб сме си писали по разни други поводи, но не сме си звънели 1 Share this post Link to post Share on other sites
BatNasko 13 #22 Posted February 12 На 10.02.2026 г. at 13:32, smirky написа: Ако е бензин, тия гимнастики са по-вероятни. На дизел ме съмнява да извадиш и косъм от там Е, няма значение дизел ли е или бензин, така или иначе фара се сваля от колата. Процедурата не се прави с фаровете на колата. Може би пропуснах да уточня. 1 Share this post Link to post Share on other sites